Gemengde berigten. Iu eene causerie bespreekt de heer L. Hij mans de aller zonderlingste policie-verordeningen, welke te Brussel nog in vigeur zijn. Daaronder behooren o. a.„De steel van de zweepen der voerlieden moet eene lengte bezitten van ten minste 1 el 25 palm." „Een voerman moet volkomen bekend zijn met den weg door Brussel en de noramers der Tlicrmometerstand 5 okt. 's av. 11 u. 58 gr. 6 's morg. 7 u. 55 's midd. 1 u. 58 'sav.llu. 54 gr. 7 n 'smorg. 7 u. 54 's midd. 1 u. 62 gr. Staten generaal. tweede kamer, In de zitting van gisteren, ten 3 ure geopend, zijn inge- huizen weten te lezen." „De voorzorgsmaatregelen zijn in j komen deze reglementen zoo ver uitgestrekt dat liet lezen daarvan j £en wetSOntwerp tot wijziging van hoofdstuk III dei- een zeer vervrolijkenden invloed uitoefent. Zoo is het ook ataatsbegrooting voor 1862; 2. tot goedkeuring van den ..bepaaldelijk" verboden om zonder noodzakelijkheid te bel- verko0]) van een rijksgebouw aan den heer P. Regout te Maastricht. „bepaaldelijk" verboden om zonder noodzakelijkheid len. Het is verboden de hekken van het park aan te raken. Het is verboden op het exercitie-plein te blijven staan gedu rende de wapenoefeningen der troepen. Het is verboden aan personen, welke niet tot de bemanning van havenbooten behooren om aan boord den nacht door te brengen zonder voorafgaande kennisgeving. Het is verboden een levendig gesprek te voeren gedurende een brand. Als men ziet wat er al niet verboden is in een land, hetwelk zich beroemt vrij te zijn, dan huivert men bij de gedachte aan liet begaan van hoeveel misdrijven men niet dagelijks onwetend is blootgesteld. Ik heb bet plan om „de verzameling van al deze gemeentelijke reglementen en policie verordeningen en bepalingen" ernstig te bestuderen om ten minste in het vervolg rustig mijne dagen te kunnen doorbrengen." In den afgeJoopen nacht zijn zekere G. R. en zijn zoon D., werklieden onder de gemeente Axel, door den Tot rapporteurs zijn benoemd over de wetsontwerpen tot vaststelling van de hoofdstukken I en II derstaatsbegrooting voor 1864 de heeren: de Brauw, Wybenga, Duuibar, van Nispen van Sevenaer en Gevers Deynootvan hoofdstuk III A de heeren van Voortliuysen. van Goltstein, Bots, Kien, en van Heemstra,en van hoofdstuk III B de heeren van Muiken, van Goltstein, Bots, van Nispen van Sevenaer en van Heemstra. Daarna is de vergadering gescheiden. Gemeenteraad, van Zierikzee. Zitting van 5 oktober. Voorzitter de heer Cau. Afwezig de heer van der Vliet, wegens uitlandigheid. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna ter tafel wordt gebragt de aangehou- brigadier der marechaussee aldaar gearresteerd en in het jen missive van gedeputeerde staten betrekkelijk de ver huis van bewaring overgebragt. Naar men verneemt, zijn ordening op het bewaren en gebruiken van petroleum, deze personen verdacht van zich te hebben schuldig gemaakt j Overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethou- eene vrouw van 74 jaren (schoonmoeder van eerstgenoemde) (lers won|t besloten de bepaling betrekkelijk het zuiveren door vergiftiging en het toebrengen vau slagen, van het I van 0\jei en straf daarop gesteld (art. 5 en art. 7 2e leven te hebben beroofd De advokaat van Baerle, bij arrest van het provin ciaal geregtshofin Zeeland onlangs tot 6 maanden eenzame opsluiting veroordeeld wegens mishandeling zijner moeder, is. toen hem hij deurwaarders exploit van de behandeling der zaak in knssatie moest worden kennis gegeven, geble ken zich buiten 's lands gevestigd te hebben. Volgens The times is het engelsche stoomschip Great Eastern geregtelijk in beslaggenomen wegens het overzei len van de Jane nabij de kust van Ierland. Men is voornemens ineen tuin nabij Parijs een ver kleind plan van Europa met zijne bergen, spoorwegen enz, alinea) te doen vervallen, doch te behouden de bepalingen betrekkelijk het bewaren en verkoopen, en de verordening aldus gewijzigd weder aan gedeputeerde staten in te zenden. Wordt medegedeeld eene missive van gedeputeerde sta ten, begeleidende de goedgekeurde rekening der schutterij over 1862-, eene ten geleide van een extrakt uit het konink lijk besluit tot goedkeuring van liet raadsbesluit tot heffing eener belasting op het gedistilleerd, en eenehoudende berigt der goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhand- sche verhuring vau een kelder aan de Noovdhavenpoort. Deze missives worden voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen eene missive van den sekretaris van den aanteleggen. Eene stoommachine zou alsdan de wateren raad van state, waarin kennis wordt gegeven dat op 15 okto- voeden en in beweging houden. Te Napels is een fabriek \anvalsche postzegels ont dekt. Men meldt uit Rijnsburg, dat de verzending van late bloemkool, die ten gevolge van het vochtige weder van den laatsten tijd zeer in wasdom is toegenomen, steeds wordt voortgezet. Een tuinder berekent dat hij nog wel 50 vrach ten zal kunnen leveren. Een groot deel dier vrucht gaat naar Engeland maar ook op het vasteland is zij zeer ge wild. Het aantal fusten ingemaakte kool is aanzienlijk. -- De landverhuizing uit Engeland en Ierland naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika blijft levendig. In september jl. zijn 26 schepen, met 81-23 landverhuizers, uit Liverpool derwaarts vertrokken, ber e.. k. het beroep op Z. M. van het besluit vau gedepu teerde staten betreffende de toelating van raadsleden zal behandeld worden, met uitnood,iging om zoo noodig na dere meinoriën of stukken in te zenden. De voorzitter geeft namens burgemeester en wethouders te kennen, dat het inzenden van nadere memoriën enz. onnoodig wordt ge oordeeld, daar al de stukken bij het adres zijn gevoegd. Hij stelt mitsdien voor deze missive voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. De katalogus der provinciale bibliotheek, van de kom missie ad hoe ontvangen, wordt voor de leden op de sekre- tarie ter inzage nedergelegd. Een adres van den rustenden onderwijzer W.M. van Setten, om eene gratifikatie over 1S61, wordt gesteld in In 1864 zal te Parijs een kongres van homoeopaten i handen der kommissie voor de begrooting, om te gelijk met worden gehouden. j de begrooting te worden behandeld. Van Chalons-sur-Saöne wordt gemeld, dat er aldaar Overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wet- een voorval is gebeurd, waaruit blijkt dat champignons I houders, in overleg raet de rlirektie der brandweer gedaan, niet slechts vergiftigen maar ook krankzinnig maken. Twee wordt besloten bij de wed. Bikkers en zonen, te Rotterdam, beambten van een huis, dat handel in hout drijft, waren in aan te schaften een stel brandspuiten met 2 schroeven voor een bosch om boomen te keuren. Zij vonden champignons f 1406, en de spuit no. 2 in het openbaar of onder de hand en alen daarvan. Eensklaps werden zij door vlagen van j aan eene buitengemeente te verkoopen, alsmede de be- krankzinnigheid overvallen, zoo dat men ze naar Chalons j grootingspost voor de kosten der brand weer tot zoodanig moest terugvoeren. Men diende hun geneesmiddelen toe bedrag te verhoogen, dat de kosten daaruit kunnen gevon- en zij zijn beiden hersteld, doch weten niet wat er met hen den worden. is voorgevallen. De voorzitter benoemt tot leden der kommissie van on- Te Winschoten kan men nog maar altijd geen tweeden derzoek der reklames, die tegen het suppletoir kohier vau wethouder bekomen. De drie nieuwe raadsleden zijn achter- den hoofdelijken omslag worden ingebragt, de heeren van een volgens tot die betrekking benoemd, maar geen van hen der Vliet. Goemans en van der Grijp. vond opgewektheid om aan de keuze gehoor te geven, j Wordt benoemd in plaats van den heer Mulock Houwer. Aangezien er ook onder de overige raadsleden niemand is, I die voor het tegenwoordige geen raadslid is, als lid der kom- die in het kollegie van burgemeester en wethouders zitting missie tot onderzoek van het voorstel tot afschaffing der wil nemen, blijft de zaak vooreerst weer bij oude. Verkoopingen e» aanbestedingen. Heden is te Vlissingen aanbesteed het maken van imigtmgen en wijzigingen van gebouwen, noodig voor het bergen en verwerken van ijzeren pantserplaten, en voorliet siellen van machines daartoe, op 's rijks werf te Vlissingen, met bijlevering van alle materialen. De minste inschrijver was de heer J. Verkuyl Quakkelaar te Vlissingen, voor f37.240. belasting op de brandstoffen en der gemeente-begrooting voor 1864, de heer van der Vliet. Wordt medegedeeld het proces verbaal van opname dei- kas van den gemeente ontvanger en voor kennisgeving aan genomen. Nog is voor kennisgeving aangenomen eene missive van gedeputeerde staten met berigt, dat volgens kennis geving van den minister van binnenlandsche zaken op de staatsbegrooting van 1864 geene fondsen beschikbaar zullen zijn voor eene subsidie voor de verbetering van wegen - D« «erken tot voortzetting van liet graven aan het I io Scl,onvven, doch dat de zaak bij het opmaken der be a'l!,!!0?' -U: ,'tü"' 5°' I "t sePtembe^ z,Jn grouting voor 1865, indien aan zekere voortvaarden wordt voldaan, in gunstige overweging zal genomen worden, waartoe deze in junij 1864 in herinnering behoort te wor den gebragt. Aan burgemeester en wethouders wordt een krediet van f 500 verleend voor de viering van het halve eeuwfeest van ons nationaal volksbestaan in november e. k. Hierna wordt de vergadering gesloten. aanbesteed, zijn thans door den minister van binnenland sche zaken goedgekeurd en toegewezen in perceelen. alshet eerste perceel aan de heeren G. van de Vrede, te Neuzen, en aan A. Rinders.teBreskens. vooreen som van f113.000, het tweede perceel aan den heer P. Hartog comp., te SIiedrecht, voor eene som van f126.000. Gisteren heeft aan het ministerie van binnenlandsche J zaken de hei-besteding (meteenige verandering in net eerste j bestek) plaats gehad van het maken van de aardebaan en de kunstwerken, het bouwen van een lialtegebouw te j Woensdrecht en eenige verdere werken voor den spoorweg j tusschen Bergen op Zoom en Woensdrecht, benevens het j maken van een gedeelte van den dam door de Ooster- j Schelde. Daarvoor waren 24 inschrijvingsbiljetten ingeko- j men. liet werk werd ingesteld op f 450.000 met verhooging van f 1000, en werd afgemijnd door den heer P. Kalis Wz„ voor de som van f 526.000. Bij de eerste besteding werd dit werk door den zelfden heer afgemijnd voor de som van f456.000. IWJITEjXIaANO. Algemeen overzigt. De cirkulaire van den prnissischen minister von Eulen- burg, welke wij in ons vorig nommer mededeelden, heeft een tegenhanger gevonden m de volgende cirkulaire. Zij luidt aldus „Daar op heden voor de eerste maal een geregtelijke ver koop van een gedeelte mijner goederen heeft plaats gehad om daaruit de mij opgelegde belasting te voldoen, breng ik bij deze het volgende ter kennisse mijner vrienden en van het publiek. Ik heb aan den raad van Gumbinnen kennis gegeven dat ik het als onbestaanbaar met mijne burgerplig- ten beschouw om op eenigerlei wijze het thans vigerende anti-konstitntioneel regeringsstelsel te ondersteunen, onder hetwelk men zonder budget regeert. Ik heb besloten om vrijwillig geene belasting meer te betalen, zoo lan» de wet tige orde van zaken niet zal hersteld wezen. „Heerlijkheid Plicken." „Rkitenbach." Met het oog op de aanstaande verkiezingen in Pruissen verdient het overigens opmerking dat de feodale partij zich langzamerhand aansluit bij de ultra-demokvatische partij,om aldus aan den burgerstand het hoofd te kunnen bieden en gelijk de ultra-deraokraat Lasalle dezer dagen zeide den strijd vol te houden „tot op de barrikaden". De lagere volks klasse is hier weder het middel in de hand der aristokratie tegen den burgerstand om te worden weggeworpen als het doel bereikt is, hetwelk zij beoogt. De haat tegen den ontwikkelden burgerstand is dan ook slechts het oogenblik- kelijk bestaand koppelteeken tusschen beide uitersten. Trouwens niet alleen in Pruissen is zulkshetgeval. Moge men daar overigens den strijd tegen den burgerstand en diens streven naar vooruitgang zelfs onder kanon-en ge weervuur tot op de barrikaden voortzetten, toch behoort de toekomst aan de beschaving en aan de ontwikkeling. Ofschoon de duitsehe bondsvergadering besloten heeft tot eene exekutie over te gaan, schijnt men nog niet dade lijk een oorlog tusschen Duitschland en Denemarken te be hoeven te vreezen. Vooreerst moet er nog een tijdsverloop van drie weken voorbij gaan, alvorens men aan hetexeku- tieplan uitvoering zal geven, terwijl vervolgens Frankrijk en Engeland als bemiddelaars tusschen beide schijnen te zullen komen. Reeds verzekert een oosten rij ksch dagblad dat lord J. Russell eene nota heeft gerigt tot den duitschen bond waarbij wordt aangedrongen om nogmaals omtrent eene oplossing der kwestie met Denemarken in onderhan deling te treden. Mogt deze daartoe overgaan dan geeft zij voorzeker wel de schitterendste blijken van geduld. Het parlement der Ionische eilanden heeft op 5 oktober de kwestie der aanhechting aan Griekenland behandeld. Met demonstration van dankbaarheid jegens Engeland en de overige mogendheden, welke den wensch der ioniers tot eene vereeniging met Griekenland niet langer hebben wederstreefd, is het voorstel tot die vereeniging aange nomen. Behalve deze berigten en mededeelingen levert de bui- tenlandsche politiek heden al zeer weinig op. Parijs is daarbij ook geheel vervuld met den luchtbal van den heer Nadar, omtrent wiens opstijging wij in dit nommer eenige bijzonderheden mededeelen. Overigens vestigen wij nog de aandacht onzer lezërs op de landbouwkundige redevoering dezer dagen door den hertog van Anmale uitgesproken, welke in Engeland niet onopgemerkt werd gelaten en ook in vele opzigten niet on belangrijk is. toespraak van den hertog van aumale. Dezer dagen heeft de landbouw-vereeniging van Eves ham, in het graafschap Worcester, onder voorzitterschap van den hertog van Aumale, zijne vergaderingen gehouden. Op een banket, bij die gelegenheid gehouden, heeft de her tog <le volgende toespraak tot de aanwezigen gerigt „Wanneer ik u thans een toast wensch voor te stellen welke men de gelegenheidstoast noemt, moet ik erkennen eenig bezwaar te vinden bij dit gedeelte mijner pligten als voorzitter. Immers, hoewel ik steeds belang heb gesteld in den landbouw, hoewel ik steeds den toestand en de ken merkende eigenaardigheden daarvan heb gadegeslagen en in welke streken ik ook geweest ben, kan ik mij bij u niet voorstellen als landbouwkundige, terwijl gij allen boven dien weet dat ik een vreemdeling ben. Ik kan ti ook geens zins met eenig gezag spreken over den edelen pair (lord Noi-vvick), of over de parlementsleden (Holland, sir Edwin Flesther en sir Thomas Winnington), welke in mijne nabij - heid gezeten en door oude famieljebanden en goede politieke en maatschappelijke diensten aan uw graafschap verbonden zijnvan eene andere zijde ben ik geheel onbekend met de praktische kundigheden, welke meer dan een talentvol landbouwkundige in deze vergadering bezit. Ik zal der halve, mijne heeren, als vreemdeling het woord tot u rigten, maar ook, dit wil ik er bijvoegen, als hartelijk vriend. (Daverende toejuichingen.) „Mijne heeren, de landbouw, aan wier beoefening de meeste mijner toehoorders zich gewijd hebben kan in alle bewesten der wereld niet naar de zelfde beginselen worden geregeld. Klimaat, wetten, zeden, geaardheid en verdee ling der bevolking, have eischen en smaak, de verdeeling der eigendommen, moeten overal grooten invloed uitoefe nen op de wijze van bebouwing des lands en van verkrijging van vruchten, welke door de vrijgevigheid des scheppers ter onzer beschikking gesteld worden. Door de gesteldheid van uw klimaat, door uwe geografische ligging zijt gij er toe gebragt om uwe talenten en energie op deze hoofdpun ten le rigten de landbouw en de veefokkerij en vetweiderij. Er zijn zekerlijk uitzonderingen,maar toch geloof ik met regt te kunnen zeggen dat de twee groote doeleinden van den en- gelscben landbouw de brood- en vleeschproduktie zijn. In die rigting zijt gij raet de vasthoudendheid en wilskracht voortgegaan, welke een der kenmerkende eigenschappen van uw volksaard is. Door de omstandigheden zijt gij be gunstigd, zoo dat gij in deze twee belangrijke takken van den landbouw een standpunt hebt bereikt, hetwelk zeker wel kan en zal overtroffen worden maar datin het .algemeen gesproken, buiten dit eiland nog niet overschre den is. Daarom wordt ook uw landbouw ernstig nagegaan en bestudeerd door vele ekonomisten en praktische mannen in het buitenland. Een mijner vrienden, de lieer de Lave-

Middelburgsche Courant | 1863 | | pagina 2