*3uiten land. hare verbijstering geen raad wetende, viel liaar oog toevallig bij dten schoorsteenmantel op het adreskaartje van een logement te Chicago. Dit plakte zij als adres op den koffer en bezorgde dien als bestelgoed op den spoor trein. Nog altoos beducht voor de gevolgen, liep zij nu in haren angst de stad in, alwaar zij wegens hare blijk bare gejaagdheid de aandacht der policie gaande maakte, totdat zij eindelijk werd aangehouden door een agent, wien zij dadelijk openhartig alles vertelde. Het geval gaf aanleiding tot eene breedvoerige discussie tusschen de civiele en de militaire rechters, na afloop waarvan de beschuldigde (zonderling genoeg als eenige getuige beëedigd) veroordeeld werd tot eene boete van 500 dol lars en twee jaren dwangarbeid, omdat zij een soldaat in het deserteeren geholpen en daarna door onvoorzich tigheid zijn dood veroorzaakt had. Intusschen hebben de rechters bij den president der Unie een verzoek om gratie ingediend, hetwelk men verwacht dat wel aange nomen zal worden. Een der oppassers in den zoölogischen tuin te Londen miste uit zijne kamer een wollen deken. Toen eenige dagen daarna een reuzenslang, wiens hok zich in de onmiddellijke nabijheid van de kamer der oppassers bevindt, hevig braakte, kwam de deken te voorschijn. Geruim en tijd was te Sarreguemines bij Nancy in Frankrijk alles in rep en roer wegens bet groot aantal stoutmoedige diefstallen, die des nachts gepleegd wer den zonder dat men er in slagen kon de daders op bet spoor te komen. Een toeval beeft ten laatste tot de ont dekking geleid, dat de dieven in de kazernen schuilden; de bende, bestond uit een deel van het 8e regement curassiers in overleg met een aantal ter slechter naam staande vrouwen. De kazerne was zóo gelegen dat de curassiers haar des nachts ongemerkt konden verlaten om de beraamde strooptochten te ondernemen. De justitie doet thans een gestreng onderzoek. De maarschalk Forey heeft van zijne-zij de een dagorder uitgevaardigd, waarin de wanordelijkbeden waaraan die militairen zich schuldig maakten, naar waarde gebrandmerkt worden. Het gerucht wil dat de keizer zou besloten hebben bet geheele 8e regement curassiers te ontbinden; dat de kolonel van het regement, hetwelk bovendien om zijne uit spattingen van allerlei aard berucht schijnt te zijn, van zijn rang ontzet zal worden, schijnt in ieder geval vrij zeker. Hij is bereids door den minister van oorlog naar Parijs ontboden. De Belgische kamer van afgevaardigden heeft met eenparigheid van stemmen, een krediet van 300,000 fr. goedgekeurd voor de uitbreiding der telegraphische ge- gemeenscbap. De rapporteur der centrale sectie heeft in het verslag, betreffende deze aangelegenheid, ten na- drnkkelijkste doen uitkomen, dat de prijzen der tele grammen zoo laag mogelijk moeten worden gesteld, omdat de staat liet monopolie heeft. De minister van binnenlandsche zaken heeft verklaard, voornemens te zijn, de prijzen tot op de helft te verminderen, maar voor alsnog de zaken op den tegenwoordigen voet te moeten laten, omdat de aanleg van nieuwe lijnen en de uitbrei ding van het dienstpersoneel den staat groote lasten oplegt. De Araerikaansche generaal Mac Clellan, vroeger in dienst der regeering te Washington, is met zijne echt- genoote en zijn zoon te Liverpool aangekomen. Zijn plan is om gedurende een jaar in Europa te vertoeven en een bezoek aan verschillende rijken te brengen. Als vrij zeker wordt gemeld dat de Fransche academie in plaats van het overleden lid d'Ampère, keizer Napoleon zal benoemen, als gevolg van de uitgifte van zijn werk Het leven van Julius César. De keizer moet op die ouderscheiding voornamelijk daarom gesteld zijn, omdat Napoleon I ook lid der academie was. Indien dit bericht zich bevestigt, dan zullen zeker de redevoeringen ter gelegenheid van de receptie des keizers in de academie uitgesproken, in hooge mate de belangstelling wekken De ook hier bekende Duitscbe improvisator, de heer Beermann, heeft het voornemen te Amsterdam eene voordracht te houden. JSaargerSïjke §«an«S. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 5 dezer: J. Harms, jm. 34j. met M. Sturm, jd. 41 j. (Van 28 Januari tot 4 Februari.) Vlissingen. Gehuwd: H. A. Blaak, jm. 30j. met W. Teunissen, jd. 23 j. Bevallen: J. W. van der Plank, geb. Haccou, d. S. de Roos, geb. Schaap, z. C. M. Willemse, geb. Baan, d. M. J. van den Ende Meynderts, geb. Meijer, z. C. J. Ratelband, geb. Slootmans, z. J. van Merkom, geb. van den Broeke, d. A. T. Sesee, geb. van Raust, z. C. J. Vader, geb. Kas- teele, z. A. de Vey Mestdagh, geb. Sitter, z. L. Theune, geb. Stroo, z. A. H. Limperg, geb. Klumper, z. Overleden: T. C. Ie Febre, jm. 31 j. H. Wijkhuisen, z. 2 m. W. P. Timmers, z. 6 w. S. L. Maas, d. 7 m. W.L. J B. J. Remeeus, man van P. J. Franke, 45 j. A. W. van Beuningen, z. 13 dagen. I Goes. Bevallen: M. J. Clement, geb. Rijn, z. T. Rei- j jerse, geb. Olree, z. M. J. van Kalmthout, geb. Alberts, z. Zierikzee. Gehuwd: G. Mulder, jm. 29 j. met N. A. van Ree, jd. 28 j. J. Buijk, jm. 30 j. met C. S. Mulder, jd. 27 j. L. Messel, jm. 23 j. net P. Knoops, jd. 28 j. Bevallen: A. Bijkerk, geb. Ilogerheide, z. E. J. van Popering, geb. Lokker, d. E. E. van Beveren, geb. Ber- wald, z. W. van Nieuwland, geb. Hendrikse, z. C. J. Ie Clercq, geb. Brandt, d. Overleden: J. Boeije,"weduwn. 74 j. P. J. Verseput, d. 17 maanden. Meteorologische waarniemiïigeai, gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 2 ure Januari Februari 1865. Wind. 0 p 3 S 1 3 O hu p e 3 e |0 Aanmerkingen. P 2 erf I s g t/T 1 erf 29 W.t.N. l' 760.4 3.6 0.76 5 04 03 bewolkt helder. 30,Z ZO. 11 747.0 1.2 0.97 5.58 0.0 betr. sneeuw mist. 31 Z. ZW.| 9 745.9 5.4 0.94 7.06 6.0 bew. betr. regen. 1 Zw.t.Z. j 7 736.6 7.0 0.97 8.00 22.2 licht bew.heiig reg. 2 Zw.t-Z. 8 742.6 7-4 0.91 7.70 5.4 bewolkt regen. 3 Z. t. 0. 2 742.7 6.6 0.97 7.80 5.0 bew. mist regen. 410. NO.i 7 752.0 -03 0.91 4.86 4.0 betrokken sneeuw. I De grootste wind kracht is geweest den Z.6S°W. 18 Januari dej mor of 8,7 781,7 3 0,89 S,S3 6,88 gens te B nren.W. t.Z. Zw. l-W.I Gemiddelde druk 41 èw- f p. op de Tierkante el, twaarate druk 70 p. 1 op de Tierkante el. De onderste regel berat de opgaaf der gemiddelde meteorologische waarnemingen gedurende de maand Januari, des middags te 2 uren. Thernioftaeterstamd. 6Febr.'s av. 11 u. 34 gr. 7 'smorg.7u.34gr. 'smidd.l u. 38 gr.'sav. 11 u. 41 gr. 8 's morg. 7 u. 38 's midd. 1 u. 39 gr. Algemeen overar.icht. Gisteren zijn in Engeland de zittingen van bet parle ment geopend met eene troonrede, welke onze lezers in I dit noinmer zullen aantreffen. Het stuk munt uit door j zijne algelieele kleurloosheid, zoowel wat buitenland- sche als binnenlandsche aangelegenbeden betreft, j In het hoogerhuis en lagerhuis zijn gisteren tevens de adressen van antwoord op de troonrede met groote meerderheid aangenomen. In het laatstgenoemd staats lichaam hadden over het ontwerp-adres gecne belang rijke debatten plaats; in eerstgenoemde vergaderiug bleek uit de disenssiën dat de regeering de neutraliteit in de Amerikaansche aangelegenheden streng zou hand haven en dat zij de nadere bemiddeling van Portugal zou aannemen. Men zal zich herinneren dat door eenige leden van het Oostenrijksch huis van afgevaardigden onlangs eene interpellatie tot het ministerie werd gericht betrekkelijk de quae3tie der hertogdommen. De regeering verklaarde toen de verschillende tot haar gerichte vragen te zullen beantwoorden, zoodra Pruisen omtrent de laatste depecbe uit Weenen afgezonden baar gevoel zou hebben mede gedeeld. Dit heeft thans, gelijk men weet, plaats gehad. De heer von Bismarck wenscht wij hebben dit reeds medegedeeld de eindregeling der quaestie uit testel len tot dat de „Pruisische" kroonsyndici omtrent de aanspraken der verschillende pretendenten op den troon van Sleeswijk-Ilolstein hun advies zullen hebben uitge bracht. Stemde de Oostenrijksche regeering hierin toe, dan zou dit de kroon zetten op hare slaafsche onderda nigheid aan Pruisen, in den laatsten tijd ook gedurende het bestuur van den minister von Mensdorff zoo ruim schoots gebleken. Een votum van wantrouwen zou voorts in het huis van afgevaardigden te Weenen niet achter- terwege blijven. Alvorens op de interpellatie in dit staatslichaam ge daan te antwoorden, heeft de Oostenrijksche regeering than» nog eerst graaf Karolyi met eene nieuwe depeche naar Berlijn gezonden. Volgens de daaromtrent, in de Weener officiëele kringen in omloop zijnde geruchten dringt de minister von Mensdorff in dit stuk op eenige meer bepaalde inlichtingen aan omtrent de plannen van Pruisen ten opzichte der hertogdommen. Volgens de Oest. Zeitung zou graaf Karolyi niet bij depeche maar persoonlijk, met goed gevolg, Pruisen tot de gevoelens van Oostenrijk hebben overgehaald. Waarschijnlijk zal echter een nieuw ontwijkend ant woord aan Oostenrijk ten deel vallen. De heer v. Bismarck toch koestert voor het oogenblik niet den minsten eerbied of vrees voor Oostenrijk,hetwelk een gedeelte zijns legers ontwapent en allerlei bezuinigingen maakt, tot dit alles door dringende noodzakelijkheid gedwongen. De Pruisi sche regeering daarentegen spaart geene uitgaven tot versterking van leger en vloot. Vooral aan de vloot schijnt het ministerie von Bismarck, nu het de havens van Sleeswijk en Holstein bezit, eene belangrijke uit breiding te willen geven. De minister van oorlog en marine, von Roon, wenscht daartoe eene leening uit te schrijven van 112 millioen gulden. Behalve al deze verschijnselen, waaruit wel niet blij ken kan van eenige geneigdheid tot concessiën aan Oostenrijk inde quaestie der hertogdommen, valt ook op te merken dat sedert eenigen tijd petitiën bij de regeering te Berlijn inkomen, waarbij zeer wordt aange drongen op de inlijving dier gewesten bij Pruisen. Men is derhalve ook reeds bezig om een „nationaal verlan gen" in gereedheid te brengen, waarop de heer von Bismarck zich ter gelegener tijde zal kunnen beroepen. De „volkswil in de hertogdommen" voorgesteld dooreen adres van den baron von Scheel Plessen, „het nationaal verlangen in Pruisen," voorgesteld door eenige petitiën der aanhangers van den heer von Bismarck, meest offi cieren, en men heeft de bouwstoffen voor het inlij vingsdecreet. Het vertrek van koningVictor Emmanuel naar Florence blijft het onderwerp der beschouwingen van de Italiaan- sche dagbladpers. Volgens sommiger beweeren zou dit moeten worden toegeschreven aan het verlangen der Fransche regeering om reeds thans in de troonrede, op aanstaanden Woensdag bij de opening der zittingen van wetgevend lichaam en senaat uit te spréken, Florence als werkely ke hoofdstad van Italië te kunnen beschouwen. Turijn was intusschen gedurende de laatste dagen rustig en de Italiaansche regeering geeft steeds blijk van hare gezindheid om die stad op verschillende wijze te bevoordeelen. Zoo heeft zij dezer dagen aan de aan deelhouders der in aanleg zijnde spoorweglijn van Turijn I naar Savona zes percent als minimum van intrest ge- waarborgd. Door deze spoorweglijn erlangt Turijn het i belangrijk voordeel om in directe verbinding met de kust der Middellandsche zee te worden gesteld. Het Spaansck dagblad Epoca beweert de door Spanje aan Peru gestelde vredesvoorwaarden te kennen en deelt deze mede. Zij komen echter geheel overeen met de onzen lezers reeds bekende en verraden weinig geneigd heid tot toenadering. Neemt Peru deze voorwaarden aan dan kan daaruit wel blijken dat het op de ondersteuning der Zuid-Amerikaansche republieken weinig hoop durft bonwen en zijne eigene krachten tegenover Spanje wan trouwt. Openingsrede in het Engelsch parlement. In naam van koningin Victoria werd gisteren het j Engelsch parlement geopend met eene troonrede, waar aan wij het belangrijkste ontleenen: i „De onderhandelingen, welke door den keizer van Oostenrijk en den koning van Pruisen met Denemarken j zijn gevoerd, hebben tot een vredestractaat geleid, ter- wijl voorts de mededeelingen, door de koningin van de vreemde mogendheden ontvangen, baar de hoop doen koesteren dat men geenerlei nieuwen oorlog in Europa te duchten heeft. „De burgeroorlog in Noord-Amerika duurt ongeluk- I kigerwijze nog voort. De koningin is onwrikbaar in haar j besluit om ten opzichte der strijdende partijen eeno I strikte onzijdigheid te handhaven; eene verzoening tus- schen deze zou haar hoogst aangenaam wezen, j „Een Japanneesch Daimio, in opstand tegen zijn I souverein, heeft de rechten geschonden, welke bij trak- I taten aan Engeland en sommige andere mogendheden waren verleend. Daar nu het Japanneesch gouverne- ment dezen opstandeling niet dwong om zich van verdere 1 onwettige handelingen te onthouden, hebben de diplo- S raatieke agenten en bevelhebbers der aldaar aanwezige eskaders van Engeland, Frankrijk, Nederland en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika eene gemeen- schappelijke expeditie ondernomen met het doel om de rechten te doen eerbiedigen door hunne verschillende 1 regceringen bij tractaat verkregen. Deze krijgsoperatie is met een zeer gunstigen uitslag bekroond geworden 1 en het resultaat daarvan heeft zoowel waarborgen opge- leverd voor den buitenlandsclien handel als nieuwe j kracht geschonken aan de regeering van Japan, waarmede de regeering van hare majesteit in vriendschappelijke verstandhouding staat. De documenten op deze zaak 1 betrekking hebbende zullen u worden voorgelegd. „Hare majesteit betreurt het ten hoogste dat de I oneenigheden met eenige inlandsche stammen van j Nieuw-Zeeland nog niet zijn geëindigd, maar de voor-

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 2