Gasfabriek Middelburg. zich heeft ontboden en voorts den prins de Ligne, den 'heer Charles Faider, den goeverueur van Braband en den belgischen ambassadeur te Berlijn heeft geraad pleegd. Daar deze personen zicli niet met de zamenstel- ling van een ministerie meenden te kunnen belasten, heeft de koning het tegenwoordig ministerie verzocht om voorloopig aan het bestuur te blijven. De hoeren de Brouckere, Pinnoz, Dechamps en De Theux v.oerden in deze vergadering daarop het woord, om de redenen hunner weigering te ontvouwen. D.e laatste berigten uit Mexiko logenstraffen ten eenen- male alle vroegere tijdingen, welke de abdikatie van Juarez mededeelden. De president der mexikaansche republiek bevindt zich steeds met zijne aanhangers en zijne troepen in het noorden des lands en kan den gene raal Bazaine nog yeel afbreuk doen. liet verdient voorts de aandacht dat reeds thans hevige oneenigheden zijn ontstaan, tusschen de klerikale partij met den aartsbis schop de Labastida aan liet hoofd en de generaals van hctfransche leger. Dergelijke verschijnselen beloven den aanstaanden raexikaanscheu keizer nog tallooze moeije- lijkheden en bezwaren. Behalve de ligting welke de president der Vereenigde Staten heeft opgeroepen om den laatstcn beslissenden slag toe te brengen aan de zuidelijken, wordt thans ge meld dat de heer Lincoln op 22 februanj de emancipatie zou proklameren van alle slaven in alle staten der Unie, eeue handelwijze welke door een wijziging in de konsti- tutie regtens mogelijk is gemaakt. Heeft de heer Lincoln aan dit plan gevolg gegeven dan zullen de afgescheidene staten thans niet alleen tegen den buitenlandsclien vijand te strijden hebben, maar ook tegen de slaven-opstanden in eigen boezem. Frankrijk. De lieer Pietri, lid van den senaat, is td Parijs over leden. Op zijn sterfbed ontving bij een bezoek van keizer Napoleon, wien hij steeds zeer vele blijken van gehecht heid heeft gegeven. In 1831 advokaat in de fransche hoofdstad, lid van de maatschappij der regten van den mensch, kommissaris-generaal op Corsika in 1848, lid der konstituante, prefekt van Ariège, Doubs en Ilaute-Ga- ronne, prefekt van policie bij den aanslag van Orsini, werd de heer Pietri in den italiaanschen oorlog met eene geheime zending naar Turijn gezonden en bereidde later in Savoye en Nice de anuexie bij Frankrijk voor. In 1863 ging hij naar Bordeaux op bevel der regering om aldaar de verkiezing van den heer Lavertujon te be- stryden. Sedert 1857 had hij zitting in den senaat. De Moniteur bevat het keizerlijk dekreet, waarbij eene kommissie wordt benoemd om voorbereidende maatregelen te nemen tot het organiseren van eene wetenschappelijke reis in Mexiko. La vigie de Cherbourg bevat iict berigtdat op bevel van den minister van marine de gepantserde schepen binnen den kortst niogelijken termijn moeten gewapend worden en de bemanningen daarvan binnen veertien dagen voltallig gemaakt. öctaling ran coupons. De coupons der certilikaten van Italiaansche fondsen, uitgegeven door Lamaison en Bouwer co. en Burlage zoon, vervallen den 1 January 1864, worden betaald: de coupons groot lire 50 mét ƒ22,85; idem groot lire 25 met 11,42 idem groot lire 12$ met ƒ5,71; idem groot lire 5 met 2,28$. Vrij voorspoedig, ofschoon ontijdig „bevallen van een Zoox, M. J. F. VAN DE PLASSCTIE —HENNEQUIN. Aardenburg, 28 February 1864. Heden overleed, in den ouderdom van 78 jaren, de WelEdele Heer G. BAERT, in leven Apotheker alhier diep betreurd door 'zijne Betrekkingen.' YlissingenUit- aller naam den 28 February 1864. J. ij. A. BAERT. Eenige kennisgeving. Heden overleedna een langdurig en smartelijk lij don tot diepe smart van mij en mijne Kindofenmijn dierbare Echtgenoot DOMINICUS JOSEPIiUS PENNOCK,in den ouderdom van bijna 62 jaren, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden. Middelburg, Wed. D.Jj. PENNOGK, den 1 Maart 1864. Bourdeau. Algemeene keunisgeving. P. S. De zaken zullen op den zelfden voet worden voortgezet. De Kinderen en Béliuwdkintleren van wijlen Mejuf- vrouw de Weduwe C. J. DAMME SCHIPPERS betui gen bij deze hunnen dank voor de bewijzen van deelne ming, hun bij liet overlijden van hunne Moeder hotoond. Middelburg, Uit aller naam den 2 Maart 1864. M. H. DAMME. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij liet overlijden mijner geliefde Echtgenoot, betuig ik, ook namens mijne Kinderen en Behnwdkinderenonzen hartelijken dank. Middelburg, D. DOCKIIEER. den 2 Maart 1864. De Neringdoenden der Chr. Afg. Ger. gemeente nemen langs dezen weg de vrijheid, ter voorkoming van moeijelijkheden, hunne Begunstigers te herinneren aan den gewonen Voorjaarsbiddag voor het Gewas, op Woensdag den 9 Maart a. s. De bekende en onbekende Schuldeisckers in de onder het voorregt van Boedelbeschrijving aanvaarde Nalaten schappen van nu wijlen ABRAHAM DE STEUR en zijne Echtgenoot ADRIANA JOHANNA VAN DER VALKgewoond hebbende en te Veere overledenwor den, volgens de Wet, opgeroepen, om op den 31 dezer maand, des namiddags ten half één uurte verschijnen ten Kantore van den ondergeteekende te Middelburg, ten einde bij het doen der Rekening en Verantwoording van die Boedels tegenwoordig te zijn, en om tevens, wanneer er geen verzet plaats heefthun Aandeel in het batig Saldo te ontvangen, als de Rekening dit opleveren mogt. Middelburg, 2 Maart 1864. P. REKKER, Procureur. ALGEMEENE VERGADERING van de Leden dei- Hulpbank Zaturdag den 5en Maart 1864, des namid dags ten 2$ ure, in het gewoon Lokaal op het Raadhuis, 3NTSJ vorlicid. HET BESTUUR van het alhier gevestigd Departe ment der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, geeft bij deze aan belanghebbenden keunis: dat den 12 Julij a. en volgende dagen, «1c 87ste algcmecBie Vergadering dier Maatschappij en het 8ste Nijverheids-Congresbinnen deze Stad zal gehouden worden, terwijl dan te gelijker tijd eene Inter nationale Tentoonstelling en Wedstrijd van Brandspuiten Brandblusch- en Brandredditigstoeslellén zal plaats hebben dat ieder die zoowel deze bijeenkomsten als de Ten toonstelling en de in die dagen te geven Feesten verlangt bij te wonen, zicli tot den lstcn Mei a. bij den Secretaris van dit departement, als lid kan doen inschrijven; en eindelijk, dat de jaarlijksche contributie bedraagt ƒ5.25, waarvoor men, behalve vrijen toegang tot al het bovengenoemde, maandelijks ook het door de Maatschappij uitgegeven wordende Tijdschrift ontvangt. Middelburg, den 16 February 1S64. Het Bestuur voornoemd A. H. G. FOKKER, voorzitter, J. W. DE RAAD, secretaris. De ondergeteekenden maken bekend dat de nieuwe inrigting hunner Fabriek zoo vei; voltooid isdat zij nacht en «lag G.\S leveren, voor verlichting en KooktöëstCHen in ocenbare Gehouwen, Fabrieken* Winkels, Woonhuizen Stallen, Koetshuizen enz. en aan alle aativïagcn dienaangaande kunnen voldoen. laatste berigten. Weenen 2 maart. De regering heeft geweigerd om de oostenrijksche troepen tot de bezetting van Jutland te doen medewerken. In Venetië wordt eene talrijke krijgs- magt zamengetrokken, terwijl zeer veel krijgsmateriëel daarheen wordt vervoerd. Dresden 2 maart. De koning heeft geweigerd het ontslag door den minister von Beust ingediend aan te nemen. Het oorlogstooneel. Omtrent de krijgsoperatiën in Sleeswijk vinden wij in verschillende dagbladen liet volgende vermeld. In Jutland schijnen de geajliëerden van Kolding eene sterke militaire positie te willen maken; zij hebben na melijk verschillende fortifikatie-werken rondom deze plaats opgeworpen en andere maatregelen ter verdedi ging togen de denen genomen. Tegenover de deensche redoutes te Duppel en op bet eiland Alsen werpen de geallieerden verschillende batterijen op, hetgeen het voornemen verraadt om de stelling als eene vesting te belegeren. De slechte toestand der wegen maakt echter het vervoeren van het noodige bclegeringsmateriëel zeer moeijelijk, zoo dat nog slechts de helft daarvan aan wezig is. De denen houden zich in de laatste dagen bezig met het overbrengen van hulptroepen naar Fredericia en Alsen. Bovendien heeft een transportschip een vrij. groot aantal troepen overgebragt naar het eiland Fehuiarn, terwijl eenige kanonneerbooten in de nabijheid daarvan zijn gestationncerd. Zoo is derhalve de positie der geal lieerde troepen niet verbeterdzij worden thans van de jutlandsche grenzen en uit de stelling van Sundewitt- Alsen bedreigd, terwijl een aanval in den rug kau worden ondernomen uit Fehmarn. De reden dat men in den laat- sten tijd geen gewag meer gemaakt vindt van voorpos tengevechten bij Duppel is een bevel van den deenschen opperbevelhebber, waarbij aan de voorposten en de veld- piketten wordt voorgeschreven om alle gevechten met de pruissische troepen te vermijden en zich onmiddellijk terug te trekken. Daardoor wenscht de deensche gene raal zoo veel mogelijk kleine verliezen in manschappen te voorkomen. Een telegram uit Flensburg berigt dat het verder bin nenrukken van Jutland af hanlatlijk zal worden gesteld van de belofte der deensche regering om liet leger der gealliëerden van cle zijde der jutlandsche regering niet te verontrusten. Dit berigt vereischt intussclien nadere bevestiging. De deensche generaal Luttieliau welke, gelijk men weet, den generaal von Meza in het opperbevel over de troepen had vervangen, heeft zijn gezag thans overgedra gen aan den generaal Gerlach, die met liet opperbevel hebberschap is belast geworden. Hieruit blijkt derhalve dat de terugroeping van den generaal von Meza door de regering is gehandhaafd. Dit is ook bet geval met den chef van den generalen staf Kaufmaun, die door den majoor Stjcrnholm is vervangen. JcrtijLiimjcn. Heden ochtend is te Gloucester aangekomen het schooner brikschip Vertrouwen, gezagv. T. D. de Ruiter. Alles wel aan boord. ftjanörlsbcrigtm. Graanmarkten enz. Amsterdam 2 maart. Raapolie op zes weken ƒ40}. Lijnolie op zes weken ƒ381- Frij7.cn van effektcn. Amsterdam 2 maart. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld 2pet. 63 dito dito dito 3 76$ dito dito dito 4 99 Aaud. Handelmaatschappij 4$ 141 België. Certifikaten bij Rothschild 2$ 55} Rusland. Obligatiën 1798/1816 101$ Ceritfik. Hope co4 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 dito dito Leening 1860 4$ 88 Certifikaten 6 Aand. spoorweg186 Polen. Schatkistobligatiën4 68$ Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 55 dito 184T/1852 21 28$ dito rente Amsterdam5 80$ dito nationale5 621 Bank aktiën3 Italië. Leening 18615 621 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 49$ dito3 thans 2$ 45$ Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 47$ dito 185618623 47 Griekenl. dito (blaauwe) 5 21$ Turkije. Obligatiën (binneul.)6 47$ Vereen.Stat.dito (1874) 5 65$ Illinois. dito7 72 Mexiko. dito3 41 Grenada. dito afgestempeld4$ Venezuela dito 2 Coupons en losbare obligation. Amsterdam 29 februari). Metalliek ƒ23,90; Napelsche Diverse engelsche in ƒ11,75; 3 pct.'Eng. Port. ƒ11,75; Fransche 55,50; Belgische ƒ55,75Pruissische ƒ34,87 j Spaansche piasters ƒ2,35; Spaansche coupons per fr. Hamburger Russen 31,87$Russische iu zilveren roebels 32,87$Poolsche in fl. ƒ26,—Nationale metalliek ƒ28,30; Dollars rituuTtrntien. Getrouwd: L. SCHMITT Middelburg, en den 2 Maart 1864. M. J. IIAR1NGMAN. Algemcene kennisgeving.

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 3