OURANT. N° 31. Donderdag ömncnlanö. 1865. 23 Februari. Editie van Woensdag avond 8 uren. «ELDLEÜVIJIC. Burgemeester en Wethouders van de Gemeente HON- TENISSE. Gelet op het besluit van den raad dier gemeente van den 28 Januari 1865 no. 16, en op het daarbij vastge stelde Plan eener Geldleening van f 20,000, tegen eene jaarlij ksche rente van vijf ten honderdten laste van de gemeente Hontenisae, goedgekeurd bij besluit van heeren gedeputeerde staten der provincie Zeeland, van den 3 Februari 1865 no. 35. Brengen, naar aanleiding van art. 4 van bovengenoemd plan, ter kennis van belanghebbenden 1. Dat de termijn voor het inleveren van de inschrij- vingsbilletten is vastgesteld van Donderdag den 16 Maart 1865 tot en met Zaturdag den 25 daaraanvolgende, dagelijks (de Zondag uitgezonderd) des voormiddags van negeu tot twaalf, en des namiddags van twee tot vijf uren. 2. Dat de iu art. 5 van bovengemeld plan vermelde inschrijvingsbus en de daarin aanwezige inschrijvings- billetten in het openbaar zullen worden geopend op Woensdag den 29 Maart 1865, des namiddags te twee uren, ter secretarie dezer gemeente, en de uitslag der toewijzing daarna zoo spoedig mogelQk aan de inschrij vers zal worden medegedeeld. 3. Dat afdrukken van het plan der onderwerpelijke geldleening kunnen verkregen worden bij den Secretaris dezer gemeente, mits op franco aanvrage en tegen beta ling van twintig cent voor ieder exemplaar. Hontenisse, den 16 Februari 1865. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. SERGEANT, Lj., Burgemeester. J. VAN BRABAND, Secretaris. Middelburg 22 Februari. Nog altijd ondervindt de aankomst der Hollandsche post belangrijke vertraging. Die van Maandag kwam eerst gisteren avond te acht uren, en dus 27 uren later dan gewoonlijk, hier aan. Die van Dinsdag is beden morgen te half negen uren aangekomen, zijnde ongeveer 16 uren later dan den gewonen tijd. Omtrent den tijd van aan komst van die van heden valt niets met zekerheid te melden. De aankomst der Vlaamsche post over Breskens ge schiedt meestal vrij geregeld. De ïïaagsche correspondent van de Arnhemsche cou rant meent te weten, dat de comptabiliteitswet voor Nederland bij den raad van state aanhangig is. Maandag had iu het Park te Amsterdam de voortge zette eerste (buitengewone) algemeene vergadering plaats van aandeelhouders in de Amsterdamsche Kanaal maatschappij. De voorzitter, de heer W. F. Heshuijsen, opende de vergadering en deed de volgende mededeelingen: a. Dat de heeren Alb. en Fred. Haerten, J.F.R. Holtz- apftel, J. H. van der Horst, G. van der Horst, H. J. van der Horst, J. P. Korthals Altes en J. C. van Wessem jr., te zamen vertegenwoordigende eene inschrijving van ƒ40,000, gelijke aanzegging hebben gedaan als de heeren wier namen zijn vermeld in het verslag, 13 dezer door den heer Jitta uitgebracht, namelijk dat zij zich niet tot storten gehouden achten. b. Dat de heer mr. M. J. Pijnappel bij exploit verklaard heeft zich van alle verplichtingen jegens de Kanaal maatschappij ontslagen te achten ten aanzien van vier aandeelen a 1000 ieder, door hem genomen en waarop door hem niet was gestort. c. Dat van den heer mr. II. C. du Bois eene kennis geving is ontvangen, houdende dat hij insgelijks protes teert. d. Dat sedert de vorige vergadering bij de directie van wege de regeering bericht is outvangen, dat'de landsadvocaat mr. G. M. van der Linden voorloopig is benoemd tot rijkscommissaris bij de maatschappij en dat blijkens het schrijven van den minister van binnenland- sche zaken die benoeming nog slechts voorloopig is, omdat het onzeker is of de heer mr. v. d. Linden de waarneming dier betrekking met zijne overige bezig heden zal kunnen vereenigen. e. Dat de uitslag van de stemming van 13 Februari reeds door de dagbladen is openbaar gemaakt. Dat volgens het vooraf vastgestelde reglement van orde, alsnu zal moeten worden overgegaan tot de her stemming tusschen de personen, op de stembriefjes vermeld, ter verkiezing van de nog ontbrekende direc teuren en commissarissen, en dat voor het uitbrengen der stemmen men verzocht wordt, de namen der heeren door te schrappen, die men niet wenscht te kiezen. g. Dat dezelfde heeren, die ter vorige vergadering het bureau van stemopneming hadden uitgemaakt, daartoe op nieuw verzocht zijn, maar dat de heer J. van Eeghen door bezigheden verhinderd is Maandag aan de werkzaamheden deel te nemen. Door den voorzitter wordt nu de heer J. P. Dudok van Heel uitgenoodigd in de plaats van den heer van Eeghen als lid van het stembureau op te treden. Daarna verzocht spreker de aanwezigen over te gaan tot de stemming, tot welk einde even als in de vorige vergadering gesloten en verzegelde bussen aanwezig waren, welke Maandag avond zouden worden geopend, terwijl de uitslag der stemming zoo spoedig mogelijk zal worden bekend gemaakt. De vergadering werd hierop door den voorzitter gesloten. (Handelsblad.) Op den spoorweg van Arnhem naar Zutphen is den 17 dezer de locomotief gederailleerd. Door de zending van een tweede locomotief heeft de dienst slechts een paar uren vertraging ondervonden. Tot nog toe verneemt men niets omtrent den afloop van het onderzoek dat met betrekking tot het gebeurde met den spoortrein op den 13 dezer is ingesteld. De algemeene rechtmatige belangstelling om geen ander woord te noemen die het publiek daarvoor heeft op gevat, vordert dat het ook kennis drage van de maatre gelen, door de bevoegde autoriteit genomen, tot waar borg dat het leven van zoo Yelen niet bij herhaling aan groot gevaar worde blootgesteld. Wanneer in een kort tijdsbestek van een paar weken tot driemalen toe de reizigers maar te nauwernood aan een ongeluk ontko men, is de eisch van het publiek billijk, dat het eenig blijk ontvange dat de maatschappij het van hare zijde er niet bij rusten laat, maar zijne belangen behartigt. (Arnh. cour.) Benoemingen en hesluiten. huis des konings. Benoemd tot Zr. Ms. adjudant in buitengewone dienst de generaal-majoor bij het leger in Nedcrlandsch Indië J. A. Waleson, kommandant van de eerste militaire afdeeling op Java. leger. Benoemd tot luitenant-generaal de generaal- majoor J. W. Blanken, minister van oorlog. Benoemd tot luitenant-generaal en kommandant van het leger in Nederlandsch Indie, Zr. Ms. adjudant in buitengewone dienst de generaal-majoor bij dat leger A. J. Andresen, kommandant van de tweede militaire afdeeling op Java; en zulks met ingang van den dag in de maand April 1865, waarop de luitenant-generaal C. P. Schimpf het bevel over gemeld leger zal nederleggen. Op verzoek eervol outslag uit 's lands dienst verleend, met genot van pensioen, aan den officier van gezondheid le klasse voor de dienst der Nederlandsche bezittingen ter Kuste van Guinea C. L. Daniels, met toekenning van den titulairen rang van eersten officier van gezondheid 2e klasse. Benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse voor de dienst der Nederlandsche bezittingen ter Kuste van Guinea de gepensioneerde officier van gezondheid 2e klasse van het leger in Nederlandsch Indië A. G. Wildeman. waterschouten. Benoemd tot waterschout te Amster dam F. P. du Rieu, luitenant ter zee le klasse, inspecteur over het loodswezen iu het le district te Groningen. Marine en leger. Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden, kom mandant de kapitein-luitenant ter zee C. L. J. d'Hame- court, is den 23 Januari te Rio-Janeiro aangekomen. Den 19 dier maand was Zr. Ms. fregat met stoom vermo gen Adolf hertog van Nassau, kommandant de kapitein ter zee O. A. Uhlenbeck, van daar naar Batavia ver trokken. Met den 5 dezer is de adjunct-administrateur W. F. G. L. Faubel, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en met particuliere scheepsgele genheid in Nederland teruggekomen, op non-activiteit gebracht, (Staatscourant.) Rivlerberichten De rivier voor Rotterdam is vol drijfijs. De overtocht aan de veeren aldaar en te Dordrecht kan als geheel ge stremd beschouwd worden door den zwaren ijsgang. De brievenposteu van Zondag avond konden met groote moeite eerst te 4 uren Maandag namiddag te Katendrecht komen en de reizigers van Rotterdam naar België per spoor dienst konden niet overkomen, evenmin als die van België herwaarts. In den nacht van Maandag is het ijs in de rivier de Maas, voor Delfshaven, voor het grootste gedeelte opge broken. Thans is men bezig om ook het ijs in de havens klein te maken, waardoor de scheepvaart weder open zal zijn. Gemengde berichten. Betrekkelijk het stranden der visschersbeun sloep van M. Grootjans voor Oostende, wordt ons nader gemeld dat hij op Donderdag den 9 dezer, wegens den storm en het scheuren der zeilen, zich verplicht heeft gevonden uit zee te komen; dat hij voor het strand van Oostende gestormd zijnde, is misleid geworden door een visscherssloep dier gemeente, welke hij, met het strand daar onbekend, meende veilig als loods te mogen achteropvaren, en zoo doende in de haven binnen te varen; dat die sloepalzoo eerst gestrand zijnde, hij zoo geweldig door den storm werd voortgedreven dat hij buiten staat was terug te keeren en hem alzoo hetzelfde lot overkwam, terwijl de sloep door het geweld der golven onmiddellijk haar roer verloor, de voorsteven brak, bet visebbeun door midden scheurde, reddeloos in het zand zonk en geheel verloren is, terwijl de bemanning, bestaande uit 6 koppen, in hunne redding veel hulp mochten ondervinden van de ingeze tenen dier plaats en vooral van den scheepbouwer Joseph Panegi met zijne knechts. Het Indisch Weekblad van het recht heeft als eene curiositeit medegedeeld, dat in het laatste jaar met „milde hand" een half millioen rottingslagen iu Indië zijn uitgedeeld. Het blad voegt er bij, dat er op nieuw ernstig sprake moet zijn vau de afschaffing dier inensch- onteerende straf. Eeu der dagbladen deelt mede dat twee dochters van den laatsten doge van Venetië, uit het oude Vene- tiaansche geslacht Manini, thans te Presburg onderricht geven iu de Italiaansche taal. De heer Mirés is weder in een nieuw proces gewik keld. Naar men zich zal herinneren, verloor die heer het rechtsgeding, waarbij hij de betaling eener som van 1,700,000 frs. vau den markies de Pontalba eischte, ter wijl hij bovendien tot betaling der kosten werd veroor deeld. Dientengevolge werd dezer dagen het huisraad van den bekenden financier in beslag genomen. De heer Mirès heeft echter appèl aangeteekend. In liet district Furness, in Noord Lancashire, heeft laatstleden Woensdag eene vrij hevige aardbeving plaats gehad. Een huis bij de kust is daardoor ingestortin een ander gebouw begonnen door de dreuning de bellen te luiden, terwijl dicht bij de zee eene kloof in den grond ontstond, waaruit eene kolom zand en water tot eene hoogte yan ongeveer 8 voeten werd opgeworpen. Dezer dagen heeft zich hier te lande eene uitge breide commissie g^'ariud, met het doel om op het graf O'--,

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 1