n n p n r Een zeer vermogend inwoner van Chaux-Thonez wiens levenswandel niet zoo zedelijk was als de mede inwoners van gemelde plaats het verlangen, werd dezer, dagen op de volgende wijze vermaand voortaan het pad der deugd te betreden. Eene tallooze menigte begaf zich onder het maken van groot rumoer naar de woning van den delinquent, raasde en tierde gedurende geruimen tijd en vaardigde vervolgens een der aanvoerders af om voor de deur het zondenregister des schuldigen af te lezen en daarbij de bedreiging te voegen, dat wekelijks de zelfde strafoefening zou herhaald worden, indien hij zich niet verbeterde. Men spreekt van een zonderling ongeval, dat den keizer van Frankrijk is overkomen en ernstige gevolgen had kunnen hebben. Z. M. heeft namelijk willen beproe ven om in een der vijvers te Fontainebleau op water schoenen te loopen. Na zich slechts een klein eind te hebben voortbewogen, is hij gevallen. De vijver is niet zeer diep, maar met de waterschoenen aan zijne voeten zag de keizer zich belemmerd in zijne pogingen om naar boven te komen. Onmiddellijk kwam echter hulp toe schieten, en Z. M. werd van den bodem des vijvers gebaald, dermate bemodderd, dat de keizerin, die juist, zonder iets van het ongeval te weten, uit het kasteel kwam op het oogenblik dat men met den keizer kwam aandragen, hem niet herkende. De keizer is dus aan liet gevaar ontsnapt; eene ligte ongesteldheid is het eenige gevolg geweest. Yolgens andere berigteu heeft de keizer, als een goed zwemmer, zich zei ven gered en geen letsel hoegenaamd van het ongeval ondervonden. Ther mom eterstand 13 junijs av. 11 u. 55 gr. 14 's morg. 7 u. 59 's rnidd. 111.71 gr. 's av. 11 u. 59 gr. 15 's morg. 7 u. 60 's micld. 1 u. 64 gr. föuitenlanö. Algemeen overzigt. Het brandpunt van onderhandelingen, intriges en di plomatieke kunstgrepen schijnt sedert eenige dagen naar Berlijn te zijn overgebragt. Allerlei mededeelingen om trent het ontvangen eener sleeswijksehe deputatie door den heer von Bismarck, omtrent eene konferentie van dien minister met prins Gortschakoff henevens den russischen ambassadeur, omtrent een dientengevolge onder voorzit terschap des koniugs gehouden buitengewonen minister raad, getuigen daarvan. Met het oog op de ongenade waarin de majoor-pretendent op de sleeswijk-holstein- sche kroon gevallen is, met het oog op den afstand der regten van den russischen keizer op Holstein-Gottorp ten gunste des groot-hertogs van Oldenburg, meenen sommige dagbladen dat de heer von Bismarck aan Europa nog zonderlinge verrassingen bereiden zal. De reis van keizer Alexander in Duitschland zal aan leiding geven tot zamenkomsten met den keizer van Oos tenrijk en den koning van Prnissen. Te Kissingen zal zich bij de aankomst des russischen keizers, keizer Frans Jozef bevinden en te Carlsbad zal hij den koning van Pruissen aantreffen. Voorts trekt het de aandacht dat de keizerin van Oostenrijk ter zelfder tijd als de keizerin van Rusland te Kissiugen de baden zal gebruiken en dat de drie soevereinen vergezeld zouden zijn door hunne ministers van buitenlandsche zaken. Men beweert dat de russische regering pogingen in het werk wil stellen om een verbond te sluiten met Pruis sen en Oostenrijk om elkander liet bezit van Polen te waarborgen, voor zoover ieder daarvan een gedeelte beeft ontvangen. Dezer dagen was te Londen het gerucht verspreid dat de vertegenwoordigers van Denemarken en Duitschland zich, onder leiding van den fransehen gemagtigde ter konferentie, bezig zouden houden met pogingen in het werk te stellen om tot eene onderlinge schikking te ge raken betrekkelijk de in Sleeswijk te trekkeu grenslijn. Op interpellatie van lord Osborn heeft echter lord Pal- merston eergisteren verklaard dat hem van dergelijke regeling niet het minste bekend was en hij daaraan ook geen geloof sloeg. De rol welke te midden van de verschillende konferen- tie-onderhandelingen en konferentie-debatten door de duitsche, deensclie, engelsche en fransche dagbladen ge speeld wordt blijft steeds dezelfde. De duitsche dagblad pers verdedigt met de pen de door Duitschland voorge stelde grenslijn in Sleeswijk en beweert op hoogen toon tot geene nadere koncessicn vreemd woord in den mond van Pruissen te zullen overgaan. Zoo ook de deensclie dagbladen, die aandringen op het hervatten van den oorlog, indien men Denemarken wil nopen om een grooter gedeelte van zijn grondgebied af te staan dan waartoe bet thans zich reeds bereid beeft getoond. De engelsche dagbladen schilderen den toestand van het oogenblik al met zeer sombere kleuren en dreigen met engelsche vlooten en legers, als meenden zij dat dit nog indruk zon kunnen maken nadat men gezien heeft hoe weinig iuvloed vroegere dergelijke bedreigingen gehad hebben. Slaan de dagbladen dergelijken onheilspellenden toon aan, de publieke opinie is nog somberder gestemd. Zoo beweert men tc Londen dat er hevige oneenigheden ontstaan zijn in het engelsch kabinet, tengevolge waarvan lord Palmerston wenscht af te treden maar bet indienen van zijn ontslag slechts op dringend verzoek zijner ambt- genootcn tot 26 junij, het einde der wapenschorsing, heeft uitgesteld. De fransche regerings-dagbladpers blijft steeds tot vrede en toenadering aansporen, zonder zich met voor spellingen omtrent de toekomst in te laten. Even lijdelijk is de houding van den fransehen vertegenwoordiger op het kongres te Londen. Omtrent den stand der onderhandelingen in de deensch- duitsclie kwestie deelt The morning post eene verklaring der deensche gevolmagtigden mede, waarbij wordt ge zegd dat zij het engelsch voorstel betrekkelijk de grens lijn in Sleeswijk willen aannemen. Mogt Duitschland tot dit voorstel echter niet toetreden, dan wenscht Dene marken de positie te hernemen, welke het tot dusverre heeft gehandhaafd volgens het londensch traktaat van 1852. In Denemarken zoo wel als in Noorwegen schijnt de Scandinavische partij wederom haren invloed te doen gelden en eene verceniging heeft zich te Christiania ge vormd met het doel om de drie noorsche koningrijken nader tot elkander te brengen en zoo mogelijk eene zeer naauwe unie te vormen. Uit Algiers wordt het reeds door ons medegedeeld berigt dat de marabout Si-el-Azerey in een der laatste gevechten met de fransche troepen gesneuveld was, be vestigd. Dc Moniteur schijnt hieraan een groot gewigt te hechten en meent dat dit de spoedige demping van den opstand ten gevolge zal hebben. Voorloopig worden dan ook reeds eenige berigten ontvangen volgens welke weder eenige arabische stammen zich aan het fransch bestuur zouden onderworpen hebben. De toestand van Tunis is steeds dezelfde, zoo dat men blijft spreken van eene aanstaande ontscheping der italiaansche troepen, welke bovendien nog versterkt zouden worden door eene uit Italië af te zenden afdeeling onder bevel van een generaal. Van daar dat er geruchten worden verspreid omtrent plannen der regering te Turijn om een militair etablissement aan de afrikaansche kusten tc verkrijgen. Het antwoord der regering op eene daar omtrent in het turijnsche parlement gedane interpellatie door den heer Mordini is ons op dit oogenblik nog niet bekend. Behalve het berigt dat Chili oorlogstoerustingen maakt tegen Peru, waardoor de laatste mogendheid derhalve bij haven europeschen vijand, Spanje, nog een amerikaan- schen zal ontvangen; behalve het berigt der aankomst van keizer Maximiliaan I op 21 mei te Jamaïka zoodat hij derhalve in het begin dezer maand in zijn keizerrijk zal zijn aangekomen, worden ons eenige nadere mede deelingen gedaan uit New-York en Washington omtrent de laatste krijgsbewegingen van den generaal Grant waarvan men zich echter slechts met behulp eener kaart een juist denkbeeld kan vormen. Gelijk men zich uit onze vroegere beschrijving van Richmond's omstreken ten noordwesten herinneren zal, waren aldaar verschillende sterke stellingen aangelegd door de gekonfedereerden.Met verlies van zeer vele manschappen had Grant de eerste stel ling bemagtigd, waarop Lee zich in de tweede bij Spottsyl- vania had teruggetrokken. De bemagtiging hiervan zou echter met zooveel bezwaren gepaard gaan dat de bevel hebber der noordelijken besloot om door de verandering van de basis zijner krijgsoperatiën den generaal Lee te nopen den strijd naar een ander terrein over te brengen. Hij wilde daarom niet langer van de noordwestelijke zijde de hoofdstad der zuidelijken bedreigen maar van eene andere zijde Richmond trachten te naderen en wel van de noord-oostelijke zijde. Om nu zijne krijgsmagt in de noord-oostelijke omstreken der stad te brengen, passeerde hij den spoorweg van Richmond naar Frederiksburg een weinig ten noorden van Saxtons-Junction, trok vervol gens over Ilanoverstowu naar de Pamunkey-rivier en nam, op den anderen oever, nog eenige mijlen oostelijker voortgetrokken zijne stelling in,zoodat zijne voorposten tot op vijf mijlen afstands van Richmond stonden. De generaal Lee moest nu wel de beweging van den bevelhebber der noordelijken volgen en nam positie op den weg van Mecha- nicsville ten noorden van denChickahominy. Eenige kleine gevechten, welke bij deze krijgsbewegingen geleverd wer den,hebben geen invloed gehad op door beide ingenomene stellingen. De positie, welke de generaal Grant tegen de 1 zuidelijken thans heeft ingenomen, heeft een groot voor deel hoven de vorige. Nu toch liecft hij vrije kommunikatie met de zee, zoodat men van daar hem leeftogt, krijgsbe hoefte en manschappen kan aanvoeren, zonder dat de vijand in staat is zulks te verhinderen. Dit heeft zelfs reeds plaats gehad; onder bevel van den generaal Smith heeft reeds eene afdeeling versterkings-troepen van de zeekant en langs de Jamis-rivier en de York-rivier de legerplaats van den generaal Grant kunnen bereik en. tjanöclsbcrigtni. Middelburg 15 junij. Op de heden door de Neder- landsche handelmaatschappij te Rotterdam gehoudene veiling van 8750 halen Java koffij, zijn onder anderen de volgende prijzen besteed: No. Balen Taxatie. Prijzen. 13. 4113 goed blank enkel BS. 45 a45] 45Ja45 14. 4016 blank iets groena. met BS. 43]a44 44 a 44] 15. 621 goed groenachtig enk. ros. 43 a 43] 43] a 43] Graiinmaiktcn enz. Amsterdam 13 junij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes wekenƒ46.]. Lijnolie op zes weken ƒ43], Pi-yzen va si eJfeklen. Amsterdam 14 junij. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld 24 pet. 624 dito dito dito 3 744 dito dito dito 4 98 Aand. Handelmaatschappij 4| België. Certifikaten hij Rothschild 24 Rusland; Obligatien 1798/1816 5 974 Certifik. Hope co 4 724 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 832 dito dito Leening 1860 4] 84] 6 47.1 Aand. spoorweg 192] Polen. Schatkistobligatiën 4 Oostenrijk. Obligatien metalliek 59 dito 1847/1852 24 29] dito rente Amsterdam 5 78] 5 65] 3 Italië. 5 63 j Spanje. Obligatien (binnenlandsche) 3 494 45] Amortisable schuld Portugal. Obligatien 1853 3 46] dito 18561862 3 46] Griekenl. dito (blaauwe) 5 BIJ Turkije. Obligatien (binnenI.) 6 47 Vereen.Stat.dito (1874) 57| Illinois. 7 Mexiko. 3 42* Grenada. dito afgestempeld 4] 13^r Venezuela 2 224 ^ttnu'vtcntien. Getrouwd L. T. OUWERKERK Vlissingenen den 15 Junij 1864. C. VAN DER MEEL, van Leyden. ItEKENOWAKIXG. De AJRRONDISSEMENTS REGTBANK te Middel burg, Provincie Zeeland, maakt bij deze bekend, dat de Kamer welkeovereenkomstig artt. 17 en 18 der wet op de Regterlijke Organisatie en art. 11 tot en met art. 15 van het Reglement no. 1vastgesteld bij koninklijk besluit vau den 11 September 1838 (Staatsblad no. 36), gedu rende de vacantie, aanvangende den eersten July en eindigende den laatsten Augustusbelast zal zijn met de afdoening van Burgerlijke en Handelszaken en van Strafzaken, hare gewone teregtzittingen zal houden tweemalen per weekte weten Donderdag den 7 JulijVrijdag den 8 Julij 14 15 21 22 28 n 29 4 Augustus r 5 Augustus n 11 n 7) n 12 n 18 19 25 26 telkens aan te vangen des voormiddags ten 10 ure, met bepaling, dat op Donderdag behandeld zullen worden de Strafzaken en op Vrijdag deBurgerlijke en Handelszaken. Zullende de eerste gewone regtsdag voor Burgerlijke en Handelszaken na de vacantie zijn op Woensdag den zevenden September dezes jaars. Middelburg, den 30 Mei 1864. In kennissc van mij Griffier LANTSHEER, Gr.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3