MÏDDELBÜRGSCHE COÜRAN T. N°- 168. Zaturdag 1864. 22 Oktober. Ginnrnlank Editie van vrijdag avond 8 ure." JIIIMISTEKIE VAM I I W.CIÜV, UNDESTEDING. De minister van financiën, voornemens zijnde op maan dag den 7 november aanstaande, bij inschrijving, te doen aanbesteden Het dagelijkseh vervoer der brievenmalen van 's rijks posterijen, gedurende den tijd van twee jarente beginnen met den 1 jan. 1865 en eindigende den 31 december 1866, tus- schen de navolgende plaatsen: van Groningen over Assen naar Meppel en v. v. Arnhem over YelpDieren en Zutphen naar Deven ter en v. v. Deventer over ApeldoornVoorthnizen en Amers foort naar Utrecht en v. v. Arnhem naar Nijmegen en v. v. Utrecht over Zeist, Wageningen, Arnhem-en Zeve naar naar Emmerik en v. v. Utrecht over VianenGorinchem en Oosterhout naar Breda en v. v. 's Gravenhage over Delft, Botterdam en Dordrecht naar Breda en v. v. Utrecht over Culemborg en Bommel naar 's Ilerto- genbosch en v. v. Bergen op Zoom over Tholen en Goes naar Middel burg en v. v. Ylissingen naar Middelburg en v. v. Breskens naar Sluis en v. v. 's Gravenhage over Leiden en Haarlem naar Amster dam en v. v. Dordrecht over Botterdam en Delft naar 's Graven hage en v. v. Krommenie over Wormerveer en Zaandam naar het Tolhuis aan het IJ en v. v. Rustenburg over Purmerend naar het Tolhuis aan het IJ en v. v. Hoorn over Edam en Monnikendam naar het Tolhuis aan het IJ en v. v. Idem over Purmerend naar het Tolhuis aan't IJ en v.v. Beverwijk naar Zaandam en v. v.; Brengt bij deze ter kennis van de gegadigden: 1. Dat de biljetten van inschrijving vóór of uiterlijk op den 7den november aanstaande, des morgens voor twaalf ure, behoorlijk verzegeld en voorzien van een opschrift, aanwijzende dat dezelve tot de voorschre ven aanbesteding betrekking hebben, aan het minis terie van financiën te 's Gravenhage behooren te zijn ingeleverd; 2. Dat dezelve biljettenop zegel geschreven en door de gegadigden onderteckendeene naauwkeurige opgave moeten bevatten: a. van den jaarlij kschen prijs, in cijfers en letters, voluit geschreven, waarvoor de gegadigden aan bieden zich met de dienst gedurende het opge- melde tijdvak te belasten; b. den naam, de voornamen, de woonplaats en het beroep van den inschrijver en van twee borgen, voluit geschrevenin zoo verre het stellen van zoodanigen borgtogt zal worden verlangd; 3. Datvoor zoo verre de inschrij vers niet reeds in dienst der post-administratie zijn, hunne biljetten moeten vergezeld gaan van certificaten wegens de genoeg zame gegoedheidzoowel van de gegadigden als van hunne borgen, om in de uitvoering van de bovenge melde dienst behoorlijk te kunnen voorzien; welke certificaten zullen moeten zijn afgegeven door het gemeentebestuur of wel door den directeur van bet postkantoor hunner woonplaats; 4. Dat de biljetten die aan de voorschrevene vereischten niet voldoenniet in aanmerking zullen worden ge nomen; terwijl de minister zich hetregt voorbehoudt om de aanbesteding niet te gunneningeval de gevor derde prijs te hoog mogt worden geoordeeld, of ook wanneer er redenen mogteu bestaanter beoordeeling der administratie, om de minste inschrijvers tot de rigtige uitvoering van de meergemelde dienst onge schikt te achten. De voorwaarden op welke de bovenstaande aanbeste ding zal plaats hebben zullen, boven en behalve aan het lokaal van het ministerie van financiën te 's Gravenhage (afdeeling posterijen)ter lezing liggen op de bureaux van de arrondisseinents-inspecteiirs der posterijen te Arnhem, Breda, 's Gravenhage, Utrecht en Zwolle, als mede bij de directeuren van al de postkantoren welke gelegen zijn aan de wegen, waarover een der hiervoren vermelde diensten moet worden verrigt;bij welke inspec teurs en directeuren tevens alle verdere inlichtingen door de belanghebbenden kunnen verkregen worden, 's Gravenhageden 14 October 1864. De minister van financiën G. H. BETZ. Burgemeester en wethouders van Neuzen maken bekend, dat de in die gemeente te houden NAJAARS PAARDEN- EN VEEMARKT zal plaats hebben op Woensdag den 9 November aan staande. Neuzen, den 30 September 1864. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. P. DRONKERS, burgemeester. J. DIELEMAN, secretaris. Middelburg 21 oktober. De tweede kamer heeft gisteren al de ontwerpen, die aan de orde waren, aangenomen. De heer van Bosse heeft een voorstel aangekondigd tot wijziging van het reglement van orde in 't belang van de bespoediging der werkzaam heden en hare afdoening. De kamer is daarna gescheiden. De baron von Rodenberg, minister-resident van Z. M, den koning van Hannover bij ons hof, is, na eene afwe zigheid van cirka drie maanden, in de residentie terug gekeerd. Naar wij vernemen heeft de direktie der nederlandsche rijnspoorweg-Maatschappij zich ook reeds tot den koning gewend, met verzoek om koncessie voor den aanleg en cle exploitatie van eenen verbindingsspoorweg tusschen de lijnen van Amsterdam en van Rotterdam naar Utrecht uitgaande nabij het station Brenkelen en loopende in den spoorweg naar Rotterdam, nabij het station Harraelen. Wanneer deze verkorte verbindingsweg mogt tot stand komen, zon de afstand tusschen Amsterdam en Rotter dam, met exprestreinen in vijf kwartier uren tijds kun nen worden afgelegd. (Utr. dagbl.) Uit Utrecht schrijft men ons „De vóór anderhalf jaar alhier opgerigte vereeniging van predikanten der zoogenaamde „evangelisck-confes- sioneele" rigting hield alhier den 11 dezer eene verga dering, welke door ruim 90 leden werd bijgewoond. Den volgenden dag werd de bijeenkomst voortgezet, waarbij nu ook vele andere personen van gelijke gezindheid toe gang hadden. Behalve de predikanten waren een 70tal gemeenteleden, waaronder de heer Groen van Prinsterer, tegenwoordig. Debesluiten, door de vergadering genomen, kenmerkten zich niet door bijzondere belangrijkheid. In de eerste plaats werd besloten, geen gevolg te geven aan een voorstel, vroeger door den beer J. H. Gunning jr. gedaan en ten doel hebbende de oprigting eener kweek school voor evangelisten, die aan „in nood verkeerencle gemeenten" te hulp zouden komen,m. a. w. in plaatsen, waar de gemeente onder de leiding van predikanten der „moderne rigting" staat, den invloed van dezen zouden bestrijden. Men vreesde, door de aanneming van het voorstel, geestelijken hoogmoed te zullen aankweeken, en niet slechts voor moderne maar ook voor regtgeloo- vige leeraars eene bron van velerlei moeijelijkheden te zullen openen. Vervolgens kwam bet plan ter sprake tot de oprigting van een dag- of weekblad, aan de opbouwing van het orthodoxe geloof en aan de bestrijding der moderne theologie gewijd. Men wees op de omstandig heid, dat onlangs de predikant Barger de redaktie bad aanvaard van het weekblad De Heraut, waardoor de uitvoering van het genoemde jf.lan misschien ou.noodig was geworden, en men kwam tot geen besluit. Het bestuur der vereeniging bragt verder een voorstel ter tafel, om gelden bijeen te brengen tot het stichten van eenige beurzen, ten einde aan onbemiddelde jongelingen de gelegenheid te geven, door het akademisch onderwijs tot predikant te worden opgeleid. De stemming van dit krachtig aanbevolen voorstel werd uitgesteld tot eene volgende vergadering. „Eindelijk werden eenige besluiten genomen, ten doel hebbende het konfessionele van het karakter der ver eeniging sterker op den voorgrond te plaatsen. Zonder twijfel werkten de tegenwoordigheid van den heer Groen van Prinsterer en de afwezigheid van den heer Gunning niet weinig mede, om aan de voorstellen daartoe ingang te doen vinden. Eene onbekrompene maar opregte in stemming met de belijdenis-schriften der nederland sche hervormde kerk wordt nu, met meer aandrang nog dan vroeger, van de leden der vereeniging gevorderd. „Ziedaar wat mij omtrent de vergaderingen van 11 en 12 oktober bekend is geworden. In hoeverre de veree niging een stap nader is gekomen tot de bereiking van baar doel, do handhaving van het kerkgeloof en de bestrijding der moderne denkwijze op theologisch en godsdienstig gebied, wil ik niet beslissen, maar in elk geval schijnt bet zeker, dat die stap niet groot is geweest." Het examen voor surnumerair der registratie en domei nen zal te Utrecht aanvangen den 23 november; de kommissie is alsnu aangevuld met de beeren Ternaat, inspekteur te Hoorn, en van Omvonaller, ontvanger der sukcessieregten te Utrecht. De Haagsche courant deelt bet volgende mede„Za turdag werd voor de korrektionele kamer der regtbank te Nijmegen o. a. behandeld de zaak van het openbaar ministerie tegen den heer R., wijnkooper, beschuldigd van poging tot ontduiking van plaatselijke belasting; de beklaagde had bij uitvoer van wijn onder genot van afschrijving van belasting aangifte gedaan, dat hij ruim 750 kan uitvoerde, terwijl bij onderzoek bleek, dat de hoeveelheid slechts ruim 400 kan bedroegbij de behan deling der zaak, die, omdat beklaagde niet verscheen, bij verstek plaats bad, trok de verklaring van den hoofd- kommies bij de plaatselijke belastingen bijzonder de aan dacht; deze gaf namelijk op dat uit de registers bleek, dat de beklaagde gedurende de laatste drie jaren ruim 11.000 (zegge elf duizend) kan meer bad uitgevoerd, dan ingeslagen. Een nieuw bewijs voorzeker, tot welke misbruiken akcijnsen, vooral plaatselijke, aanleiding geven kunnen. Inderdaad de minister, die de plaatselijke besturen in de mogelijkheid stelt die belastingen af te schaffen, zal zich verdienstelijk maken voor het vader land. Moge cle tegenwoordige minister niet lang op zijne bij de aanbieding der begrooting toegezegde plannen laten wachten." Benoemingen en Jieslwiten. konsulaten. Eervol ontslag verleend aan den heer W. E. Fercken, als nederlandsch kon sul te Beyrutb, voor Syrië, en in zijne plaats benoemd de heer G. Pfaeffiuger. Marine en leger. De officier van gezondheid le klasse bij de zeemagt W. Ruisch, dienende op Zr. Ms. wachtschip te Vlissingen, wordt met den laatsten dezer op non-aktiviteit gebragt en den 1 november aanstaande vervangen door den offi cier van gezondheid le klasse A. II. Neyssel, thans non- aktief; terwijl de scheepsklerk A. de Leef met den 21 dezer van Zr. Ms. schroefstooraschip Prinses Maria op het wachtschip te Willemsoord wordt overgeplaatst. Met den 26 dezer wordt de officier-machinist G. B.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 1