MIDDELBURGSCHE C R A N T. Zaturdag N°- 25. Bij deze courant behoort een bijvoegsel, bevattende 1. Het vervolg van het verslag van het verhandelde in de zitting van den gemeenteraad alhier van 10 dezer 2. het verslag der zitting van den gemeenteraad van Vlissingen van"8 dezer. Editie van vrijdag avond 8 ure. PKOVINCIE ZEELAND. BERIJDEN DER STRAATWEGEN. De commissaris des konings in de provincie Zeeland. Gezien de voordragt van den hoofd-ingenieur in het 11de district van den waterstaat; Besluit: De op den 21 jauuarij jongstleden uitgevaardigde be palingen, omtrent het berijden der straatwegen in deze provincie, worden opgeheven, met middernacht tusschen den 12 en 13 dezer. Dit besluit zal in het Provinciaal blad geplaatst en door de gemeentebesturen afgekondigd worden. Afdrukken daarvan zullen aangeplakt worden op de gebruikelijke plaatsen, alsmede aan de poorten en tol kantoren. Afdrukken zullen worden gezonden aan den hoofd ingenieur in het 11de district van den waterstaat, aan den bevelhebber van het luitenantschap der maréchaussée te Sas van Gent, aan het provinciaal geregtsliof en aan den heer procureur-generaal bij dat hof. Middelburg, den 10 februarij 1864. De commissaris des konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. MINISTERIE VAN JUSTITIE. provincie zeeland. IIERBESTEIHKG. De commissaris des konings in de provincie Zeeland maakt bekend, dat de op den 22 december 1863 gedane aanbesteding van het voltooijen zoo in- als uitwendig der ge bouwen van het huis van arrest en bewa ring te Goes; de scheidingmuren en de cellulaire wandelplaatsen met hunne fun deringen alsmede al hetgeen verder op en onder het terrein binnen den omringmuur moet worden daargesteld; te zamen uitma kende het 5de perceel van den bouw is afgekeurd, en dat dit werk, onder nadere goedkeu ring, op dingsdag den 1 maart 1864, des middags ten 12 ure ten raadhuize te Goes zal worden herbesteed bij enkele inschrijving. Het bestek, dat op de vroeger gemelde plaatsen ter leziug ligt, wordt gewijzigd en aangevuld als volgt de prijs per strekkende el putboring vermeld op bladz. 32, zal voor elke el meerder diepte dan 30 el telkenmale metƒ2 worden verhoogd; in de artt. 17 en 18 wordt de dagteekening van 15 april 1864 vervangen door die van 1 julij 1864, en in art. 17 die van 15 October 1864 door die van 31 december 1864; de kosten der eerste besteding komen mede ten laste van den aannemer. Nadere inlichtingen zijn te bekomen aan het bureau van den hoofd-ingenieur van den waterstaat jhr. Ortt te Middelburg en bij den ingenieur Bleckmaun te Goes. Middelburg, den 10 februarij 1864. De commissaris des konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. <3tnncnlanb. Middelburg 12 February. De post zal heden, even als de beide vorige dagen, eerst tegen den nacht hier aankomen, daar zij ten drie uur uit Bergen op Zoom is vertrokken. De resumtie van het adres aau de staten generaal, door burgemeester en wethouders opgemaakt, strekkende om te verzoeken dat het wetsontwerp tot wijziging van som mige artikelen der gemeentewet zoo als het daar ligt niet worde aangenomen, heeft heden in de zitting van den gemeenteraad alhier plaats gehad. Dit adres zal alsnu aan de staten generaal worden toegezonden, terwijl het gedrukt en een afdruk er van ter hand gesteld zal worden aan de leden der beide kamers, aan de gedepu teerde staten, alsmede aan den kommissaris des konings in deze provincie. De gemeenteraad van Rotterdam heeft 11. woensdag met 18 tegen 17 stemmen besloten den akcijns op de brandstoffen in 1865 af te schaffen, doch het juiste tijd stip daarvoor bij de behandeling der gemeentebegrooting vast te stellen. Uit Zuid-Beveland wordt ons onder dagteekening van 11 dezer gemeld „Voor de aan te leggen buitenwerken, aan den zuide lijken mond van het kanaal te Hansweert, is men dezer dagen met de voorloopige werkzaamheden, het maken van wieben voor zinkstukken, op kleine schaal begonnen. Ook het baggerwerk bij den postweg is hervat. „De bedijking van het schor in Valkenisse, gemeente Waarde, dat aan den Frederikapolder grenst, zal weldra een aanvang nemen. De gronden die daardoor der Wes- ter-Schelde ontrukt worden, hebben eene grootte van nog geen honderd bunders. Zij zijn echter van zeer uitmun tende kwaliteit. De kosten van den te leggen dijk worden begroot op ƒ50.000of hij daarvoor aangenomen is, is mij onbekend." Men meldt ons uit 's Gravenhage, dat de wijze van beheer der posterijen door den hoofd-direkteur Pols de goedkeuring der regering niet schijnt weg te dragen, zoo dat er sprake van moet wezen, zijne funktiën aan een ander toe te vertrouwen, van wien men meer vigilantie verwacht. De naam van den opvolger wordt echter nog niet genoemd. Zonder iets te kort te doen aan het per soonlijk karakter van den heer Pols, zal dit berigt voor zeker geen leedwezen venvekken in die verschillende streken van ons land, waar men met regt over de slechte inrigting der postdienst klaagt. Naar wij vernemen, bestaat bij de regering het plan tot wijziging der organisatie van het korps van den water staat, bij koninklijk besluit van 8 februarij 1849 (Staats blad no. 6) vastgesteld. Bij het overleg der nieuwe rege ling zou het hoofdpunt zijn, de rijks- en provinciale dienst in zoover te scheiden, dat de ambtenaren van 's rijks waterstaat zich ten aanzien der provinciale werken tot het van goevernementswege te houden toezigt bepalen. De Staats-courant deelt bet volgende mede: Keulen, 10 februarij. Sedert gisteren sneeuwt bet hier aanhoudend. In de rivier drijft veel sneeuwijs. Nij megen 9 februarij. Weinig drijfijs. Arnhem, 9 februarij. Veel nieuw, doch dun drijfijs. Overtogt in liet veer met pont en schuiten. Westervoort, 9 februarij. Weinig drijfijs. De hoofdkommissie tot oprigting van een gedenkteeken ter nagedachtenis van wijlen Z. D. H. hertog Bernard van Saksen-Weimar, dezer dagen bekend geworden met het bedrag der uit Nederlansch Indië te verwachten gelden, heeft thans bekend gemaakt, dat zij over eene som van ƒ20.000 zal kunnen beschikken.Haar doel is deze som te bestemmen tot het oprigten van een eenvoudig, doch waardig en smaakvol gedenkteekengeen standbeeld zijnde, op eene met toestemming van liet gemeentebestuur nader aan te wijzen plaats op een der pleinen of in de nabijheid van het Voorhout of Vijverberg te 's Gravenhage. Uit Doesburg schrijft men ons: „Te Ellecom begint de strijd op nieuw. Het klassikaal bestuur van Arnhem heeft de benoeming, door den graaf 1864. 13 Februarij. uitgebragt op den heerVliegendhart, geimprobeerd. Het is wel jammer voor den benoemde, die zich zelfs een reis naar Londen heeft getroost, om zijne gaven aan zijn te dier stede vertoevenden begunstiger te doen hooren. „De zaak zal, zegt men, nu weldra in booger ressort bij het provinciaal kerkbestuur behandeld worden en ik hoop van harte dat dit alles zal leiden tot een grondig en onbevooroordeeld onderzoek van de te langdurige kwes tie, waarin maar al te vaak zaken om personen scheef zijn beoordeeld." Het gemeentebestuur van Roermond heeft besloten zich tot den minister van binnenlandsche zaken te wen den, met verzoek dat aldaar eene rijks hoogere burger school met 5 jarigen kursus worde opgerigt. Tevens is besloten eene vaste brug over de Maas te bouwen, voor rekening der gemeente, waarvan de kosten worden geraamd op ƒ300.000, te vinden door verkoop van landerijen en weiden tot een bedrag van ƒ200.000 en de opname van de overige 100.000 bij de hypotheekbank. Benoemingen en besluiten. miljcieradicn. Benoemd tot voorzitter en burgerlijke leden en hunne plaatsvervangers in den milicieraad voor de ligting der nationale milicie van 1864 in deze pro vincie tot voorzitter de heer H. J. van Deinse, lid der provinciale staten; tot zijn plaatsvervanger mr. T. A. Lambrechtsen, lid der provinciale staten; tot lid mr. M. Verbrugge, en tot zijn plaatsvervanger de heer H. Rekker, beide leden van den gemeenteraad alhier. belastingen enz. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer J. Breulink, uit zijne betrekking van ont vanger der direkte belastingen en akcijnsen te Borculo c. a., behoudens aanspraak op pensioen en aan den heer F. H. ümbgrpve uit zijne betrekking van ontvanger dei- registratie en domeinen te Zevenaar. Benoemd tot ontvanger der direkte belastingen en akcijnsen te Bergeyk c. a. de heer J. W. F. J. P. Hilgers, thans in de zelfde betrekking te Neer c. a. Kerk- en «cfioohilcuiif. Bij de opening der stembus voor de verkiezing van twee notabelen bij de nederduitsche hervormde gemeente alliier, ten gevolge van bet overlijden van den heer dr. P. 's Graeuwen en het bedanken van den heer mr. N. C. Lambrechtsen van Ritthem voor zijne benoe ming, is gisteren gebleken dat uit de voorgedragen zes tallen door de manslidmaten dier gemeente zijn gekozen de beeren J. P. van Visvliet en J. van der Leyé. De heer de Perrot, predikant te La Brévine (Neuf- chatel) heeft voor het beroep, door de waalsche gemeente van Groningen op hem uitgebragt, bedankt. Marine en leger. Naar men verneemt, zullen dezen zomer de navol gende legerplaatsen worden betrokken: het kamp te Milligen, door 12 bataljons infanterie, 8 eskadrons kaval- lerie, 2 batterijen veld-, j batterij rijdende artillerie, en eene kompanjie artillerie-trein; het kamp te Waalsdorp, door eenige kompanjiën van de verschillende regemen- ten vesting-artillerie, die weder in drie seriën zullen verdeeld worden; het kamp te Zeist, door een gedeelte van het bataljon mineurs en sappeurs en de daarbij ge detacheerd wordende officieren, onder-officieren, korpo raals en soldaten van het wapen der infanterie, en het kamp op de Tetcringsche heide, nabij Breda, door de kadetten der Koninklijke militaire akademie van het 3e en 4e studiejaar. Uit den Helder meldt men van den 8 februarij Morgen komt De heldin uit het dok en zal waarschijnlijk tegen april gereed zyu, om naar zee te gaan. De Cycloop ligt in het natte dok, om gerepareerd te worden voor de reis naar de West. De prinses Maria wordt met spoed in orde gemaakt, om eerst de plaats van de Cycloop te vervullen en daarna naar de Oost te vestrokken. Morgen ochtend gaat het zeilfregat 2e klasse Holland, een fraai schip, in het drooge dok, om nagezien te worden, naar men wil, ten einde in het kanaal gestationeerd te worden,

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 1