Quitcnlanö. gevangenisstraf. De advokaat-generaal mr. Karscboom heeft geklonkudeerd tot verwerping. 2. den officier van justitie bij de regtbank te Goes, tegen twee vonnissen dier regtbank, waarbij respektievelijk Pieter de Winter en Cornelia Sweedijk zijn ontslagen van regtsvervolging, ter zake van het niet ter herijk aanbieden van een in hun winkel voorhanden maat. De advokaat-generaal heeft gekonkludeerd tot vernietiging dier vonnissen en dat de hooge raad, ten principale regtdoende, ieder der gerekwireerden zal schuldig verklaren aan voormelde overtreding en veroordeelen tot eene geldboete van 10. 8. den genoemden officier van justitie, tegen een von nis dier regtbank, waarbij de huisvrouw van Gerrit Schalk insgelijks van regtsvervolging is ontslagen wegens eene bijna soortgelijke overtreding. Deze gerekwireerde is landbouwster en verkoopt in hare woning de melk van hare koe. Het maatje, waarin zij de melk vult, had zij niet laten herijken. De regtbank zag hierin gcene overtreding, hoofdzakelijk op grond dat de gerekwireerde niet kon gelijk gesteld worden met eene patentpligtige koop vrou w.De advokaat-generaal mr.Karseboom betwistte echter dit motief der regtbank, maar achtte voor alsnog den hoogen raad onbevoegd om in deze ten principale regt te doen, op grond dat uit het voormelde vonnis niet blijkt, in welk gedeelte der woning de gerekwireerde de melk verkocht, waarom hij konkludeerde tot vernie tiging van het vonnis en verwijzing der zaak naar het hof in Zeeland, ten einde aldaar op nieuw te worden beregt en afgedaan. In de bovengemelde voorzieningen is de uitspraak bepaald op 25 julij e. k. (Ücmengde berigten. Jl. vrijdag viel een der kinderen van den uit België te Bath aangekomen schipper B. Kanters in het water. Bij de poging om zijn kind te redden viel ook de slechts 28jarige vader over boord en verdronk. Het kind werd door schipper A. Muller gered. Eene vrouw en vijf kin deren verloren door dit ongeluk hun verzorger. Ten aanzien van het te Parijs nieuw op te rigcen Théatre international verneemt men dat het 6400 perso nen zal kunnen bevatten. Het parterre alleen zal reeds 2100 zitplaatsen tellen. Het orkest zal uit 120 toonkun stenaars bestaan. Het tooneel zelf zal eene diepte hebben van niet minder dan 30 ellen. Onder de verwijderde vreemdelingen komt in het policieblad voor Pierre Hermans, oud 112 jaren, geboren en wonende te Venders en den 29 junij naar België ge transporteerd. Het geeft te Parijs aanleiding tot veel gesprekken dat de prokureur-generaal bij het hof van kassatie Dupin, die zich in het regtsgeding tegen dr. de la Pommerais nadrukkelijk verklaard heeft voor diens ter dood bren ging, juist nu een herdruk in het licht geeft van een door hem in 1828 geschreven werk, waarin hij de afschaf fing van de doodstraf met zeer veel warmte voorstaat. Hier uit hij zijne eigene gevoelens en bij de behandeling der bedoelde zaak handhaafde hij de bepalingen der strafwet. Er zijn verschillende bijzonderheden in omloop betreffende den dood van den beruchten Giraud de Gate- bourse, die uit eene der strafkoloniën in Guyana heeft weten te ontsnappenmaar vervolgens in een der oor spronkelijke wouden van honger en ellende is omgeko men. Op zijne vlugt werd hij door een zijner mede-ver oordeelden vergezeld deze nu is weder gevat en naar Cayenne terug gevoerd; hij heeft een papier getoond, door Gatebourse gcteckend, die hem, ter beloouing van al de zorgen welke hij hem tot aan zijn laatste uur bewe zen heeft, een legaat heeft gemaakt van 50,000 franks, (ten laste der famielje van Gatebourse). De beroemde boekhandelaar Hachette te Parijs is overleden, in den ouderdom van 64jaren. In 1826 had hij den boekhandel opgerigtdie sedert zulk eene ver maardheid verkreeg. Sedert onderscheidene dagen heeft men in de rails van het paardenspoor te 's Hage, steenen gevonden, blijkbaar daarin gebragt, met hét misdadig doel om aan de onderneming, schade en aan de passagiers ongeluk ken te berokkenen. De policie heeft een bedrijver van dat feit ontdekt. Tegen hem is proces verbaal opge maakt. Men zal zich herinneren dat het engelsch lagerhuis eenigcu tijd geleden een adres gerigt heeft aan de koningin om haar te verzoeken eene kommissie te benoemen tot het instellen van een onderzoek naar de noodzakelijkheid eener wijziging der thans vigerende strafbepalingen, volgens welke op personen, die zich aan zekere misdrijven hebben schuldiggemaakt, de dood straf wordt toegepast, alsmede omtrent de wijze waarop doodvonnissen thans worden ten uitvoer gelegd. Tot leden dezer kommissie zijn benoemd de hertog van Richmond, lord Stanley, dr. Lushington, lid van het admiraliteitshof, sir John Taylor Coleridge, T. 0. Hagan, prokureur-generaal voor Ierland, en eenige andere personen. Mary S.een 18jarig meisje van buitengewone schoonheid, stond in eene der laatste zittingen van Guild ford te Londen teregt als beschuldigd van diefstal van koopwaren, bij nacht, in een onbewoond huis. Na een breedvoerig pleidooi, besloot haar verdediger aldus „Mijne lieeren de gezworenen, ik eindig. Enthans, wanneer ik mijne verrukte oogen sla op de niet te verge lijken schoonheid van dit meisje zonder wederga, wan neer ik die schitterende bekoorlijkheden aanschouw, die zelfs niet door het vermoeden kunnen worden bezoedeld, wanneer ik haar zie als eene schoone bloem, schitterende in hare fluweel-zachtheid, die door de engelen kunnen worden benijd maar niet verduisterd, wanneer ik haar zoo zie schitteren dat de avondster voor haar moet verblee- ken, dat de diamanten van Brazilië niet meer glans be zittenhoe is het dan geoorloofd, mijne hoeren de gezworenen, te denken dat Zulk eene schoonheid zich in een kouden, vochtigenen duisteren nacht heeft gewaagd om te stelen, op een tijd dat de blanke onschuld, in haar verpersoonlijkt, zich achteloos neêrvleit op donzen kus sens en zich aan de rust overgeeft Is dat geen dwaas heid, geen onzin? Mijne heeren, de woorden ontbreken mij om u nog langer den afschuw af te schilderen dien de beschuldiging tegen dit jeugdige meisje bij mij verwekt; ook vrees ik niet haar in uwe armen te werpen, over tuigd dat zij daarin hulp en bescherming zal vinden. Al leen de eerlooze haat van een nog eerloozer schurk kan de afschuwelijke misdaad hebben uil gedacht, waarmede men den onbevlekten naam van dit aanbiddenswaardig meisje heeft trachten te bezoedelen, wier bevalligste en liefelijkste glimlachjes de belooning zullen zijn van uwe uitspraak." Na twee minuten te hebben beraadslaagd sprak de jury Mary S. met algemeeue stemmen vrij. Verknopingen en aanbestedingen. Jl. maandag is alhier ten verkoop aangeboden een huis en erve, staande in de korte Schuitvlotstraat, wijk N no. 163. Verkocht voor/580. TSiermonneterstand 11 julij 's av. 41 u. 66gr. 12 's morg. 7 u. 62 gr. 's midd. 1 u. 65 gr. 's av. 11 u. 58 gr. 13 's morg. 7 u. 57 's midd. 1 u. 72 gr. Algemeen overy.igt. Van het deensch-duitscli oorlogstooneel wordt niets vernomen. Van beide zijden worden de krijgsmaatregelen geheim gehouden en in het noorden van Jutland trekken de prnissische troepen tot dusverre zonder tegenstand te ontmoeten voort. Dat de gealliëerde legers nog geene poging hebben aangewend om naar het eiland Funen over te steken, wordt door sommige dagbladen toege schreven aan de omstandigheid dat er reeds vredeson derhandelingen tusschen Denemarken en Pruissen zou den geopend zijn; in andere berigten beweert men dat de prnissische bevelhebber nog niet de noodige trans portmiddelen heeft kunnen bijeen brengen. Intusschen heeft hij aan de jutlandsehe kusten ten zuiden van Fre- dericia tegenover Middelfart een paar batterijen doen opwerpen, waardoor deze laatste stad binnen een uur tijds zou kunnen worden plat geschoten. Volgens den berigtgever van L'indépendance beige in het deensch hoofdkwartier op Funen zou echter de overtogt waar schijnlijk op andere punten dan op bovenbedoeld wor den beproefd. Moge uit verschillende mededeelingen worden opge maakt dat de deensche regering zich thans, na alle door gestane rampen, alle mogelijke redelijke opofferingen zal getroosten om den yrede te sluiten dit is niet het gevoelen van bovengenoemden berigtgever, welke rond om zich steeds hoort verzekeren dat de denen den strijd tot het uiterste zullen volhouden en bovendien in de vervanging van den generaal de Gerlach door den generaal Steinman als opperbevelhebber der deensche legers eene bevestiging van deze bewering ziet. Eergisteren avond heeft de heer Griffith tot lord Pal merston eene interpellatie gerigt met het oog op de door hem geuite woorden betrekkelijk de aan te nemen hou ding bij een aanval op Koppcnhagc. De spreker verzocht te mogen weten of in lord Pahnerston's woorden„indien Koppenhage raogt worden aangetast dan zal de regering overwegen wat haar te doen staat," lag opgesloten dat men dergel ij ken aanval zou te keer gaan. In plaats van daarop bevestigend of ontkennend te antwoorden heeft lord Palmerston te kennen gegeven dat de bij de rege ring ingekoraene berigten geen grond opleverden om te gelooven dat eene aantasting der deensche hoofdstad te vreezen was. The times beweert dat de engelsche staatslieden uit de laatstelijk plaats gehad hebbende parlementsdebatten de nutte les kunnen trekken dat de natie voortaan geene inmenging verlangt in de aangelegenheden van andere staten. Engeland moet zich in het vervolg tevre den stellen met zijne opinie te uiten indien deze gevraagd wordt, maar aan anderen de taak overlaten om raadge vingen te doen, te dreigen, te streelen of mediatie aan te bieden. Ook zonder dit artikel van The times zouden de engelsche staatslieden dit wel hebben ingezien; daartoe heeft de engelsche trots, na do belagchelijke rol, welke Albion in de deensch-duitsche kwestie heeft gespeeld, eene te pijnlijke ondervinding opgedaan. Wij hebben medegedeeld dat de duitsche bondsver gadering in hare zitting van 7 julij met het oog op de aanspraken van den groothertog van Oldenburg nadere inlichtingen heeft verzocht aan de regering te Oldenburg omtrent de gronden, waarop die aanspraken rusten. Deze voorloopige uitspraak heeft grooto onrust te weeg gebragt in de gelederen der nationale duitsche partij en eene proklamatie van de centrale Sleeswijk-Holstein- vereeniging is niet achter gebleven. „De duitsche natie zoo luidt ietwat dreigend het slot van dit stuk verwacht en eischt dat de duitsche regeringen, getrouw aan hare heilige verpligtingen, onmiddellijk in de bonds vergadering de erkenning des hertogs Frederik van Augustenburg uitspreken en hem in staat stellen om de teugels van het bewind te aanvaarden krachtens de grondwettige bepalingen der hertogdommen".Veel waarde hebben dergelijke ontboezemingen niet; worden zenaar Frankfort gezonden, dan deponeert men ze ter griffie der bondsvergadering alwaar zij de stapels dokumenten van dien aard weder met een vermeerderen, zonder verder eenigen invloed uit te oefenen. De keizer en keizerin van Mexiko hebben op 12 junij te midden van eene onbeschrijfelijke geestdrift der bevolking, zegt de fransehe Moniteur hunintogtin de hoofdstad gedaan. Daarmede is intusschen het mexi- kaansch gebied nog niet onder het bestuur van den oostenrijksehen aartshertog gebragt en uit de officiële overwinnings-bulletins der fransehe troepen, welke onlangs weder Acapulco bemagtigden, kan, blijken hoe veel er nog te overwinnen valt alvorens er sprake kan wezen van eene verandering der mexikaansche republiek in een keizerrijk. Uit New-York wordt aan het agentschap Reuter ge meld dat aldaar het gerucht was verspreid dat de gene raal Sherman genoodzaakt was geweest om terug te trekken wegens gebrek aan leeftogt. HDenemarkeii. Het deensch dagblad Flyveposten deelt de namen der leden van het nieuw ministerie mede. Volgens het alge meen gerucht zal dit zamengesteld worden uit de heeren Moltke, president-minister; luitenant-generaal Hansen, minister van oorlog; de Quaade, minister van buitenland- sche zaken; Scheel, minister van justitie; llelzen, minis ter van binnenlandsche zaken en Johannsou, minister voor Sleeswijk. Ongelukkig voor Denemarken zal deze laatste slechts minister zijn in partibus infidelimn. De fransehe Moniteur bevat eene mededeeling uit Koppenhage, volgens welke het deensch ministerie aldus zou worden zamengesteld. De heer Bluhme, minister president; Tillisch, binnenlandsche zaken; Hansen, oorlog; Lutken, marine; Helzeu, justitie en eeredienst; David, finantiën; Johannsen, minister voor Slceswijk; Moltke en de Quaade, ministers zonder portefeuille. Volgens de berlijnsclie Kreuzzeitung zijn de prnis sische troepen eergisteren morgen op een aantal schuiten en andere vaartuigen de Lymfjord in de nabijheid van Aalborg overgestoken en rukken zij steeds meer en meer het noordelijk gedeelte van Jutland binnen. Aan eene depeche der deensche regering aan haren vertegenwoordiger bij het fransehe hof, ontleenen wij het volgende. Na te hebben betoogd dat Denemarken van het begin tot aan het einde der konferentie eene gedrags lijn heeft gevolgd, waaruit blijken kon hoe zeer het den vrede wensebte, zelfs met opoffering van onbetwistbare regten, gaat de minister Monrad aldus voort: „Toen de konferentie meende dat eene wapenschorsing noodzake lijk was om de ouderhandelingen tot een gunstig resul taat te doen leiden, hebben wij daarin toegestemd op een voor ons zeer ongunstig tijdstip en onder voorwaarden, welke reeds op zich zeiven zeer nadeelig waren, maar ten gevolge van de willekeurige uitlegging der vijande lijke militaire autoriteiten onverdragelijk zijn geworden. In den loop der onderhandelingen lmbben wij gezien hoe de gealliëerde duitsche mogendheden op eigen gezag weigerden om te beraadslagen over de door hen in hoe-

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 2