MIDDELBURGSCHE COURANT. N°- 27. Dingsdag 1864. 16 Februarij. w ij z i r. 11\ g BtnnciUan&. Editie van maandag avond 8 ure. PUBLICATIE. De burgemeester en wethouders van Vlüssingen, doen te weten: dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 12/13 october 1863, is vastge steld de volgende IN HET BESX.ÜIT TOT HEFFING VAN PLAATSELIJKE BELASTINGEN OP VOORWERPEN VAN VERBRUIK. De gemeenteraad van Ylissingen Gezien zijn besluit tot heffing van plaatselijke belas tingen op voorwerpen van verbruik, van den 7 april 1856, nader gewijzigd den 5 mei en 24 september 1856, goed gekeurd bij koninklijk besluit van den 1 december 1856, no. 65. Overwegende, dat de billijkheid vordert, dat de onder de rubriek Brandstoffen bij no. 10, lett. k, van bovenge meld besluit vastgestelde belasting voor de raap- en patentolie, ook geheven worde van alle vloeibare licht stoffen, voor zoo ver die niet reeds uit anderen hoofde zijn belast, en dat door eene uitbreiding der belastbare voorwerpen het bedrag der belasting, zonder bezwaar voor de gemeente, verminderd kan worden van 4 cent op 2^ cent per kan. Besluit: Het bovenbedoelde besluit tot heffing van plaatselijke belastingen op voorwerpen van verbruik wordt, in te gaan met 1 jannarij 1864, gewijzigd als volgt: de aldaar onder no. 10, lett. voorkomende woorden „raap- en patentolie4 cents de kan," te doen wegvallen en daarvoor in de plaats te stellen Raap-, patent en alle andere soorten van olie, be halve de zoete olie, die als eetwaar is belast, mitsgaders alle andere vloeibare lichtstoffen, voor zoo ver die niet reeds uit anderen hoofde zijn belast, 2i cent per kan. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Ylissin gen den 12/13 october 1863. De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. Behoort bij het koninklijk besluit van den 27 decem ber 1863, no. 5. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get.) THO RBECKE. Accordeert met het origineel, De secretaris-generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken, (get.) J. SCHRODER. Voor eensluidend afschrift, De secretaris-generaal. (get.) J. SCHRODER. Voor extract conform, De griffier der staten van Zeeland, (gek) S. VAN DER SWALME. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 15 februari) 1864. De burgemeester en wethouders van Vlissingen De burgemeester, J. "YV. CALLENFELS. De secretaris. P. FORBES WELS. BEKENUMHIAG. De burgemeester der gemeente Meliskerke maakt bij deze bekend 1. Dat van donderdag den 18 februarij tot maandag den 7 maart eerstkomende ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage zullen liggen de plans, kaarten en andere stukken, betrekkelijk de perceelen in deze ge meente, welke ter onteigening voor eene afsnijding in den weg van Meliskerke over Mariekerke naar Grijps- kerke zijn aangewezen. 2. Dat op maandag den 7 maart eerstkomende des voormiddags ten elf ure, eene commissie uit het collegie van gedeputeerde staten van Zeeland, ten gemeentehuize alhier zal zitting houden tot het aanhooren der bezwaren, die tegen de bovenvermelde afsnijding en den daarmede in verband staanden aanleg van den weg naar Grijps- kerke mogten bestaan. Wordende de belanghebbenden, die deswege bezwaren mogten hebben, uitgenoodigd, deze ten hiervoren bepaal den tijde en plaatse, bij voornoemde commissie in te brengen. Geschiedende deze bekendmaking in voldoening aan art. 11 en 12 der wet van den 28 augustus 1851 (Staats blad no. 125). Gedaan te Meliskerke, den 16 februarij 1864. De burgemeester voornoemd. VAN BERLEKOM. 9Ii«I(lelburg 15 februarij. De verkiezing van een lid voor de tweede kamer der staten generaal in het hoofdkiesdistrikt Roermond noodzakelijk geworden ten gevolge van het aannemen door den lieermr.K. L. J. Cornells van zijne herbenoeming tot kantonregter zal geschieden op dingsdag 1 maart aanstaande en, zoo eene herstemming noodig is, zal deze plaats hebben op dingsdag den 15 maart daaraanvolgende. Uit Veere wordt ons het volgende medegedeeld: „Meermalen vindt men in de dagbladen melding gemaakt van personen, die in hoogen ouderdom zijn overleden en die het zij in militaire of andere openbare betrekking gewigtige diensten aan den lande hebben bewezen. Zoodanig persoon, wat zijnen leeftijd en merk- waardigen levensloop aangaat, is den 10 dezer alhier overleden. Wij bedoelen den veteraan van liet neder- landsche leger Bernard Remmeling, geboren tePaderborn in Westfalen den 3 julij 1774 en dus bijna 90 jaren oud. Volgens het bij hem gevonden zakboekje trad hij in 1802 als soldaat in bollandsche dienst bij het le rege- ment Waldeek, woonde in 1806 en 1807 de veldtogten bij in Oostenrijk en Pruissen, was van 1809 tot 1812 in Spanje, alwaar bij bij den slag van Allevera gewond werd. Vervolgens in 1814- bij het destijds opgerigt korps veteranen geplaatst, met hetwelk bij in gemeld jaar alhier in garnizoen is gekomen en hij zijn ontslag uit de dienst in 1843 met der woon in deze gemeente is gebleven. Hij was gedekoreerd met de zilveren en bronzen medalje, het metalen kruis en de medalje van St. Helena, en ge noot een pensioen van ƒ91 'sjaars." Uit Zierikzee meldt men ons van 12 dezer „Gisteren avond gaf het rhetorisch gezelschap E. N. Z. K., onder medewerking van het muziekgezelschap onder direktie van den heer C. Eisner, eerelid van E. N. Z. K, alhier eene soiróe déclamatoire et musicale^ ten behoeve van de armen van alle gezindten. De dekla- matorische voordragten bestonden in Het vogelschieten, van A. C. W. Staring; Bart en Elsje, van C. G. Withuijs; Ugoline, van dr. N. II. Tatum Zubli; De telegraaf (een gesprek tusschen twee scheveningers), van A. H. van TbielAls het kalf verdronken is dempt men den put, van J. Brester Az.; Abd-el-Kader, van Estella Herzveld; Het twaalfde, van A. van der Hoop Jz.De gevels van de huizen, van H. Tollens Cz.Natuurlijke historie voor de jeugd van den schoolmeester. Een talrijk publiek woonde deze soiree bij, die veel afwisselend genot aan bood en eene goede getuigenis gaf van de deklamato- riscbe talenten van genoemd gezelschap. De zuivere opbrengst bedroeg ruim ƒ150." Uit Harlingen schrijft men ons onder dagtcekening van 8 dezer: „Naar ik verneem zal de groenlandsvaarder Dirkie Adama, gezagvoerder H. Wildst, dit jaar niet ter robben en walvischvangst vertrekken, daar de vorige reizen slechte resultaten hebben opgeleverd, 'tls evenwel te betreuren dat deze tak van welvaart, sedert vele jaren eene bron van bestaan voor velen, zoo in als buiten deze stad, misschien zal verloren gaan. „Opbeurend is het evenwel, dat van andere kanten de welvaart toeneemt en bloeijende schijnt te zullen wor den, vooral door den hier aangelegden spoorweg. Niet alleen toch zullen er nog twee stoombooten van hier op Amsterdam in de vaart komen, maar, naar men met zekerheid verneemt, zullen er ook nog een of meer in dienst komen van hier op Londen, bij de reeds bestaande en wekelijks aankomende en vertrekkende engelsehe stoomschepen. „Eerstdaags heeft men hier een twintigtal schepen te verwachten, meest allen met hout van Noorwegen, welke op den Helder, Vlieland en Terschelling binnengekomen zijn en wegens liet ijs hunnen weg niet konden vervol gen. Zoo zal dan de rust van onze haven in bedrijvigheid veranderen, en menig arbeider weder werk worden ver schaft." Men verneemt, dat de besturen van de gemeenten in liet noorden van Overijssel zich dezer dagen bij verzoekschrif ten hebben gewend totZ.Exc. den minister van binnen landsche zaken, om den spoorweg te doen aanleggen van Zwolle door de buurtschappen Dieze,Langenholte, Genne, Streukelen ten Velde bij Zwartsluis, en van daar met eene ombuiging door de hooilanden van Staphorst tot Meppel. Daarbij is overlegd eene schetskaart van het terrein, waarop de voorgestelde lijn is getrokken, en eene memo rie, waarin worden aangetoond de voordeelen van deze rigting, tegenover die ten oosten van Rouveen en Stap horst, voornamelijk daarin bestaande, dat de voorgestelde rigting ruim 3000 ellen korter is, in aanleg ongeveer twee tonnen gouds minder zal kosten, en in die evenredigheid de kosten van exploitatie en onderhoud geringer zul len zijn. Daar om gelijke reden de spoorweg Deventer-Zwolle langs Olst en Wij he en niet langs Raalte wordt aangelegd, mag men verwachten dat van de rigting ten oosten Rou veen en Staphorst zal worden afgezien, en de voorge stelde kortere rigting zal worden gevolgd, zoo in liet belang van het algemeen, als van de ingezetenen der genieenten in liet noorden van Overijssel. (Haagsche courant). De minister van binnenlandsche zaken heeft zaturdag in een bijzonder gehoor ontvangen de heeren van Beuse- kom, Pompe en Cant, uitmakende eene kommissie uit 's Hertogenbosch, om met de gekombineerde kommissie uit 's Bosch, Oss, Ravenstein, Wichem, Nijmegen c. a., te bevorderen de door den heer J. van der Griendt aan gevraagde koncessie voor een spoorweg van Nijmegen over Wichem, Ravenstein, Oss, 's Bosch naar Tilburg, en verder naar de belgische grenzen, en om die gevraagde koncessie mondeling bij den minister te ondersteunen. Marine en leger. Zr. Ms. transportschip De heldin is donderdag uit liet drooge dok te Nieuwediep gelaten en zaturdag is daarin opgenomen Zr. Ms. fregat 2de kl. Holland, om verder te worden afgetimmerd. Aangaande de bestemming van dat schip is nog niets met zekerheid bekend; waarschijnlijk wordt het uitgerust voor wachtschip te Soerabaija. De zeildag van Zr. Ms. schroofstoomschip 3e klasse Soestdijk van Hellevoetsluis, met bestemming naar Suri name, zal, naar men verneemt, worden bepaald op 25 februarij e. k. liJeiticiigdc berfgten. Naar men verneemt, heeft de regtbank te Zwolle op bet deswege genomen rekwisitoir van den officier van justitie bij die regtbank, geweigerd regtsingang met dag vaarding in persoon te verleenen tegen den predikant J. G. van Rijn aldaar,wegens poging tot omkooping van een gevangenbewaarder in de gevangenis aldaar. De officier van justitie is tegen die beschikking der regt bank in oppositie gekomen, zoo dat deze zaak aan de beslissing van het provinciaal geregtshof van Overijssel

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 1