3cctijïnnijrn. BESTUUR DER DOMEINEN. Meubilaire en andere (roederen, EENEHOFSTEDE EENE HOFSTEDE, DE VRUCHTEN TE VELDE., kiezing van liberale kandidaten in meer dan zeer enkele departementen durft te gemoet zien. De Moniteur bevat het berigt dat de japansehe ambassadeurs maandag eene laatste konferentie hebben gehad met den minister van buitenlandsche zaken, den heer Drouyn de Lhuys. Dingsdag zouden zij Parijs heb ben verlaten om onmiddellijk, gelijk hun plan was zoo als wij reeds mededeelden, naar Japan terug te koeren. La patrie beweert dat, ingeval de deensch-duitsche vijandelijkheden op 26 junij mogten worden hervat, de londensche konferentie zal voortgaan met het houden van vergaderingen. Het voorstel daartoe zou door Frank rijk gedaan zijn. Men zou zich dan ook met andere kwestiën bezig houden, waaronder in de eerste plaats die der vorstendommen wordt genoemd. Zoo lang dit berigt geene nadere bevestiging ontvangt gelooven wij het meer als een ballon d'essai der fransche regering te kunnen beschouwen. In een stuk van den heer Edouard Laboulaye, op genomen in de Revue nationale, treffen wij de volgende niet nieuwe maar toch zeer ware opmerkingen aan. Anar chie leidt tot tyrannie. Het is derhalve van zeer groot belang dat het bestuur goed gelconstitueerd zij, opdat er vrijheid besta. Eene groote fout is steeds geweest om altijd de vrijheid en de regering als twee vijanden te be schouwen, welke het zelfde stuk met elkander verdeelen. Het heeft den schijn als of alles wat de regering van dit stuk neemt door haar aan de vrijheid wordt ontnomen en dat alles wat de vrijheid neemt door haar aan de rege ring wordt ontnomen. Hierin bestaat vooral de groote fout; de juiste opvatting is dat de regering zekere voor- regten bezit, welke haar toebehooren en andere welke haar niet toebehooren. Zij is de vertegenwoordigster des lands naar buiten; zij is het, die over zijn voorspoed waakt en zijne belangen beschermt tegenover vreemde natiën. Haar behoort in het binnenland de justitie, de policie en het financiewezen. Daarbuiten is echter een uitgestrekt gebied, hetwelk haar niet toebehoort, name lijk het gebied dor individuele werkzaamheid; daar wordt de regering tyranniek en is geene regering meer. Is de vrijheid bekleed met eene soevereine magfc op ditjgebied: zoodra zij zich op hare beurt wil meester maken van het goevernemeut, de uitvoering der wetten wil tegengaan, treedt zij buiten haar terrein en leidt tot anarchie. In eene juiste onderscheiding van beide elementen bestaat de kracht der staten. Van daar ook dat zij die van de poli tiek een voorwerp van studie hebben gemaakt evenzeer aanhangers der vrijheid als der regering zijn. Dit is eene zeer moeijelijke toestand, welke ten gevolge heeft dat men een dergelijk persoon als een middenman beschouwt, waarvoor geene vergiffenis in Frankrijk te wachten is, alwaar men vooral veel genegenheid heeft voor uitersten, zelfs in het privaat leven. De grootst mogelijke rnau- vais sujet, een don Juan, trekt ons aan, terwijl aan den anderen kant een monnik in zijne cel, iets schoons voor ons oplevert; die monnik ontvlugt de wereld om de ver zoeking te ontgaan! Eene vrouw die genegenheid koes tert voor haren man en gehecht is aan haar huisgezin bezit voor ons volstrekt niets verhevens en heeft dan ook niets van den heldenmoed van een kloosterling. Ik geloof intusschen dat dit voor God veel verhevener is. Zoo is het ook in de staatkunde. Niets is zeldzamer dan de ware gematigdheid. Het is zeer gemakkelijk om te beweren dat de regering altijd ongelijk heeft en nog ge makkelijker om te zeggen dat zij altijd gelijk heeftsom tijds is er ook aan het laatste meer persoonlijk voordeel verbonden. Volken zoowel als koningen zijn de vleijers genegen en, zoo als Aristoteles opmerkt, van vleijers dei- volken maakt men, zoonoodig, vleijers van despoten. Dit wordt bewezen door de geschiedenis onzer eerste revo lutie, waarin zoovele personen eene rol hebben gespeeld, die, later in hun kleerkast tastende, hunne carmagnole en roode niuts zouden hebben kunnen wcderviuden bij hunne uniform van senator of prefekt. „Werkelijk liberaal is hij, die de regten der regering niet wil opofferen omdat zij noodzakelijk zijn voor de vrijheid, noch de regten der vrijheid omdat zij noodza kelijk zijn voor de regering; op deze wijze doet men orde heerschen in een land en behoudt men de twee elementen van het leven der natiën, welke niet onver - eenigbaar zijn en slechts ieder in hunne sfeer moeten blijven om wettig en weldadig te wezen." fjanDclsümQtcn. Graanmarkten enz. Amsteudam 20 junij. Tarwe en gerst stil. Raapolie op zes weken ƒ4 6$. Lijnolie op zes weken 42^. Prijzen van efï'ekten. Amsterdam 21 junij. Nederland. Certifik. Werkelijke schulcl 2$ pet. 62 dito dito dito 8 73^ dito dito dito 4 97$ Aand. Handelmaatschappij 4$ 147 België. Certifikaten bij Rothschild 2$ Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 97 Certifik. Hope co4 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 83$ dito dito Leening 1860 4,1 83$ Certifikaten 6 Aand. spoorweg192 Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenryk. Obligatiën metalliek5 58$ dito 1847/1852 2$ 29$ dito rente Amsterdam5 79$ dito nationale5 64$ Bank aktiën3 Italië. Leening 18615 63$ Spanje. Obligatiën (binnenlandsclie) 3 491&ö dito3 thans 2$ r 45^ Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46 dito 1856—1862 3 46$ Griekenl. dito (blaauwe) 5 21 Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 46$ Vereen.Stat. dito (1874) 5 52$ Illinois. dito7 60 Mexiko. dito3 41$ Grenada. dito afgestempeld4$ Venezuela dito 2 21$ Rusland 1864 88A- Dito 41 1860 83$ en 83 Ver- eenigde Staten 6 pet. 1882 53$. Coupons en losbare obligatiën. Amsterdam 20 junij. Metalliek 24,55; Napelsche fDiverse engelsche in /"li,77$3 pct.Eng. Port. 11,77$; Fransche ƒ55,50;Belgische/55,62$; Pruissische ƒ34,50; Spaanscbe piasters y 2,37Spaansche coupons per fr. Harnb. Russ. metal, 31,87$; Russische in zilveren roebelsƒ31,43-$; Poolsche in fl. 26,62$; Nationale metalliek 28,05; Dollars Turksck.eƒ VERBETERING. In de advertentie van den uitslag der verloting van werktuigen door de Maatschappij ter bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland te Zierikzee gehouden, in het noinmer dezer courant van jl. zondag voorkomende, is ook vermeld no. 543, dit moest zijn no. 534. 2touert?nticn. De ondergeteekende betuigtook namens hare Kinde ren en verdere Betrekkingen, hartelijken dank voor de vele hulp en deelneming bij de ziekte en bet overlijden van haren Echtgenoot. Wed. L. VAN DEN ABEELE SANDERSE. Oost-Souburg, den 23 Junij 1864. MEM. urn, VEREHIGUG AFI), MIDDELBURG. OPENBARE BIDSTOND, Vrijdag 24 Junij 1864, des avonds ten 8 ure, in het Klein Schuttershof, toegankelijk voor alle belangstellenden. K. VAN DER GIJPSecretaris. De LEDEN der Middelburgsche Vereeniging van geringe bijdragen ten behoeve van onder scheidene Zendings-Verecnigingen, worden bij deze uitgenoodigd, ter bijwoning van bet tweede «Jaar verslag, op Zondag 26 Junij, des avonds ten 7$ uur, in bet Klein Schuttershof. Namens bet Bestuur, J. P. N0N1IEBEL, Praes. D. J. DRONKERS, Secret. Men gelieve zijn doorloopend Bewijs van toegang mede te brengen. Volgens berigt uit Arensburg lag het kofschip De zwaanden 11 junij gereed tot vertrek naar de Maas, en dacht de gezagvoerder Riedijk den volgenden dag te zullen vertrekken. Alles wel aan boord. De ondergeteekende gevoelt zich verpligt, om ver schillende redenen en naar aanleiding van vele welden- kenden aan het onderstaande publiciteit te geven. Zij die bet verslag van den Gemeenteraad van Middel burg, voorkomende in de Middelburgsche Courant van 19 Junij 11., gelezen hebben, zullen ook den daarin voor komenden sta'at van betaalde belastingen gezien hebben betreffende den ondergeteekende, over een tijdsverloop van drie jaren;te dién einde zich velerlei gevoelens openbarende, zoo verklaart de ondergeteekende dat die staat(waarschijnlijkingezonden doorden heer Controleur IIuijer) onnaauwkeurig is; want is het bedrag 72,60 berekend per jaar, dan kan ieder zich ten mijnent over tuigen dat ik p. m. wekelijks die som betaal. Is die staat berekend per weekdan is er volgens informatie geen Bakker die ƒ98,betaalt. Ook dient tevens ter kennis, de ondergeteekende geen bergplaats voor doorloopend crediet verzocht heeft voor wekelijksck debiet, maar voor groote aanvoeren, welker bedrag soms meer dan bet tiendubbele van het opgege- vene kan bedragen. Daar de Gemeenteraad wel Entrepöts verleent voor andere artikelen, zoo vraag ik gelijkheid der wet;de belangen der Burgerij worden die altijd voorgestaan?Echter zoude zulks ook in deze zaak wel geschied zijn, indien de beer Controleur IIuijEitzich niet zoo bepaald tegen mijn verzoek verzet had, waar voor ik ZtEd. mijnen dank betuig. Middelburg, 21 Junij 1864. K. J. II. WASCH. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Middelburg, als daartoe gemagtigdzal op Maandag den 27 Junij 1864, des voormiddags ten 11 ure, te Tlis- singen, aan den Stads Mestput, in liet openbaar aan de meestbiedenden verkoopen 161 FAILED, aldaar lsggcaidc ca afkom- slig van de Xecweriagea Ie Vilsslngen zeer geschikt voor Wcrkhout/.niks ia 2ï> Ferceelesi. Nadere inligtingen zijn te bekomen ten Kantore van gemelden Ontvanger, in den Blindenhoek. De Ontvanger ad interim F. W. MOORREES. De Notaris J. A. DE WOLFF zal op Dingsdag- den 28 Junij 1864,'smorgens 10 uur, aan het Stads Verkoophuis te ViissfingcBapresenteren te verkoopeneene partij alsChiffonnièreLinnenkast, Ladetafels,ronde en andere TafelsStoelenLedekantenBedden met toebehooren Wollen en Katoenen Dekens, Karpetten, Spiegels en Schilderijen, Porcelein, Glas- en AardewerkDames Laarzeneene partij Cigaren en Manufacturenen het geen meer zal worden gepresenteerd. Men kan nog Goederen bijbrengen bij den Vendumeester M. H. DE BEER. OPENBARE VfaRHOOPlNG t e De Notaris P. LOEFF zal op Woensdag den 29 Junij 1864, des voormiddags ten 10 ure, te 8£on«lekcrke in de Herberg bewoond door C. R00SEin het openbaar te koop aanbieden: en IS Fcrccclen WEI- en 88<!>UW'EAA'SJ gelegen in de gemeente Kondckerke, in de nabijheid van het Dorp, bewoond en tot 30 April 1865 in huur bij SIMON S1M0NSE. De Gebouwen der Hofstede zijn Woensdag den 22sten en Maandag den 27sten Junij 1864, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 6 ure te zien, ter wijl op die dagen en uren ook aanwijzing der Perceelen zal worden gedaan. Meerdere inlichting verlangende, vervoege men zich ten Kantore van den Notaris te Kondckerke, alwaar Boekjesde omschrijviug der Perceelen enz. bevattende, verkrijgbaar zijn, de voorwaarden van verkoop ter lezing liggen en inzage der Kadastrale Kaart kan worden ge nomen. De Notaris TH. VAN UIJE PIETERSE zal op Vrijdag den 1 Julij 1864, des morgens ten negen ure preciesin de Herberg het Huis»: Halfweg e," aan den Rijweg van Middelburg naarVeere, eerst in perceelen en daarna te zamenge- vocgd en in massaverkoopen met 7 Bunders 69 Roeden 3 Ellen Lands, gelegen ió Gemeenten Vrouwepolderen Sint-Laurens, bewoond door WILLEM WATTELop de uitgezette Biljetten in ijet 1 breede omschreven; en onmiddellijk daarna op dëvoorsehrevene Hofstede en Landen wassende 'W

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3