MIBBELBURGSCHE COUR A N T. N°' 103. Donderdag 30 Junij. 1864. A>' <v, i «mus Editie van woensdag avond 4 ure. PUBLICATIE. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Gezien eene kennisgeving van den kolonel belast met het plaatselijk kommandement te Vlissingen, waarbij wordt geklaagd over het gedurig beschadigen der aar- denwerken dezer vesting, voornamelijk aan de zeefron ten, door het beklimmen van en het loopen over de borstwering. Maken bekend: dat ter voorkoming van meerdere schade het spelen van kinderen op de borstwering is verboden, en ook geene kinderen zonder geleide of opzigt op de wallen zullen worden toegelaten, terwijl niemand zich op de wallen en borstweringen zal mogen begeven dan langs de daarvoor gemaakte taluds en wal- trappen. Wordende een ieder dringend uitgenoodigd en aange maand zich hiernaar te gedragen, daar zoo door militaire patrouilles, als door de policie zal worden gewaakt tegen verdere beschadiging, die, zoo zij in weerwil dezer aan maning raogt plaats hebben, een algemeen verbod van toegang tot den geheelen wal ten gevolge zou hebben. En opdat niemand hiervan onwetend zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks te doen gebruikelijk is. Vlissingen, den 27 junij 18G4. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. Gimtenlaitïr. Middelburg 39 jtmij. UITSLAG DES HERSTEMMINGEN VOOR LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATE® (llIJiEUAAL. Voor zoo ver bekend is liebben de kandi daten door de konservatieve en antirevolutio naire partijen gesteund alom de nederlaag geleden, gelijk uit de volgende opgave blijkt. GOES. Herstemming tusschen mr. P. II. Saaijmans Vader en mr. J. H. de Laat de Kan ter. De uitslag wordt eerst morgen bekend. Alleen kunnen wij mededeelen dat in de gemeente Goes van de 221 kiezers 183 aan de stemming deel namen, dus 22 meer dan bij de jongste verkiezing. LSBÜWAIIDEN. Herstemming tusschen mr. J. Dirks, aftredend lid, en mr. B. Brouwer. Uitslag nog niet bekend. SNERK. Herstemming tusschen S. Wybenga, aftredend lid, en jhr. mr. 0. Q. J. J. van Swinderen. Gekozen S. Wybenga. HOORN. Herstemming tusschen mr. A. S. van Nierop en mr. W. baron van Goltstein. Gekozen mr. A. S. van Nierop. AMSTERDAM. Herstemming tusschen mr. C. van Heukelom, aftre dend lid, luitenant-generaal van Swieten, mr. J. Heemskerk Az., aftredend lid, en J. J. A. Santhagens. Gekozen mr. C. van Heukelom en van Swieten. DORDRECHT. Herstemming tusschen mr. P. Blussó van Oud-Alblas, aftredend lid, en mr. M. Bichon van IJsselmonde. Gekozen mr. P. Blussé van Oud-Alblas. GORINCHEM. Herstemming tusschen dr. G. Simons, te 's Hage, en jhr. mr. J. W. van Loon, te Amsterdam. Uitslag nog niet bekend. NIEUWE .VERKIE£INGEN wegens de vermeerdering van kiesdislrikten. DEVENTER. Herstemming tusschen mr. A. van Delden en mr. G. A. Vos de Wael. Uitslag nog niet bekend. HAARLEM. Herstemming tusschen mr. A. S. van Nierop en G. L. J. van der Hucht. Gekozen mr. A. S. van Nierop. Het voorstel tot wijziging van de artikelen 28 en 29 der instruktie voor gedeputeerde staten mede op de lijst der werkzaamheden voor de aanstaande zomerver gadering der provinciale staten voorkomende is ge grond op de ondervinding dat de voorschriften van de instruktie voor het kollegie van gedeputeerde staten, omtrent het hooren der dijksbesturen en ingelanden op de door gedeputeerde staten ontworpen nieuwe of gewij zigde reglementen van waterschappen, het aanbieden dier ontwerpen in de gewone vergaderingen der staten zeer belemmeren. Volgens art. 28 dier instruktie moeten de bedoelde reglementen, na door gedeputeerde staten te zijn ontworpen en alvorens in de vergadering der staten in beraadslaging te worden gebragt, worden mede gedeeld aan alle daarbij betrokken waterschapsbesturen, ten einde daarvan aan de 'ingelanden mededeeling te doen en de aanmerkingen daarop, zoowel van de water schappen als van de ingelanden, binnen den tijd van twee maanden schriftelijk in te zenden. De toepassing van dit voorschrift eischt veel tijd, vooral wanneer in eenig ontwerp, ten gevolge van ge maakte bedenkingen, wijzigingen worden gebragt, zoo dat het ontwerp, volgens art. 29 der instruktie, andermaal aan de besturen moet worden medegedeeld, om daarop te worden gehoord en voor belanghebbenden ter inzage te worden gelegd, ten einde hen gelegenheid te geven zich met hunne bezwaren tot de staten te kunnen wenden. Daar de mededeeling van een ontwerp aan de dijksbe sturen, met last om het ter kennis van ingelanden te brengen, volgens gedeputeerde staten voldoende is, om dat ieder alsdan zijn bezwaren aan de vergadering der staten zal kunnen doen kennen, stellen zij voor de arti kelen 28 en 29 in dien geest te wijzigen, terwijl, wanneer een waterschap zich buiten de provincie uitstrekt, gede puteerde staten met die van het betrokken gewest in overleg treden, ten einde de zaak voor te bereidende daarover gevoerde briefwisseling of de daartoe betrek kelijke verslagen moeten te gelijk met het ontworpen reglement aan de vergadering der staten worden ter kennis gebragt. Omtrent het gerucht dat J. Hebbelynck Hennefreund (die bij arrest van het provinciaal geregtshof in Zeeland van den 20 mei jl. weerspannig aan de wet is verklaard, met last om hem, zoo hij raogt worden opgespoord, in hechtenis te stellen en over te brengen in 's hofs gevan genis alhier) te Brugge gearresteerd en in het huis van verzekering alhier zou zijn overgebragt, kunnen wij mede deelen dat het laatste niet heeft plaats gehad. Omtrent het eerste is nog niets met zekerheid bekend. Bij een op den 27 dezer alhier gehouden examen voor gezworen landmeters zijn als zoodanig geadmitteerd geworden de heeren J. Heijboer, te Oud-Vossemeer, en T. Anschutz, te Middelburg. de jaren 1845, 1850 en 1860, en in de driejarige perio den, eindigende met 1863. De Staatscourant van gisteren deelt de wet mede van den 10 junij 1864, tot regeling van het onderwijs van rijkswege in indische taal-, land- en volkenkundeals mede die van den 11 junij, tot nadere bekrachtiging van een artikel der koncessie voor het kanaal door Holland, Uit Parijs wordt gemeld dat de prins van Oranje Fontainebleau had verlaten, om zich naar Stuttgart te begeven. Wij vernemen van goederhand dat, ten gevolge der herhaalde klagten welke van Texel zijn ingekomen over den overlast dien de bevolking aldaar ondervindt van de oostenrijksche oorlogsschepen, de regering bij den oostenrijkschen gezant pogingen heeft aangewend om het geheele eskader naar Vlissingen te doen verzeilen, alwaar naar het schijnt minder bezwaren zullen worden gevonden tegen de schietoefeningen dier oorlogsschepen. Het eskader zal echter nu wel in zee steken. Ulreohtsch dagblad.) Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier is ontvangen en ligt voor belanghebbenden ter inzage eene opgave van den in- en uitvoer van Groot-Brittanje, voor elk jaar in de vijfjarige perioden, eindigende met Door een 63tal ingezetenen van Delft is het volgend adres opgezonden aan den minister van binnenlandsche zaken „Geven eerbiedig te kennen de ondergeteekenden, allen ingezetenen der gemeente Delft. „Dat de regeling der binnen deze gemeente op te rïg- ten hoogere burgerschool, de benoeming van leeraren en en een direkteur voor dezelve heeft noodzakelijk ge maakt, en daartoe eene aanbevelingslijst, door burge meester en wethouders opgemaakt, aan den gemeente raad is ingediend, waarop slechts voor iedere betrekking één persoon vermeld stond. „Dat die aanbevelingslijst door burgemeester en wet houders, met uitsluiting: van eenige konkurrentie van desbevoegden opgemaakt, de kennelijke blijken droeg van den wensch, om personen benoemd te zien, die men genegen was tot die betrekking te brengen, met voorbij zien van het waarachtig belang der school, die in onzen tijd erkende en bekende wetenschappelijke mannen als doktoren en direkteur aan het hoofd van die inrigting vorderde. „Dat dan ook dadelijk na het bekend worden van de gedane aanbeveling, de publieke opinie zich luide tegen die aanbeveling van in wetenschappen minder algemeen bekende personen heeft doen hooren en het uwe excel lentie niet onbekend kan zijn gebleven, hoe in onder scheidene couranten het schadelijke en ongelukkige gevolg, dat dergelijke aanbeveling, bij eene mogelijke benoeming voor de besproken school moest na zich sle pen, in het breede en op overtuigende gronden is uiteen gezet. „Dat bovendien, blijkens eene door burgemeester en wethouders en den inspekteur over het ouderwijs gehou den briefwisseling, die, hoezeer niet officieel publiek gemaakt, echter ter algemecne keunis is gekomen, door den inspekteur zijne bepaalde afkeuring der op de aan bevelingslijst geplaatste leeraren, maar bovenal van den aanbevolen direkteur uitdrukkelijk is te kennen gegeven. „Dat dit alles echter niet heeft kunnen verhinderen, dat burgemeester en wethouders hunne aanbeveling hebben gehandhaafd en de benoeming van de aanbevo- lenen hebben doorgedreven. „Dat in de openbare raadsvergadering van den 10 junij 11. bij de behandeling der meerbesprokene aanbe velingslijst, eenige leden zich daartegen hebben ver klaard, en op eene openbare uitnoodiging aan bevoegden hebben aangedrongen, welk voorstel verworpen zijnde tot eene benoeming is overgegaan, waarbij negen leden van de negentien, waaruit dc raad bestaat, zich hebben onthouden van medestemming, op grond dat geen aan leiding tot het doen eener keuze bestond. „Dat niettegenstaande dit uitdrukkelijk bewijs van afkeuring, waarmede wij ons geheel vereenigen, de benoeming is doorgegaan en de aanbevolene personen als direkteur en leeraren zijn aangesteld.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 1