in groot uniform en de dames in hoftoilet; de dames die niet tot het hof behoorden waren in balkostuum. Te Parijs heeft eene arrestatie tot de ontdekking geleid van eene bende lazzaroni, welke zeer ten nadeele van de werkelijke armen, de weldadigheid der parijssche bevolking exploiteerde. Ten 7 uur 's morgens begaf deze bende, uit een twee honderdtal personen bestaande, zich naar de rue de l'Echiquier, alwaar de zusters der ver- eeniging van liefdadigheid hun soep verschaften. Ten 8 uur ontvingen zij van een edelmoedigen varkenslager in die zelfde buurt eenig spek. Vervolgens begaf zich deze troep naar de kaserne der garde-gendarmerie op de Louvre en van daar naar de kaserne Napoleon, alwaar zij ingelijks de soep ontvingen, welke men aan de werkelijke armen meende uit te deelen. Verder begaf men zich naar den Mail alwaar dagelijks schuiten met appelen aankomen en dus zeer vele half verrotte vruchten blijven liggen, welke voor deze parijssche laz zaroni het nageregt uitmaakten bij hunne verschillende dejeuners. Ten 12 uur wordt wederom op het Cbampdes capucins in de rue St. Jacques soep en boonen uitgedeeld aan de armen en ten 4 uur aan de kaserne van prins Eugène, Ook hier vond men al deze personen, welke zonder eenige bezigheid zijn, weder terug. De half uit gerookte cigaren, welke zij in de straten vinden en fijn gehakt als tabak rooken, de contremarques, welke zij ontvangen van personen die voor het einde der voorstel ling den schouwburg verlaten, stellen hen in staat om zich het leven zelfs nog te veraangenamen. Sommige hunner verwaardigen zich bovendien nog om voor een fooi nu en dan het portier van een rijtuig te openen, indien zij zich in Le temple eenig kleedingstuk willen koopen. Een kleine diefstal van een hunner heeft de policie op het spoor dezer lazzaroni gebragt, zoo dat er maatregelen zijn genomen om voortaan de soep-uitdee- lingen meer tot voordeel der werkelijk behoeftigen te doen strekken. Verkoopingen en aanbestedingen. Eergisteren is te Vlissingen aanbesteedI. Het her stellen van gedeelten van het fort de Nolle. Aangenomen door den heer P. Verlee, te Breskens, voor ƒ3100; en II. Eene verwing der gebouwen enz. te Vlissingen en Mid delburg. Aangenomen door den heer P. Monjé, te Bres kens voor/2840. Beide onder het beheer der genie te Vlissingen. Therniometerstand. 11 april 's av. 11 u. 50 gr. 12 's morg. 7 u. 48 's midd. 1 u. 59 gr. 's av. 11 u. 43 gr. 13 'smorg. 7 u.43 's midd. 1 u. 55 gr. duitcnlairö. Algemeen overligt. Terwijl de pruissische troepen voor Duppel tot allen prijs vóór de bijeenkomst van de konferentie „zonder wapenstilstand en zonder grondslag" eenige lauweren zullen trachten te behalen, poogt de engelsche regering eenige schikking mogelijk te maken van de deensch- duitsche kwestie door voorloopige onderhandelingen. Het vertrek van lord Clarendon naar Parijs schijnt daarmede in verband te staan en de hertog de Gram- mont is, naar men meent, aan keizer Napoleon de oppo sitie komen mededeelen, welke eene volksstemming in de hertogdommen bij de Oostenrijkse he regering zou ontmoeten. Indien Oostenrijk trouwens dergelijk begin sel in het volkenregt verklaarde te erkennen, zou het eene grootc schrede doen op den weg, welke naar zelf moord leidt. Maandag heeft de duitsche bond in eene buitenge wone vergadering het rapport der kommissie aangehoord over de uitnoodiging van Engeland om deel te nemen aan de konferentie. De konklusie strekte om een ver tegenwoordiger te doen benoemen. De bondsvergadering zal morgen daaromtrent beslissing nemen. De reden van dit talmen der bondsvergadering schijnt te moeten gezocht worden in de omstandigheid dat de twee groote duitsche mogendheden den baron von Beust en verschillende kleine staten den heer von der Pfordten wenschten gekozen te zien tot vertegenwoordiger van den bond. Het zweedsche dagblad Aftonbladet meldt dat het noorweegsch leger zal worden mobiel verklaard. Dit be staat uit 6000 man, hetwelk vereenigd zal worden met een zweedsch korps, reeds geheel ten oorlog uitgerust. Voorts wordt berigt dat te Carlscrona een aantal kleine transportschepen in gereedheid worden gebragt. Som mige dagbladen doen het voorkomen als of Zweden een hulpkorps zal zenden naar Denemarken. Met het oog op de aanstaande konferentie mag echter betwijfeld worden of Zweden door dergelijke handelwijze de verwikkelingen nog zal willen vermeerderen. De officieuse dagbladpers in Frankrijk betuigt hare groote ingenomenheid met de gelukkige oplossing der mexikaansche kwestie en levert daardoor een zonderling kontrast met de oostenrijksche dagbladen, welke zeer koel omtrent dit punt zijn en de idealen, welke men zich in Frankrijk van Mexiko's toekomstigen bloei schept, op zoodanige wijze ontleden dat zij tot een geheel ander resultaat komen. Intusschen is keizer Maximiliaan even voor het oogenblik van vertrek door de koorts aangetast en heeft zich derhalve niet inge scheept. De pausselijke regering heeft het voornemen om eene leening uit te schrijven van twintig millioen guldens. De turijnsche dagbladen herinneren met het oog hierop aan de kapitalisten dat de italiaansclie regering slechts de obligatiën der pausselijke schatkist tot september 1860 uitgegeven, zal erkennen. Dezer dagen is van wege de russische ambassade te Konstantinopel een pool gearresteerd, wien het gelukt was uit Polen te ontsnappen en in Turkije eene wyk- plaats te zoeken. Terwijl de turksche regering zeer heftig tegen deze vrij willekeurige handelwijze protesteerde, meenden de in de turksche hoofdstad aanwezige polen dat de russische ambassade den gevangene inmiddels naar Rusland zou doen overvoeren. Zij waren dan ook zooveel mogelijk op hunne hoede om dit des noods met geweld te beletten. Een misdadiger, dien men door de gewapende magt zag transporteren, doch in welken men den poolschen landgenoot meende te herkennen, hebben eenige polen in vrijheid Avillcn stellen; daardoor kwam het tot een gevecht, waarbij de aanvallers werden ver dreven met achterlating op het terrein van den strijd van een doode en twee gewonden. Het oorlogstooneel. Volgens berigten uit het deensch hoofdkwartier te Ulkebull hebben de pruissische batterijen aan de deen- sche verdedigingswerken nog weinig schade toegebragt. Dit wordt zelfs door mededeelingen uit Berlijn bevestigd, waarin men bovendien beweert dat des nachts alle kleine toegebragte nadeelen weder hersteld worden. Destelling der denen neemt overigens dagelijks in sterkte toe en aan de overtuiging dat men bij een frontaanval nog met zeer vele hinderpalen zal te worstelen hebben, schijnt het plan te zijn toe te schrijven geweest om de zee-engte te passeren en op het eiland Alsen zeiven de denen in de flank te vallen. Dit plan is echter, gelijk men weet, geheel mislukt. De Köln. Zeituug beweert mededeelingen te hebben ontvangen uit Gravenstein, waaruit zou blijken dat elke kanonnade der pruissische batterijen aan de denen een honderdtal manschappen kost. De denen toch, zoo berigt het pruissische dagblad, moeten steeds zes of acht dui zend man achter de redoutes gereed houden om een mogelijken storm af te slaan. Deze troepen nu zijn bloot gesteld aan de bommen des vijands en hebben derhalve veel te lijden. Volgens dezen berigtgever zou zich dan ook eenige ontmoediging onder de verdedigers der duppeler stelling beginnen te openbaren. Van dit alles wordt intusschen in de brieven van fransche en engelsche korrespondenten bij het deensche leger volstrekt geen gewag gemaakt, zoo dat het zeer twijfelachtig schijnt. Uit Koppenhage wordt van zaturdag gemeld dat de batterijen voor Broacker den vorigen dag 1150 schoten gelost hadden. De pruissen openden nieuwe loopgraven en naderden den deenschen linkervleugel tot op 800 ellen onder een levendig vuur. De denen ver loren 70 man. Tegen Fredericia hebben de oostenrijkers vrijdag het vuur geopend. Een uitval der denen schijnt den oos- tenrijkschen bevelhebber te hebben genoodzaakt om ook zijne reserve in het vuur te brengen. De hertog van Augustenburg, die in den laatsten tijd al zeer weinig van zich liet liooren, heeft naar men beweert het voornemen opgevat om eene reis te maken door Holstein vergezeld van zijne twee ministers, de heeren Francke en Sainwer. De mexikaansche kroon. De aartshertog Maximiliaan heeft zondag de mexi kaansche deputatie ontvangen en de keizerskroon van Mexiko met de volgende troonrede aanvaard „Mijne heeren! „Een rijp onderzoek van de akte tot troonsaanvaarding, welke mij werd voorgelegd, heeft het vertrouwen bij mij doen ontstaan, dat het besluit der notabelen van Mexiko, waarbij ik tot keizer werd geproklameerd, door de over- groote meerderheid der bevolking bekrachtigd is ge worden. Daardoor is de voorwaarde vervuld, welke ik in mijne verklaring van den 3en oktober op den voorgrond plaatste. Mijne tweede voorwaarde was de waarborg, dat de onafhankelijkheid en het welzijn des lands op vaste grondslagen zullen gevestigd worden. Die waarborg is mij door keizer Napoleon verzekerd, die bezield was met een geest van welwillendheid en opregtheid, welke voor mij onvergetelijk zullen wezen. Het doorluchtig opper hoofd mijner famielje gaf van zijne zijde zijne toestem ming, dat ik den troon van Mexiko kon aanvaarden. Ik verklaar diensvolgens thans plegtig, dat ik de mij aangeboden kroon aanneem. Mexiko is geregtigd zich eene regering te kiezen, die beantwoordt aan zijne wen- schen en behoeften. Zijn vertrouwen op mij zal niet beschaamd worden. Ik aanvaard het konstituerend be wind, dat de natie mij heeft opgedragen, en ik zal het behouden, zoo lang dit noodig mogt wezen om een gere gelde orde van zaken en volmaakt liberale instellingen in het leven te roepen." Voorts zeide de aartshertog dat, zoodra de rust in Mexiko hersteld was, eenelcoustitutie door hera zou wor den verleend. Hij riep voorts de eensgezindheid der mexikanen in om zijne regering tot bloei te doen strek ken der monarchie. Hij verklaarde éindelijk zich naar Rome te begeven om van den paus den zegen te ont vangen, hem van dubbel gewïgt. Deze troonrede werd door den voorzitter der deputatie beantwoord. Le Memorial diplomatique bevat omtrent de plegtige aanvaarding der mexikaansche keizerskroon te Miramar nog de volgende bijzonderheden. Nadat de aartshertog de laatste woorden zijner rede voering had uitgesproken, begroetten de deputatie en de aanwezige mexikanen hun nieuwen soeverein met den driewerf herhaalden kreet: Leve keizer Maximili aan I! Leve de keizerin Charlotte! Deze toejuichingen werden door de menigte buiten het paleis met geestdrift herhaald. Op het zelfde oogenblik werd de tijding van de aan vaarding der kroon van Mexiko door den aartshertog Ferdinand Maximiliaan door kanonschoten den volke verkondigdwelke beantwoord werden door salvo's van het geschut aan de haven en van de stad Triest. Daarop nam de heer Guttierez de Estrada het woord om zijne majesteit dank te betuigen voor zijne defini tieve aanneming der mexikaansche kroon. „Sire zoo sprak hij deze geheele en absolute aanneming van de zijde uwer majesteit, is het voorspel van ons geluk; het is de bezegeling van Mexiko's voor spoed, van zijne aanstaande herleving, van zijne toekom stige grootheid. Telken jare zullen onze kinderen op dezen dag hunne dankbetuigingen ten hemel opzenden om te danken voor onze wonderbare redding. Wat ons betreft, sire, wij hebben nog een laatsten pligt te vervul len, namelijk onze genegenheid, onze erkentelijkheid en de betuiging onzer getrouwheid aan uwe voeten te leggen." Daarop knielde de deputatie neder en kuste de hand van den nieuwen soeverein, volgens spaansch gebruik, ten teeken van huldebetuiging. Dit voorbeeld werd door alle aanwezige mexikanen nagevolgd. Het proces-verbaal van de aanneming der kroon werd daarop door keizer Maximiliaan en vervolgens door de deputatie eu de mexikaansche notabelen onderteekend. Des avonds zou er groot diner zijn te Miramar, waarop de keizer zou verschijnen in de uniform van luitenant- generaal bij het mexikaansche leger, welke uniform gewijzigd is naar het fransch model. De keizer zal de ridderteekenen dragen van de nationale orde van Mexiko. Uit Miramar wordt van eergisteren gemeld dat keizer Maximiliaan van Mexiko plotseling door eene ligte koorts is aangetast, zoo dat zijn vertrek is uitgesteld. Er is onmiddellijk berigt daarvan naar Weenen, Rome en Parijs gezonden. Engeland. Aan een gastmaal, hetwelk door het stedelijk bestuur van Newport, op het eiland Wight, aan Garibaldi werd gegeven, heeft een boezemvriend van den generaal, het parlementslid Seely, het volgende gezegd: „Er zijn vele gissingen omtrent het doel van Gari baldi's komst hier te lande gemaakt. Hij zelf heeft twee bedoelingen opgegeven, namelijk het herstel zijner ge zondheid te bevorderen en zijne engelsche vrienden tö daukeii voor hunne deelneming in zijne ziekte en leed. „Garibaldi wenschte, geloof ik, met Engeland's staats mannen en staatkundigen in aanraking te komen, ten einde gedachtenwisseling met hen te houden en van hen denkbeelden te vernemen die hij voor het belang zijns lands zou kunnen dienstbaar maken. Ook is het niet onwaarschijnlijk dat de aanraking met een man van zoo reinen en verheven geest voor onze staatslieden, zeiven nuttig is. Hij heeft veel voor zijn land verrigt> maar hij heeft nog veel meer daarvoor te doen, opdat al de italiaansche grond vrij van den buitenlander zij, „Italië en ieder land ter wereld lieeft'rcgt op een even

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 2