genomen. Destijds bepaalde het zich nog slechts tot enkele gevallen, doch nu is het in die streken reeds zoo ver gekomen dat dc tijgers en ook andere verscheurende dieren, even als bij eene algemeene verhuizing, van alle kanten komen opdagen en zelfs de zeeboezems over zwemmen, om naar de eene of andere landstreek heen te trekken, alwaar zij door hun aantal spoedig den geheelen omtrek onveilig maken. Van daar dat tegenwoordig de arbeiders in het veld, al zijn zij ook in talrijke troepen bijeen, door het verscheurend gedierte worden aange vallen en wel meestal met het gevolg dat er altoos iemand het leven bij verliest, terwijl overigens het vee en de bewoners op vele afgelegen plaatsen geen oogenblik meer veilig zijn. Zoo doende zijn in den tijd van slechts één jaar honderde menschen daarvan de slagtoffers geworden, zonder dat er voldoende doortastende maat regelen tegen dit kwaad zijn in het werk gesteld. In een der indische distrikten, alwaar de bevolking wegens oproerige beweging de wapens had moeten inleveren, heeft men eenige maanden geleden de geweren terugge geven. Daarvan maakten de inlanders dadelijk gebruik om binnen hun kring het wild gedierte te bestoken, waarvan het gevolg was dat alleen daar ter plaatse bin nen drie maanden tijds 10 tijgers, 35 luipaarden, 20 boeren, 9 hyena's en 3 wolven werden doodgeschoten. Het lijdt dus geen twijfel of de oprigting der bedoelde maatschappij zou in Indië zeker welkom zijn. De afschaffing van de doodstraf in Italië is gewis niet na op handen, want den beul van Turijn is eene verhooging van jaargeld van 300 franks toegelegd, ter wijl dien in Sardinië twee medehelpers zijn toegevoegd. In den nacht van vrijdag op zaturdag heeft het zoo te Breda als in de omstreken weder vrij sterk gevro ren zelfs de soldaten, die den nachtpost hadden, konden zich naauwelijks met loopen verwarmen. Er was zaturdag nacht een zeer dikke mist en sommigen beweerden dat zij sneeuwvlokken voelden vallen. Vcrhoopingen en aanbestedingen. Gisteren is te Ylissingen ten verkoop aangeboden een huis en erve, staande en gelegen in de Breewateratraat aldaar, wijk D no. 122. Verkocht voor ƒ1320. Theriiioiueterstanri. 15 aug. 's av. 11 u. 62 gr. 16 's morg. 7 u. 63 'smidd. 1 u. 66gr. 'sav. 11 u. 60gr. 17 '8 morg. 7 u. 62 's midd. 1 u. 65 gr. thntrnlanö. Algemeen ovcrzlgt. Omtrent de laatste operation van den generaal Grant bij de belegering van Petersburg, hcerscht nog veel on zekerheid. De laatste depeches daarop betrekkelijk, door Keuters agentschap uit New-York afgezonden, zijn van 4 en 6 dezer. Volgens deze zoudeu de belegeraars, na de eerste defensielinie genomen te hebben, bij her haling zijn terug geslagen, de laatste maal met een ver lies van 5640 man. Volgens geruchten, waarop echter nog weinig te rekenen valt, zon de generaal Grant zelfs naar Washington terug trekken. Een dezer depeches meldt ook dat de zuidelijken op nieuw een inval in Mary land gedaan en Mobile bezet hebben. In de deensche Volksthing worden voortdurend inter pellation tot het ministerie gerigt die echter, zoo als meestal met interpellatiën het geval is, den vrager on bevredigd laten. Dit was ook het geval met de interpel latie den 11 dezer gedaan, waarbij aan de regering de vragen werden voorgelegd: Of de onderhandelingen over den vrede den afstand van geheel Sleeswijk ten grond slag hebben? Of de vredes-voorwaarden vóór de ratifi- katie aan de goedkeuring van den Rigsraad zullen worden onderworpen? Of het verlof aan rekruten en andere manschappen gegeven de hervatting van den oorlog niet onmogelijk zou maken? En eindelijk of alleen de nieuwe wet op de erfopvolging van de afscheuring van Sieeswijk van de deensche kroon oorzaak is geweest? Door den president minister Blühmen is hierop in hoofdzaak ge antwoord: dat men zou trachten voordeeliger voorwaar den te bedingen dan in de preleminairen vervat zijn, maar dat eene wetgevende vergadering aan vredes-onder- handelingeu geen deel kan nemen, dat het verlof aan de militairen verleend was om aan den landbouwenden stand te gemoet te komen, die aan hulp van handenar beid dringend behoefte had. Omtrent het laatste punt echter werd alleen medegedeeld dat dit ministerie de verantwoording niet kon op zich nemen ook Denemarken op te offeren omdat Sieeswijk verloren is. Met 48 tegen 34 stommen werd hierop besloten tot de orde vau deu dag over te gaan. Dat een groot deel der bevolking van de rampen, waar aan thans Denemarken ten prooi is, meer en meer de schuld aan het afgetreden ministerie begint te wijten is niet onnatuurlijk, evenmin als dat op liet nalaten daarvan omtrent het tegenwoordige verwachtingen worden ge- koesterf, die op verre na niet kunnen bevredigd worden en waarvan het gevolg wezen moet dat de ingenomenheid met dit kabinet slechts zeer korten tijd duren zal. Of echter zij die hun wrok vooral tegen den afgetreden minister Monrad lucht geven en ook van hunne afkeuring van de handelingen des konings doen blijken, tot dat gedeelte der bevolking bchooren, hetwelk een beduiden den invloed op den loop der omstandigheden uitoefent, blijven wij voortdurend betwijfelen. Twee pruissische korvetten en eenige pruissische kanonnoerbootei» schijnen dezer dagen in de haven van Kiel te worden verwacht. Zoo men aan dc Weimarsche Zeitnng geloof schenken mag, zouden Oostenrijk en Pruissen tot os'ereeustemnung gekomen zijn omtrent eene tusschenregering in de her togdommen, en wel grootendcels overeenkomstig de wenschen van Oostenrijk. De drie leden welke dit bestuur zullen uitoefenen zouden althans onder onmiddellijk toezigt van den bond worden geplaatst. Zoo als men weet wilde Pruissen liet bestuur aan twee civiele kom- missarisseu opgedragen zien, waarvan de een door Oos tenrijk, de ander door Pruissen zou benoemd worden, zonder den invloed van den bond te erkennen. Wordt het berigt der overeenstemming bevestigd, dan kan deze welligt een stap nader zijn tot oplossing der hoofdkwestie. Voor 20 dezer, den dag waarop de definitieve vredeson derhandelingen zullen geopend worden, zal men echter omtrent dit punt vermoedelijk geen volkomen zekerheid erlangen. Voorts bepaalt zich het nieuws van den dag wedergroo- tendeels tot geruchten, waarmede wij onze lezers niet lang willen bezig houden. Tot deze beliooren o. a. dat het franscho leger te Rome binnen kort zou verminderd wor den, en dat men eindelijk het vertrek van den gewezen koning van Napels uit Rome werkelijk eerlang zou kun nen te gemoet zien. Dit laatste wordt door dagbladen van zeer uiteenloopende rigting medegedeeld. Zoo als te voorzien was wordt de houding van de be woners den mexikaansche hoofdstad, bij gelegenheid der intrede van den nieuwen keizer en de keizerin, reeds in een geheel ander licht geplaatst als daarover door de verslagen in den franschen Moniteur was opgegaan. De Morning advertiser deelt het een en ander mede van geheel verschillenden aard. Aan geestdrift zou het geheel ontbroken hebben, want daar er verzuimd was strafbepa lingen te rigten tegen allen die geen gejuich aanhieven niettegenstaande er wel gezorgd was dat de huizen en winkels versierd en verlicht werden, en op het nalaten daarvan eene boete van 25 tot 100 dollars gesteld was werden alleen van de franscbe en mexikaansche militai ren uitroepen van vreugde vernomen. Uit de militaire demonstraties die er plaats hadden, wordt voorts door den korrespondent van de Morning advertiser afgeleid dat de regering van de dankbaarheid en tevredenheid der bevolking niet zoo volkomen overtuigd was. Denemarken. Terwijl de Landsthing met algemeene stemmen het wetsontwerp heeft goedgekeurd, waarbij de minister van oorlog gemagtigd wordt de manschappen welke eerst het volgende jaar dienstpligtig zouden zijn reeds nu onder de wapenen te roepen, heeft koning Christiaan het noodig geacht den goeden geest bij het leger levendig te houden en de volgende proklaraatie uit te vaardigen: „Soldaten! De strijd is ten einde; van den bloedigen oorlog keert ge tot uwe haardstede weder. Dc oorlog heeft zware offers gekost, maar nog zwaardere moesten tot het verkrijgen van den vrede gebragt worden. Het welzijn des vaderlands vorderde echter aan het sluiten van den vrede boven het voortzetten van den oorlog de voorkeur te geven. Ik weet dat uw moed niet is ver- flaauwd en dat het leger ook thans nog bereid is den strijd tegen den vijand te hervatten. Maar wij hebben den uitslag niet in onze magt, en terwijl gestreden wordt is het grootste deel des rijksin 's vijands magt en gaat het gebogen onder lasten, hetgeen spoedig met verwoesting zou gelijk staan. Derhalve mogt niets verzuimd worden om aan den strijd een einde te maken, zij het ook met opoffering van gedeelten des rijks welke van de vroegste tijden tot Denemarken behoorden en waaraan elke deen ten zeerste gehecht was. „Voor u, soldaten! is de uitslag van den strijd dubbel smartelijk. Gij hebt uw bloed veil gehad voor eene zaak welke wij gedwongen werden prijs te geven. Met eer beladen keert ge echter uit den strijd weder. DoJ&ak welke u was opgedragen was, volgens aller erkeiiteois, eene uiterst moeijelijke. Als eene kleine schaaf waart ge tegenover twee groote mogenheden geplaatstelke hoop op bijstand werd inmiddels verijdeld en de overmagt des vijands dwong u tot den aftogt. Maar noch zijne magt noch de strengheid van den winter konden uw moed ter nederslaan. „Ontvang daarvoor den dank van uwen koning. Met deernis heb ik uwe moeijelijke taak gade geslagen. Ver liest ook bij den vreedzamen arbeid die kalmte en die zelfopoffering niet welke uw gedrag in den oorlog heb ben gekenmerkt. Dat vooral de liefde vo.or uwen koning en uw vaderland u niet mogen verlaten! Met de hulp der Voorzienigheid zal Denemarken ook thans nog eene ge lukkige toekomst kunnen te gemoet gaan, lioe duister thans de vooruitzigten ook schijnen mogen. Zoo ge ook in den vrede zijt wat ge in den strijd geweest zijt, zult ge het welzijn des vaderlands blijven bevorderen gelijk ge tot hiertoe zijn eer hebt gehandhaafd!" fcjem Ddsbrrifitrn. Middelburg 17 augustus. Op de heden door de Nederlandsche handelmaatschappij te Rotterdam gehou- dene veiling van 9450 balen Java koffij, zijn onder ande ren de volgende prijzen besteed: No. Balen. Taxatie. Prijzen. 18 4749 groenachtig iets bleek. 41]a 41ja 414 19 1632 blank vrij grof 4VU 43 43 a 43 20 101 blank iets bont 424a 43 a 21 29 blank bont met veel BS 40 a 41 ^a 22 663 goed blank vrij grof 424a 43 43] a 23 217 bl. bont iets geela. enk. BS. 43 a 44 a 24 13 bl. triage met zwart en steen. 35 a 361 25 417 groenachtig enkel wit. 41 a 411 26 861 bleek groenachtig iets bout. 41 ii 41Ja 411- 27 464 goed gr.W.I.aard, enk.witt. b. 44 k 44 a 44]- 28 32 groena. W.I. aard met wit. 42U 43 43 a 431- ^raaniitaiktcn enz. Amstkkdam 15 augustus. Raapolie op zes weken ƒ45. Lijnolie op zes weken ƒ41. IVïjzeu van e(Sekten. Amsterdam 16 augustus. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld 2.1 pet. 62 dito dito dito 3 73] dito dito dito 4 96f Aand. Handelmaatschappij 41- 140 België. Certifikaten bij Rothschild 21- 54:1 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 951 Certifik. Hope co4 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 831 dito dito Leening 1860 44 831 Certifikaten6 Aand. spoorweg186 j Polen. Schatkistobligatiën4 72 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 58ï dito 1847/1852 24 29| dito rente Amsterdam5 80J dito nationale5 65£- Bank aktiën3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 484 dito3 thans 24 444 Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 474 dito 1856—1862 3 471 Griekenl. dito (blaauwe) 5 231 Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 481 Vereen.Stat.dito (1874) 5 45 Illinois. dito7 534 Mexiko. dito3 284 Grenada, dito afgestempeld Venezuela dito 2 214 Amerika 1882 6 pet. 41] a 41-J. Tltuuutfntim. Getrouwd Mr. W. A. VAN HOEK Middelburgen den 17 Augustus 1864. H. C. VAN DEN BROECKE. Heden beviel zeer voorspoedig van een' welgeschapen Zoon E. M. KONING VAN BRAAMBEEK. Middelburg14 Augustus 1864. Voor de vele bewijzen van deelnemingondervonden bij het overlijden van hunne geliefde Zuster, betuigen de ondergeteekenden hunnen opregten dank. Middelburg, P. DUMON TAK. 16 Augustus 1864. M. G S. TAK—BENTEYN^ ÉJAARSKERJIIS TE IIL'LST Zatïïrllags vóór den eersten Zondag van September, om voort'te duren tot en met Dingsdag daaraanvolgende.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3