den aangeboden. De ontwerpers hebben echter besloten, dat zij die plegtigheid het 18e verjaarfeest zullen noemen. Rossini is namelijk den 29 februarij 1792 geboren, en aangezien er sedert dat tijdstip slechts 18 schrikkeljaren voorkwamen, heeft hij eigenlijk slechts 18 maal zijn ver jaardag gevierd. Strauss zal weldra eene geheel omgewerkte popu laire uitgave van zijn „Leben Jeait" doen verschijnen. Het werk zal te gelijker tijd in het duitsch, franscli, engelsch en hollandsch van de pers komen. De holland- sche vertaling wordt reeds in Haarlem gedrukt. De bevalling der prinses van Wallis op vrijdag avond IJ. heeft volgens nadere berigten zeer onverwachts plaats gehad. In strijd met alle hofetikette bevond zich zelfs geen der ministers op liet kasteel Windsor en kwam de staats-sekretaris van binnenlandsche zaken;sir Georges Grey, eerst ten 11 uur aldaar aan met een extra-trein. Deze ongeregeldheid wordt verklaard uit de omstandig heid dat de prinses zich vrijdag nog-bij het vallen van den avond ten vier ure op het ijs bevond. De bulletins omtrent den gezondheidstoestand der prinses en van den jongen prins luiden steeds zeer gunstig. Koningin Vic toria, die zich te Osborn bevond, is zaturdag morgen naar Frogmorc vertrokken. De chef van het station te Piorrefitte en de bestuur der van den van Brussel afkomenden trein zijn wegens het onheil, in ons nommer vanjl. zondag medegedeeld, gevangen genomen. Men begroot het aantal gekwesten thans op dertig. Vrijdag middag ten 1 ure was het te Londen nog geen dag geworden. De gehecle stad was, wegens de dikke ondoordringbare mist, even als des avonds door gas verlicht. Jl. donderdag nacht ontstond er te Londen op niet minder dan zeven plaatsen brand. De zwaarste trof de pakhuizen der heeren Dawson en co., handelaars in wol len manufakturen in Basinghalstrect, waarbij de belen dende manchester pakhuizen insgelijks zwaar beschadigd werden, zoo dat hot gezamenlijk verlies op 20,000 begroot wordt, en het huis van den horologieraaker en juwelier Mitchell, in St. Jamesstreet, hetwelk tot den grond toe afbranden. Den volgenden dag hadden er weder verschei- denebranden plaats. De belangrijkste was een in Hughes- tields waar een uitgestrekte werkplaats in de asch werd gelegd en een achttal andere gebouwen beschadigd werden. Alexander Dumas (de zoon) is thans de held van een treurig proces. In den tijd toen zijne werken nog weinig gezocht waren, had hij met den uitgever Cadot de mondelinge overeenkomst gesloten, om hem een roman in vier dcclen onderden titel: Les amours véritables, te leveren voor 2000 franks, welke hij dadelijk ontving, na het eerste deel geleverd te hebben. Plotseling maakte evenwel zijn Dameaux eamélias een zoo buitengewonen opgang, dat hij begreep voor den roman veel meer geld te kunnen maken. Onder een voorwendsel kreeg hij daarop de kopie van het eerste deel terug en nu wil hij zijne verbindtenis niet gestand doen. De uitgever wil hem nu in regten den eed opleggen, dien hij evenwel weigert 1 e doen. De fransche Moniteur bevat een keizerlijk dekreet, waarbij de regtsgeleerde fakulteit te Nancy weder wordt hersteld. Zij zal zeven hoogleeraren tellen: drie voor civiel regt, een voor romeinsch regt, een voor regtsvordering en strafregt, een voor handelsregt en een voor administratief regt. Men leest in den Courrier des Etats-UnisDe me- thodistenkerk in Park-street te Cincinnati was onlangs het tooueel van cene tragisch-komische gebeurtenis, bijna eenig in hare soort. Op een zondag, toen de predi kant het gebed begon, werden de hoorders in hunne stille overdenkingen g-estoord door een hevige opschudding, waarbij liet geschrei eener vrouw en het geluid van spoe dig op elkander volgende slagen op iemand die een vreesselijk geschreeuw aanhief, vernomen werden. De eene was een jonge dame, Nellie Jacobs geheeten, de ander een eerzaam boekverkooper, Mark R. Barnitz ge naamd,- beide lidmaten der kerk, en steeds vol devotie, wa ren zamen bezig een min stichtenden twist te beslechten. Mejufvrouw Jacobs was onderwijzeres eener zondag school, waarover de heer Barnitz het oppertoezigt had. De laatste deed de onderwijzeres van haren post ontslaan. Het verhaal verzwijgt de redenen hiervan, (loch deelt mede dat de arme onderwijzeres, die zich nog in den bloei der jeugd verheugt, den uitmuntenden grijsaard beschuldigt van ten haren opzigte zich op eene voor een vroom christen onwaardige wijze te hebben gedragen. Wat hiervan echter zij, in de kerk had het volgende plaats. De heer Barnitz, die in het koor met zijn gezin eene bank der eerste klasse bezette, lag eerbiedig ge knield, en voorbeeldig in mijmering verdiept, toen mejuf vrouw Jacobs, zonder door hora gezien te worden, een bullepees van onder hare kleederen te voorschijn haalde en liem een slag op het hoofd toebragt; daarna sloeg zij hem om de ooren en zweepte vervolgens op vaar dige wijze zoo lang tot dat de nabij zittenden, van hun eersten schrik bekomen, toeschoten om een dijk tegen die overstrooming van toorn op te werpen. Vele der aanzienlijksten uit de kerk wilden den lieer Barnitz te hulp komen, doch mejufvrouw was niet geneigd zoo spoedig op te houdenzij haalde uit haar zak een hand vol Cayenne-peper en wierp die in de oogen van haar slagtoffervervolgens wendde zij zich naar de onvoor- zigtigen die zich te veel vooraan hadden begeven en ver blindde op de zelfde wijze drie of vier mannen, die roe keloos genoeg waren om den stroom van vrouwelijken toorn te willen tegenhouden. Men slaagde er eindelijk in haar buiten de kerk te brengen, doch niet dan nadat zij eenige giftige pijlen van haar vernuft naar haar slagtoffer had geworpen. „Verrader! lasteraar der vrouwen! uwe huichelarij is nog niet genoeg gestraft!" en andere liefelijke uitdrukkingen werden zoolang gehoord tot dat de deuren der kerk gesloten waren. De dienst werd evenwel voortgezet als of er niets ware gebeurd en de heer Barnitz, die de zaak van eene gunstige zijde schijnt te hebben beschouwd, verscheen des avonds weder in de kerk mot eenigzins roode oogen maar tevens met eene zachtmoedigheid, welke van zijne evangelische gevoe lens getuigde. It nsrgcrSIJke sta ml!. (Van 2 tot 9 jan narij.) Vlissingen. Gehuwd: T. B. Maliepaart, jm. 27 j. met F. C. Jaeger, jd. 28 j. BevallenM. L. van nemelryck, geb. Regout, z. P. de la Honssaye, geb. Poortvliet, d. E. L. Fasseur, geb. Odern, d. J. van Loock, geb. Goosens, z. J. Roest, geb. de Beer, d. H. W. Ducardus, geb. Willemse, z. A. C. van Olm, geb. Stelles, z. P. Koopman, geb. de Wee, d. (doodgeb.) M. J. de Boer, geb. I-Tan deler, z. Overleden J. Melse, z. 5 d. C. Bakker, man van J.van Sprang, GO j. G. van der Spoel, z. 3 m. F. Meijer, weduwn. van S. Germers, G9 j. A. M. de Kok, wed. van P. J. de Kok, 65 j. P. J. Mortier, vrouw van P. G. de Koster, 65 j. M. S. Prince, d. 19 m. J. P. Prinsse, z. IJ m. Goes. BevallenM. J. Dodmond, geb. van Ranst, z. P. van Luijk, geb. Badens, z. K. Proos, geb. Allemekin- ders, d. B. de Jonge, geb. de Windt, d. A. C. van der IToeff, geb. Visser, z. OverledenG. J. Af Visser, d. bijna 5 m. C. de Buck, d. bijna 19 m. A. J. Anspach, vrouw van N. Duivewaarde, 65 j. E. ïolhoek, wed. van C. van Hoorn, 66 j. T. Snoep, weduwn. van M. de Groot, 78 j. M. Dronkers, vrouw van J. Kerpel, 65 j. Zierikzee; Gehuwd: G. J. van Mcrvennée, jm. 26 j. met P. Wagenaar, jd. 24 j. BevallenP. Rosier, geb. Tuinders, z. M. Arendse, geb. Brandenburg, d. C. M. Koole, geb. Koopman, d. P. Peute, geb. van der Ploeg, d. A. van Beek, geb. Bolle, z. (levenl.) Overleden: E. de Jonge, z. ruim 3 m. B. E. Nijs, man van W. Borrendamme, ruim 69 j. In de maand december jl. zijn in de registers van den burgerlijken stand ingeschreven: te middelburg: Huwelijken 7geboorten 38 (zoons 24, dochters 14) sterfgevallen 37 (van het mannelijk geslacht 19, van het vrouwelijk 18)waaronder 1 elders overleden; levenlooze geboorten 1. De ouderdom bij het overlijden was als volgt: beneden het jaar: 6. van 1 tot 5,1. 5 tot 10, 1. 10 tot 15, 1. 15 tot 20,1. 20 tot 25,1. 25 tot 301. 30 tot 350. 35 tot 402. 40 tot 45, 3. 45 tot 50, 2. 50 tot 55, 0. 55 tot 60, 2. 60 tot 655. 65 tot 702. 70 tot 754. 75 tot 80. 3. 80 tot 85,1. 85 tot 90,1. te vtirssingen: Huwelijken 3; geboorten 25 (zgdochters 10); sterfgevallen 27 (van liet mannelijk geslacht 11, van liet vrouwelijk 16), waaronder 6 elders overleden; levenlooze geboorten 4. De ouderdom bij het overlijden was als volgt: beneden het jaar: 11. van 1 tot 5,4. 5 tot 101. 10 tot 150. 15 tot 201. 20 tot 25,1. 25 tot 30,1. 30 tot 35,1. 35 tot 40, 2. 40 tot 45, 0. 45 tot 50,1. 50 tot 55, 0. 55 tot 60, 1. 60 tot 651. 65 tot 701. 70 tot 750. 75 tot 800. 80 tot 85,1. te zi f. ri ic z e e Huwelijken 5; geboorten 27 (zoons 20, dochters 7); sterfgevallen 20 (van het mannelijk geslacht 14, van het vrouwelijk 6), waarvan geen elders overleden;levenlooze geboorten 1. De ouderdom bij het overlijden was als volgt: beneden het jaar: 4. van 1 tot 5,2. 5 tot 10, 2. 20 tot 25, 2. 30 tot 35,1. 35 tot 40, 1. 45 tot 50, 1. 50 tot 55, 3. 55 tot 60, 1, 60 tot 65,1. 65 tot 70, 2. Thermomcterstauid. 12 jan. 'sav. 11 u. 30 gr. 13 's morg. 7 u. 28 's midd. 1 u. 34gr. funtcniaiiJ) Alg-ciimccBi overzigt. De deenscli-duitsche kwestie blijft steeds aanleiding geven tot notas aan den duitschcn bond en tot voorstel len en motiën op de vergadering te Frankfort. Aan de oevers van den Eider is het nog rustig. De bondsverga dering zal thans hebben te beslissen over een nieuw ultimatum aan Denemarken, hetwelk Pruissen en Oosten rijk naar Kopenhagen willen zenden. De strekking daarvan, alsmede eenige andere berigten aangaande deze kwestie van het oogenblilc, zullen onze lezers onder „Sleeswijk-Holstein" aantreffen. Omtrent de vier italianen, die deel uitmaakten van het dezer dagen ontdekt komplot tegen het leven van keizer Napoleon, komen in dit nommer eenige bijzonderheden voor. Daaruit schijnt met zekerheid te blijken dat Mazzini de aanlegger van het plau is geweest. Bij de verkiezingen te-Brugge, waarvan, gelijk men weet, voornamenlijk het behoud van het tegenwoordig belgisch ministerie afhing, zijn drie kandidaten der kleri kale partij tot leden der kamer gekozen. Het ontslag van het ministerie of de ontbinding- der kamer schijnt men thans te mogen verwachten. De algemeene debatten over het ontwerp-adres van antwoord zijn eergisteren in het franscli wetgevend lig- chaam aangevangen. De eerste spreker, de heer Thiers, heeft eene algemeene beschouwing gegeven over de vrij heden, welke Frankrijk behoeft en daarbij vooral aange drongen op de afschaffing der wet op de openbare veilig heid, op het verleenen van vrijheid aan de drukpers, op de onafhankelijkheid van le suffrage universel, op het regt van controle en interpellatie der vertegenwoordi ging- en op het invoeren van eene wet omtrent de mini steriële verantwoordelijkheid. Veel indruk maakte vooral zijne waarschuwing aan de raadslieden des kei zers dat, indien het hoofd van den staat niet de verlan gens der natie inwilligde, de natie weldra er toe zou komen om te eischen, wat het thans nog eerbiedig verzoekt. Van de zijde der regering werd daarop door den heer Roulier geantwoord dat Frankrijk de door den vorigen spreker verlangde vrijheden bezit en dat het oogenblik niet geschikt was om grootere te verleenen. Hoever de vertegenwoordiger der regering, de heer Rouhcr, van de denkbeelden der ware vrijheid verwijderd is, bleek o. a. uit zijne woorden omtrent de dagbladen, welke hij wapenen noemde, die dagelijks tegen de maat schappij worden gerigt en vooral tegen de regeringen, zoo dat de maatschappelijke orde in gevaar wordt gebragt, indien de dagbladen niet onder de voogdij der regering staan. Tot dergelijken onzin moet men echter geraken, indien men op het standpunt eener regering staat, welke niet de uiting, (1e vertegenwoordiging eener natie is, maar zeer scherp tegen deze over staat. In een land nu, waarin (1e dagbladpers het eenige middel is, waardoor de overheerschtcn zich eenigzins theoretisch verzetten kun nen tegen hunne overheerschers, moeten deze haar en alle vrijheidsbeginselen door haar verkondigd wel be schouwen als gerigt tegen de maatschappelijke orde, dat istegen zich zeiven. De botsing tussclien eenige fransche soldaten en paus- selijke dragonders te Castel-Gandolfo schijnt cenegroote vijandschap tussclien deze te hebben te weeg gebragt, zoo dat de pausselijkc regering wel zal moeten overgaan om deze laatste van garnizoen te doen veranderen. Boven dien is de verhouding tussclien Rome en Parijs voor het oogenblik niet bijzonder vriendschappelijk, waarvan nog onlangs het bewijs werd geleverd door de weigering van paus Pius IX om den aartsbisschop van Parijs tot kardinaal te verheffen. W3jjk«* Molstef na Een der belangrijkste dagbladen van Koppenhagen, Dagbladet, bevat het volgende antwoord op de eischen van den duitschen bond „Denemarken heeft slechts één antwoord. Voor over- magt en vriendschappelijke vertoogen heeft het zijne troepen terug getrokken uit het gedeelte der monarchie, hetwelk in afhankelijke betrekking staat tot den bond; daar Slees wijk echter geheel onafhankelijk is van den bond, heeft deze op dit gewest geen enkel regt. Alles wat dit laatste hertogdom betreft, is van internationaal

Middelburgsche Courant | 1864 | | pagina 2