r, JEW IIKMIi DE LUT DE KAi\TER, AANBESTEDING. en hielden zich eerst toen met de redding van anderen bezig. Keizer Napoleon heeft den admiraal de la Roncière last gegeven om zich te Cherburg omtrent de bijzonderheden van het gevecht alle inlichtingen te doen geven, welke voor de artillerie en de marine belangrijk kunnen wor den geacht. De fransclie dagbladen schijnen voor het grootste ge deelte bijzondere sympathie te koesteren voor de „onge lukkige" Alabama, welke door de „afschuwelijke" Kear- sarge werd overwonnen. Deze sympathie moet deels worden toegeschreven aan de omstandigheid dat de regerings-dagbladen in den laatsten tijd de partij der zuidelijken hebben gekozen, deels aan de omstandigheid dat men zich onwillekeurig voelt genoopt tot medelijden met hen, die door het ongeluk tot slagtoffer werden gekozen. Men moet echter niet vergeten dat de Alabama, in strijd met de op het kongres van 1856 aangenomene volkenregterlijkc beginselen, ter kaapvaart is uitgerust en reeds zoo talrijke weerlooze koopvaarders heeft ver nield en verbrand, dat het eindelijk wel eens tijd werd om paal en perk te stellen aan deze onwettige handelin gen van dit kaperschip. Een kaper waarover zelfs in onze dagen nog altijd zekere romantische kleur ligt verspreid staat toch in waarheid geheel gelijk met eene rooverbende, welke in strijd met de wet rooft, steelt, plundert en zeker niemands sympathie bezit ten minste verdient. Frankrijk. Volgens den Moniteur du soir werd de prins van Oranj e gisteren te Fontainebleau verwacht. Het Journal des débats bevat de volgende mede- deelingen uit Algiers: De berigten, welke wij uit Algiers ontvangen, zijn in allen deele bevredigend en stemmen overeen met cle dezer dagen door den Moniteur en Moni teur algérien medegedeelde tijdingen. In de provincie Oran worden de krijgsoperatiën met kracht voortgezet. Ten zuiden is de streek van den Djebel Amour tot onder werping terug gekeerd, terwijl de Ouled Sidi-scneik en hunne aanhangers zich ter beschikking hebben gesteld van den generaal Deligny. Si-Mohamed zelf, broeder van Si-Soliman en hoofd der opstandelingen in het zuiden, is evenzeer geneigd tot onderwerping. In de provincie Algiers is alles rustig; miuder gunstige verschijnselen, welke zich bij eenige stammen hadden voorgedaan, zijn geheel verdwenen. De kabijlen zijn thans van hunne bergen in de vlakten afgedaald, om deel te nemen aar den veldarbeid. In alle gedeelten begint dan ook de oogsttijd onder de gunstigte voorteekeuen. In de onder divisie Constantine heerscht thans overal rust, hoewel de nabuurschap der opgestane stammen geleid heeft tot het nemen van voorzorgsmaatregelen. Op de grenzen is een genoegzaam aantal troepen zamengetrokkenom de uitbreiding van den opstand tegen te gaan en invallen der opstandelingen te beletten. Men onderstelt dat de opstand in Algiers binnen weinige weken geheel zal gedempt zijn. Volgens te Parijs ontvangen medcdeelingcn uit Tunis had de kasnadar, de president-minister van den bey, pogingen aangewend om over den opstand te zegevieren, door oneen igheid te zaaij en onder-de hoofden, en eenige stammen tot onderwerping over te halen. Twee invloedrij ke sheiks hadden dien ten gevolge last ontvangen om tot onderhandelaars te dienen en eene zamenkomst van eenige inlandsche hoofden te doen plaats hebben. Deze verklaarde echter niet te kunnen beraadslagen buiten de algemeene vergaderplaats en bovendien de eenmaal door hen gestelde eischen te willen handhaven. Ten gevolge dezer gedachtewisselingen heeft daarop eene algemeene vergadering der arabische hoofden plaats gehad te Sidi-Ali-ben-Nasser-Allah, gelegen tusscben Keruan en Tela op het gebied door den nieuwen bey Ali-ben-Rdam bezet. Met algemeen overleg zou aldaar het volgend ultimatum zijn vastgesteld: 1. Opheffing van het besluit, waarbij eene belasting van 72 piasters wordt uitgeschreven; 2. afschaffing der konstitutie; 3. ontslag van den kasnadar en wegzending der mammelukken 4. algemeene amnestie. Door den heer mr. Dufaure, deken der orde van advokaten, ingeschreven bij het keizerlijk hof te Parijs, is naar aanleiding van de bij verschillende leden der balie gedane huiszoekingen, welke wij in voorgaande nommers hebben besproken, de volgende brief gerigt aan de dagbladen. „Mijnheer, eenige dagbladen hebben medegedeeld dat de deken der orde van advokaten aan den heer prokureur generaal explikatie had gevraagd omtrent de huiszoekingen, welke bij verschillende leden der balie .zijn gedaan. Uit deze mededeeling bleek niet juist op Iioedanige wijze de door mij gedane stap moest wor den beschouwd. Ik ben zeer getroffen geweest door het aanvangen dezer vervolgingen en heb onmiddellijk eene vergadering gehouden met de op het hof aanwezige leden van den raad. In overleg met deze ben ik aan het hoofd van het parket van het hof gaan getuigen dat wij een levendig belang stellen in het lot onzer jonge con frèresik heb hem ter zelfder tijd medegedeeld welk een groot nadeel wij zagen in de omstandigheid dat de brie ven of andere dokuraenten, welke tusschen eenadvokaat en zijne kliönten gewisseld worden en geheim moeten blijven, in beslag werden genomen. De raad zal gedu rende den loop der procedure getrouw blijven aan de beide gevoelens, welke ik reeds van den eersten dag af in zijn naam heb geuit." De Moniteur berigt dat de ouderhandelingen over een handelsverdrag met Zwitserland geëindigd zijn en dat dit gisteren zou worden gesloten. De dagbladen Le temps en La nation zijn veroordeeld tot eene boete van 200 franken het eerstgenoemde, en 300 franken het laatstgenoemde, wegens het opnemen van den, door ons medegedeelde», brief van een lid der jury van Colinar, waarin verslag werd gegeven van de beraadslagingen dier jury. ijanöctsbcrtgten. Ciraaniiiailiien enz. Amsterdam 22 junij. Tarwe en gerst flaauw. Raap olie op zes weken 46]Lijnolie op zes weken 42$. Oostburg 22'junij. De aanvoer bestond heden voor namelijk in tarwe die in de beste kwaliteiten werd ge vraagd tegen iets lageron prijs; ook de rogge en haver gingen lager, doch gerst werd 10 cent hooger en paarden- boonen bij gerieven als voren betaald. Men betaalde voor puike nieuwe tarwe 8,75 a ƒ9,20, gemeenere en blaauwe dito 8,40 a 8,60. Nieuwe rogge 5.70 a 6. Nieuwe wintergerst/5,70 af 6,20. Dito zomergerst 5,70 a ƒ6. Haver ƒ3,50 a 4. Paardenboonen ƒ5,70 a 6. Middelburg 23 junij. Ofschoon de aanvoer uit onze naburige eilanden en ook uit Walcheren onbeduidend was, zoo ging er echter in den handel zeer weinig om; er werd niet dan voor konsumtie gekocht en ofschoon hou ders meestal op vorigen weekprijs hielden, zoo moesten zij die wilden verkoopen echter wat lager afgeven. Kool zaad, ofschoon weinig ter veil, bleef ook zonder handel, daar houders steeds te hoog gestemd waven. In de prij zen der oliën en koeken is geene verandering bekend. gemiddelde marktprijzen. Middenprijzen van bakbare ta^wc ƒ9,10 en rogge ƒ6,25, Aardappelen ƒ4,a ƒ4,20 per ned. mud. Yersche boter ,82 a ,90 per ned. pond. Prijzen van cifekten. Amsterdam 23 junij. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld 2$ pet. 62$ dito dito dito 3 74$ dito dito dito 4 97$ Aand. Handelmaatschappij 4$ België. Certifikaten bij Rothschild 2$ Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 97$ Certifik. Hope co4 72$ Oblig. dito 1855,6e serie 5 83$ dito dito Leening 1860 4$ 83 Certifikaten6 47$ Aand. spoorweg192 Polen. Schatkistobligatiën4 70 Jr Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 57$ dito 1847/1852 2$ 29$ dito rente Amsterdam5 79$ dito nationale5 64$ Bank aktien3 „792 Italië. Leening 18615 63J Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) .3 491 dito3 thans 2$ 45$ Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46$ dito 1856—18623 46$$ Griekenl. dito (blaauwe) 5 20$ Turkije. Obligation (binnenl.)6 46$ Vereen.Stat. dito (1874) 5 55$ Illinois. dito7 61] Mexiko. dito3 41$ Grenada, dito afgestempeld4$ Venezuela, dito2 22$ 2U>urrtmtim. Ondertrouwd J. W. AKKERMAN Cz. Dordrechten den 24 Junij 1864. A. P1CKÉE, van Dordrecht. Algemeene kennisgeving. Heden ontsliep, na een langdurig doch geduldig lijden» tot diepe droefheid van mij, hare Kinderen, hoogbejaarde Moeder en verdere Betrekkingen, mijne geliefde Echt genoot JOHANNA JACOBA TERMIJN, in den ouder dom van bijna 47 jaren. Wat ik met mijne zes nog jeug dige Kinderen in haar verlies, zullen zij beseffen, die de brave overledene in haar nuttig en werkzaam leven van nabij gekend hebben. God sterke mij in deze zware beproeving! Middelburg, W. G. VAN SWERS. den 22 Junij 1864. Onderwijzer. Ondergeteekende verzoekt die genen, welke iets mog- ten te vorderen hebben van wijlen ABRAHAM BAL, op den 8sten dezer maand alhier overledendaarvan op gave te willen doen ten huize van den ondergeteekende Js. SNOEP Sr., Vlasmarkt. STATEïJ GENERAAL. KiesTereeniging: „Aan allen Eegt." Ter vergadering van 24 Mei 1864, belegd tot het for meren van een grostal voor de verkiezing van een Lid der Tweede Kamer van de Staten Generaal, op Dingsdag 14 Junij 1864, is door allen genoemd en aanbevolen de Heer Mr. JEAN HENRY DE LAAT DE KANTER, en mitsdien direct met eenparige stemmen tot Candidaat dezer Vereeniging gekozen Deze kandidatuur is door den gekozene aangenomen. Met het meeste vertrouwen wordt deze Candidaat aan bevolen aan alle Kiezers, die verlangen iemand van kunde, verdraagzaamheid, onafhankelijkheid, zelfstan digheid van karakter en eerlijkheid in liberale begin selen naar de Tweede Kamer der Staten Generaal af te vaardigen. Het Bestuur der Kiesvereeniging, W. A. ANEMAET, President. J. L. LIEBERT, Adv., Secretaris. Mejufvrouw M. C. BERGnUIJS, institutrice te Barne- vcld, heeft de eer Ouders en Voogden op hare inrigting opmerkzaam te maken. Aan deze inrigting, welke zich door hare geschikte localiteit by zonder aanbeveelt, wordt alles onderwezen wat tot eene beschaafde opvoeding vereischt wordt, terwijl het onderwijs berust op godsdienstige grond beginselen. De vacantie begint 1 Julij en eindigt 16 Augustus. Prospectussen zijn op franco aanvraag te verkrijgen bij de hoofdonderwijzeres. Na een jaar lang getuigen geweest te zijn van de door het onderwijs en de opvoeding aan het Instituut van Mejnfvr. BERGHUI JS verkregen resultaten, achten het Bestuur en de Schoolkommissie dezer gemeente het een' aangenamen pligt, HEd. Instituut aan die Ouders en Voogden ten sterkste aan te bevelen, die bovenal prijs stellen op degelijkheid. Immers, behalve op de hierboven genoemde voordeelen, mogen zij wijzen op TIEd. uitste kende kunde en tact van onderwijs, waardoor het HEd. mogelijk was, nog onlangs in een' betrekkelijk korten tijd Elèves te bekwamen, die haar Provinciaal Examen, zoowel voor de Levende Talen, als voor de vakken van 't Lager Onderwijs, met het beste succes hebben afgelegd. Barneveld, 21 Junij 1864. PSiOAIACIE ZEEL, AIV». Op Dingsdag den 5 Julij 1864, des voormiddags ten 11 ure, zal door het Dijksbestuur van den Polder Oud- Noord-Beveland in het Gemeentehuis te Colïj nsplaat worden aanbesteed: liet vcniSeinvenverbeteren en onder houden der Aarde- Kram- Rijs- §tccnglooijing- en andere werken aan den Zeedijk van ïoomocmden Poldermet bijleverang van alle daar voor noodige Materialen. Het Bestek ligt ter lezing ten Kantore van den Ont vanger-Griffier des Polders te Colij nsplaat, en voorts in de voornaamste Logementen in deze Provincie; zijnde het tevensop franco aanvrage en tegen betaling van 75 cent,bij genoemden Ontvanger-Griffier verkrijgbaar. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Werkbaas des Poldersdoor wienvan af den 5dcn dag vóór da

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3