m van alle leden des kabincts. Bij koninklijk besluit is voorts de septeinber-konventie tusschen Italië en Frank rijk bekrachtigd. De italiaansche kamer van afgevaardigden heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij de voorloopige wet tot onderdrukking der rooverijen in de provinciën tot 31 december 1865 van kracht wordt verklaard. Volgens brieven in de Gazette de France, is te Home een komplot ontdekt tegen het leven van den paus, Auto- nelli en Frans II. Het komplot zon den Ssten december tot uitvoering komen. Het werd vóór zes maanden te Bologna gevormd. In september kwamen drie sluip moordenaars te Rome aanelk van vier passen voorzien. Zij woonden niet bij elkander en ontmoetten elkaar slechts des nachts. Hoewel zij zich voor schoenmakers uitgaven, arbeidden zij niet, inaar maakten groote verteringen. Elk hunner had een driesnijdenden dolk en een met ge hakt lood geladen pistool. Zij waren broeders en geleken zeer veel op elkander. Een hunner vertoonde zich nooit en was bij de policie geheel onbekend; de tweede legde veel gehechtheid voor den paus aan den dag en was steeds op diens weg. Allen hielden briefwisseling met ecne vrouw, die Iiome bewoond had, maar zich nu in Opper-Italië bevindt. Deze vrouw zond hun instruktiën en geld, onderrigttc hen hoe zij wapenen moesten invoe ren cn onder hunne aanhangers verdeelcn. Een brief uit Napels schijnt aan den minister Antonelli de eerste mededeelingcn omtrent dit komplot gedaan hebben. Hij sloeg er geen geloof aan, doch gaf er kennis van aan de policie, welke de drie huurlingen liet vatten. Men vond in hunne verblijven belangrijke brieven, kwitantiëu van verdeelde gelden, naamlijsten, enz. Op de lijsten kwamen nameu voor van eenige gewezen pauselijke gendarmen. De drie gearresteerden verklaren Bassi te heeten en geboortig te zijn uit Ferrara; men meent evenwel, dat hun naam Zurlani en hunne geboorteplaats Forli of Ravenna is. De Gazette de France deelt echter dit alles ODder voorbehoud mede. De adres-debatten in het oostenrijksche huis van afge vaardigden zijn thans meer uitvoerig bekend geworden en het blijkt dat de zoogenaamde oppositie, de liberale partij, van het ministerie in den loop dier debatten ver schillende gunstige toezeggingen heeft ontvangen. De oppositie heeft verklaard dat de toestand van Oostenrijk zeer gevaarlijk is. Het ministerie heeft dit niet ontkend, inaar alleen beweerd dat men iets dergelijks niet zoo openlijk moest zeggen. De oppositie heeft krachtig aan gedrongen op eene spoedige bijeenroeping der landdagen van Hongarije en Croatië. Het ministerie heeft verklaard dat dit zoo spoedig mogelijk zou geschieden. De oppo sitie wenscht dat de regering zich regtvaardige omtrent het in staat van beleg stellen van Gallicië. Het minis terie beantwoordt, dezen wenscli met de belofte om spoedig bij het huis een wetsontwerp in te dienen ter regeling van dezen exceptïonelen toestand. De oppositie verlangt dat de regering den konstitutionclen weg meer krachtig zal volgen en het ministerie belooft een aantal wetsontwerpen om dit doel te bereiken. De oppositie verlangt eene herziening van het konkordaat en de rege ring belooft een wetsontwerp ter regeling der betrekkin gen tusschen kerk en staat, gegrondvest op het beginsel cler meest strenge gelijkheid van regten. De oppositie verlangt meer het evenwigt tusschen inkomsten en uit gaven te bewaren en de minister van financiën belooft bezuinigingsmaatregelen, terwijl hij de opinie der oppo sitie deelt. De meerderheid van het huisachtdealliantie met Pruissen gevaarlijk voor Oostenrijk en de minister von Mcnsdorff-Pouilly ontkent dit niet, maar geeft slechts te kennen dat die alliantie eene hooge waarde bezit, iets hetwelk de oppositie weder niet kan ont kennen. In het algemeen dus belooft de regering de grieven der oppositie te zullen wegnemen en hoewel dit nu nog slechts beloften zijn, is voor het oogenblik een toestand geboren, waarbij noch van eene aftreding des kabinets, noch van eene ontbinding van het huis sprake kau wezen. Wat nu echterde vervulling dier beloften betreft, ver- gete men niet dat de konstitutionele regeringsvorm in Oostenrijk nog uit den aard van den toestand dezes rijks zeer vele nioeijelijkheden aanbiedt. Groote kracht zou liet konst.itutioneel stelsel ontlcenen aan eene goede organisatie van den tiers-état; de burgerstand in Oosteurijk kan echter tot dusverre nog weinig invloed uitoefenen en hoewel men den minister von Schmerling .als het hoofd dezer partij mag beschouwen wordt deze èn door de weinige kracht van den burgerstand èn door verschillende andere oorzaken in zijne vrijheid van han delen belemmerd. Wij hebben dezer dagen de handelwijze der duitsche bondskommissarissen in de hertogdommen besproken, welke bij hun vertrek eene aanzienlijke som uit de schatkist hadden genomen tot dekking der exekutie- kosten. Thans verneemt meu dat op de vertoogen der geallieerde mogendheden eene som van 1.500.000 mark zal worden teruggegeven. De vermindering van het leger in effektieve dienst houdt in Engeland nog altijd het ministerie bezig. Er bestaat echter zegt L'international oneenigheid tusschen lord Palmerston en den heer Gladstone omtrent de uitvoering van dit plan, zoo dat daaraan waarschijnlijk vooreerst nog geerf gevolg zal worden gegeven. De ope ning van het parlement zal, volgens The morning post, plaats hebben op 7 februari). Het leven van het spaansch ministerie Narvacz schijnt ten einde te spoeden. De ontruiming van het eiland St. Domingo, waarop reeds zoo tallooze spaansche solda ten in den strijd tegen de opstandelingen den dood 1 hebben gevonden, doch waarin de koningin nog niet wilde toestemmen, heeft ten gevolge gehad dat het ministerie in zijn geheel zijn ontslag heelt aangeboden. De engelsche dagbladen bevatten het konstitutie-ont- werp tot zamenstelling eener konfederatie tusschen de verschillende engelsche bezittingen in Amerika. Op eene daartoe door geraagtigden gehoudene vergadering te Quebec heeft men dit ontwerp opgemaakt, aan het- i welk de engelsche regering hare goedkeuring schijnt te zullen scheuken. De konfederatie zal volgens dit ont- j werp blijven onder de kroon van Engeland, terwijl er een algemeen bestuur zal worden zamengesteld ter bë- hartiging der gezamenlijke belangen. De uitvoerende magt zou blijven berusten bij den soeverein van Enge- 1 land, die óf zelf' óf bij gemagtigde het opperbevel zou voeren over de zee- en laudraagt. Voorts zou er worden zamengesteld een wetgevende raad en een lagerhuis, gelijk in Engeland. De leden van eerstgenoemd staats- ligchaam zouden voor hun leven worden benoemd door de kroon, de leden van laatstgenoemd door kiezers, met een census. liet bondsbestuur heeft, volgens dit konstitutie-ont- vverp, het regt om wetten te maken omtrent alles wat de I publieke orde, de openbare schuld, de belastingen, de munt, de post, de openbare werken en de verdediging des lands betreft. In elke provincie zal een luitenant- goeverneur zijn, vertegenwoordigende de uitvoerende magt en benoemd, na raadpleging, door den goeverneur- i generaal. Alle wetten uitgaande der algemeene wetge- i vende magt moeten door de koningin van Engeland be- krachtigd worden. Tot zetel van het. hoofdbestuur zou de stad Ottava worden aangewezen, terwijl in de beide staatsligchamen I de wetgevende raad en het lagerhuis, zoowel het gebruik i der fransche als der engelsche taal zou geoorloofd zijn. Omtrent den veldtogt van den generaal der noorde- lijke staten van Amerika, Sherman, meldden de laatste berigten uit New-York niets belangrijks. De generaal trok steeds voorwaarts in 's vijands land zonder veel j tegenstand te ontmoeten. Volgens een dagblad van Rich- mond zou hij thans weldra zich in de onmiddellijke nabij- j beid van Savannah bevinden. De kwestie tusschen Brazilië en de Vereenigde Staten" van Noord-Amerika over de bemagtiging der Florida in i de haven van Bahia is nog niet tot eene oplossing ge- komen. Intusschen is het corpus delicti zelf verdwenen; I de Florida toch, welke door de Wassuchetts naar het fort j Munroe was gebragt, is aldaar door aanzeiling in den oceaan weggezonken. De dagbladen van het Zuiden zelf j verklaren echter dat men hier aan geene toevallige aan- varing heeft te denken. In allen gevalle zal van deze i omstandigheid het gevolg wezen dat de regering te j Washington des te grooter schadevergoeding zal hebben te betalen. j Uit eene amerikaansche bron zijn voorts uit Mexiko I eenige berigten aangebragt. Volgens deze zou door het j fransche leger de stad Mazatlan aan de kust zijn bezet I geworden, terwijl daarentegen de keizerlijke troepen i eene nederlaag zouden hebben geleden in eene ontmoe- ting met den generaal Alvarez, die zich steeds tegen de j regering van keizer Maximiliaan verklaart. I De amerikaansche staten Bolivia, Chili, de argentijn- sche republiek, Columbia, Venezuela en Peru hebben te i Lima door gemagtigden een kongres doen houden tot be- spreking van het spaansch-peruaansch geschil. Dit kon gres heeft aan den bevelhebber der spaansche vloot eene sommatie doen toekomen tot ontruiming der Chincha- eilanden, onder bedreiging anders onmiddellijk tot eene oorlogsverklaring te zullen overgaan. I De opperbevelhebber der spaansche zeemagt in de peruaansche wateren heeft daarop te kennen gegeven zonder instruktiën te zijn en het verlangen geuit dat men, alvorens nadere stappen te doen, zou wachten tot i de aankomst van den generaal Pareja, welke van nadere i instruktiën zou voorzien zijn. tiauLirlsinTiijtcn. I dere ƒ6.50. Dito jarige walcliersche tarwe ƒ8.50 mindere ƒ8.25. Dito nieuwe dito ƒ7, ƒ7.25a 7.50. Dito jarige zeeuw? sche rogge hield men ƒ6, a ƒ5.90. Nieuwe dito ƒ5.25 de mud verkocht. Dito zeeuwsche wintergerst weid voor 5.40 verlaten doch meer dan ƒ4.75 werd daarvoor niet geboden. Zoinergerst nagenoeg niet ter veil, zeeuwsche zou ƒ4, en walcliersche 4.25 de mud hebben kunnen opbrengen. Walcliersche wittebouuen ƒ10.50 ƒ10.75 en 11, de mud. Dito bruiueboonen 10 a lu.50 verhandeld. Dito paarden- boonen ƒ5.85 a ƒ6. Dito groene erwten 6.75 7. Zeeuw- schedito zijn aan 6.75 de mud verlcoeüt. Düopuarden- boonen niet ter veil. Jarig winter-koolzaad hield men op 14.50. Nieuw 13, en 12. Zomer-koolzaad werd ge vraagd doch niet getoond. Raap-olie ƒ42.25 a ƒ43 Patent olie ƒ44.25 a 45. Lijnolie ƒ40 a ƒ391, per vat op 6 weken, op kontant 1 lager. Harde raapkoeken 37, per 1040 stuks. Dito Lijnkoeken ƒ11, per 104 stuks. GEM1UDEL.DK MAKKTPlllJZKN. Middenprijzen van bakbare tarwe 7,80 en rogge 5,50 Aardappelen ƒ1,50 a 1,70 per ned. mud. Versclie boter 1,05 a 1,15 per ned. pond. jprijzen van efïëktcn. Amsterdam 16 december. Graanmarkten enz. Amsterdam 16 december. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken ƒ432- Lijnolie op zes weken ƒ361. Oosthukg 14 december. De aanvoer van granen was heden weder zeer ruim en er bestond meer vraag, waar door in sommige artikelen de puike monsters iets hooger prijs opbragten; booncn, erwten en rogge bleven echter lager. Van gerst en tarwe is veel verkocht geworden. Men betaalde jarige en tweejarige tarwe 7,75 a 8.25. Puike nieuwe, gemeenere en blaauwe ƒ6 a ƒ7. Nieuwe zeeuwsche rogge ƒ4,90 a ƒ5,20. Nieuwe wintergerst ƒ4,60 4 ƒ5. Dito zoinergerst 4,30 a ƒ4,50. Haver 2,35 a 3,25. Paardenboonen ƒ5,50 a ƒ5,70. Groene erwten 6 a 6,50. Middei.burg 15 december. De aanvoer was heden lang zoo groot niet als die van voorgaande week, en daar er weder goede kooplust bestond, zoo zijn nagenoeg vorige weekprijzen voor de meeste artikelen besteed. Jarige tarwe bleef geheel prijshoudend. Puike nieuwe bragt ook vorigen weekprijs op. Winter- en zoinergerst prijshoudend, weinig was daarvau ter veil, walchersche wittebooneu met goede vraag en vorige weekprijs werd daarvoor betaald. Walchersche bruineboonen meer aan, maar minder driftig gekocht. Paardenboonen algemeen begeerd en onder vori- j gen weekprijs waren die moeijelijkte koopen. Winter-kool- I zaad bleef zonder handel. Zomer-koolzaad niet getoond. Men kocht: Puike zeeuwsche tarwe 7, goede 6.75, inin- Nederlaud. Certifik. Werkelijke schuld 2 j dito dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 44 België. Certifikaten bij Rothschild 24 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5~ Certifik. Hope co4 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 dito dito Leening 1860 44 Certifikaten0 Aand. spoorweg Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 dito 1847/1852 24 dito rente Amsterdam5 dito nationale5 Bank aktiën3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 dito3 thans 2# Amortisabie schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 dito 185618623 Griekenl. dito (blaauwe) 5 Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 Vereen.Stat.dito (18S2) 0 Illinois. dito7 Mexiko. dito3 Grenada. dito afgestempeld4# Venezuela dito 2 pet. 60fk 72 954 94| 67 794 624 44# 1S24 56# 81# 62^ 41J 394 45! 45# 45 .j 444 2 74 11# 17# Oostburg den 16 December 1864. F. PLANKEEL, Apotheker, en M. J. MAZURE. Bevallen van eene Dochter F. M. BAARSgeliefde Echtgenoot van Middelburg, TH. MACHIELSE Jz. den 14 December 1864. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot mijne hittere droefheid mijn ge liefde Echtgenootde Heer ADOLPH BAVONUS CAR- PREAU, iu den ouderdom van pas 38 jaren. lJzendijke, Wed. M. T. J. CARPREAU, den 14 December 1864. geb. de Groof. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot diepe droefheid zijner Echtgenoot, Kinderen en Behuwdzoon, Mr. NICOLAAS JOHANNES VAN EEKELEN, iu den ouderdom van 64 jaren. S. J. BERDENIS VAN BERLEKOM, Wed. van Eekelen. Middelburg, 15 December 1864. Oproeping van Erfgenamen. Te Sehoondijke, Provincie Zeeland, is op deu Isten De cember 1864overleden CATHEL1JNTJE VERGOUWE, Dochfer van ISAAC VERGOUWE Michielszoon en NEELTJE LUTEYN. De Erflaatster is kinderloos over leden en heeft ook geene Broeders of Zusters nagelaten. Haar Vader heeft drie Zusters nagelaten, waarvan nog eene in leven is, terwijl de twee anderen met achter lating van Kinderen zijn overleden. De Erfgenamen van Vaderszijde zijn dan ook volledig bekend. Hare Moeder heeft echter geene Broeders of Zusters nagelaten doch hare Grootouders van Moederszijde, ISAAC LUTEYN en JOZINA VAN DE WOESTIJNE wel. De Afstammelingen van de Broeders en Zusters van genoemden ISAAC LUTEYN en JOZINA VAN DE

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3