3fctijï»ingcn. £)anï>el$brrigten. 2Hr»rrtentim. 11IDDELBUI1GSCIIKM1ÏGENÖ0TSCÜAP, dezer mogendheid eene gunstige verandering hebben te weeg gebragt. Te Parijs doet men de wapenschorsing als een zeer goed voorteeken voor Denemarken doorgaan, vooral in zooverre als daardoor de beide oorlogvoerende partijen meer naar den achtergrond gedrongen worden en de belangen eener bevolking van 800.000 zielen meer voorwaarts treedt. Met het oog op die belangen verze kert men, dat Frankrijk ter konferentie op de spoedige toepassing van het algemeen atemregt in de hertog dommen zal aandringen. Noemden wij in een vorig nommer de voorwaarden voor de wapenschorsing over het algemeen gunstig voor Denemarken, zij schijnen toch geenszins de eischen van een gedeelte van bet ministerie bevredigd te hebben; althans de ministers van binnenlandsche zaken en van justitie hebben hun ontslag ingediend, omdat de regering in de tijdelijke opheffing der blokkade bewilligd heeft. Garibaldi is den 9 dezer te Caprera wedergekeerd. Van het bedrag der nieuwe oostenrijksche leening is door het huis Baring brothers 23 millioen tegen den koers van 77.10 genomen, terwijl een aanbod van de Cre- diet-Anstalt van 10 millioen tot den koers van 70 werd afgewezen. De laatste berigten van de noordelijken zoowel als van de zuidelijken der Vereenigde Staten komen vrij wel daarin overeen, dat de stad Plymouth in Noord-Carolina met de forten, welke haar omringen, aan de zuidelijken is overgegeven. De gefedereerden verloren daar 2500 man aan gevangenen eu 30 stukken geschut. Ook in Louisi ana zijn de noordelijken met groot verlies terug geslagen. Zij zouden daarbij tusschen de 3000 en 4000 man en veel geschut hebben moeten prijs geven. Frankrijk. In het wetgevend ligchaam hebben thans de algemeene beraadslagingen over het budget een einde genomen. Onderscheidene uitmuntende redenaars hebben zich daar over nog doen hooren. Vooral de heer Berryer heeft met voorbeeldig talent de noodlottige gevolgen van de mexi- kaansche expeditie op de financiën geschetst, en hij heeft daarbij aan den minister Kouher de verklaring ontlokt dat demexikaansclie leening noch slechts voor drie vier den gedekt was. Deze verdediger der regering trachtte overigens den heer Thiers aan te toonen dathij zich door zijne aanvallen op de regering aan groote onbillijkheid had schuldig gemaakt jegens den soeverein, aan wien men zoo vele edele ontwerpen en zoo groote weldaden te danken had. Als men in aanmerking wilde nemen hoezeer de openbare werken zijn vermeerderd, hoe de krijgsroem tot eene aanzienlyke hoogte is geklommen, dan zou men den toestand verre van ongunstig beschou wen. Meer gewigt dan aan al deze verheerlijking van het napoleontische stelsel waarbij trouwens alles zich bepaalde tot de argumenten die jaarlijks terugkeeren en met geene enkele meer verrijkt worden hecht men aan de verklaring van den heer Kouher, waarbij hij zich aan de ontboezemingen ten gunste van den vrede aan den heer Berryer aansloot. Op de volgende door hem gespro ken woorden wordt in de fransche dagbladen allerwege de aandacht gevestigd. „Ik zeg met ingenomenheid den heer Berryer na, dat Frankrijk den vrede in de hand heeft, en het zal deze niet openen, ten ware het daartoe gedrongen wordt door de zorg om zijne eer en de onschend baarheid zijner grenzen te verdedigen. Wat het bedroe vend konflikt betreft, dat op dit oogenblik het noorden van Europa verdeeld houdt, men mag verwachten dat dit een vredelievende oplossing te gemoet gaat. Ik kan niet gelooven, dat de groote mogendheden te Londen zouden bijeen zijn, zonder een resultaat te erlangen." Uit de haven van Vlissingen is vertrokken de nederlandsche galjoot Adriana Francisco.gez. J. van Eyk, met stukgoederen en ballast, en Frangoisgez. A. van Eyk, in ballast, beide naar Engeland. Het amerikaansch oorlogsstooraschip Kearsarge is woensdag uit het dok te Vlissingen naar de reede ge stoomd. Morgen avond zal het vermoedelijk naar zee vertrekken. Graanmarkten enz. Amsterdam 11 mei. Raapolie op zes weken ƒ43}. Lijnolie op zes weken 41}. Oostburg 11 mei. Bij kleinen aanvoer van granen en meer vraag, werden puike kwaliteiten tarwe, gerst en paardenboonen 10 cent hooger betaald, gewone en afwij kende soorten bleven als voren te koop. Men kocht puike nieuwe tarwe ƒ8,25 a ƒ8,60, gemeenere 8,25 a ƒ8. Nieuwe zeeuwsche rogge ƒ5,50 a f5,10. Nieuwe winter- gerst ƒ5 a f5,10, dito zomergerst 5 a 5,50. Haver f 3 a 3,50. Paardenboonen /'5,20 a 5,60. Middelburg 12 mei. Bij onbeduidenden aanvoer was het gepasseerde in den handel van weinig belang. Tarwe bleef prijshoudend, ofschoon niet dan hoogbenoodigden kochten. Rogge bleef zonder omgang. Gerst had alleen in de beste soorten aan vorigen weekprijs koopers. Walchersche bruineboonen en dito erwten waren niet gevraagd. Paardenboonen werden zoo hoog gehouden dat daarin niets omging. Raapolie ƒ43}. Patentolie 45} Lijnolie per vat op zes weken, kontant/'l lager. Harde lijnkoeken ƒ11. Zachte dito per 104 stuks. gemiddelde marktprijzen Middenprijzen van bakbare tarwe ƒ8,40 en rogge ƒ6, Aardappelen ƒ1,50 a ƒ1,70 per ned. mud. Versche boter ,95 aj 1,05 per ned. pond. Prijzen van effekten. Amsterdam 12 mei. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld 2} pet. 63} dito dito dito 3 75} dito dito dito 4 98} Aand. Handelmaatschappij 4} België. Certifikaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 96} Certifik. Hope co4 71 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 83} dito dito Leening 1860 4} 83} Certifikaten6 48} Aand. spoorweg189} Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 58} dito 1847/1852 2* 29} dito rente Amsterdam5 79} dito nationale5 64} Bank aktien3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) .3 „49 dito3 thans 2} 45 Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46 dito 1856—18623 46} Griekenl. dito (blaauwe) 5 21 Turkije. Obligatiën (binnenl.) 6 48] Vereen.Stat. dito (1874) 5 58} Illinois. dito7 66 Mexiko. dito3 42 V Grenada. dito afgestempeld4} 13^ Venezuela, dito2 22} Getrouwd JACOBUS DAMMAN en JOHANNA GEERTRUIDA VAN DER STAAL. Vlissingen11 Mei 1865. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd P. FORBES WELS Hillegersbergen den 12 Mei 1864. J. A. VAN DER MINNE. jH Met innige dankbaarheid aan God, onzen getrou- wen Leidsman en Bewaarderzeggen wij ook aan -S allen die onze feestvreugde door hunne deelneming hebben verhoogd, bij gelegenheid onzer 25jarige $f y Echtvereenigingden 10 Mei gevierdonzen harte- -8 lijksten dank. L. J. DE KOK. Middelburg, J. P. DE KOK, j(j den 11 Mei 1864. van den broeke. T De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ont vangen bij gelegenheid hunner 25jarige Echtvereeniging. Middelburg, A. DE ZEEUW, den 13 Mei 1864. A. L. VAN DER BEL. Aan de Kiezers in liet ïïoofdkiesdistrict Goes. Het tijdstip nadert waarop door U wederom, aan een uwer Medeburgers, zal gegeven worden het Mandaat als Lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal. Tweemalen viel mij de onderscheiding te beurt om door uwe keuze, tot die hoogstvereerende betrekking geroepen te worden. Voor die bewijzen van vertrouwen breng ik U mits deze mijnen welmeenenden dank! Ik doe dit thans en langs dezen weg, omdat, blijkens bij mij van eenige Vrienden in uw Kiesdistrict ontvangen hoogstverpligtend schrijven, „er onzekerheid bestaat „omtrent mijne inzichten voor de aanstaande Verkiezing," en dewijl ik, om voor mij overwegende redenen, mij moet veroorloven U uit te noodigen: ditmaal bij die Verkiezing geen acht te slaan op Mei 1864. uwen zeer dienstw. Dienaar, B. P. G. VAN DIGGELEN. ten behoeve der Zendingzaak. Op aanstaanden tweeden Pinksterdag 's namiddags ten half 3 ure, zal door den WelEerw. Heer SIBMACHER ZIJNEN in de Luthersche kerk, het jaarlij ksch Verslag van het Kiudergenootschap gedaan en bij die gelegen heid eene opwekkende Rede tot de jeugdige Leden gehouden worden. Alle Plaatsen zijn vrij, uitgenomen het Middenvak der Kerk, dat ter beschikking der Leden wordt gesteld. De Liederenwelke bij deze gelegenheid zullen gebruikt worden, zijn ii 10 cents te verkrijgen bij VAN BENTHEM JUTTING. Heden den twaalfden Mei achttien honderd vier en zestig heb ik ondergeteekende WILLEM ZOELLER, deurwaarder bij de Arrondissemeuts-Regtbank te Mid delburg, wonende aldaar, als zoodanig over het afgeloo- pen dienstjaar gepatenteerd geweest: Ten verzoeke van SARA VAN DER WEELE, zonder beroep, wonende te Vlissingen, aan geen patent subject, geadmitteerd gratis gediug te voeren bij geregistreerde beschikking der Arrondissements-Regtbank te Middelburg van den tienden February 1800 vier en zestig, voor wien in reg- ten zal occuperen de procureur JOHANNIS MARTINUS BRIEVE, wonende te Middelburg in de Vlissingsche straat K 44, ten wiens Kantore domicilie wordt gekozen; Krachtens verlof, verleend door de Arrondissements- Regtbank te Middelburg den acht en twintigsten April achttien honderd vier en zestig geregistreerd; Voor de eerste maal gedagvaard PIE TER TELLEMAN, van beroep zeeman, echtgenoot der Requirante, laatst met haar wettige woonplaats gehad hebbende te Vlissingen, thans afwezig, mijn exploit doende bij aanplakking aan de voorname deur van de vergaderplaats der Arrondissements-Regtbank te Middelburg, alsmede aan het Huis der Gemeente te Vlissingen, terwijl ik een tweede afschrift van hetzelve heb overgegeven aan den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij dezelve Regtbank, welke het oorspronke- lij k met gezien heeft geteekend, en voorts nog bij plaat sing in de Middelburgsche courant en in de Nieuwe Rotterdamsche courant, als zijnde de daartoe bij voor meld verlof aangewezen Nieuwspapieren; Om op Woensdag den zevenden September achttien honderd vier en zestig des voormiddags ten tien uren, bij voorafgestelden Procureur te verschijnen ter teregt- zitting der Arrondissements-Regtbank te Middelburg, gehouden wordende in eene der benedenzalen van het Gemeente Raadhuis aldaar Ten einde Aangezien de Eischeres den vijftienden Mei achttien honderd vier en veertig te Vlissingen gehuwd is, met den Gedaagde, met wien zij aldaar steeds gewoond heeft; Aangezien de Gedaagde den zevenden September achttien honderd drie en vijftig, te Rotterdam als kok is aangemonsterd aan boord van het Barkschip „de Vier Gezusters" Schipper P. VERSCHUUR, bestemd naar Australië, via Londen, en met dien bodem de reis heeft aangevangen Aangezien de Gedaagde op de uitreis te Londen reeds uit zijne betrekking is ontslagen; Aangezien de Eischeres sedert het vertrek van den Gedaagde niets meer van hem heeft vernomen en er ook geene tijding van zijn leven of dood is ingekomen Aangezien de Eischeresnu er sedert de afwezigheid van den gedaagde tien volle jaren verloopen zijn, ver langt gebruik te maken van de voorzieningen verleend bij artikel 549 van het Burgerlijk Wetboek, om de ver gunning te kunnen verkrijgen een ander huwelijk aan te gaan.; Aahgez'ien het :V geposeerde in regten zal worden bewezen. Aan gemelde.Rógtjiank het zij in Persoon, hetzij door

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3