üuitenlnnö «fircimeemitcraaïï van Yllssingesi. Zitting van 7 mei. - Goedkeuring aanbesteding; benoeming kommissie tot regeling deelneming pensioenfonds; inrig- ting veemarkt; benoeming stembureau; rondzending ingekomen stukken; bezwaarschrift J. J. P. Hector, restitutie plaatselijke belasting; kasopname gemeente ontvanger; af- cn overschrijvingen. Voorzitter de lieer Oallenfels. Afwezig de heeren Sclunidt en Wels. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goed gekeurd. Vervolgens is voor kennisgeving aangenomen de mededeeling des voorzitters dat de sekretaris ander maal verhinderd is de zitting bij te wonen, zoo dat zijne werkzaamheden door den griffier worden waargenomen. Namens burgemeester en wethouders doet de heer Winkelman mededeeling van den uitslag der plaats gehad hebbende aanbesteding van de volgende gemeente onderhoudswerken a. Het maken van sloven op de vloedpalen en het leveren van 10 vloedpalen, waarvoor de minste inschrij ver was de heer A. Loois, te Vlissingen, voor 1450. De begrooting van kosten (opgemaakt naar aanleiding van liet daartoe in de vorige zitting uitgedrukt verlangen) bedroeg/1317,25. b. Het uitbaggeren van 4000 kubieke ellen slijk uit de havensminste inschrijver de heer Ph. de Leef, te Vlis singen, voor/1999,50; begroot op/1800. c. Het leveren van 80.000 straatkeijen van Lessines; minste inschrijver de heer A. Hinders, te Breskens, voor ƒ1559; geraamd op f1460. d. Het leveren van 38.000 diverse straatklinkers; minste inschrijver de heer A. A. van Goethem, te Vlis singen, voor/412,50; begroot op 412. Deze aanbestedingen zijn achtereenvolgens door den raad goedgekeurd. Ten opzigte van die der straat keijen deelt de heer Huyscli mede dat, volgens bekomen solide inlichtingen, het wenschelijk is om van de keuze der Lessines keijen terug te komen. Hij acht het jam mer dat de Feluy keijen niet zijn gekozen, welke beter zijn en de voorkeur verdienen, getuige de gemeente 's Gravenbage. Daar de straten der residentie ontzet tend druk bereden worden en men ze daar steeds ge bruikt is dit een bewijs voor hunne onmisbaarheid. Ook heeft de straatmaker verklaard dat de keijen inde Wal- straat uitmunten door netheid en beter zijn dan de oude vroeger gebruikte soort, en hij. geen broosheid heeft kunnen merken. Daarenboven zijn de Feluy keijen veel netter en fraaijer dan de Lessines keijen en ongemeen goedkooper. Daar nu te Vlissingen niet even als in België wagens met zeer zware vrachten, door zes of acht paarden getrokken, worden vervoerd en de bedoelde soort volgens deskundigen voor deze gemeente vol doende is, geeft de heer lluysch in overweging om het besluit ten opzigte der soort van keijen te veranderen, vooral daar op de kleine massa daardoor meer dan /300 zou worden bezuinigd. De voorzitter zegt dat hij het in de hoofdzaak met den heer Huijsch eens is, doch merkt tevens op dat dit punt reeds is afgehandeld. Volgens den heer van der Os kan op het pas genomen besluit niet worden teruggekomen. Hij wijst er tevens op dat ten aanzien van den prijs niet moet worden gelet op dien per 1000 stnks, maar op dien per vierkante el, uit hoofde van het verschil in grootte der keijen. Ook de heer de Kruijff acht het te laat om op het nu genomen besluit terug te komen. Daar in allen gevalle eerst de waarheid van het door den heer Huijsch gezegde zou behooren onderzocht te worden, meent hij dat dit punt misschien een volgend jaar in aanmerking zou kunnen komen. Naar aanleiding van het gesprokene meent de voorzitter het er voor te mogen houden dat de raad niet verlangt het voorstel van den heer Huijsch in overweging te nemen, op grond van het zoo even genomen besluit tot goedkeu ring der aanbesteding. De heer Huijsch verklaart hierin te berusten, onder opmerking dat alleen het be lang der gemeente hem er toe heeft geleid om het voor stel te doen. Aan de orde is de benoeming eener kommissie tot rege ling van de voorwaarden tot deelneming in het pensioen fonds der zeemans- en visschersbeurs. De voorzitter acht het wenschelijk de kommissie, welke met deze zaak reeds bekend is, uit te noodigeu om ook dezekommissieopzich te nemen. De kommissie heeft bestaan uit de heeren Hector, Mestdagh en Uijtteuhooven. Daar de laatstgenoemde is overleden en de heer Mestdagh, wegens zwakke gezond heid, vriendelijk verzoekt buiten aanmerking te blijven, zullen er alzoo twee nieuwe leden worden benoemd. De heer Hector meent dat het wenschelijk ware de kommissie uit vier of vijf leden te doen bestaan, omdat hoe meer oogen men heeft men ook te meer licht ver krijgt en de regeling der voorwaarden wel van alle kan ton mag worden bekeken. De voorzitter en de lieer "Winkelman achten het in 't belang der kommissie zelve beter om haar uit slechts drie leden te doen bestaan, omdat vele hoofden niet altijd tot eenstemmigheid leiden- De heer van Uije Pieterse verlangt dat de kommissie, uit drie leden bestaande, zal worden bijgestaan door den sekretaris of den griffier. Volgens den heer Winkelman zal aan dit verlangen ongetwijfeld bereidwillig worden voldaan. De heer Hector vraagt of het vóór eenigen tijd dooi den raad aangenomen principe betreffende het pensioen fonds door de lioogere autoriteit reeds is goedgekeurd? Hierop antwoordt de voorzitter dat, volgens bekomen informatie, de sanktie van een koogere autoriteit ten deze niet noodig is. Op verlangen van den raad benoemd de voorzitter alsnu de kommissie, tot leden waarvan hij aanwijst de heeren Hector, Huijsch en Thierens. Alle verklaren zich bereid die benoeming te aanvaarden; de heer Thierens zegt zulks gaarne te doen, als zijn gezondheid hettoelaat, om dat hij tot dusver als lid van den raad, uithoofde zijner zwakke gezondheid, zoo weinig in het belang van het bestuur der gemeente heeft kunnen doen. De voorzitter deelt mede dat reeds sedert lang bij het dagelijksch bestuur het denkbeeld heeft bestaan tot op- rigting eener veemarkt, waarom alsnu een voorstel daar toe wordt gedaan. De heer Winkelman voegt hierbij ter toelichting dat het plan niet is om reeds dadelijk een veemarkt op groote schaal tot stand te brengen, maar al leen om het principe te zien aangenomen. De heer van Uije Pieterse zegt dat hij met genoegen dit punt op de agenda heeft gezien en het met de meeste kracht ondersteunt. Hij twijfelt niet of de poging zal met sukces bekroond worden, terwijl tevens aan de in- rigting weinig kosten verbonden zijn. De heer Mestdagh geeft in bedenking om ter aanmoe diging premiën toe te kennen voor bet van de verst ver wijderde plaatsen of het vetste aangevoerde vee. Volgens den voorzitter is die aanmoediging niet noo dig, daar reeds nu bij sommigen de lust bestaat om ira- pulsie te geven. De heer van Uije Pieterse wijst er op dat het hier een handelszaak en geen tentoonstelling betreft, zoo dat het belang van den handelaar reeds tot aanvoer ter markt moet aansporen. De heer Huijsch verwacht van eene veemarkt "-root vertier, vooral ter plaatse waar die zal gehouden worden, vermoedelijk de Groote markt, zelfs zoodanig dat de huurwaarde der gebouwen daardoor zal toenemen. Ten anderen wijst hij op de goede resultaten welke door het toekennen van premiën verkregen worden. De heer Hector geeft in overweging om bij de aankon diging der te houden veemarkt tevens op te nemen dat bij in- en uitvoer van vee-in de fiskale verordeningen alle gemak zal worden verschaft. De voorzitter antwoordt hierop clat thans alleen het principe moet worden vastgesteld, en later natuurlijk de bedoelde wijzigingin die verordeningen zal geschiedeu. Daar niémand tegen het principe eenige bedenking heeft is het voorstel aangenomen. Bij de benoeming van een stembureau voor de verkie zing van een lid van de provinciale staten zijn gekozen tot leden: de heeren de Kruijff'eu Mestdagh, en tot plaats vervangers de heeren Huijsch en van der Os. De voorzitter deelt mede dat de verordening op de brandstoften, welke is gesteld in handen der kamer vau koophandel, is terug ontvangen. Op zijn voorstel is be sloten dit stuk met het rapport bij de leden rond te zenden. Mede zal bij de leden worden rondgezonden het jaar verslag omtrent den toestand der gemeente in 1863. De openbare zitting wordt voor eenigen tijd gesloten. Na de heropening deelt de voorzitter mede dat is in gekomen eeu bezwaarschrift van den heer J. J. P. Hector tegen de wijze van restitutie van plaatselijke belastingen bij weder uitvoer. Op voorstel des voorzitters is be sloten dit stuk, hetwelk niet is voorgelezen, te stollen in handen der kommissie voorliet belastingstelsel. Een verzoek van het algemeen armbestuur tot het doen van af- en overschrijving op de bcgrooting voor 1863 is toegestaan. "Voor kennisgeving is aangenomen de mededeeling dat de opname der boeken en kas van den gemeente ontvan ger heeft plaats gehad en alles in orde is bevonden. Achtereenvolgens zijn goedgekeurd de voorstellen tot goedkeuring van door burgemeester en wethouders ge dane af- en o verschrijvingen voor 1863, welke reeds bij de begrooting waren goedgekeurd, alsmede tot het doen van af- en overschrijving op de bcgrooting voor 1863. De voorzitter herinnert dat de meters van kolen en turf vroeger 2 cent per mud genoten, waarvan 1 cent door het rijk en 1 cent door de gemeente werd betaald. Bij de afschaffing van den rijks akcijns hebben zij alzoo 1 cent per mud moeten verliezen. Terwijl leent per mud ontegenzeggelijk te weinig is betaald, geeft hij in over weging om voortaan van wege de gemeente 2 cent per mud te betalen. Nadat enkele leden zich voor dit voorstel hebben ver klaard is liet metalgemeene stemmen aangenomen,onder bepaling dat dit besluit wordt gerekend reeds te zijn genomen bij de afschaffing van den rijksakcijns en alzoo van dat tijdstip in werking wordt gebragt. Hierna is de openbare zitting gesloten. Algejuieew overzlgt. Volgens den franschen Moniteur hebben de onzijdige mogendheden op de londcnsche konferentie een wapen stilstand voorgesteld op de volgende grondslagen: do ontruiming van Alscn en de opheffing der blokkade door Denemarken, de ontruiming van geheel jutland door Oostenrijk en Pruissen. Omtrent dit voorstel hebben de vertegenwoordigers der oorlogvoerende partijen instruktiën gevraagd aan hunne regeringen. Intnsschen heeft de Nordd. Zeitung, een half-officiëel orgaan van het pruissiseh ministerie, te kennen gegeven dat dit voorstel thans door Pruissen kan worden aangenomen omdat de in Jutland geheven oorlogsbelasting eene vergoeding heeft opgeleverd voor de' door Denemarken prys gemaakte duitsche koopvaar dijschepen. Is dit ook het gevoelen des liceren von Bis marck, dan zal het thans in de magt staan van de deeu- sehe regering om ecu einde te maken aan den oorlog. Misschien zal de invloed van Engeland reeds in de zitting der konferentie op heden tot eene toenadering hebben geleid. Terwijl derhalve heden de vertegenwoordigers der konferentie mogendheden weder vergaderinghondon houdt een engelscli oorlogsfregat het oog op de oosten- rij ksche vloot in de Noordzee, welke sedert de laatste dagen al talrijker en talrijker is geworden en zich met eenige pruissischc oorlogschepen heeft vereenigd. The morning post verzekert dat zoodra deze duitsche zee- magt 'koers mogt zetten naar de Noordzee de geheele eugelsche kanaal vloot insgelijks daarheen ^al worden gezonden. Het naauwkeurig toezien van de engelsche regering op de oostenrij ksche vloot in de Noordzee, bewijst intns schen dat men weinig vertrouwen stelt in de verzekering van Oostenrijk dat zijn vloot niet in deBaltische zee zou verschijnen, gelijk de engelsche regering in het lager huis te kennen gaf. De Wiener Zeituug beweert, dan ook dat Oostenrijk die verzekering volstrekt niet heeft gegeven. TeParijs was zaturdag het gerucht verspreid dat lord Clarendon en lord Granville aldaar des avonds werden ver wacht. Hunne komst zou ten doel hebben om Frankrijk eene meer handelende houding te doen aannemen in de deensch-duitsche kwestie. Hoewel de entente cordiale hersteld is, schijnt deze bij Napoleon III tot dusverre nog meer uit woorden clan uit daden gebleken te zijn. De diskussiën welke in de italiaansche kamer van aigo- vaardigclen door de interpellatie van den lieer Bargoni waren uitgelokt, zijn zaturdag geëindigd met eene ver klaring der meerderheid dat zij voldaan is over de door het ministerie gegevene inlichtingen. De laatste tijdingen uit Tunis stellen den staat van zaken aldaar gunstiger voor dan eenige dagen geleden en beweren clat verschillende stammen zich reeds weder aan het bestuur van den bey hadden onderworpen, hetgeen vooral werd toegeschreven aan de door de rege ring toegezegde koncessiën. Te Athene zijn wederom nieuwe ongeregeldheden uitgebroken, zoo dat de regering van George I aan de bevelhebbers der fransche en engelsche oorlogsschepen op de reede het verzoek had gerigt om eenige mariniers te ontschepen ter bescherming der bank. Het engelsch garnisoen zal met 1 junij de Ionische eilanden ontruimend De fortifikatiën der haven van Corfu zullen door Eugeland daarbij in ongedcerden staat achtergelaten cn niet gelijk de overige vestingwerken vernietigd worden. JFranikxiJïi. Vrijdag zijn in het wetgevend ligchaam de algemeene beraadslagingen geopend over het budget. De heer Thiers lieeft daarbij het eerst het woord gevoerd. In eene zeer uitgebreide redevoering- heeft clc heer Thiers de budgetten van verschüleude elkander opge volgd hebbende regeringen in Frankrij k nagegaan en op bezuinigingen aangedrongen in verband met het hand haven van den vrede en het verleeuen van meer vrijheid. In de volgende zitting heeft de heer Calley-Saint-Paul het woord gevoerd. —.Voorliet hof van kassatie te Parijs is vrijdag 't beroep

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3