sche ambassadeur te Alexandrië, sir Henry Bulwer heeft zich naar Beyrouth begeven oui dergelijke oplossing zoo veel mogelijk te bevorderen. In de vergadering der Italiaansche kamer van afge vaardigden, op gisteren gehouden, heeft de heer Massari de regeering geïnterpelleerd over geruchten omtrent een geheim traktaat, hetwelk met Frankrijk na de Septeiuber couventie zou zijn gesloten. De president minister verzekerde echter op zijn eerewoord dat van dergelijke ongerijmdheid geen sprake is geweest. Het öostenrijksch huis van afgevaardigden heeft eer gisteren besloten om de motie van den heer de Vrihts aan te nemen, het budget voor 1865 te verzenden aan de begrootingscoinmissie en beide budgetten en bloc te behandelen. In den loop der debatten in liet Pruisisch huis van afgevaardigden over het rapport der begrootings-com- missie heeft gisteren de minister van oorlog eene aller merkwaardigste verklaring afgelegd. Wanneer de con clusion van dit rapport werden aangenomen, dan zou de regeering. volgens verzekering van den heer von Boon, tot de overtuiging komen dat het huis naar uitbreiding van zijne macht streeft en de rechten der kroon wil verminderen. Worden de conclusiën van het rapport aangenomen, dan zal het ministerie, niet uit eerzucht, maar uit plichtbesef aan het bestuur blijven; zij zal de kamer niet ontbiuden oui nieuwe verkiezingen te doen plaats hebben, daar dit weinig kans op verbetering zou opleveren. De regeering heeft tot dusverre de con stitutie gehandhaafd, maar het huis moet haar daarbij ter zijde staan. Doet het huis dit niet, dan geldt liet. bier niet langer de rechtsquaestie, maar de vraag van zijn al of niet bestaan. Het huis heeft thans te kiezen! Gelijk men weet heeft de gemeenteraad van Keulen zich niet geneigd verklaard om in de tegenwoordige omstandigheden de vijftigiarige inlijving der Rijnpro vinciën bij de Pruisische monarchie feestelijk te geden ken. Dien ten gevolge heeft alzoo koning Wilhelm zijn plan laten varen om aan die stad een bezoe c te brengen. De onheilspellende voorgevoelens, welke vele £n- gelsche staatslieden, met het oog op een herstel der Amerikaansche unie, nog altijd blijven bcheerseheu, werden gisteren wederom in liet Engelsche hoogerhuis ter sprake gebracht. Graaf Russell trachtte de gemoede- I ren nader gerust te stellen door de beweering dat niets j aanleiding geven kan om vijandelijkheden met de Ver- i eenigde Staten te duchten. Dergelijke phrases nemen echter in de tegenwoordige omstandigheden de toe- nemende vrees niet weg voor een oorlog met Amerika. Het Engelsch ministerie heeft eergisteren een neder- 1 laag geleden in het lagerhuis ten opzichte eener belas- tingsquaestie. De oppositie, bij dit iucedent zeer talrijk, wenschte in strijd met de gevoelens van den heer Glad- i stone vermindering der belasting op de brand-assurantiën. Met eene meerderheid van 72 stemmen werd hiertoe ondanks de ministeriëele betoogeu besloten. Van eene kabinetsquaestie was hier echter volstrekt geen sprake. In Denemarken schijnt deaftreding van het behoudend element in den ministerraad voor het oogenblik nog niet te hebben plaats gehad en de heeren Blulime en David hebben tot dusverre ten minste hunne zetels nog niet verlaten. Inmiddels heeft de regeering ter beëindi- 1 ging, zoo mogelijk, van den strjjd tnsschen de twee nog bestaande staatslichamen eene commissie uit beide par- lementen belast met de samenstelling van een constitu- tie-ontwerp, waarbij men de twee uiteenloopende opiniën zooveel doenlijk met elkander trachtte te vereenigen. Men verwacht echter dat de conclusiën dezer commis sie weder het sein zullen wezen tot hervatting van den strijd, welke sedert het tractaat met Pruisen en Oostenrijk Denemarken van een scheurt. De erkenning van Frankrijk der voorloopige vlag van Sleeswijk-Holstein is thans op die van Engeland gevolgd. De Fransche regeering heeft echter daarbij even als Engeland slechts voorwaardelijk en met reserve die erkenning uitgesproken. Frankrijk. Om onze lezers in de gelegenheid te stellen de aan- I staande debatten over het adres van antwoord op de keizerlijke troonrede in het wetgevend lichaam gemak- kelijlc te kunnen volgen, geven wij hier de lijst der door de oppositie ingediende amendementen. Op 1. De vrijheid alleen verheft den geest der natiën, want zij alleen vormt mannen; zij alleen geeft I invloed naar buiten, harmonie en welvaart in het bin- nenland. Zonder haar zijn zelfs de overwinningen on- vruchtbaar en de hervormingen niet duurzaam. Frankrijk i heeft behoefte in 1865 aan hetgeen 1789 daaraan had l geschonken: eene vrije drukpers, verantwoordelijke j ministers, gemeenten bestuurd door de overlieden barer keuze, het werkend middel, de bekrachtiging en de toepassing der vrijheid. Het is een droombeeld om den I vooruitgang elders te zoeken dan in de vrijheid en de vrijheid elders dan in de politieke vrijheid. Frartkrijk is de eerste der vrije natiën geweest: moet het thans, na aan de wereld de vrijheidsbeginselen te hebben geleerd, zich getroosten om die vrijheid zelve niet te bezitten. Op 1. In het vaderland van algemeen stemrecht ziet men verkiezings comités vervolgd onder den naam van ongeoorloofde vereenigingen eri voor het eerst betwist men aan hen die het recht bezitten om tc kiezen het recht om te beraadslagen. In plaats van naar vrij heid te streven verwijdert zich het gouvernement daarvan. 9. De regeering erkent dat de algemeene reden en de gemeenteraden waardig zijn om eene meer uitge breide bevoegdheid te erlangen. Zij kan hun dan ook niet do bevoegdheid weigeren oin zelfs hunne voorzit ters en sectiën te kiezen. De ware decentralisatie bestaat in het overdragen van een gedeelte der bevoegdheid thans door het uitvoerend bewind op zijne ambtena ren zonder wezenlijke verantwoordelijkheid op verko zen magistraatspersonen. Vóór elke hervorming moeten derhalve de maires ten minste gelijk eertijds verkozen worden uit den boezem der gemeenteraden. Parijs en Lyou kunnen niet langer builen bet gemeene recht blijven. 15 (nieuwe paragraaf). Is bij de conflicten, welke Europa iu beweging hebben gebracht, niet naar de stem van Frankrijk geluisterd, waren zijne sympathie betui gingen voor Denemarken eu Polen zonder eenig gevolg, de oorzaak daarvan ligt in de omstandigheid dat Frank rijk geen overwegenden invloed kan bezitten in het buitenland, dan wanneer bet, vrijheid bezittende van binnen, als regel stelt voor zijn gedrag vaste en bepaalde beginselen. 16 (nieuwe paragraaf). "Wij betreuren meer dan ooit dat in Mexico voor een vreemde vorst, bloed is ver goten, dat de nationale soevereiniteit werd miskend en dat onze staatkunde iu de toekomst niet meer vrij is. Overeenkomstig de verklaringen der regeeringen ver wachten wij de terugroeping onzer troepen. 17 (nieuwe paragraaf). Algcrië heeft behoefte aan een nieuw systeem van bestuur. De belangen dezer groote kolonie eischen dat de kolonisten land kunnen erlangen, dat de persoonlijke eigendom eindelijk voorde Arabieren worde vastgesteld en dat eene vrijzinnige wet geving aan onze landgenooten de vertegenwoordiging verzekert benevens de waarborgen, welke zij thans nog missen. Het leger onderdrukt met dapperheid de oproe rige bewegingen, maarslechts in de macht der burgerbe volking staat het om de herhaling daarvan te beletten door zich te ontwikkelen en in AlViaa de Fransche bescha ving en den Franschen invloed te vestigen. §19 (nieuwe paragraaf). Wat Rome betreft, de con ventie van 15 September belooft ons de spoedige terug komst onzer troepen en beantwoordt te dien opzichte aan de politiek welke wij hebben aangeraden; de regee ring kon, zonder in strijd te zijn, met zich zeiven. in Italië de beginselen niet miskennen, welke den grondslag uitmaken van ons publiek recht. 19. Wij hebben van den beginne af onze sympathie betuigd voor de noordelijke staten van Amerika. Dank zij de heldhaftige daden is de slavernij afgeschaft. Wij zullen ons gelukkig achten de machtige republiek der Vercenigde Staten hersteld te zien, zij, de natuurlijke boudgeuoote van Frankrijk, en wij begroeten met vreugde een zegepraal welke aan de zaak der vrijheid niets zal hebben geko3t,. 20. 1 ri een land waar het volk soeverein is, schendt de vader die zijne kinderen niet onderwijst zijne plichten als vader en als burger. De staat moet hem dwingen tot de vervulling die plichten; hij moet hem deze gemakke lijk maken door hem kosteloos den toegang te verschaffen tot het lager ouderwijs. Het is evenzeer noodig dat een administratief en professioneel onderwijs, op liberale wijze ingericht, de algemeene kennis van industrie en landbouw vermeerdert en voor Frankrijk bekwame amb tenaren vonnt uit alle rangen der maatschappij afkomstig. Uit Rome wordt aan de Monde geschreven: „Men spreekt van een tweede bezoek, hetwelk door den heer de Sartiges op het vaticaan zou zijn afgelegd en men legt aan den heiligen vader, nogmaals gewaar schuwd dat de bezettingstroepen zullen vertrekken, woorden in den mond, welke zijn onwrikbaarheid, energie en hoop doen blijken in hem, wiens bescherming steeds ten deel valt aan de zwakken en onschuldigeu. „„Welnu! zou de heilige vader hebben gezegd roept uwe troepen terug! roept haar morgen, zoo ge wilt, terug en bedreigt mij niet onophoudelijk. Wat gij doen wilt, doe dat haastiglijk." „Wij kennen deze woorden. Het zijn diegene, welke Jezus Christus richt tot Judas, toen hij hem zijn verraad verwijt: „Quod facis, fac citius."" I nig belang. Rogge werd bij uitslijting geplaatst. Gerst had alleen in de beste soorten genegen koopers, mindere i werden te hoog gehouden en bleven onverkocht. Wal- chersche witteboonen uiterst weinig ter veil, daarvoor i bestond echter bijna geen vraag. Walchersche bruine- i booneu hadden alleen koopers in puike drooge soorten, j Paardenboonen bij weinig omgang prijshoudend. Groene i erwten werden algemeen 25 cent hooger gehouden. Jarig i koolzaad bleef zonder handel, daar houders te hoog hiel- den. Puike nieuwe Zeeuwsche tarwe ƒ7.65 kJ 7.50, rnin- I dere naar rato. Tweejarige Walchersche dito zonder J handel, men veilde die ƒ8.50 de mild. Puike jarige dito ƒ8.75 a 8.50. Dito nieuwe dito ƒ8 ay'7.75, mindere j soorten ƒ7.50 a ƒ7.25 naar qualiteit. Puike wintergerst 4.85 a ƒ4.80 mindere onverkoopbaar. Dito Zeeuwsche zomerger3t 4.05, dito Walchersche di toy 4.20. Walcher- sche witteboonen 14.50 verlaten. Dito puike bruine- i boonen 12.50-a13, niet harde bleven onverkocht, Dito j paardenboonen hield men op 5.75 de mud vast. Zeeuw- sche groene erwten waren aan ƒ7.25 te koop. Jarig kool- zaad was niet dan van de zolders ter veil, men hield doch vruchteloos op ƒ14.25 a ƒ14, doch meer dan ƒ12.50 werd daarvoor niet geboden. Raapolie ƒ41 a ƒ42. Patentolie i 43 a 44. Lijnolie ƒ39 per vat op 6 weken,' op contant 1 lager. Harde raapkoeken 80 per 1040 stuks. Dito lijnkoeken 11, zachte 14 per 104 stuks. GEMIDDELDS M A liKTl'RlJZEN. Middenprijzeu van bakbare tarwe f 7.60 en rogge f5.25. Aardappelen f2.a 2.10 per Red. mud. Versohe boter f 1.08 a f 1.12 per Ned. pond. Prijzen van eHeeten. Amsterdam 24 Maart. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 62} dito dito dito 3 72$ dito dito dito 4 „96 Aand. Handelmaatschappij 4-1- België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 95 Certific. Hope co..4 67 Oblig. dito 1855,6e serie 5 80$ dito dito Leening 1860 4} S3} Certificaten 6 44} Aand. spoorweg186 Polen. Schatkistobligatiën4 68} Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 59} dito 1847/1852 2$ 30$ dito rente Amsterdam5 80 dito rationale5 65} Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 59 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) .3 42} dito3 thans 2} 40} Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46} dito 18561862 3 46} Grieken!. dito (blauwe)5 Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 50} Vereeu.Stat.dito (1882) 6 54} Illinois. dito7 54} Mexico. dito 3 25} Grenada. dito afgestempeld4jj Venezuela dito 3 17} De Nederlandsche bank heeft de renten met een half percent verlaagd en dus gesteld: voor beleeuing 4 pet., voor disconto 3} pet. 2lövrrtcntirit. t)anöflsbciicl)tcn. Graanmarkten enz. Amsterdam 24 Maart. Raapolie op zes weken f 41}. Lijnolie op zes weken f 35 Oostbukg 22 Maart. Bij kleinen aanvoer bestond heden redelijke vraag voor de beste qualiteiten, doch konden de prijzen zich nauwlijks staande houden, althans tarwe, rogge en wintergerst kon men lager koop en, ter wijl daarentegen voor zomergerst iets hooger werd be taald en voor paardenboonen eu haver vorige prijzen waren te bedingen. Meu kocht jarige en tweejarige tarwe f 7 a 7.25. Puike nieuwe, gemeenere en blauwe f 5.50 a f 6.75. Nieuwe Zeeuwsche rogge f 4.70 a f5.. Nieuwe v/iutergerst f 4.50 a f 4.70. Dito zomergerst f 3.75 a f 4. Haver f 2.35 a f3.25. Paardenboonen f 5.40 a f 5.60. Middelburg 23 Maart. De aanvoer van tarwe uit onze naburige eilanden was weder niet groot, doch uit Walche ren was er vrij wat tarwe ter veil, en daar houders steeds op vorigen weekprijs vasthielden en koopers meestal lager gestemd waren, zoo was het gepasseerde daarin van wei" Ondertrouwd I Middelburg den 22 Maart 1865. A. M. HARTHOORN en S. C. SCHEELE. Heden overleed onze Lieveling MARIA CORNELIA LEONARDINA, ruim 11 maanden oud. Vlissingen, J. D. PETERS, den 21 Maart 1865. J. G. PETERS, Reuse. j Heden overleedtot mijne diepe droefheidmijn innig I geliefde Zoon JOHANNIS, in den jeugdigen leeftijd van j ruim 14 jaren. Arnemuiden M. J. CRUCQWed. J. NOOM. den 22 Maart 1865. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 44 jaar, mijn hartelijk geliefde Echtgenoot, de Hoogwelgeboren I Heer Jonklir. Mr. WILLEM CORNELIS DE JONGE, in i leven Griffier bij liet Provinciaal Gerechtshof in Zeeland» W. E, ifc J ONGE Blom. Middelburg, den 22 Maart 1865. Eenige eu algemeene kennisgeving.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 3