msm 3crtijöinijcn. IjanüclsbmLjti'n. 3öwrrtcntim. BRANDWAARBORG-MAATSCHAPPIJ maar zou zich ook uitstrekken tot een oorlog, waaraan Engeland mogt deelnemen. Wij zien in dit artikel van Le constitution nel de zelfde taktielc als door sommige engelsche dagbladen onlangs werd gevolgd toen men der fransche regering toeriep dat zij een observatie-korps op de Rijngrenzen moest zamentrekken en aan Duitschland te kennen gaf dat het dan niet op Engelands hulp moest rekenen. Thans geeft Le constitutionnel aan Engeland te kennen dat het vrijelijk de pen met het zwaard kan verwisselen, waarbij Frankrijk onzijdig zal blijven en Duitschland aan eigen lot overlaten. Zoo wordt nu en dan de poli tieke raket tusschen Engeland en Frankrijk teruggewor pen, terwijl men intusscken voortgaat met onderhande lingen in de deensch-duitsche kwestie. Aller zonderlingste stellingen worden nu en dan op dit terrein verkondigd. Zoo schijnt de heer von Beust de stelling te hebben verdedigd, reeds door hem op de laatste konferentie-vergaderiug aangegeven, dat de bevolking van een gedeelte van Sleeswijlc moest geraadpleegd worden. Nu had, men van dit standpunt uitgaande, steeds gedacht en betoogd, dat alzoo het zuidelijk, bij Duitsch land te voegen, gedeelte door cene stemming het zegel moest hechten aan eene afscheiding van Denemarken en eene vereeniging met Holstein. Neen, zegt de vertegen woordiger van den duitschen bond, niet Denemarken zou een gedeelte van zijn grondgebied afstaan aan Duitsch land, maar de wettige vorst van Sleeswij k zou het noor delijk gedeelte des hertogdoms aan Denemarken afstaan. Men zou derhalve aan de bevolking van dat noordelijk gedeelte hare goedkeuring moeten vragen en geenszins tot eenige volksstemming behoeven over te gaan in het zuidelijk gedeelte. Men zou dergelijke redenering onder de kuriositeiten-rubriek van de konferentie kun nen opnemen. Omtrent de onderhandelingen over de grenslijn in Sleeswijk verneemt men dat zoowel Denemarken als Pruissen bij hun ultimatum blijven. In hoeverre dit berigt juist is zal men eerst na de konferentie-vergade riug op morgen kunnen vernemen, indien deze ten min ste niet wederom verdaagd wordt. De Postzeitung bevat een telegram van gisteren uit Weenen, meldende dat de zitting donderdag werd verdaagd omdat de deensche gevolmagtigden verklaarden dat zij nog geene nadere instruktïën hadden ontvangen betrekkelijk de in Slees- wijk te trekken grenslijn. In de zitting der belgische kamer van afgevaardigden, op eergisteren gehouden, heeft de heer Bara het minis terie geïnterpelleerd omtrent de begrafenis eener oude vrouw, te Mourcourt bij Doornik, die volgens de geestelij ken aldaar zich zeiven van het leven zou hebben beroofd en daarom in een afgelegen hoek van het kerkhof is ter aarde besteld. De minister van binnenlandsche zaken beloofde daaromtrent eene enquête te zullen instellen. Voorts heeft de minister Frére-Orban den heer Dechainps beantwoord met het oog op zijne bewering dat de census voor verkiezingen bijna overal lager is dan in België. De minister toonde daarbij aan dat de opgaven van den woordvoerder der oppositie onjuist waren geweest. Tot eene nadere algemeene beschouwing van het programma der regterzijde overgaande, noemde de minister de hou ding dier partij eene wanhopige. Na te hebben betoogd dat de katholieke partij hare positie slechts te danken heeft aan de opwekking van het fanatisme der bevol king, aan den invloed der geestelijkheid en aan het lcon- gres van Mechelen, liet hij het woord aan den heer Schol- laert. Deze beweerde dat zijne partij volstrekt niet onder den invloed stond van Le monde, Le bien public en dergelijke dagbladen. De spreker behoort dan ook, gelijk men weet, tot de zoogenaamde katholiek-liberale school welke echter volstrekt niet in den geest valt dei- pauselijke omgeving te Rome en aldaar krachtig wordt veroordeeld. De heer Schollaert verdedigde in zijne redevoering deze partij en ook zelfs de jezuiten. Hij beweerde dat deze laatste zeer goede burgers waren, menschen die 's morgens ten vier uur opstonden (Gelach) en België's vrijheden niet zullen aantasten. Met de komst van den markies Pepoli te Parijs brengt men het berigt eener aanstaande bezetting van een ge deelte van Tunis door italiaansche troepen, in verband. Daaromtrent toch zal waarschijnlijk nog eerst eene schik king moeten worden getroffen met de fransche regering. Dat eene interventie in allen gevalle voor de europe- sche bewoners dier afrikaansche kusten zeer gewenscht wordt, blijkt meer en meer. De vrees in de hoofdstad 'voor een aanval der opstandelingen neemt meer en meer toe. Volgens de laatste mededeelingen had Ali-ben-Rdam eene afdeeling ruiterij van vijf duizend manschappen in de rigting van de hoofdstad afgezonden, welke zich reeds -op vier en twintig uren afstands van Tunis bevond. Over de oneenigheden tusschen Spanje en Peru ligt nog altijd een sluijer. Te dien opzigte moeten wij intus- schen een door ons medegedeeld berigt verbeteren, het welk door het agentschap Havas onjuist was overgebragt- Het betrof de oorlogstoerustingen in Chili. Deze zijn niet tegen Peru gerigt maar integendeel met het oog om Peru in den strijd tegen Spanje te hulp te komen. Omtrent het voorgevallene tusschen den spaanschen gevolmagtigde, den heer Mazarredo, en de peruaansche autoriteiten werd dezer dagen door verschillende dag bladen gemeld dat de laatste pogingen zouden hebben aangewend om het vertrek van den heer Mazarredo met geweld te verhinderen en hem zelf in handen te krijgen. De vice-konsul van Peru te Brussel beweert echter dat men de vervolgingen, waaraan de heer Mazarredo ge lukkig ontkomen is, geenszins aan de peruaansche rege ring moet wijten en dat, wat het geschil tusschen Spanje en Peru betreft, niet de spaansche maar de peruaansche regering regt heeft om voldoening te erlangen. Woensdag is te Vcere binnen gektfmen de engelsche schooner Hannahgezagv. W. H. Gibbs, en gisteren de schooner Catliarina Elisabethgezagv. J. Pander, beide van Newcastle met kolen naar Middelburg bestemd. Uit Vlissingen meldt men ons heden „Door den gezagvoerder B. A. Potjer, voerende De twee Kornelissen, zijn gepraaidden 30 mei jj. op40 gr. 55 min. N. B. het nederlandsch schip Catliarina Wilhelminagezagv. Kluin, van Rotterdam. „Den 9 junij. Op de gronden van heti kanaal de Noord holland, gezagv. Fijn, van Buenos Ayres naar Antwerpen. „Eergisteren is alhier in de haven gekomen de neder- landsche galjoot Twee Gebroedersgezagv. H. Persoon, van Engeland met steenkolen voor deze stad bestemd." Graammarlcten enz. Amsterdam 15 junij. Tarwe en gerst stil. Raapolie op zes weken/461. Lijnolie op zes weken ƒ43}. Oostburg 15 junij. De aanvoer van granen was lieden vrij groot en er bestond goede vraag voor puike tarwe, die dan ook bij vernieuwing 25 cent hooger is gedaan. De overige artikelen vonden mede veel aftrek, doch daarin kon weinig worden gedaan door de hooge vraag prijzen. Men kocht puike nieuwe tarwe ƒ9 a ƒ9,25, ge- meenere dito f 8,75 a/ 9. Nieuwe rogge ƒ5,80 a 6,10. Nieuwe wintergerst 5,50 a J 6,10. Zomer dito f 5,50 ii ƒ6. Haver 3,50 si ƒ4,25. Paardenboonen 5,70 a ƒ6. Middelburg 16 junij. De aanvoer uit onze naburige eilanden blijft bij voortduring klein, en hoewel er uit Walcheren ook weinig tarwe geveild werd, zoo was er echter ruim genoeg voor de bestaande vraag, daar hou ders algemeen te hoog hielden en de konsuratie, die in hare behoefte moest voorzien, heeft voor de beste tarwe 50 cent hooger moeten betalen. Rogge werd 10 cent hoo ger gehouden. Wintergerst bleef aan vorigen weekprijs te koop. Zomergerst, die zeer schaars meer voorkomt, werd zeer hoog gehouden. Walchersche bruine- en paarden boonen bleven bij kleinen handel in een doen. Koolzaad bleef zonder handel, daar men te hoog hield. Men kocht puike zeeuwsche tarwe 9 k f 8,75, mindere ƒ8,50, jarige walchersche dito 8 verkocht, puike nieuwe dito ƒ9,50 a 9,25, mindere 9 a ƒ8,75. Zeeuwsche rogge bij uit slijting 6,50 verkocht. Wintergerst puike soort 5,75 zomer dito werd op 6 gehouden en was niet minder te koop. Walchersche bruineboonen ƒ11,50 voor konsumtie gekocht, dito paardenboonen 6, minder waren die niet los te maken. Erwten zonder handel, voor mesting alleen worden die gevraagd. Koolzaad was niet beneden de ƒ15 te koop. In de prijzen van den olie noch van de koeken is eenige verandering bekend. gemiddelde marktprijzen. Middenprijzen van bakbare tarwe ƒ9,10 en rogge ƒ6,25 Aardappelen 1,80 a ƒ2,per ned. mud.1 Versche boter —,80 a —,90 per ned. pond. Prijzen van cffekten. Amsterdam 36 junij. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld 2} pet. 62} dito dito dito 3 74} dito dito dito 4 „97} Aand. Handelmaatschappij .,.4} 147} (België. Certifika ten bij Rothschild J2} I Rusland. Obligatiën 1798/1816 ...1.5 97 Certifik. Hope coj. 4 72 Oblig. dito 1855, 6e s/jrie 5 83 dito dito Leening/i860 4} 84 Certifikatenf6 47$ Aand. spoorweg192 Polen. Schatkistobligatiën 4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek 5 dito 1847/1852 2} 29} dito rente Amsterdam 5 79 5 64} 798 Italië. Leening 1861 5 63 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 n 49} dito3 thans 2} 44A Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46$ dito 1856—1862 3 46 Griekenl. Turkije. Obligatiën (binnenl.) 6 46}$ Vereen.Stat. dito (1874) 56$ Illinois. 7 63} Mexiko. 42} Grenada. dito afgestempeld 4J Venezuela. 9 22} Ondertrouwd C. H. L. NILANT Ontvanger van Rijksbelastingen te Middelburgde-wijk den 17 Junij 1864. en Jonkvrouwe M. P. II. VAN KINSCHOT. Getrouwd C. SPOON Az., ScherpenisseOpzigter bij 's Rijks Waterstaat, den 16 Junij 1864. en A. A. HOFMAN. Bevallen van een' Zoon C. H. DOMMISSE - Vlissingen, 16 Junij 1864. ■BUCIIEL. Heden overleed Mejufvrouw MARIA VAN BOVEN, Weduwe van den Heer M. VAN OUWERKERKin den ouderdom van 61 jaren. Namens de Behuwdkinderen JOIIs. AGELINK VAN RENTERGEM. Middelburgden 15 Junij 1864. Y00R DE PROVINCIE ZEELAND. Gevestigd te Middelburg, ONDER DIRECTIE VAN DEN HEER 1». 1»E H MS. Commissarissen brengeningevolge art. 31 der Statu - tenter kennis der belanghebbendendat in de op heden gehouden algemeene vergadering door den Directeur is overgelegd de Rekening zijner administratie over 1863 welke Rekening door de aanwezige Deelgenooten is goedgekeurd, en dat bij hen alle redenen bestaan om de deelneming in deze Maatschappijwaarvan het Kapitaal is geklommen tot het aanzienlijk bedrag van ƒ17.066.755, algemeen aan te bevelen. Commissarissen voornoemd, Middelburg, 16 Junij 1864. M. VERBRUGGE. BECIUS. STRAM* VOIV IS> EK U. Ter gemeente 's Heer-Aremlskerke zijn gebor gen de navolgende Strandgoederen, als: 2 ronde Eiken Palen, de een lang 3 el 55 d. en dik 58 d.; de andere lang 3 el 60 d., dik 58 d.; een Eiken Plaat, lang 5 el 45 d., breed 25 en dik 12 d.; een Dennen Plaat lang 11 el 30 d. breed 26 d. dik 10 d.; een Eiken Plaat lang 6 el 80 d., breed 22 d. dik 6 d.een Roeiboot die met twee riemen kan geroeid worden, lang 5 el breed 1 el 50 d.; 2 stuks Sparren, ieder lang 14 el; 2 stuks Noordsclie Spieren, ongeveer lang 45 voet ieder; 30 Eiken Planken, lang 1.47 el; een Idem, lang 3 el; een Greinen Plank, lang 3 el2 stuks Beschotten van Grei nen hout, elk lang 3.20 el en breed 0.90 el; een Deur met slot en windhaken; een Deur, lang 1.28 el breed 0.90 el; een Kap van Greinen bout, lang 3.50 breed 2.70 met drie sloten; een Eiken Paal en eenig klein Hout; een Deur, lang 1 el 28 d., breed 90 d.; een Eiken Paal, lang 2} el; een dito lang 2 el; een dito lang 3 eleen vierkant stuk Eikenhout,lang 3è el, dik 17 d., breed 22 d.ecu Eiken Paallang 3 el 30 d.een Eiken Gording van eene Be- schoeijing, lang 8 el, breed en dik 25 duim; twee Roei riemen een stuk Greinenhoutlang 2 el, breed el, dik 10 duimeen Eiken Paal lang 2 eleen dito lang 3 el en een dito lang 2* el; waartoe belanghebbenden ter reclame worden opgeroepen. 's Heer-Arendskerkeden 15 Maart 1864. ^'--De.Burgemeester van 's Ileer-Arendskerke^ tr'r C. VAN CITTERS, wr_

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3