ter waarde van ƒ2, uit den winkel van J. van Maurik, beide in den loop van 1864; 8. vier paar fluweelen pan toffels, te zamen ter waarde van ƒ6, uit den winkel van J. Valentijn, op 8 November 1864; en 9. twee paren flu weelen pantoffels, ter waarde van /"2.50, uit den winkel van N. P. Mcertens, op 14 Februari 1865. De nog jeugdige beklaagde die ter terechtzitting hevig was ontroerd en gebrek als oorzaak van haar mis drijf opgaf is door de rechtbank schuldig verklaard en veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, in eenzame opsluiting te ondergaan, alsmede in de kosten. In den nacht van 28 Februari op 1 Maart jl. verlang den twee personen, L. J. Temperman, oud 26 jaren, kleermaker, en J. F. Zonnevijle, oud SOjaren, koopman, beide alhier wonende, te worden toegelaten in de woning van D. J. Vos, wed. de Buck, kroeghondster op den Kin derdijk alhier. Daar aan dat verlangen niet werd voldaau sloegen zij twee glasruiten in, met bedreiging van er meerdere te zullen inslaan zoo de deur niet werd ge opend. Beide personen stonden te dier zake gisteren voor de rechtbank alhier terecht. De getuige wed. de Buck, even als dc haar bovenhuis bewonende getuige A. C. Andriessen, had de beide beklaagden in dien nacht bepaald herkend. Dit verhinderde echter niet dat èn Teraperman èn Zonnevijlle even bepaald ontkenden in dien nacht op den Kinderdijk te zijn geweest en daar glazen te hebben ingeslagen. Het geheugen van eerstge noemde scheen ook ten aanzien van andere punten niet bijzonder sterk; hij had althans schijnbaar de grootste moeite om zich te herinneren dat hij vroeger herhaalde lijk door het hof in Zeeland wegens diefstal en ook door de rechtbank meermalen was veroordeeld. De voorlezing van 's hofs arresten van 9 Februari 1854 en 24 Juni 1858 te zijnen laste kwam echter zijn geheugen te hulp, zoodat hij zich toon te binnen bracht dat hij ten gevolge dier arresten drie en later nog twee jaren in de gevangenis heeft doorgebracht, en voorts meermalen is veroordeeld. De rechtbank heeft hen beide, niettegenstaande hunne ontkentenis, schuldig verklaard aan het opzettelijk ver- .breken van eens anders afsluiting, en zulks wat de eerste betreft na vroeger reeds tot gevangenisstraf van langer dan een jaar te zijn veroordeeld. Den eersten beklaagde heeft zij veroordeeld tot eene maand en den tweede tot veertien dagen gevangenisstraf, in eenzame opsluiting te ondergaan, alsmede ieder tot eene geldboete van 25 en de kosten, met bepaling dat de boete, zoo zij niet wordt betaald binnen twee maanden na daartoe aange maand te zijn, zal worden vervangen door eene gevan genisstraf van drie dagen, mede in eenzame opsluiting. Als vervolg op de onlangs medegedeelde zaak van den scheepskapitein W, C. Kool, die in hooger beroep is gekomen van het bij de correctioneele kamer van de arrondissements rechtbank te Rotterdam tegeu hem ge wezen strafvonnis, en bij bevelschrift van het provin ciaal gerechtshof in Zuid-Holland voorloopig in hechtenis is gesteld, ai» zijutlê tegen het misdrijf, door hem ge pleegd, met lijf- of onteerende straf voorzien, waar omtrent thans de beslissing van den hoogen raad is ingeroepen, kunnen wij mededeelen, dat de raad van tucht te Amsterdam, beslissing genomen en uitspraak gedaan hebbende in de zaak van den heer P.P. J. Eypen tegen genoemden W. C. Kool, laatstgemelden heeft onbevoegd verklaard om gedurende den tijd van twee achtereenvolgendejaren als schipper op een Nederlaudsch schip te varen. ftemensdc berichten. Door het Utrechtsch studenten-corps zijn benoemd tot leden van de commissie voor de maskerade, in het volgend jaar daar te houden, de heeren J. Ph. du Qtiesne, J. F. Schuurbeque Boeije, J. E. de Voogi en A. H. van Tienhoven. Bij deu gemeenteraad van Weenen is het voorstel ingediend, om 20,000 fl. beschikbaar te stellen tot het bouwen van een paardenslaehthuis, dewijl het verbruik van paarden vleesch tot voedsel sterk toeneemt. Een der leden van den raad, de heer Umlanft, toonde met statis tieke opgaven aan, hoezeer het vooroordeel tegen het nuttigen van dat voedsel in Europa verminderde, „hoewel, zeide hij, men in dat opzicht nog zeer nuttige lessen zou kunnen verkrijgen in China, waar zeer algemeen niet slechts paardenvleesch, maar ook honden- en katten- i vleesch wordt genuttigd. Te Groningen werd dezer dagen het volgende staaltje van lichtgeraaktheid vertoond. Op den dag der ter aarde bestelling van het lijk van II. M. de koningin moeder, hadden vele ingezetenen als blijk van rouw de venstergordijnen laten vallen. Een hunner werd, wegens het overtreden van eene policieverordening, bekeurd, daar bij in strijd met deze verordening zijn hond had laten losloopen, hetgeen verboden was, daar zich aldaar ter stede gevallen Yan hondsdolheid hadden voorgedaan. De vrouw des huizes over die bekeuring bijzonder gebelgd en op het oogenblik hare drift niet beter kun nende koelen, haalde, met eene fierheid eener betere daad waardig, onder de woorden: „boete betalen, dan ook niet rouwen," in éeu ruk de gordijnen weer omhoog. Volgens het Utrechtsch dagblad heeft de heer S. Tesselboff, muziek-onderwijzer te Soest, een werktuig uitgedacht, waardoor de piano-speler in staat is eenige improvisatie on middellijk door de piano zelve te'doen opschrijven. Dit werktuig, op de vernuftigste wijze inge- rich ten onder het oog des uitvinders gemaakt, werkt zoo gemakkelijk en duidelijk, dat het mogelijk zal zijn, bij geringe oefening, onmiddellijk weder door dat be schrevene blad het gespeelde te herhalen. Het instru ment is voor elke toonsoort geschikt, drukt de waarde der noten, met kruizen en molleu, duidelijk uit, en trekt zelf de lijnen eu hulplijnen tegelijker tijd. Bij gelegenheid der wedrennen te Chertsey heeft eeD behendig zakkenroller zich de vrijheid veroorloofd den prins Wallis een proetje zijner kunst te geven, met hem het prachtig horologie tc ontfutselen, hetwelk hij van de koningin ten geschenke had ontvangen. Tot nog toe heeft de policie zich te vergeefs beijverd om den zakkenroller op het spoor te komen. Sedert eenige dagen bevindt zich alhier, zoo meldt men uit Wilster in Holstein, na eene langdurige afwezig heid de zoon van den heer Tetens, raad van justitie ter dezer stede. Als stuurman uit zijn vaderstad vertrokken, is hij als onder-koning van de Carolina-eilanden terug gekeerd. Met een Engelsch koopvaardijschip het voor naamste der genoemde eilanden aangedaan hebbende, ten einde zekere voorwerpen aldaar in te nemen, welke in China tegen hooge prijzen worden afgezet, leerde hij de dochter kennen van den oppersten koning der Carolinen, die het eiland Lamorka bewoont, en trad spoedig met haar in den echt. nadat hij zich naar 's lands wijze had doen tatoneeren. Met het doel om zijn nieuwe vaderland te be- voordeelen, heeft hij een schip uitgerust en bevracht met zoodanige voortbrengselen der Carolinen, voor welke Europa eene gunstige markt is. Indigo, tabak, katoen enz. werdeu aldaar in groote hoeveelheid gevonden, wier qnaliteit niets te wenschen overlaat. De heer Tetens heeft de regeering en den handelsstand opmerkzaam ge maakt op de voordeden, welke voor beide landen kunnen voortvloeien uit een levendig verkeer. De Carolinen vormen verscheidene groepen eilanden ten getale van ruim een honderdtal, oostwaarts van de Philippijnsche eilanden. De dochter van Garibaldi, Teresita, heeft dezer dagen het leven geschonken aan een knaapje, dat, op verlangen van den generaal, den naam van Lincoln heeft ontvangen. Het is eene hulde, die Garibaldi brengt aan den man die het eerst tegen de slavernij is opgetreden. Die uitdrukkelijke bijvoeging van het karakter, waarin Garibaldi hem die hulde brengt, sluit volgens de Arnhemsche courant - van zelf uit dat hij met Lincoln's partij, die thans in Amerika domineert, zou ingenomen zijn. Burgerlijke saaml. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 19 dezer: J. Kodde, jra. 34 j. met J. Vader, jd. 27 j. M. van Boven, jm. 21 j. met J. Verhulst, jd. 22 j, D. J. van dei- Horst Serlé,jm. 38j. met M. Woutersenjd. 29j. C. Gode schalk, weduwn. 33 j. met M. Schout, jd. 40. j. (Van 11 tot 18 Maart.) Vlissingex. Gehuwd: A. G. Luters, jm. 26 j. met S. Caljouw, jd. 24 j. Bevallen: P. J. Verheul, geb. Busquet, z. R. M. F. Laguse, geb. Baels, z. A. P. Fritz, geb. Geysen, z. 1. C. Hoogerwerve, geb. van Vraassen, z. J. C. Ketting, geb. de Steur, z. F. Luymes, geb. Bakker, d. W. Stroo, geb. Dekker, z. S. H. Pietersen, geb. Bil, z. J. A. Bevel, geb. Menk, z. C. Bloeme geb. van den Bos, z. Overleden: M. Uytcrschout, d. 17 m. J. M. C. Ver heul, jd. 27 j. Goes. Bevallen: A. de Wijs, geb. de Vlieger, z. M. J. Dodmond, geb. van Ranst, z. J. M. C. Soutendam, geb. Schrcuder, z. F. Blomkun, geb. de Jonge, d. Overleden: A. Willeboerjd. 75j. Zierikzee. Gehuwd: J. C. F. Pankow, jm. 31 j. met P. M. de Graaf, jd. 25 j. A. Blok, weduwn. 45 j. met M. Bouterse,jd. 42 j. Bevallen M. Ra via, geb. Nestelaar, d. E. B. Bos, geb. Prommel, z. L. Boogerd, geb. Bal, d. J. F. Zuurdeeg, geb. Neeb, z. A. Bender, geb. Brandenburg, z. A. Schou ten, geb. Monne, z. A. Peute, geb. Bakker, d. S. H. van Dijk, geb. Blanker, d. (levenl.) OverledenJ. de Kok, man van M. de Vos, ruim 51 j. M. L. Alburg, z. circa 4 m. T. Knapc, jm. 59 jareu. In de maand Februari jl. zijn in de registers van den burgerlijken stand ingeschreven te middelburg: Huwelijken 6; geboorten 41 (zoons 16, dochters 25) sterfgevallen 26 (van het mannelijk geslacht 11, van het vrouwelijk 15), waaronder 2 elders overledenen; leven- looze geboorten 3. De ouderdom bij liet overlijden was als volgt beneden het jaar: 6. van 1 tot 5,3. 5 tot 10, 1. 10 tot 15, 0. 15 tot 20, 0. 20 25, 1. 25 30,0. 30 35,0. 35 40, 1. 40 45,0. 45 50, 1. 50 55, 1. 55 60, 1. 60 65,2. 65 70,2. 70 75,2. 75 80, 4- 80 85,1. te vlissincen: Huwelijken 2; geboorten 39 (zoons 28, dochters 11) sterfgevallen 23 (van het mannelijk geslacht 15, van het vrouwelijk 8), waarvan geen elders overleden; leven- looze geboorten 2. De ouderdom bij het overlijden was als volgt: beneden het jaar: 10. van 1 tot 5, 1. 5 tot 10, 2. 10 tot 15, 0. 15 tot 20, 0. 20 25,0.25 30,0. 30 35,0. 35 40,0.' 40 45,0.45 50,2. 50 55,0. 55 60,1. 60 65,3.65 70,2.70 75,1.75 80,1. te z i e 111 k z e e Huwelijken 7; geboorten 24 (zoons 12, dochters 12); sterfgevallen 12 (van het mannelijk geslacht 4, van het vrouwelijk 8)waarvan een elders overleden; levenlooze geboorten 1. De ouderdom bij het overlijden was als volgt: beneden het jaar: 4. van 1 tot 5, 2. 5 tot 10, 2. 20 tot 25, 1. 40 tot 45, 2. 55 60, 1. Thermometerstand. 22 Maart 's av. 11 u. 30 gr. 23 'smorg.7u. 34gr.'smidd. 1 u.40gr.'sav. 11 u. 34gr. 24 's morg.7 u. 34 's midd.. 1 u. 42 gr. Suite ttlatth. Algemeen oversr.iclit. Het. gerucht der nieuwe overwinningen van den gene raal Sheridan der noordelijke staten van Amerika heeft zich bevestigd. Eene troepenafdeeling der zuidelijken onderden generaal Early van ruim achttien honderd man is door hem met kanonnen en munitie krijgsgevangen gemaakt. Voorts heeft hij de stad Charlottevilie bemach tigd, welke stad, op 70 mijlen afstands van Richmond gelegen, aan die hoofdstad verbonden is door de Virgi- nische spoorweglij n, langs welke de generaal Lee liet grootste gedeelte van zijn benoodigden leeftocht en krijgsbehoefte zich zag aangevoerd. In de positie door den generaal Sheridan thans ingenomen, bedreigt hij vooral ook Lynchburg, welks bezit den zuidelijken, gelijk meermalen bleek, zeer ter harte gaat en aan liet leger van den generaal Lee na eene ontruiming van Richmond den ecnigen weg zon aanbieden tol een veili- gen aftocht. In allerijl zijn dan ook door den generaal Lee troepen naar Lynchburg afgezonden om, zoo moge lijk, die vesting nog voor den vijand te bereiken eu die stad met alle kracht tegen den generaal Sheridan te verdedigen. Intnsschen heeft de onvermoeide generaal Sherman zijn marsch door Noord Carolina voortgezet, en bevond zich volgens de laatste berichten te Fayette vil le, op een twintigtal mijlen afstands van Ralcich, de hoofdstad van dien staat. Met Lynchburg maakt dit de beide positiën uit, waai op het leger van Lee zich eventueel zou kun nen retireeren en volgens krijgskundigen zou debcmach- tiging dezer stad met Lynchburg de tegenwoordige stelling van de Zuidelijken tegenover Grant onhoudbaar maken. Een laatste redmiddel me'enen thans de leden van hel congres der Zuidelijken nog te vinden in de wapening der negers. Hierdoor wordt intnsschen de genadeslag toegebracht aan het beginsel van de slavernij. Een uit Brazilië over Lissabon ontvangen bericht meldt dat de hoofdstad van Uruguay, Montevidio, zich zonder gevecht aan de Braziliaansche troepen heeft overgegeven. De donkere wolken, welke mcu in het oosten zag opkomen in de verwikkelingen tusschen de regeeringen te Konstantinopel en te Teheran, zijn voor liet oogen blik afgedreven. Na langdurige onderhandelingen is besloten om binnen zes maanden een Turksch-Perzisch handelstractaat te sluiten, waarbij de vroegere toestand der Perzische onderdanen in Turkye in aanmerking zal worden genomen. Ook uit Syrië zijn de laatste tijdingen vrij gunstig, ofschoon de verwikkelingen tusschen de verschillende stammen in de Libanon-streken nog geenszins eene vredelievende oplossing hebben ontvangen. De engel-

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 2