Te Vlissingen4 huwelijken29 geboortenals 15 zoons en 14 dochters; 18 sterfgevallen. 4 van het mannelijk en 14 van het vrouwelijk geslacht. Levenloos geborenen 1. Ouderdom der overledenen: beneden het jaar 11en van 1— 5,3. 5 10,0.10 15,0.15—20,0.20 25,1. 25 30,1.30 35,0. 35 -40,0. 40—45,0. 45 50,0. 50 55,0. 55 60,0. 60 65,2. Te Zierikzeeee'n huwelijk; 17 geboorten, als G zoons en 11 dochters; 12 sterfgevallen, 8 van het mannelijk en 4 van het vrouwelijk geslacht. Elders overleden 1. Ouderdom der overledenenbeneden het jaar 5 en van 1— 5,2. 5 10,1.40 45,1.45—50,1.65 70,1. 70 75,1. Thermometerstand. 7 sept.'s av. 11 u. 58 gr. 8 n 's inorg. 7 u. 58 's midd. 1 u. 62 'sav. 11 u. 58 gr. 9 'smorg. 7 u. 57 's midd. 1 u. 64 gr. BÜITEXLAMIÏ. Algemeen overzigt. Hoewel er eenige waarschijnlijkheid bleek te bestaan dat op het diplomatiek tooneel van Europa gelijk een fransch korrespondent zich uitdrukte weldra het despo tisch drama:'de fransch-pruissisch-russische alliantie zou worden opgevoerd, mag men thans aannemen dat deze alli antie niet tot stand zal komen. Het ministerieel dagblad Le constitutionnel spreekt dan ook de alliantie-berigten tegen meteene verontwaardiging, welke te meer helagche- lijic is, naar mate deze reeds zoo lang in omloop zijn geweest. Le pays schroomt insgelijks niet te beweren dat de over eenstemming tussclien Frankrijk en Oostenrijk in den laat- sten tijd niet verminderd is. Wij nemen de vrijheid zulks zeer te betwijfelen. Vorst Gortschakoff. die reeds zoovele diplomatieke zege pralen behaalde gedurende de onderhandelingen omtrent Polen, heeft thans aan het oorspronkelijk verbond van Frankrijk, Engeland en Oostenrijk den genadeslag toege- bragt. Terwijl Prnissen zijn invloed in Duitschland voor het oogenblik zag te loor gaan. in minder vriendschappelijke betrekking stond met de ligue ten gunste van Polen en in vele opzigten geïsoleerd was. wilde het dien vrij gevaarlij ken toestand door een coup de main herstellen. liet begon namelijk pogingen aan te wenden om eene toenadering te weeg te brengen tusschen Frankrijk en Rusland, welke pogingen vorst Gortschakoff niet ongaarne zag, daar zulks wantrouwen moest te weeg brengen bij de engelsehe en oostenrijksche bondgenooten van Frankrijk en derhalve in allen gevalle de altijd nog min of meer te duchten alliantie der westersche mogendheden zou doen uiteenspatten. Toen nu dit zoo gemakkelijk op te wekken wantrouwen jegens Frankrijk bij Oostenrijken Engeland eenigen wortel had geschoten, trok Rusland zich terug en thans schijnt er dus noch van fransch-engelsch oostenrijksche. noch van fransch-russisch-pruissische alliantiën meersprake te wezen. De artikelen van Le constitutionnel zullen overigens de eerste niet weder in het leven kunnen terugroepen. Sommige duitsche dagbladen melden dat met. het oog op de aanstaande verkiezingen in Prnissen instruktiën aan de proTincialeautoriteiten zijn gezonden. Is het waar, wat Hein- ^rich Ileine ergens zegt, dat de engelschman de vrijheid lief heeft als zijne wettige vrouw, de franschinan als zijne mai- tresse, de duitscher als zijne oude grootmoeder, terwijl hij ter opheldering daarbij voegt dat de duitscher altijd een hoekje aan den haard voor haar zal openhouden, waar zij toover- geschiedenissen vertellen kan, -- dan mag men onderstel len dat de pruis ook bij de verkiezingen zich zijner oude grootmoeder herinneren zal. Wat ook de heer von Bismarck moge zeggen van eer en glorie, de schoone toekomst waarop de vrijheid wijst zal voor de meerderheid in Pruissen aan lokkelijker wezen. Intusschen heeft Pruissen's koning insgelijks een kon- gres geopend; wel niet een schitterend vorsten-kongres, gelijk de oostenrijksche keizer ie Frankfort, maar een sta tistiek kongres le Berlijn. In zijne toespraak bij de receptie der leden verklaarde de koning een levendig belang te stel len jn hunne werkzaamheden en drukte hij den wensch uit, dat Pruissen heilzame vruchten zou plukken van de resul taten, welke dit statistiek kongres zou verkrijgen. Dezer dagen is de heer Giuseppe Lafarina, vice-president van de italiaansche kamer van afgevaardigden, overleden. Het officieel blad des koningrijks wijdt zijner nagedachte nis de volgende woorden „De talentvolle man, die zoo plotseling door eene hevige ziekte werd weggerukt, heeft den lande talrijke uitstekende diensten bewezen, voorna melijk door met graaf Cavour mede te werken tot bevorde ring van de eenheid en onafhankelijkheid des vaderlands. De regering des konings is dan ook diep getroffen door dit zwaar verlies, terwijl de italianen, met het oog op de ont- vangene weldaden eene dankbare herinnering zullen wijen aan hun achtenswaardigen medeburger." Ofschoon men in Europa de madagaskarsche revolutie, welke zoo eensklaps de draden van het net der intriges van konsuls, ambtenaren, buitengewone gevolmagtigden, zen delingen enz. voorliet oogenblik verbroken heeft, slechts weinig aandacht waardig keurt, doet de fransche Moniteur nu en dan eenige medeelingen omtrent den staat van zaken in dat gewest. Schitterend schijnt die staat van zaken niet en partij woelingen doen weder spoedig bloedige too- neelen werwachten. Kortom, de tegenwoordige toestand te Tananarive is vrij barbaarsch en volkomen in overeenstem ming met den naam van het hoofd der aan het bestuur zijnde partij, den eersten minister Rainivoninahitrimony. Dultscliland. Men zal zich herinneren dat de vorsten, die te Frankfort het veelbesproken kongres hebben gehouden, alvorens uit een te gaan een brief aan den koning van Pruissen hebben gerigt. Dezer dagen is dit stuk bekend geworden, het luidt aldus „Zeer doorluchtige en magtige vorst, „Terwijl uwe majesteit op den twintigsten dezer maand wel heeft willen antwoorden op het verzoek door ons, vor sten en vertegenwoordigers der vrije steden, te Frankfort vergaderd, gedaan, is het ons onmogelijk bij de voleindiging onzer werkzaamheden uiteen te gaan aUorens op nieuw aan uwe majesteit ons groot leedwezen te hebben betuigd dat wij bij het groote werk, door ons ondernomen, verstoken zijn gebleven van hare persoonlijke medewerking. „Desniettemin, willen wij hopen dat uwe majesteit, volgens de daaromtrent gegevene verzekering, steeds in ernstige overweging zal nemen alle mededeelingen, welke de middelen aan de hand zullen doen om eindelijk tot eene wenschelijke overeenstemming te geraken. „Hierbij wordt tevens het ontwerpplan tot hervorming van den duitschen bond overgelegd, gelijk het in onze be raadslagingen is gesteld. „Bezield met gevoelens van duitsche eendragt en tot alle opofferingen gereed, zijn wij tot volkomene overeen stemming gekomen omtrent dit ontwerp en zouden het als een groot geluk beschouwen voor ons en onze onderdanen als uwe majesteit, het magtig en welgezind medelid van onzen bond, wel eene beslissing wilde nemen, waardoor Duitschland, dank zij dealgemeene overeenstemming zijner vorsten, tot eene heilzame hervorming zijner konstitutie konde geraken, gebaseerd op de regtsbeginselen door den bond aangenomen. „Wij nemen deze nieuwe en belangrijke gelegenheid te baat om uwer majesteit de verzekering te geven onzer ge voelens als getrouwe medeleden van den bond. „Frankfort 1 september 1863." De grootvorst Konstantijn en zijne gemalin zijn gis teren te Berlijn aangekomen en hebben hun intrek genomen in het russisch gezantschapspaleis. Zij zullen een bezoek afleggen aan het hof van Hannover. Frankrijk. La France, welk dagblad zulke uitgebreide inlichtingen gaf omtrent de konstitutie. die voor de verschillende deelen des russischen rijksin gereedheid werd gebragt, gelijk het beweerde, meldt thans het volgende: „Wij hebben gegronde redenen om te vreezen dat de partij, welke van geene transaktie hooren wil. ook thans weder te St. Petersburg de zege zal behalen. Men schijnt wel tot eenige hervormingen te zullen overgaan, maar deze zouden geenszins het karakter bezitten, hetwelk de ont werpers eener nieuwe konstitutie daaraan zouden hebben willen geven. „Men verzekert overigens dat Pruissen steeds ernstig pogingen in het werk blijft stellen om eene toenadering tot stand te brengen en aldus tot eene vredelievende oplossing der kwestie te geraken. Alles hangt echter van Rusland af, welke mogendheid de toekomst van het belangrijk vraag stuk in handen heeft." Een der parijssche korrespondenten van L'indëpen- dance beige beweert het volgende: „La patrie bevat een artikel, omtrent den tegen woordigen stand der onderhandelingen van de europesche diplomatie, hetwelk mij vrij juist voorkomt. Het dagblad van den heer Delamarre meent dat Pruissen eene toenadering tot stand heeft willen brengen tusschen de kabinetten van Parijs eu St. Petersburg, maar dat deze pogingen, hoewel zeer krach tig, zouden zijn afgestuit op de koelheid van Rusland. Deze bewering verschilt niet bijzonder van diewelke ik u gisteren meldde, volgens welke de russische regering zich gedurende deze nieuwe fase van onderhandelingen, waartoe Pruissen het initiatief had genomen, geheel afgezonderd zou gehouden hebben, terwijl het russisch kabinet zich volstrekt niet haastte om door eenigerlei koncessie de verzekering der pruissische diplomatie omtrent zijne liberale gezindheid en geneigdheid tot toenadering te regtvaardigen. Dit zegt heden ook La France, welk dagblad zich verantwoordelijk had gesteld voor de juistheid der bewering dat de russische regering liberale maatregelen zou nemen, en zich thans genoopt ziet oiu de achteruitgangspartij in Rusland te be schuldigen van de verijdeling dezer voorgewende plannen van hervorming of konstitutie, waaromtrent het zoo vele bijzonderheden had medegedeeld. De thans ingewonnen inlichtingen bevestigen derhalve in bet algemeen het oor deel, hetwelk ik steeds geuit heb ten opzigte van de nieuwe poging om door tusschenkorast van het kabinet te Berlijn, eene toenadeving tusschen Frankrijk en Rusland tot stand te brengen. Van mijne zijde is nooit geloof gehecht aan de bewering dat hieruit eene ernstige en duurzame alliantie zou kunnen voortvloeijen, maar ik heb dit nieuw incident beschouwd als de laatste slag, toegebragt aan de onze kere alliantie, welke door Frankrijk, Engeland en Oosten rijk was gesloten om aan Polen te hulp te komen." De opvolger van den heer Dubois de Saligny, als gezant van Frankrijk in Mexiko, de graaf de Montholon, zal zich op 16 september naar het nieuwe keizerrijk be geven. ZEETIJDINGEN. Uit de haven van Vlissingen zijn vertrokken de neder- landsche galjootschepen Frangois, gezagv. A. van Eyk, en Twee gebroedersgezagv. H. Persoon, beide in ballast be stemd naar Engeland. =7= MANDEESBERIGTE&. België. Rusland. Polen. Italië. Spanje. Portugal. 2$ pet. 3 4- 4$ r n veiling van 413,307 balen Java en Padang koffij is alles ver kocht, en zijn onder anderen de volgende prijzen besteed. No. Cent». 6. 23459 balen Java, blank enkel BS47 12. 14200 groen spekaard enkel wit 47$ 20. 13729 Padang, blank enkel BS46$ 21. 29755 Java, groenachtig iets ros46$ 22. 44396 groenachtig, iets bleek, iets ros 46 Graanmarkten enz, Amsterdam 9 september. Tarwe f 292. Raapolie op zes weken f 43. Lijnolie op zes weken f 49j|. Prijzen van effekten. Amsterdam 9 september. Nederland. Certifik. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Certifikaten hij Rothschild Obligatien 1798/1816 5 Certifik. Hope co. 4 Oblig. dito 1855. 6de serie 5 dito dito Leening 1860 4$ Certifikaten6 Aand. spoorweg Seh atk istobligat i en4 Oostenrijk. Obligatien metalliek 5 dito 1847/1852 2$ dito rente Amsterdam5 dito nationale5 Bank aktien3 Leening 1S61 5 Obligatien (binnenlandsclie) 3 dito 3 thans 2$ Amortisable schuld Obligatien 1853 3 dito'1856—1862 3 1 (blaanwe).5 (1874)5 64$ ■771 143 1021 92$ 199$ 65$ 86$ 70$ 839 6S5 51$ 48$ Griekenl. dito Vereen.Stat. dito Illinois. dito Mexiko. dito Grenada. dito Venezuela, dito afgestempeld 3 43 48 3G§ 73$ 89$ 24$ Middelburg 9 september. In de op héden door de Ne- derlandsche handelmaatschappij te Rotterflanj-gehbudene Coupons cn losbare obligation. Amsterdam 7 september. Metalliek f 25,57$; Napels fDiverse engelsehe in £f 11,77$; 3 pet. Eng. Port. f 11,77 j; Fransche f 55.62$; Belgische f55,75; Pruissische f 34,62$; Spaansche piasters f Spaansche coupons per fr. fHamburger Russen f35,75; Russische in zilveren roebels f 36,37$; Poolsche in fl. fNationale metalliek f28,25. AD VERTEN TIEN Bevallen van eene Dochter de Hoog-Welgeboren Vrouwe S. M. VAN CITTERS, geb. Baronesse VAN HEEMSTRA. 's Gravenhage, 6 September 1863. Zeer voorspoedig bevallen van eene welgeschapene Dochter. E. J. A. TIIOMKINS PRUD'HOMME VAN REINE. Middelburg, 8 September 1863. Overleden te Middelburg, den 7 September 1863, in den ouderdom van ruim S7 jarenMevrouw CORNELIA DE JONGH. Weduwe van wijlen den WelEdelgestrengen Heer JAN HEMERIJK TAK in leven Rijks Ontvanger te Goes. STRANDTOIDERIJ. De regthebbenden op: een beschadigd Roeibootje lang 3 en wijd 1,4EI; vier Noordsche Deelenlang 3,65 El; vier Rondhouten, lang 6,7 tot 9 El; drie stukken van Masten, lang 6 tot 7 El; een Gaffel, lang 9 El; eene partij Deelen en Dekbalkjes, waarschijnlijk afkomstig van een Visschers Vaartuigeene partij Scheepsdeélen en ander Wrakhout; alles ongemerkt,worden bij deze opgeroe pen die goederen te reclameren bij den Burgemeester van Westkapelle. NAJAARS-EXAMEN. De INSPECTEUR van het lager Onderwijs in Zeeland maakt bekend, dat de voor deze Provincie benoemde Commissie, tot het afnemen der examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven van Schooi en van Huisonderwijs, zal bijeenkomen op Woensdag den 7 October 1863 en volgende dagen in het lokaal der voormalige Rekenkamer in de Abdij te Middelburg; en dat de dagen en uren, waarop de verschillende adspiran- ten zullen moeten verschijnen, hun later door de heeren Districts-Schoolopzieners zullen worden opgegeven. De belanghebbenden zullen zich vóór of uiterlijk op den 23 September e. k. behooren aan te melden bij den Schoolopziener van het district waarin zij wonen of, van buiten 'slands komende, voornemens zijn zich te vestigen, met opgaaf van de akte die zij verlangen en roet over legging van een of meer getuigschriften van hun goed zedel gedrag en van hunne geboorte-aktealsmede van 1 J3 akten van bekwaamheid of van algetneene toelating, felke zij reeds vroeger mogten hebben verkregen. Middelburg, 25 Augustus IS63. De Inspecteur voornoemd C. M. VAN VISVEJET. •fi

Middelburgsche Courant | 1863 | | pagina 3