MÏDDELBURGSCHE COUR A N T. N°- 104. Zaturdag 1864. 2 Julij. Boor welwillende beschikking van Z. E. den minister van financiën op een door ons ingediend verzoek zal voortaan ook gelegenheid zijn tot ver zending van dagbladen en brieven van hier naar Ylissingen des morgens ten 64 nre. Wij vleijen ons dat vooral onze lezers te Neuzen en omstreken daardoor zullen gebaat worden, daar zij voortaan even spoedig de tweede editie onzer courant zullen kunnen ontvangen, als dit thans met de eerste editie het geval is. Onze geabonneerden te Vlissingen, die na heden de voorkeur mogten geven aan de ontvangst onzer tweede editie, welke alsdan des morgens om streeks ten 8 ure in hun bezit kan zijn en waarin zij de laatste nieuwstijdingen zullen aantreffen, worden verzocht ons van hun verlangen te doen blijken. Editie van vrijdag avond 4 ure. 1 julij. UITSLAG DER HERSTEMMINGEN VOOR LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN fiEA' EliAAL. Wij geven thans een volledig overzigt van den afloop der herstemmingen, waartoe wij in ons vorig nommer slechts ten deele in staat waren. Ter vergelijking deelen wij in het onderstaande staatje van de in het distrikt Goes ingeleverde biljetten nogmaals het bij de eerste verkiezing uitgebragte getal stemmen mede. GOES. Herstemming tusschen rar. P. H. Saaijmans Vader en mr. J. II. de Laat de Kanter. Kiezers. le Her- Kiezers. BIWETTES. ie I Her- verk- slem rerk. stemm Goes 221 161 183 Transport 709 492 558 's Ileer-Arends. 41 31 35 Ivruiningen 58 34 38 's Heer-Abtsk. 11 5 8 Sckore 16 12 14 Kattendijke 19 18 14 Waarde 18 6 9 Wolfaartsdijk 41 31 31 Rilland 24 15 17 Baarland 20 12 12 Bath 18 14 10 's Gravenpolder 23 8 14 Kortgeen 22 19 22 Ellewoutsdijk 20 9 17 Wissekerke 63 45 52 Oudelande 9 9 8 Colijnsplaat 52 41 45 Hoedekensk. 23 16 13 Kats 10 9 9 Ovezande 17 8 13 Tholen 86 73 67 Heinkenszand 48 38 35 Oud-Vosst m. 45 32 33 's Heerenlioek 12 6 10 Poortvliet 35 29 24 Driewege 14 11 12 St.Maartensd 65 48 42 Nisse 18 12 14 Scherpenisse 30 27 25 Borsselen 26 17 21 St, Aunaland 41 34 37 Kapelle 40 34 39 Stavenisse 30 30 28 Wemeldinge 28 15 20 St. Philipsl. 17 6 9 Kloetinge Yerseke Krabbendijke 27 25 26 19 24 14 18 18 j 17 Totaal 1339 Van onw 966 36 IÖ39 11 Geld. stemm. Volst, meerd. 930 1028 Transportere 709 492)558 466 515 Gekozen mr. J. II. de Laat de Kanter met 527 stem men; de heer P. H. Saaymans Vader bekwam er 501. LEEUWARDEN. Herstemming tusschen mr. J. Dirks, aftredend lid, en mr. B. Brouwer. Gekozen mr. J. Dirks met 935 stemmen. De heer Brou wer verkreeg 684 stemmen. SN EEK. Herstemming tusschen S. Wj'benga, aftredend lid, en jhr. mr. 0. Q. J. J. van Swinderen. Gekozen S. Wybenga met 1301 stemmen. Op den heer van Swinderen waren 828 stemmen uitgebragt. HOORN. Herstemming tusschen mr. A. S. van Nierop en mr. W. baron van Goltstein. Gekozen mr. A. S. van Nierop met 855; mr. van Golt stein verkreeg 704 stemmen. AMSTERDAM. I Herstemming tusschen mr. C. van Heukelom, aftre dend lid, luitenant-generaal van Swieten, mr. J. Heemskerk >-7,, aftredend lid, en J. J. A. Santhagens. Gekozen mr. C. van Heukelom met 1332 en van Swieten met 1331 stemmen. De heer Heemskerk bekwam 1218 en de heer anthagens 1124 stemmen. DORDRECHT. Herstemming tusschen mr. P. Blussé van Oud-Alblas, aftredend lid, en mr. M.Bichon s'anlJsselmonde. Gekozen mr. P. Blussé van Oud-Alblas met 881 stem men; mr. Bichon verkreeg er 781. GORINCHEM. Herstemming tusschen dr. G. Simons, te 's Ha ge, en jhr. mr. J. W. van Loon, te Amsterdam. Gekozen dr. G. Simons met 989 stemmen. Op den heer van Loon werden 881 stemmen uitgebragt. NIEUWE VERKIEZINGEN wegens de vermeerdering van kiesdislrikten. DEVENTER. Herstemming tusschen mr. A. van Delden en mr. G. A. Vos de Wael. Gekozen mr. A. van Delden met 1247 stemmen. De heer Vos de Wael verkreeg er 433. HAARLEM. Herstemming tusschen mr. A. S. van Nierop en G. L. J. van der Hucht. Gekozen mr. A. S. van Nierop met 866 stemmen; 644 werden op den heer van der Hucht uitgebragt. De verkiezingen zijn alzoo afgeloopen. Alleen in het distrikt Haarlem of Hoorn zal nog eene nieuwe verkie zing moeten plaats hebben, hetgeen afhankelijk is van de beslissing van den heer van Nierop, om voor een dezer beide distrikten op te treden. Het resultaat der verkiezingen om dit nu nog eens in het kort te resumeren is als volgt Van de aftredende leden zijn herkozen, de heeren.: Geertsema, Westerhoff, van Heiden Reinestein, Dirks, Wybenga,Beyma, Storm van 'sGravensande, Meijer, van Limburg Brouwer, Dumbar, van Bosse, van Lijnden, Heydenrijck,van Goltstein, van Voorthuysen, vanForeest, van Heukelom, Cool, Schimmelpenninck, de Brauw, Hoek water, Blom, Blussé, van Eek, Beeuis, Bots, Kerstens, de Poorter. In plaats van de heeren Tutein Nolthenius, Heems kerk Az., Gevers Deynoot, van der Poel, van Diggelen, Oomen, Wintershoven en de Keverberg zijn gekozen de heeren van Nierop, van Swieten, vanZujden vanNyevelt, Simons, de Kanter, llollingerus Pijpers, van der Maesen de Sombreff en C'ornelis. In de nieuwe kiesdistrikten zijn gekozen de heeren Winkler Prins, van Delden en van Nierop. Men ziet alzoo dat slechts een lid der vrijzinnige rigting niet is herkozen en voor den tot de leer der antirevolu tionairen bekeerden heer van Zuylen heeft plaats ge maakt; dat al de overige niet herkozen leden zijn vervangen door de kandidaten die waren aanbevolen als de rigting van het ministerie te zijn toegedaandat hier van alleen is uitgezonderd het kiesdistrikt Gorinchem, waar de heer Simons, mede-eigenaar van het Dagblad van 's Gravenhage, in plaats van den heer Nolthenius, van de oppositie, zal optreden; dat de nieuwe kiesdis trikten Winschoten, Deventer en Haarlem alleen mannen naar de tweede kamer hebben afgevaardigd van wie zij vertrouwen dat zij over het algemeen de regering steu nen zullen. Wij houden er niet van aldusde leden onzpr kamers in twee streng afgescheiden gedeelten te splitsen, om deze onder de ministeriëlen, gene onder de opposanten te rangschikken, maar de scheeve voorstelling van sommige dagbladen, waaruit zou moeten blijken dat de voorstan ders van dit ministerie in de tweede kamer slechts met één lid versterkt waren, noopt ons tot deze opgave, welke ieder die de polemiek over de verkiezingen eenigermate gevolgd heeft, duidelijk zal doen zien dat eene dergelijke voorstelling slechts door het verwringen van feiten kan verkregen worden. De schout bij nacht A.A. de Vries, benoemd direkteur en k'ommandant der marine te Vlissingen, heeft heden zijne betrekking aanvaard. Heden morgen ten 8 ure werd de schout bij nachts vlag op de gewone wijze van de marine batterij gesalueerd. Wij vernemen dat de minister van binnenlandsche zaken dezer dagen de nieuwe wet op de schutterij aan de tweede kamer heeft ingezonden. De minister van binnenlandsche zaken heeft, met ingang van heden, bij de dienst van den rijks-telegraaf benoemd: tot telegrafisten le klasse, die der 2e kl. E. R. Alings en H. L. C. Petri; tot telegrafisten 2e klasse, die der 3e klasse A. van Hemert, J. A. van Toorn, D. Brugma, D. ten Bosch. M. C. de Graaft" jr., P. J. Nieuwenhuijsen en H. Visser Cz. tot telegrafisten 3e klasse, na afgelegd examen, de leerlingen D. van de Graft, H. J. Schmidt Az., G. Vos jr., N. M. Keukenmeester, C. P. Treffers, G. II. Sweers, P. H. Morak, L. A. Ilaringman, J. M. van Aken, J.F. Ver bist, J. A. Dorrenboom jr., F. C. Bosse, F. J. van der Mueren, A. II. Kriegër, W. Posthuma, J. G. Muller, L. F. Smeltzer, W. J. Bierlee en M. C. Riem. Men schrijft ons uit 's Gravenhage 28 junij „Onze pas geopende railroute naar Scheveningen is, naar het schijnt, onder een heilloos gesternte geboren. Sedert den aanvang der dienst heeft elke dag zich dooi1 ongelukken, zoo als derailleren, het breken van assen en raderen, het weêrspannig worden der paarden enz. ge kenmerkt, 't geen zeer jammer is, aangezien dit het voor oordeel versterkt hetwelk reeds bij velen tegen de rail- route bestond, gelijk men dat ten aanzien van alle nieuwigheden gewoon is. Persoonlijke ongelukken vielen bij dit alles niet voor, want zoodra de wagens de sporen verlaten, staan zij op de vlakke straat. De voornaamste reden van het derailleren schijnt te bestaan in de aan wezigheid van twee tamelijk hoekige hogten bij het ingaan en het verlaten van het Willemspark, alwaar de wagens dikwijls uit de sporen springen. Dit moet echter ongetwijfeld te verhelpen zijn door die bogten ruimer te nemen en flaauwer van buiging te maken. Doch ook op den scheveningschen weg, waar het in eene regte lijn gaat, zijn gevallen van derailleren voorgekomen, door dien de sporen telkens vol zand liggen, dat er over heen waait. Het is dringend te wenschen dat de direkfcie verstandige en afdoende maatregelen van verbetering wete te nemen, opdat deze zoo sehoone en nuttige onderneming geen schipbreuk lijde op eenige gebreken van aanleg, die de tegenwoordige ingeiiieurskuust moet weten te overwinnen." Woensdag nacht ten drie ure is de eerste haringjager te Vlaardingen binnen gekomen, aanbrengende 15 ton volle en 15 ton maatjes haring. Tot leden van het provinciaal utrechtsch genootschap vau kiyisten eu wetenschappen zijn benoemd de heeren A. M. J. van Asperen, luitenant ter zee le klasse, direk teur van het meteorologisch instituut te Utrecht; A. J. de Bruyn, militair paardenarts te Zutphendr. W. Gleuns te Groningen; dr. Q. J. Goddard, te Rotterdam; dr. 11. S. Tja- den Modderman, te Leiden; J. P. C. van O verstraten, generaal-majoor te Breda; dr. S. Sarphati, te Amsterdam; mr. Cb. A. Chais van Buren, te Amsterdam; d. L. R. Beynen te :s I-lageds. J. P. Hasebroek, te AmsterdamTh. Joris- sen, te Gouda;dr. T. H. Karsten, te Amsterdam; dr. A. Mees, te Rotterdam; dr. E. Piaget, te Rotterdammr. II. J. Swa- ving, te Zutphen; S. G'ool, te Amsterdam; mr. C. G. do Balbiau van Doorn, te Utrecht; mr. J. G. Gleichman, te s flagemr. S. J. Hingst, te Amsterdammr. E. H. Karsten, te 's Ilage; mr. A. E. J. Modderman, te 's Ilage en mr. Abraham de Vries, te Amsterdam.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 1