houdende verzoek dat bij de vaststelling van het ont worpen reglement van policie voor de polders in Zeeland aan art. 1 eene bepaling worde toegevoegd, waarbij tot bevordering van den landbouw aan gedeputeerde staten de bevoegdheid wordt toegekend tot het verleenen van magtiging totgeheeleof gedeeltelijke slechting van gron den,die in zoodanigen exceptionelen tweeledigen toestand verkeeren als de aan den adressant toebehoorende voor malige vestingwerken te Sluis. De voorzitter merkt op dat in dit bezwaar is voorzien door eene bepaling in art. 25, zoo dat bij goedkeuring van dit artikel het be zwaar van den adressant is opgeheven. Op voorstel des voorzitters is besloten het adres ter griffie neder te leggen, om daarop later zoodanig acht te slaan als noodig zal blijken te zijn. Mede wordt ter griffie nedergelegd eene opgave der sedert de laatste vergadering plaats gehad hebbende onderhandsche aanbestedingen door gedeputeerde staten volgens het slot van art. 23 hunner instruktie. Voor keunisgeving zijn aangenomen de volgende mc- dedeelingendat de afdeelingen van de leden van het kollegie van gedeputeerde staten zijn zamengesteld als volgt: le afdeeling de heeren Becius en van der Bilt, 2e afdeeling de heeren van Citters en Fokker, 3e afdee ling de heeren Sprenger en Buteuxdat de presentie lijsten van de vergaderingen van gedeputeerde staten, ter voldoening aan art. 86 der provinciale wet, en een staat van al de provinciale ambtenaren en bedienden, ingevolge art. 11 der instruktie voor gedeputeerde staten ter inzage voor de leden ter griffie zijn nedergelegd. Tot leden der kommissie voor de verzoekschriften zijn door den voorzitter aangewezen de heeren van den Bosch, Benteijn en van Citters. De verkiezing van een buitengewoon lid van gedepu teerde staten, volgens art. 89 der provinciale wet, zal in de eerstvolgende openbare zitting- plaats hebben. Aan de leden wordt rondgedeeld en exemplaar van het door den voorzitter overgelegde verslag van den toestand der provincie over 1863. Bij de splitsing der vergadering in afdeelingen, waar toe alzoo wordt overgegaan, worden aangewezen als te behooren tot de eerde afdeeling: de heeren Callenfels, de Casembroot, de Smidt, Visser, Bybau, van der Haven, Mazure, Blaau- been, Hennequin en Hoogenboom, en als leden van gede puteerde staten de heeren Fokker en van der Bilt; tweede afdeeling: de heeren de Lange, Vis, Can, Ben teijn, van den Bosch, H. J. van Deinse, Dronkers, Hara- macher, Vader en Lambrechtsen; benevens de heeren Sprenger en van Citters als leden van gedeputeerde staten derde afdeeling: de heeren Moolenburgh, Ongliena, Snijder, Verhagen, Winkelman, van Eek, J. L. de Jonge, de Jonge van Ellemeet, Kakebeeke en Eisseeuw; alsmede de heeren Becius en Buteux als leden van gedeputeerde staten. 'De dag der eerstvolgende openbare bijeenkomst wordt bepaald op aanstaanden vrijdag, des morgens ten 10 ure, en daarna de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Vlisslngen. Zitting van 4 julij. Bestek aanbesteding gemeente- onderhoudswerken; voorstel aankoop vijzels; benoe ming lid plaatselijke schoolkommissie; verordening brandstoffen; benoeming hulponderwijzer; idem stem bureau verkiezing lid van den raad; dankbetuiging kinderen van Santenbeslissing adres Hector; opname boeken en kas gemeente-ontvanger. Voorzitter de heer Callenfels. Afwezig de heeren Schmidt en Thierens, de laatste wegens het zich bevin den buiten de gemeente. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd, en de mededeeling van de redenen dei afwezigheid van den heer Thierens voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is de beraadslaging over een bij de leden rond geweest zijnde besjtek tot aanbesteding van ge meente-onderhoudswerken. De heer de Kruijff deelt eenige bij hem opgekomen bedenkingen mede, welke door den heer Winkelman worden beantwoord. De ver dere bespreking der gemaakte bedenkingen leidt tot enkele wijzigingen in het bestek, hetwelk vervolgens met algemeene goedkeuring is gearresteerd. Mede is na eenige wijziging goedgekeurd een later ingekomen bestek tot vernieuwing eener kamer in het huis van den heer Stuart enz. De voorzitter stelt voor twee vijzels en een afzonder lijke draad (dommekrachten), welke voor ƒ90 van den heer J. Hector kunnen worden overgenomen, aan te koopen en de kosten daarvan te voldoen uit de onvoor ziene uitgaven. De heer van der Os raadt de aankoop van oud gereed schap sterk af. De bedoelde pot en draad, waar geen vijzel bij is, zouden ƒ45 kosten, terwijl men voor 50 een geheel nieuw toestel zich kan aanschaffen. Ook de heeren van der Hij den en de Groof achten de voorge stelde aankoop, om verschillende door hen opgegeven redenen, zeer ondoelmatig. In Engeland kan men die voorwerpen nieuw voor drie a vier pond sterling koopen, zoo dat de aankoop aldaar hen meer gewenscht voor komt. De heer Euysch wenscht dat, alvorens tot de aankoop in Engeland wordt overgegaan, men zich eerst bij de marine informere naar den prijs, waarop de heer van der Os antwoordt dat hij zulks reeds heeft gedaan en hem is medegedeeld dat de standprijs hoogstens 50 is. Nadat de beraadslaging is gesloten worden burge meester en wethouders tot aankoop van twee nieuwe toestellen gemagtigd. Ten gevolge van het overlijden van den heer D. Uyt- tenhooven eene plaats opengevallen zijnde als lid der plaatselijke Schoolkommissie, is tot vervulling daarvan eene voordragt ingekomen. Voor het geval dat de heer Thierens, lid der kommissie, mogt worden benoemd om den overledene in die kommissie te vervangen als lid van den raad, zijn op de voordragt van twee personen uit de burgerij geplaatst de heeren mr. W. van der Os en J. Oudijk van Putten. Het denkbeeld om den heer Thierens als lid van den raad te benoemen tot lid der schoolkommissie valt aller sympathie ten deel, zoo dat daartoe zonder hoofdelijke omvraag is besloten. Vervol gens is uit het voorgedragen dubbeltal tot lid benoemd de heer mr. W. van der Os, met algemeene stemmen op een na, welke op den heer J. Oudijk van Putten werd uitgebragt. Na eene zitting met gesloten deuren is besloten de behandeling der koncept-verordening op de brandstoffen, welke op de agenda der werkzaamheden voorkwam, thans niet te doen plaats hebben. Evenwel is goedgevonden uit de onvoorziene uitgaven de betaling te doen geschie den van een paar bij het bestuur ingekomen notaas van koolmeters voor gedane werkzaamheden bij uitvoer. Wordt overgelegd eene voordragt voor de benoeming van een tweeden hulponderwijzer op de school van den heer Puijpe, op eene jaarwedde van ƒ325. Op die voor dragt is geplaatst de eenige zich aangemeld hebbende sollicitant, zijnde de heer C. J. de Back, thans buiten betrekking, te Grijpskerke. Daar de ingewonnen infor- rnatiën omtrent dien heer vrij gunstig zijn en de dadelijke benoeming van een tweeden hulponderwijzer wenschelijk wordt geacht, is daartoe overgegaan en de heer de Back met algemeene stemmen benoemd, met ingang van 1 julij. De voorzitter deelt mede dat burgemeester en wethou ders, naar aanleiding van art. 8 der gemeentewet, den dag der verkiezing van een lid van den gemeenteraad, in de plaats van den heer Uyttenhooven, hebben bepaald op 18 julij a. Vervolgens is overgegaan tot de benoeming van een stembureau voor die verkiezing. Als leden zijn benoemd de heeren de Kruijff en van Uije Pieterse (die inmiddels de vergadering heeft verlaten), én als plaatsvervangers de heeren Rnijsch, Mestdagh en van der Os. Voor kennisgeving is aangenomen eene voorgelezen dankbetuiging van de kinderen van wijlen C. J. van Santen voor de toegestane verpleging bij hunne groot moeder. De heer Winkelman brengt rapport uit namens de kommissie in wier handen is gesteld een adres van den heer J. J. P. Hector, houdende bezwaren tegen de wijze van restitutie van plaatselijke belastingen bij weder uit voer en een verzoek tot verkrijging van restitutie van belasting voor zekere hoeveelheid gedistilleerd, des nachts uitgevoerd. De kommissie zegt in haar rapport dat de handeling, waarop de heer Hector zich beroept, geheel overeenkomstig de verordening heeft plaats gehad. Zij erkent evenwel de gegrondheid der klagt van den adres sant en wil daarom trachten mede te werken om ook restitutie te verleenen voor uitvoer na zons-ondergang. Om daartoe te geraken stelt zij als de konklusie van haar rapport voor1. den uitvoer met restitutie bij dag als regel te behouden; 2. te bepalen dat, als de uitvoer ge schiedt door vaartuigen die door weer of tij, of om andere redcrcn, de haven des nachts moeten verlaten, op eene door een ambtenaar af te geven verklaring die uitvoer ook na zons ondergang zal kunnen worden gekonsta- steerd 3. dat de raad zich verklare of aan den adres sant al of niet restitutie zal worden verleend voor den reeds plaats gehad hebbenden uitvoer waarop hij zich beroept; en 4. het aantal ambtenaren minstens met twee te vermeerderen. Deze vier punten worden afzonderlijk door den voor zitter in omvraag gebragt. Het eerste is met algemeene stemmen goedgekeurd, even als het tweede, waarbij is aangenomen dat van de vaartuigen geene zullen zijn uitgezonderd. Ten aanzien van het derde punt wordt door den voorzitter opgemerkt dat het bewijs ontbreekt dat de uitvoer, waarvan restitutie wordt verlangd, wer kelijk heeft plaats gehad, hoezeer men ook de waarheid daarvan wil aannemen. De heer Winkelman stelt voor geen restitutie te verleenen voor hetgeen reeds heeft plaats gehad. De heer Pot verklaart zich daarentegen voor de restitutie, zoo dat het voorstel in omvraag wordt gebragt en met 6 tegen 5 stemmen is besloten de restitutie niet te verleenen. Voor de restitutie stemden de heeren Pot, de Kruijff, van der Hijden, Rnijsch en de Groof. Ten opzigte van het vierde punt, de vermeerdering van het aantal ambtenaren, merkt de voorzitter op dat de kon- troleur reeds lang heeft geklaagd over gebrek aan amb tenaren. De heer van der Os vraagt of men met de vermeerdering niet zou kunnen wachten tot na de aan name der rijkswet op de belastingen; waarop de heer Winkelman antwoordt dat het tijdstip der bedoelde aanname nog verwijderd is en hij eene dadelijke benoe ming noodig acht. De heer Hector geeft in bedenking om slechts tijdelijk twee komraiesen aan te stellen. Ten slotte is het voorstel der kommissie omtrent het vierde punt met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter deelt mede dat de boeken en kas van den gemeente-ontvanger zijn nagezien en in orde bevon den. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aange nomen, en daarna de vergadering gesloten. SNELPERSDRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS, UITGEVERS VAN DE MIDDELBURGSCME COURANT.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 6