cn ongeveer vijf en twintig gewond. De administratie van deze spoorweglijn liet bij gelegenheid der wedrennen van Ascot van vijf tot vijf minuten treinen van daar ver trekken. Een klein oponthoud van den vorigen trein bij het station Egham had dit ongeval ten gevolge. Maandag verliet de eerste haringschuit de haven van Vlaardingen, om weldra door meerdere schuiten ge volgd te worden; het grootste deel der vloot zal echter eerst op den buisjesdag, 15 dezer, vertrekken. Op last van den maarschalk Vaillant, minister van het huis des keizers van Frankrijk, zal de beeldhouwer Danton een marmeren buste van Meyerbeer vervaardigen Zondag avond heeft er te 's Hertogenbosch een hevige twist plaats gehad tusschen een tiental militairen, zoo dragonders als infanteristen. Van weerszijden wer den de sabels gebruikt. De tusschenkomst der hoofd wacht vermeerderde nog het aantal strijders, terwijl eene groote volksmassa op de been was. Een patroelje, met geladen geweren gewapend, arresteerde eenige voor vechters en dreef de menigte uiteen. Een vijftal soldaten werden ernstig gewond, een zelfs vermoedelijk doodelijk. Een streng onderzoek is ingesteld. Onder de argumenten door het Leidsch dagblad gebezigd, om de kandidatuur van den heer Siegenbeek te verdedigen, behoort ook dit: „de heer Siegenbeek is een zeer getrouw kerkganger." Maandag avond werd in het theatre francais te Parijs de 258e verjaardag van Corneille's geboorte gevierd met de opvoering van zijn treurspel Heraclius. Dezer dagen is te Vernon in TGjarigen ouderdom overleden de weduwe Cheneau, geboren Leduc, eene achternicht van genoem den dichter; omdat zij van dezen afstamde genoot zij een jaargeld van 400 franks uit 's rijks schatkist. Aan Z. K. H. den prins van Oranje zijn, naar men uit Ambt-Almelo verneemt, tijdens zijn verblijf op het huis Almelo nieuwe aardappelen voorgediend, die dit jaar in voornoemd ambt gewassen en op den kouden grond gepoot waren. De Grondwet van Antwerpen deelt mede, dat twee echtgenooten, die in eene kleine stad nabij Charleroi wonen en van hunne vrouwen gescheiden leven, dezer dagen eene zonderlinge proef heb ben gedaan. Willende weten of zij nog door hunne wederhelft bemind werden, hebben zij haar doen zeggen dat zij zich verdronken hadden. Bij het vernemen dier tijding hebben de arme vrouwen vele tranen gestort, maar toen zij vernamen dat het niet waar was en dat hunne echtgenooten nog in leven waren, hebben zij veel meer geweend! In den avond van den 6den werd te Tilburg het ge rucht verspreid dat in den namiddag te Sprang 15 huizen en 3 of 4 schuren zijn in de asch gelegd. Verdere bijzon derheden zijn tot dusverre niet bekend. Van Aelst (België) wordt den 6 dezer aan Le pré- curseur geschreven: „Heden morgen waren de landlieden in dezen omtrek zeer verwonderd dat hunne velden met eene witte laag overdekt waren, die zij eerst voor sneeuw aauzagen. Naderbij komende, bemerkten zij dat het dui zenden stukjes papier waren. Tot opheldering dient, dat gisteren morgen colporteurs alhier gekomen waren om 2000 exemplaren van het Regtsgeding tusschen de Buck en de jezuïten, te verkoopen. De mannen van de jezuï tische partij wachtten hen op, doch hunne bedreigingen bleven ij del, en de verkoop zou op de Groote markt aan vangen, toen al de exemplaren door de aanhangers der jezuïten werden opgekocht, die ze vervolgens op de markt verscheurden. De wind nam de snippers op en strooide ze over de velden. De uitventers der brochure zijn voor nemens aanstaanden zondag met eene dubbele lading terug te komen." In de dezer dagen te Londen gehouden verkooping der schilderijen van den heer J.M. Oppenheim, bestaande uit 39 stukken van den eersten rang uit de hollandsche school, hebben onder andereu een rotsachtig landschap met waterval van Jacob Ruysdael 1450, de kermis van David Teniers insgelijks 1450 guinjes en de overige mede aan zienlijke prijzen opgebragt. Naar men verneemt, is verschil ontstaan tusschen officieren van het regement grenadiers en jagers en leden der witte sociëteit te 's Hage, waarvan het gevolg is, dat het muziekkorps van dat regement zich zondags en woensdags niet meer laat hooren voor de societeits-tent in het Bosch. Volgens de officieel daarvan opgemaakte lijst heb ben de verliezen aan dooden, gekwetsten en krijgsge vangen gemaakteu, van het prnissische leger in den sleeswijk-holsteinschen oorlog bedragen 116 officieren, 218 onder officieren, 46 muziekanten en 1592 soldaten. Te Königsberg in Pruisscn wordt thans voor het hof pene zaak behandeld, welke groote belangstelling wekt. Het betreft den griffier van de arrondissements- regtbank aldaar, die beschuldigd wordt 1. van voor eene som van dertig duizend thalers valsche wissels te hebben gemaakt; 2. van in zijne ambtsbediening stukken te hebben verduisterd, betrekkelijk tot gevangenisstraf veroordeelde personen en te hebben verklaard dat deze de hun opgelegde straf hadden ondergaan, en 3. geschen ken te hebben geëischt of aangenomen voor dergelijke verduisteringen en valsche verklaringen. Verkoopingen en aanbestedingen. Gisteren is alhier ten verkoop aangeboden een huis en erve, staande in de Spanjaardstraat, wijk E no. 72. Verkocht voor ƒ800. Therm ometerstand. 8junij 's av. 11 u. 58 gr. 9 's morg. 7 u. 62 'smidd. 1 u. 68 gr. 's av. 11 u. 58 gr. 10 's morg. 7 u. 62 's midd. 1 u. 66 gr. Staten generaal. EERSTE KAMER. Zitting van dingsdag 7 junij. Behandeling van ver schillende wetsontwerpen. Dingsdag zijn met algemeëne stemmen aangenomen de navolgende ontwerpen van wet: 1. verandering der grensscheiding tusschen de provinciën Noord- en Zuid-Holland; 2. bekrachtiging eener provinciale belasting in Zuid-IIolland; 3. verkoop van rijksgebouwen aan de nederlandsclie bank; 4. aanvulling van het domeinfonds voor 1864; 5. inkoop en amortisatie van nationale schuld6. afstand van een rijksgebouw aan de hervormde gemeente te Roermond;7. bekrachtiging van het traktaat met de Hawaii eilanden gesloten8. toelagen aan officieren van het indisch leger, hier vertoevende; 9. aanvulling der tegemoetkoming aan de slaveneige- naren op St. Martin (voorstel van den heer Cool c. s.) 10. nadere bepaling van het tijdstip van de in werking treding der regterlijke organisatie. Bij het wets-ontwerp tot verkoop van rijks gebouwen aan de nederlandsche bank ontstond eenige (Jiskussie. De heer Messchert van Vollenhoven (burgemeester van Amsterdam) betreurde de indiening van dit wets-ont- werp, omdat daardoor de plannen van het gemeentebe stuur van Amsterdammet betrekking tot het bouwen van een nieuw gasthuis aldaar, geheel in duigen vielen. Zij ns inziens moest veeleer het centraal gezag de gemeente krachtig steunen in hare zorg voor de zieken. De minister van financiën ontkende dat de regering het gemeentebestuur van Amsterdam wilde tegenwerken i n het bouwen van een gasthuisen antwoordde verder dat zij van het plan zelfs niet gesaisiseerd was, en dat de voornemens van het bestuur bij de regering niet be kend waren. De heer van Andringa de Kempenaer vroeg of het thans onmogelijk zoude zijn een nieuw gasthuis te bou wen. De heer Messchert van Vollenhoven durfde niet beweren dat dit geheel onmogelijk zou zijn, maar moest toch verklaren dat hem op ditoogenblikgeenegeschikte plaats daarvoor bekend was. De minister van binnen- landsclie zaken verklaarde dat de bank genegen was om het gemeentebestuur te helpen in de zorg voor de zieken. Het wetsontwerp werd aangenomen met 30 tegen 1 stem, die van de heer Messchert van Vollenhoven. Bij de "overweging van het wetsontwerp tot amortisatie van schuld, vroeg de heer Fransen van de Putte inlich ting over den toestand van het amortisatiefonds en betreurde het dat niet meer geamortiseerd was, te weten de 9 ton (winst der 100 bankaktiën). De minister van financiën antwoordde dat dit laatste thans nog niet mo gelijk was, en verklaarde dat het in het algemeen niet wenschelijk was telkens den stand van het amortisatie fonds te openbaren, omdat dit te grooten invloed op de effekten zou kunnen hebben. De heer Fransen van de Putte zeide dat er geene mogelijkheid was om dit ge heim te houden. De heer de Kempenaer zal berusten in de overtuiging des ministers dat het in het algemeen niet wenschelijk is den stand van het amortisatiefonds te openbaren. Het wetsontwerp werd eenparig aangenomen. Bij de overweging van het voorstel van den heer Cool c. s. vroeg de heer van Beeck Vollenhoven inlichting naar de wer king der immigratie, bepaald of het waar is dat die im migratie veel moeijelijkheden ontmoet en of de daarvan verwachte resultaten tot groote teleurstelling aanleiding gaven. De minister van koloniën antwoordde, dat bij clebillijk heid van het voorstel zelf niet zoude verdedigen. Wat de gevolgen der emancipatie aangaat, vermeende de minister te moeten verwijzen naar de verslagen, aan de kamers in te dienen, naar aanleiding der emancipatiewetten. De I minister verklaarde echter dat steeds gunstige rapporten I over de gevolgen der emancipatie bij de regering inkwa- I men, zoo als blijken kan uit een rapport van de moravische broeders, dezer dagen ontvangen, en uit bcrïgten van den goeverneur van Suriname. Wat de werking van de immigratie betreft, daarvan kan de minister nog niet veel zeggen, maar de regering heeft van hare zijde alles gedaan om de immigratie zoo veel mogelijk aan te moe digen, doch hoopt dat de belanghebbenden in Suriname van hunne zijde ook de regering behulpzaam zullen zijn. Het wetsontwerp werd aangenomen met 28 togen 1 stem, die van den heer Michiels van Kessenich. Bij de behandeling van het laatste wetsontwerp zeide de minister van justitie dat het hem leed deed dat door een amendement, dat in de andere kamer is aangenomen, de invoering onbepaald was verdaagd, maar gaf de ver zekering dat hij alles zou doen om de invoering te be spoedigen. Het wetsontwerp is daarop met algemeene stemmen aangenomen. Daarna is in komitee generaal behandeld de huishou delijke begrooting der kamer. öuitcnlanö. Algemeen overzigt. De bewering van het fransch dagblad Le constitutionnel dat men nog voor het eindigen van den termijn der wapen schorsing eene vergadering der konferentie mogt ver wachten, heeft zich bevestigd. Gisteren hebben de ver tegenwoordigers der acht mogendheden weder eene vergadering gehouden, waarin men waarschijnlijk eene laatste poging zal hebben aangewend om de verschillende partijen tot eene verlenging van den wapenstilstand, welke overmorgen eindigt, te doen besluiten. Omtrent den uitslag dier poging is ons echter, terwijl wij deze regelen schrijven, nog niets bekend. Mag men geloof hechten aan de verzekeringen van Le constitutionnel, dan is met eenigen grond te verwachten dat de wapen stilstand met een termijn van veertien dagen zal worden verlengd. Intusschen wordt te Koppenhagen met zeke ren koortsachtigen ijver aan de uitrusting van oorlogs schepen gewerkt en heeft in de laatste dagen het tusschen de deensche hoofdstad en Dagoer gestationeerd eskader weder aanzienlijke versterkingen ontvangen. Men zal zich herinneren dat de zoo onverwachte uitval van paus Pius tegen de russische regering met het oog op den poolschen opstand, welken wij onlangs mededeel den, de reeds niet zeer vriendschappelijke betrekking tusschen Rome en St. Petersburg in zekere vijandschap heeft doen veranderen. Het gevolg is daarvan thans ge weest dat de graaf von Kisseleff, ambassadeur van Rusland aan hetpausselijk hof, niet meer aldaar Rusland zal gaan vertegenwoordigen. Zelfs zal hij niet naar de pauselijke residentie-stad terugkeeren om zelf zijne brieven van terugroeping aan Pio nono te overhandigen, gelijk bij dergelijke gelegenheden pleegt te geschieden. Aan den eersten sekretaris van legatie, den heer von Meyendorf, is deze taak opgedragen. Overigens wordt uit de russische hoofdstad gemeld dat de regering eenige maatregelen van handelspolitiek heeft genomen, waaruit blijkt dat zij de vrijzinnigheid te dien opzigte in andere landen heerschende begint te waar deren. In de eerste plaats heeft zij eene schrede gedaan op den weg der handelsvrijheid door zij het nog met eenige beperkingen de exportatie- en transito-regten op te heffen. De Moniteur du soir gaat steeds voort met het mede- deelen van gunstige berigten omtrent den gezondheids toestand van paus Pius. Volgens het officiëel fransch orgaan zoude kerkvoogd zijne gewone bezigheden hebben hervat en dagelijks in een rijtuig in Rome's straten wor den gezien. Koning George 1 van Griekenland is maandag te Korfu aangekomen en aldaar met groote geestdrift ont vangen. De Courrier des etats-unis deelt mede dat bij besluit van den president Lincoln bepaald is dat de burgers der Vereenigde Statendie de betrekking vervullen van konsuls van andere mogendheden, niet van de krijgs dienst zijn uitgesloten. Valt een dergelijk persoon in de loting dan wordt zijn exequatur ingetrokken. Dit laatste is onlangs nog het geval geweest met den konsul van België te St. Louis, clen heer Hunt, die als reden tot vrij stelling zijne betrekking van konsul bad opgegeven. Zittingen der belgisciie kamer. In de zitting van dingsdag heeft de heer Dnmortier, nadat in cle laatste vergadering daarover het stilzwijgen was bewaard, de stormachtige tooneelen van de voor laatste ter sprake gebragt naar aanleiding van het daar van opgenomen verslag in de Annales parlemcntaires. In dit verslag, zegt de spreker, moet al liet voorgevallene vermeld worden. Welnu, toen de minister van financiën zijne redevoering had geëindigd, heeft de linkerzijde

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 2