havend, dat zij althans vooreerst niet bewoond kunnen worden. Een italiaansch blad deelt nietje, dat een reusach tige brug zal worden gebouwd, die het vaste land met Sicilië zal vereenigen. Thermometcrstaml. 20 junij 's av. 11 u. 58 gr. 21 's niorg. 7 u. 61 :s midd. 1 u. 67 gr. 's av. 11 u. 59 gg. 22 's morg. 7 u. 61 's midd. 1 u. 67 gr. üuitenlanö. Algemeen overzlgt. Alle berigten uit Londen omtrent de konferentie- verwikkelingen stemmen in zooverre met elkander overeen dat er thans eene krisis is ontstaan, welke hoogst waarschijnlijk zal leiden tot eene hervatting der vijandelijkheden. Alle middelen zijn thans aangewend geworden om eene oplossing der kwestie tot stand te brengen en indien keizer Napoleon zich onder het een of ander voorwendsel verontschuldigt om scheidsregter te wezen dergelijke voorwendselen zijn gemakkelijk te vinden dan zal men op 26 junij weder de pen der diplomatie voor het kanon verwisselen. Volgens sommige fransche dagbladen zouden er in Sleeswij k-Holstein pogingen worden aangewend om de kandidatuur van prins Peter van Oldenburg bij de bevol king ingang tc doen vinden. Deze nieuwe pretendent op de kroon der hertogdommen is generaal in russische dienst en vermaagschapt aan het thans in Rusland rege rend stamhuis. Volgens berigten uit Koppenhage is na de aankomst van den deenschen gevolmagtigde te St. Petersburg eene ministeriële krisis ontstaan ten gevolge van on- eenigheid tusscken den koning en het ministerie. De ontvangst van vorst Kusa in de turkscke hoofdstad is zeer schitterend geweest, gelijk wij reeds mededeeldon. De sultan heeft hem de zelfde eerbewijzingen aangedaan welke aan vreemde soevereinen plegen ten deel te vallen, terwijl bovendien blijkt dat tusscken Abdul Aziz Khan en vorst Kusa eene zeer vriendschappelijke betrekking bestaat. Men mag derhalve aannemen dat de moeijelijk- heden met de turkscke regering, ontstaan ten gevolge der laatste regeringahandelingen te Bucharest, weldra geheel uit den weg zullen geruimd zijn. Of dit ook zoo spoedig met de russische en oosten rij ksche regeringen het geval zal wezen, mag betwijfeld worden. Dat deze mogendheden voor het oogenblik eene zekere reserve in acht nemen blijkt o. a. uit de omstandigheid dat de uit- noodiging tot een diner, door de fransche ambassade te Therapia vorst Kusa aangeboden, van de zijde der oostenrijksche en russische vertegenwoordigers werd af geslagen. Wij hebben nu en dan melding gemaakt van de vijan delijkheden, welke sedert eenigen tijd plaats hebben tussehen de inboorlingen van Nieuw-Zceland en de aldaar gevestigde engelsche volksplantingen. Het engelsch dagblad The daily news heeft uit Australië weder eenige mededcclingen ontvangen, waaruit blijkt, dat er nog in langen tijd geen einde zal wezen aan deze vijandelijk heden. Toch Schijnt het vijandelijk leger der Maoris slechts een drie duizendtal manschappen te tellen, terwijl de engelsche generaal Cameron niet minder dan tien duizend strijders onder zijne bevelen heeft. De rnoeije- lijkheden, waarmede het engelsche leger in den strijd met de Maoris te worstelen heeft, zijn echter zoo groot, dat men kan aannemen dat de strijdkrachten der beide partijen gelijk staan. De generaal Cameron heeft onge veer de zelfde hinderpalen te overwinnen als de generaals Grant en Sherman in Amerika, alwaar insgelijks het terrein bedekt is met digte bosschen. Zoolang men de troepen langs de rivieren naar het binuenland kan ver voeren, behaalt men gemakkelijk de overwinning op den vijand, maar zoodra men, voet voor voet, te land naar de stellingen der Maoris, moet doordringen, kunnen weinig gewapenden aan eene groote troepenafdeeling het voort rukken beletten. Geveclil tussehen dc Alabama cn de Kcarsanje. In ons vorig nommer deelden wij mede dat het ameri- kaansch oorlogstoomschip der Noordelijken Kearsarge, hetwelk eenigen tijd op de reede van Ylissingen heeft vertoefd, voor Cherburg kruiste om jagt te maken op den kruisser der Zuidelijken Alabama, welke aldaar Avas bin- nengeloopen. Volgens een telegram uit Cherburg, door Le constitutionncl medegedeeld, heeft er tussehen beide schepen een gevecht plaats gehad, waarbij de Kearsarge de overwinning behaalde en de Alabama gezonken is met de vlag in toptwee sloepen van laatstgenoemde zijn door de Kearsarge ingenomen. Nadere mededeelingen waarmede wij gisteren avond reeds onze geabonneerden op het Bulletin bekend maak ten berigten omtrent dit gevecht het volgende: Toen de stoomkorvet der gefedercerden Kearsarge, met 22 stukken, op de reede van Cherburg ten anker was gekomen, zond de kommandant eene uitdaging aan dien van het zuidelijk kaperschip Alabama, dat, hoewel slechts 16 stukken tellende, het gevecht aannam tegen zondag morgen voor twaalf uur. Eergisteren morgen ten 8 uur stoomde dan ook de Alabama tot buiten de fransche wa teren, vergezeld van het fransch gepantserd schip La couronne, hetwelk bevel had ontvangen om te zorgen dat het gevecht niet in de fransche wateren plaats had. De geheele bevolking van Cherburg had zich intusschen op de hoogste punten der kust begeven om het gevecht gade te slaan. In de nabijheid der Kear sarge gekomen, trachtte de Alabama het vijandelijk schip te enteren, welke toeleg echter door de bewegin gen der Kearsarge mislukte. Beide schepen beschoten elkander nu gedurende anderhalf uur op de hevigste Avijze. foen deed de Alabama,weder eene poging om de Kearsarge te enteren, doch kreeg een kogel, Avelke den ketel doorboorde, zoo dat zij niet meer manoeuvreren kon. Nu gaf de Kearsarge de volle laag aan den zuide lijken kruisser, Avaardoor van alle kanten weldra het Ava- ter in het schip drong en het binnen weinige oogenblik- ken zonk. Thans zag men Avijd en zijd officieren en soldaten der Alabama op de opperA'lakte der zee, Avaarvan een groot deel door de engelsche stoomboot Dear hound, die het gevecht had gadegeslagen, alsmede door de Kear sarge zelve, gered Averden. Daarop stoomde dit schip Aveder de haven binnen, ahvaar het spoedig talrijke be zoeken ontving. Onder de veertig personen van de bemanning der Alabama, Avelke door de Dear hound Averden ingenomen, bevond zich ook de kommandant A'an den kaper Semnes, Avelke vrij ernstig aan een zijner handen gelcAvetst is. DcDear hound heeft al deze personen naar Southampton gebragt. In het geheel heeft de Alabama zes dooden, Avaaronder een officier, en tien gekwetsten verloren, tenvijl een officier en een soldaat bij het zinken van het vaartuig A'erdronken. Een ander berigt omtrent dit gevecht komt met het bovenstaande niet in allen deele o\-ereen. Wij laten dit hier insgelijks volgen. Zoodra de Alabama de haven verlaten had kAvam de Kearsarge aanstoomen en zette koers naar de Alabama. Op eene mijl afstands van elkander opende de Alabama het gevecht met zijn A'oorstuk, wendde alstoen en gaf aan de Kearsarge de volle laag, die deze begroeting on middellijk beantAVOordde. Beide schepen vochten met de stuurboord-batterij, .waardoor het manoevreren aan beide zijden alleen be stond in het maken van cirkels. Zeven zulke cirkels Aver den gemaakt in het gevecht dat 70 minuten duurde. De Alabama had toen 20 schoten in den romp ontvangen en begon zeer veel Avater te maken; van de ekipage A\ra- ren 8 dooden en 11 geAvonden, zoo dat hij genoodzaakt Averd het gevecht te staken. Alvorens nog het gevecht gestaakt Avas, trachtte de Alabama den franschen Aval te bereiken, daartoe alle mogelijke zeilen- en stoom vermo gen bezigende, doch vergeefs! het AA'ater drong zoo snel naar binnen dat de vuren uitdoofden. Van de Alabama zond men daarop eene sloep naar de Kearsarge om te berigteu dat het schip zinkende was en adsistentiete verzoeken ten einde de geAvonden te redden. Het gelukte echter de ekipage van de Alabama hunne eigene geAvonden te redden in dc eerste sloep, benevens diegenen die niet konden ZAvemmende overigen Averden aan boord gelaten. Voor dat de sloepeu konden terugkeeren, verdween de Alabama in de golven. De overige ekipage, bestaande uit 70 koppen, sprong nu over boord, zich vastklemmende aan Avat zij maar drijvende A-onden. Thans kwam ook het engelsche jacht Dear hound aanstoomen en Avas de sloepen van de Kearsarge behulp zaam in het opvisschen van de OA'erige manschappen, waaronder de kapitein der Alabama. Op de navraag van de Kearsarge naar dezen laatsten, berigtte men dat de kapitein niet Avas opgevischt. De Dear hound ging toen naar CoAves en zette daar den kapitein Semnes en de verdere door hem geredde ekipage aan Aval. De overi gen bleven krijgsgevangen aan boord van de Kearsarge. De pantsering van de Kearsarge bestond uit een opstapeling van ijzeren kettingen langs de zijden, zich uitstrekkende van halfweg de fokkemast tot omtrent de bezaanmast, zoo dat het geheele middenschip bedekt Avas, welke Avijze A'an pantsering veel schijnt te hebben bijge dragen om het geschut van de Alabama onschadelijk te maken. Het geschut van de Alabama Averd veel vlugger be diend dan dat van de Kearsarge, doch van de laatste veel juister. De Alabama vuurde 90, de Kearsarge slechts 30 schoten. De Alabama Avas een schip met barkstuig groot 1040 ton, lang oversteA'en 210 en in 't geheel 220 voet breed^ 32 en diep 17 voet met tAvee machines, elk A'an 300 paar denkracht; het dek was geboord voor 12 stukken, voor zien van getrokken geschut. De Kearsarge is groot 1031 ton met 8 stukkende zij stukken zijn 32 ponders, en de tAvee groote dalgrins, middendeks staande, 11 duim diameter, welke laatste grootendeels het gevecht schijnen beslist te hebben. Aan boord van de Alabama Avas buit aan goud tot een bedrag van 180.000 p. st. De konferentie. De konferentie beeft zaturdag bare aangekondigde vergadering gehouden. Na eene beraadslaging van vijf uren zijn de leden echter uiteengegaan zonder tot een besluit te zijn gekomen. Verschillende dagbladen be schouwen de konferentie dan ook zoo goed als ontbon den. Intusschen zal men Avoensdag e. k. nogmaals bijeen komen. Uit eene andere bron verneemt men dat lord Russell heeft voorgesteld om tussehen de lijn Apenradt*- Tondern, door Pruissen voorgesteld, en de Schley-linie, door een scheidsregter te doen beslissen. De vertegen- Avoordigers van DenemarkenOostenrijk, Pruissen en den duitschen bond hebben dit voorstel ad referendum aangenomen. Dc pruissischc regering zou voorts het voorstel heb ben gedaan tot het sluiten van een wapenstilstand van zes maanden. Oostenrijk had echter aangedrongen op een korteren termijn. Volgens de Wiener Presse wordt in diplomatieke krin gen te Weenen verzekerd dat de minister Aron Bismarck een brief aan den heer A'on Rechberg heeft gerigt, waarin de houding A'an de fransche regering in het deensch- duitsch konflikt zeer Avordt toegejuicht. Deze brief zou vooral moeten strekken om de verbolgenheid aan het fransche hof OA'er de zamenkomsten der soevereinen te Kissingen en te Carlsbad te doen bedaren. Deze zamen komsten zouden trouAvens slechts ten doel hebben om herA'ormingen in den duitschen bond te bespreken. In de konferentie-vergadering van zaturdag heeft de pruissische vertegemvoordiger verklaard dat Pruissen kaperschepen zou uitrusten als Denemarken de blokkade der pruissische kusten mogt herstellen. Deze verklaring heeft te Londen groote verontwaardiging vewekt. Men leest in The morning post: „Dc konferentie heeft zaturdag Aveder eene vergade ring gehouden en na eene zitting van meer dan vier uur is zij uiteengegaan zonder tot eenig pdsitief resul taat gekomen te zijn. Voor zooverre wij dan ook den toestand kunnen beoordeelen gelooven Avij dat eene her vatting der vijandelijkheden op 26 junij thans even waarschijnlijk blijft als vóór de vergadering. „Het voorstel is gedaan om de kAvestie der grensschei ding aan de uitspraak op te dragen van een scheids regter; Avij gelooven echter dat dit voorstel reeds in bet zelfde lot heeft gedeeld als cle vorige; het is ad referen dum aangenomen, zonder dat men, naar het schijnt, kan hopen dat men daartoe zal Avillen overgaan. „Onze lezers zullen bemerken dat het feit alleen de indiening van dergelijk voorstel aanduidt dat men de grenslijn der Schley en van het DanaAvirk, gelijk deze in de zitting van 28 mei door Engeland was voorgesteld en door de onzijdige mogendheden bene\-ens Denemarken Avas aangenomen, heeft prijs gegeven. Bij elke nieuwe zitting der konferentie schijnt overigens de verbittering van beide partijen toe te nemen." Ook The daily neAvs, The daily telegraph en The mor ning herald achten eene hervatting der vijandelijkheden op 26 junij waarschijnlijk. Of nu Engeland in dat geval aan den oorlog zal deelnemen, Avordt door geen der engelsche dagbladen uitgemaakt. Uit Parijs Avordt berigt dat keizer Napoleon zich niet geneigd heeft betoond als scheidsregter in de kAvestie der door SleesAvijk te trekken grenslijn op te treden. Frankrijk. Gelijk Avij reeds mededeelden hebben er behalve in Parijs ook in verschillende andere steden huiszoe kingen plaats gehad bij personen, Avelke of tot kiesver- eenigingen behoorden, of kandidaten Avaren voor het lidmaatschap van de algemeene departementsraden. Zoo heeft te Marseille eene huiszoeking plaats gehad bij den heer Bory, kandidaat der liberale partij A'oor den departementsraad. Verschillende stukken en doku- menteu Averden bij hem in beslag genomen. De verkie zingen zijn intusschen'op 18 junij begonnen, doch men is te zeer overtuigd van de pressie, welke de regering in de meeste departementen uitoefent, dan dat men de ver-

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 2