AANBESTEDING. voeren zonder bondgenooten. De lieer Newdegate stelde een amendement voor, strekkende om te verklaren dat de onafhankelijkheid van het deensch grondgebied moest worden gewaarborgd volgens de grondslagen, welke op de konferentie door de onzijdige mogendheden waren voorgesteld. De heer Kinglake bestreed dit amen dement, terwijl lord Stanley even als lord Derby in de vergadering der oppositie-leden van het hoogerhuis wel de motie van den heer Disraeli in bet algemeen ondersteunde, maar daaraan slechts de strekking toe kende om de staatkunde der regering af te keuren, welke den bestaanden toestand in het leven had geroepen, zonder daarbij nog aan te dringen om thans eene oorlog zuchtige politiek te volgen. Men zal zich herinneren dat de zittingsverslagen der konferentie zoo als die door den engelschen voorzitter en den sekretaris dier vergadering waren opgemaakt, door de duitsclie gevolmagtigden eenzijdig werden geacht. Op 24 jnnij is daarom aan de vertegenwoordigers van Oos tenrijk te Parijs, Londen en St. Petersburg een verslag toegezonden van de konferentie-vergadeiingen in den vorm eener depeche. Deze depecbe is eergisteren dooi de Wien. Zeitung medegedeeld. Daarin wordt natuurlijk Denemarken verantwoordelijk gesteld voor het negatief resultaat der konferentie. De redenering is deze: Dene marken heeft liet voorstel om de kwestie der grensschei ding in Sleesvvijk door een schei cl sr eg ter te doen beslis sen verworpen. Daarop was er geen mogelijkheid meer om tot eene schikking te geraken en ging cle konferen tie uiteen. Denemarken is daarvoor dus verantwoordelijk. Van alle oorlogsrampen, krijgsonbeilen enz. enz., welke thans weder liet gevolg zijn van de hervatting cles oor- logs, draagt cle regering te Koppenhage cle schuld. Deze voorstelling is op zich zelve geheel juist maar de cleensche regering, wij hebben dit reeds breedvoerig aangetoond, kon zich geene nieuwe vernederingen en opofferingen laten welgevallen, en Oostenrijk zoowel als Pruissen wilden alleen dan het voorstel eener scheids- regterlijke uitspraak aannemen indien zij de bevoegd heid behielden om zich niet aan dergelijke uit spraak te onderwerpen. In dergelijke belagchelijke voorwaarden zou natuurlijk Denemarken zelfs niet heb ben kunnen toestemmen indien het reeds niet te voren hare toetreding tot liet engelsch voorstel en clat der onzijdige mogendheden de linie Schley-Danawirk als ultimatum had gesteld. De Kreuzzeitung bevat een brief uit Gravenstein, waarin wij de volgende bijzonderheden omtrent de bemagtiging van het eiland Alsen aantreffen. De deen- sche bezetting van Alsen bestond uit tien duizend man, onder bevel van den generaal Steinmann. In den nacht van 28 jnnij werden cle tot den overtogt bestemde troe pen op de aangewezene punten gekoncentreerd en ten 2 uur in den morgen begonnen de schuiten cle pruissi- sche manschappen over te voeren. Onder een hevig vuur clcr cleensche kustbatterijen naderden de schuiten den oever, terwijl de daarin zich bevindende manschap pen een levendig geweervuur op de denen openden. Na een vrij hevig gevecht werden vervolgens de decn- scbe soldaten uit hunne retranchementen verdreven en maakte men een ponton-brug om de kavallerie, artil lerie en ambulance naar Alsen over te voeren. Gedurende den overtogt der pruissen bevond zich ook liet deensch gepantserd schip Rolf Krake in do nabijheid, doch werd spoedig genoodzaakt om een toevlugtsoord te zoeken in de golf van Augustenburg. Nadat de pruissisclie bevelhebber een genoegzaam aantal troepen bijeen had, trok hij meer naar het binnenland en verdreef overal de denen, die naar Hoiuphaff en van daar naar Kekenis terug trokken. Het eiland schijnt thans geheel door de denen verlaten te zijn. Van het oorlogstooneel is gedurende het laatste twee. tal dagen niets belangrijks gemeld. Eene poging der denen om te landen op de kust van Sundewitt ten zui den der ditppeler schansen is mislukt en een voorposten gevecht in het noorden van Jutland viel ten voordeele uit der pruissisclie huzaren. Een aantal mededeelingen van cle kusten der baltisehe zee spreken voorts van het verschijnen van deensche oorlogschepen in do nabijheid, hetgeen de kustbewoners in gestadige ongerustheid doet verkeeren. De deensche vaartuigen bepalen zich echter slechts tot verkenningen en, gelijk nog zondag avond bij het eiland Rugen plaats had, beantwoorden zelfs niet de schoten der pruissische kustbatterijen. De toestand van Denemarken wordt intusschen steeds ongunstiger. Verschillende duitsche prinsen met een sta pel dokumenten gewapend, maken niet alleen aanspraak op de hertogdommen, maar men verneemt zelfs dat de erfprins van Keurhessen regt beweert te hebben op de kroon van Denemarken ten gevolge van de vernietiging der „in naam der heilige en ondeelbare drieëenheid" ge- slotene londensche overeenkomst van 1852. Üe duitsche chaos begint waarlijk iets duizelingwekkends te erlangen. De brusselsche gemeenteraad heeft in hare vergade ring van eergisteren het adres aan de leclen der kamel en van den senaat aangenomen, waarbij hij aandringt om niet uiteen te gaan, alvorens een gunstig votum te heb ben uitgebragt over liet voorstel van den heer Orts. De reis van vorst Ivusa naar cle turksche hoofdstad heeft eene regeling ten gevolge gehad van de kwestie eener invoering der nieuwe kieswet, bij volksstemming, gelijk men zich herinneren zal, aangenomen. De sultan, leenheer van vorst Kusa, aan wiens goedkeuring derhalve cle nieuwe kieswet moest worden onderworpen, heeft de voorgestelde vermindering van den census voor de ver kiezingen goedgekeurd, maar in plaats van gewone ver kiezingen, gelijk voorgesteld was, verkiezingen met twee trappen voorgeschreven. De kiezers van den eersten trap moeten een jaarlijksch inkomen bezitten van min stens honderd dukaten, (570 gulden nederlandsch) die van den tweeden trap van minstens twee honderd dukaten. Om verkiesbaar te zijn moet men een-jaarlijksch inkomen bezitten gelijkstaande met dat der kiezers van deu twee den trap. Dit wat cle kamer betreft. Wat den senaat aan gaat-, welke vier en zestig leden telt, deze moeten een jaarlijksch inkomen bezitten van zes honderd dukaten minstens. De helft der leden wordt cloor den vorst be noemd, de overigen door verkiezingen. 3cctijLiino.cn. In de haven van Vlissingen gekomen de nederland- scbe zeetjalk Niesina Jacobagezagv. H Barelds, geladen met suiker, komende van Amsterdam, bestemd naar Dublin. tjanöcbbrriijti-n. <KraanBn»arkteEi CBÏK. Amsterdam 4 julij. Raapolie op zes weken f 46*^-. Lijnolie op zes weken/41^. Prijzen! van eJÏ'ekten. Amsterdam 5 julij. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld 2.V pet. 62 dito dito dito 3 74| clito dito dito 4 98 i- Aancl. Handelmaatschappij 4-1- 147 België. Certifikafen bij Rothschild 2|- 55f Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 97-} Certifik. Hope co4 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 84J- dito clito Leening 1860 41 83-J Certifikaten 6 48§ Aand. spoorweg«191 Polen. Schatkistobligafciën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 58| dito 1847/1852 29 g dito rente Amsterdam5 79£ dito nationale5 65£ Bank alctiën3 790 Italië. Leening 18615 64 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 49^ dito3 thans 24 45 Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 47fV dito 1856—1862 3 Griekenl. dito (blaauwe) 5 25 Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 Vereen. Stat. dito (1874) 5 53£ Illinois. dito7 Mexiko. dito3 28 Grenada, dito afgestempeld4f 13 Venezuela dito 2 22| llMöaïiigl)ctö. Diakenen dor Hervormde gemeente te Ritthem ma ken met dankbaarheid melding van eene ontvangene gift groot/15, ten behoeve, der Diaconie. Moge de onbekende gever ondervinden dat de Heer den blijmoedigen gever lief heeft 2lïuicitenticn. Getrouwd: J. W. AKKERMAN Cz. Dordrechten den 6 Julij 1864. A. PICKÉE, van Dordrecht. Algemeene kennisgeving. Getrouwd C. H. DE WAGEMAKER Middelburg, en den 6 Julij 1864. J. A. SNIJDERS. Getrouwd D. JONK Jr. - Middelburg, eu den 6 Julij 1864. S. J. BOONE. Te Aardenburg beviel beden zeer voorspoedig van eene Dochter, H. A. VAN DEN BROECKEJANSSEN. 4 Julij 1864. Heden ontvingen wijtot onze bittere droefheidhet treurig berigt dat onze geliefde oudste Zoon WILLEM JAN, in leven derde Stuurman op Zr. Ms. Wachtschip Juno, den 26 April 11., inden jeugdigen leeftijd van ruim 19 jarenin het Hospitaal te Soerabaija is overleden. Wij verliezen in hem een braven en veel belovenden Zoon, staren hem inet diep bedroefde oogen na, doch hopen te berusten in den wil van Hem, die geen reken schap van zijne daden geeft. J. HOOGKAMER, Kadzand, Genees-, Heel-en Verloskundige, den 2 Julij 1864. C. HOOGKAMER, geb. clucftuennoi. Het behaagde den Almagtige, heden avond 9.}- ure, door den onverbiddelijken dood van mij en mijne twee jeugdige Kinderen weg te nemen mijne teedergeliefde Vrouw SUZANNA ADRIANA RAGUT, in den ouder dom van ruim 49 jaren. Slechts acht dagen lag zij op bet krankbed lijdzaam en geduldig ter neder. Zwaarder dan zulks in woorden kan uitgedrukt worden valt ons dit verlies, doch de gegronde hoop, dat zij deze ramp- eu moeitcvolle aarde slechts verliet om baar met eene eeuwige heerlijkheid te verwisselen, schenkt mij de kracht om Gode tc zwijgen, dc dierbare overledene met weemoed na te staren en kalm en gelaten in deze beproe ving te berusten. Zierikzee, H. A. BUTII, den 2 Julij 1864. Rijks Commies der 2cle klasse. Vrienden en Bekenden buiten deze Stad gelieven deze algemeene tevens als bijzondere kennisge ving aan te merken. Gisteren stierf onze lieve GUSTAAFbijna acht maan den oud. Aai-deuburg, HERMAN BROESE, den 5 Julij 1864. P. E. BROESE SCHOTEL. Eenige kennisgeving. AANKONDIGING. Bij geregistreerd en behoorlijk beteekend Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Middelburg van 20 April 1864, is scheiding van Tafel en Bed uitgesproken tus- schen KORNELIA TIIOUTENIIOOFDwinkelierster, en haren Echtgenoot JACOBUS JOHANNES BORN, scheepstimmerman, beide wonende te Vlissingen, met verklaring clat zij zullen zijn en blijven gescheiden van goederen. Geschiedende deze aankondiging ingevolge de Wet. De Procureurvoor Kornelua Thou- tenhooed geoccupeerd hebbende, J. M. BRIEVE. VEEMARKT TE OOSTBURG op Maandag den 18 Julij 1864. Het D1JKSBESTUUR van den OLZENDEN-POLDER zal op Woensdag den 13 Julij aanstaande, des namiddags om 4 ure, in bet Gemeentebuis te Yerseketrachten aan te besteden: Met verhoogen van den Zeedijk des Pol ders over 51© Ellen lengte Met maken van 4©© vierkante Ellen Vilvoordsclie Steenglooijïng niet bij levering der Materialen benevens bet niivocren van eenige andere Aarde werken. Het Bestek ligt ter lezing bij den Ontvanger-Griffier van den Polder, wonende te Kruiningen, en bij den Werkbaas J. BLOK te Yerseke; zullende cle aanwijzing in loco geschieden op den dag der besteding, van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure. Yerseke, den 30 Junij 1864. Het Dijksbestuur voornoemd, F. HIEFTJE. De Ontvanger-Griffier, DOMINICUS.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3