heel deze provincie bevinden," even goed als men onder Fer dinand van Spanje kon zeggen, nadat hij eenige honderd duizenden verbannen of verbrand had: „er bevinden zich geen joden in geheel Spanje!" even goed als men onder Lodewijk XIV na de heropening van het edikt van Nantes kon zeggen er bevinden zich geene protestanten in geheel Frankrijk!" Het is echter voor Le monde niet vreemd het tegenwoordige in het verledene te)plaatsen. De grieksehe kwestie zal zegt L'independance beige eene meer kalme fase intreden het gerucht eener minnelijke schikking tusschen de drie beschermende mogendheden was te Parijs vrij algemeen verspreid en het schijnt zeker dat de overeenkomst van 1832 niet uit het oog zal worden verloren bij de aanstaande gebeurtenissen. Mogt genoemd dagblad juist zijn ingelicht dan zou daardoor blijken dat de kandida tuur van pTibs Alfred slechts middel is geweest en geen doel. Het gevolg van dit alles zon derhalve zijn dat de hertog van Leuchtenberg en de engelsche prins van het grieksche too- neel verdwenen om plaats te maken voor een telg uit het zweedsche ©f beijersche vorstenhuis. Intusschen hebben te Athene levendige volksdemonstratiëu plaats ten gunste van prins Alfred de engelsche gezant al daar. de heer Scarlett verklaarde van het balkon zijner wo ning aan de bevolking dat hij op'naar uitgedrukten wensch nog geen bepaald antwoord konde geven, maar dien wensch aan zijn goevernement zou kenbaar maken, terwijl hij tevens kalmte en gematigdheid aanbeval. Te Samia, aan de turksche grenzen, heeft het bestuur, de bevolking en het leger, hun on geduld niet. kunnen beteugelen en onder het lossen van 101 kanonschoten prins Alfred tot koning van Griekenland uitge roepen. De grieksche verkiezingen schijnen te zullen beginnen in de eerste dagen van decembervolgens La France zullende verschillende konsuls van Griekenland de steuibilletten in ontvang nemen der grieksche burgers in het buitenland wonende, otn deze vervolgens naar Athene op te zenden. Men verneemt verder dat op de plaatsen, alwaar de grieksche regering geene gevolmagtigden bezit, de engelsche konsuls zich met de taak der stemopneming zullen belasten. Uit New-York wordt van 19 november gemeld dat de nieuwe opperbevelhebber over het leger van den Potomac, de generaal Burnside zijne krijgsmagt in drie afdeelingen beeft gesplitst onder Sumner, Franklin en Hooker. De overige berigten zijn van weinig belang. Uit Vera Cruz wordt wederom medegedeeld dat de mexi- kanen Puebla op de krachtigst mogelijke wijze hadden ver sterkt; volgens dit berigt zou ook de gele koorts verminderen, terwijl echter alle schepen, welke uit Mexiko de fransche havens binnenloopen. gedurende de reis verscheidene schepe lingen aan de gele koorts verloren hebben. Het linieschip Imperial verloor op zijne reis naar Tuulon twee en veertig manschappen aan deze vreesselijke ziekte, onder welke slagt- offers de kommandant zelf was. Overigens heeft een storm gewoed op de reede van Vera Cruz wh«fbij twee transportschepen met fransche troepen schipbreuk leden, en zeer vele soldaten den dood vonden nog voor zij den mexikaanschen bodem hadden betreden. Omtrent een terugtogt van den generaal Forey naar Vera Cruz, wordt in bedoelde depêche uit Vera Cruz niet gespro ken; hoogstwaarschijnlijk was het gerucht daarvan dus on gegrond. België. Vrijdag is te Antwerpen weder eene meeting gehouden omtrent de fortifikatie-kwestie. Men voorzag hevige ongere geldheden, zoo dat de garde eivique onder de wapenen was geroepen, de troepen in de kazernen waren gekonsigueerd en van wege het gemeente bestuur de volgende proklamatie was uitgevaardigd „Medeburgers, er is tegen morgen eene meeting aangekon digd, welke /.al gehouden worden in het The'atre des variétés. Wanneer zij. die u daartoe oproepen van een konstitutioneel regtgebruiken maken, stellen zij zich tevens verantwoordelijk voorde ongeregeldheder.,welke er het gevolg van kunnen zijn. Ik laat die verantwoordelijkheid geheel rusten op hen, die in de tegeuwoonlige omstandigheden niet vreezen de hartstogteu te overprikkelen, en in het belang meenen te handelen onzer geliefde stad, door u tot eene openbare vergadering op te roepen. „Met het. oog op hetgeen gebeuren kan en reeds eenmaal gebeurd is, zie ik mij verphgt u te waarschuwen dat de krach tigste maatregelen genomen zijn om alle ongeregeldheden te keer te gaan, waartoe eenige onruststokers de menigte zouden kunnen opruijen. „Ik geloof tevens dat het heilzaam is u te herinneren aan de bepalingen der wet omtrent ongeoorloofde zamenscholingen, u tevens waarschuwende dat het bestuur de wet zal weten te handhaven, wat ook de gevolgen daarvan kunnen wezen. „Ik noodig dus alle welgezinde burgers uit ora zich niet te voegen bij zamenscholingen of volksverzamelingen op den openbaren weg, welke uit een gedreven zullen worden. De genen, die zich aan deze waarschuwing niet storen, zullen hun gedrag bij de justitie moeten verantwoorden. Gedaan op het stadhuis van Antwerpen, 27 november 1862. j. fhanfs. loos, burgemeester." De meeting is echter zonder ongeregeldheden afgeloopen. Ten zes uren aangevangen duurde zij tot ongeveer acht uur, bijgewoond door ongeveer 7Ü00 personen. Verscheidene sprekers hebben liet woord gevoerd voor en tegen eene alge- meene onthouding van verkiezingen; bij alle redevoeringen werd echter eene kalme bedaardheid in acht genomen, daal de president de heer d'IIane de Steenhuyse bij de opening der vergadering had verklaard aan geen redenaar verlof te zullen verleenen te spreken van den doorluchtigen persoon, wiens naam niet in de disluissiën moest gemengd worden. Alleen de heer Karei Nijs heeft methartstogtelijke woede op den koning en het leger gescholden; omtrent het leger zeide hij dat het „een troep leegloopers was, gevoed door het zweet des volks." De heer Jan Rijswijck heeft daarop echter onder luide toejuichingen der vergadering, geantwoord en vooral gematigdheid aangeraden. „Wij moeten onze vijanden doodslaan zeide hij -- niet met steenen, maar met den stembus." De meeting heeft met meerderheid van stemmen besloten j tot het kiezen der volgende heeren voor het lidmaatschap van den gemeenteraad: Gheysens, Leys, Gnsar, van den Leem put, Corneiis Lysen, Ko}'en, van den Bergh-EIsen, Haghej Selb-de Coninck, van Hissenhoven, Cogels-Osy, van Put, Bavais-Claessens, Blondel, Devos-Verbrugghe, Jan van Rijs- wijck, Brack, van Honsem, d'Haue de SteenhuyflC, Deissér en Bruynsiraeden. Wij zullen ons overigens onthónden'van dé mededeeling der gehoudeue redevoeringen, welke slechts wederom varia:iën op het bekende thema bevatten. Een oogeublik meende men, bij het eindigen der meeting terwijl de bevolking het gebouw verliet, dat het tot eene uit barsting zou komen, daar met onverantwoordelijke onvoor- zigtigheid uit degelederen der garde civique'in de lucht een schot werd gelost. Gelukkig had dit echter geene gevolgen men weet echter uit de februarij-om wen teling in Frankrijk wat zoodanige onvoorzigtighéden bij dergelijke spanning na zich kunnen slepen. De association liberale van Antwerpen heeftop donder dag avond na eene lange beraadslaging ten gunste eener her kiezing beslist der leden van den gemeenteraad, die hun ont slag hadden genomen. Voor de heeren Conard, Bavais-Claes sens en Leopold Dewael, die elke soort van mandaat weigeren tot dat omtrent de eissehen der stad regt zal zjjii gedaan, zijn tot kandidaten aangenomen de president der kommissie van dienstbaarheden, d'IIane de Steenhuyse en de advokaten Haghe en Rul. Vijf en zeventig leden namen echter slechts deel aan de stemming. Frankrijk. Ten gevolge van de verschillende bijzonderheden, welke aangaande de gevangenis van ILazebrouck en het reglement omtrent de behandeling der gevangenen zijn gebleken uit de zaak van Rosalie Gardin-Doise zal daaromtrent eene enquête worden gehouden. Le temps en nog eenige andere fransche dagbladen hebben eene inschrijving ten voordeele van deze vrouw geopend welke thans reeds de belangrijke som van 2,873 franken heeft opgebragt. De houding van Pruissen tegenover Iveurhessen wordt door het Journal dos débats op de volgende wijze gehekeld: „De keurvorst Frederik Wilhelm I heeft toegegeven aan de vorderingen van het pruissische kabinet. Hij zal nu zijn bud get aan de goedkeuring der kamers onderwerpen. Op den zelfden dagen het zelfde uur misschien waarop Frederik Wil helm zich aldus onderwierp aan de eischen van den minister van Pruissen, sprak de koning van Pruissen, Wilhelm I, eene deputatie van Elberfeld weder toe op de pathetische» temende wijze, waarin hij in den laatsten tijd behagen heeft, en zeide op den meest verdriet igen toon „ik betreur het genoodzaakt te zijn zonder aangenomen ..budget te regeren." Waarlijk, nimmer is vorstelijke eenvoudigheid tot zulk een uiterste ge dreven. De keurvorst Frederik Wilhelm I, die slechts wensch te om zoo lang mogelijk op dergelijke wijze te treuren, zal misschien zoeken naar liet verschil, hetwelk tusschen zijn ge drag en dat van Pruissen 's koning bestaat. Men moet wel „petit prince" zijn om zich dergelijke impertinente vraag te stellen Er is tusschen den koning van Pruissen en den keur vorst een verschil dat iedereen in het oog springt, en als de keurvorst dit verschil wil kennen dan moet hij, onder de be raadslagingen omtrent zijn budget, de fabel van den wolf en het lam eens lezen. De hertog de Gramont-Caderousse heeft zich in kassatie voorzien tegen het arrest van het hof van assises de Seine-et- Oise, waarbij hij veroordeeld is om aan de moeder van zijn in het duel gevallen tegenpartij, den heer Dillon, een jaargeld uit te lteeren van 36u0 franken met overgang van twee derde gedeelten bij vooroverlijden op have beide zonen. Uit Jeddo wordt aan den Moniteur geschreven dat de japannezen, binnen de grenslijn, alwaar volgens de traktaten eene bijzondere bescherming wordt verleend, een gezelschap engelschen hebben aangevallen, bij welke gelegenheid de heer Richardson gedood werd en de overigen gekwetst, slechts in een overijlde vlugt hun behoud vonden. The times bevat daaromtrent een heftig artikel waarbij hij zegt dat derge lijke beleediging niet ongestraft kan blijven. Z JE E T1.I DIACEY Den 6 oktober jl. is \an Batavia naar Middelburg vertrok ken het barkschip Wcstkapelle, gezagvoerder A.B. Crucq; schip en ekipage waren in goeden staat. De lading bestaat uit 110 pik. rotting, 250 pik. tin,5003 pik. suiker, 2929 pik. koffij. Den 14 oktober jl. lag het barkschip Commercie Compagnie, gez. G. J. Bruker, te Batavia beladen en gereed om den 16 of 17 van die zelfde maand te terugreis aan te nemen. Schip en ekipage waren in goeden staat. Heden is ter reede Veere aangekomem het schooner- schip Galharina "Elizabethgez. J. Pander, van Newcastle met eene lading steenkolen. HANBKLSBEBU&TFX. Meekrtapprijze n Rotterdam 1 december. Er bestond heden veel vraag de prijzen bleven vast. CwB'aast'marktcn cm?.. Amsterdam 1 december. Tarwe en gerst prijshoudend. Rotterdam 1 december. In de prijzen der granen zijrt-'he-. den de volgende veranderingen optegeven. Tarwe werd; 10-' cent en boekweit 20 cent hooger verkocht. Gerst, haivgr,eA," erwten daarentegen 20 cent enpaardenboonen 10 centi^agè'iV' Axel 29 november. Tarwe f 8,65 a f 9,60Rogge f 6,&5 a f6,55; Wintergerst f5,30 a f5,60; Zomer dito f4,65,a: 2! pet. 3 f 4,05; Haver f2.S0 a f3,25; Paardenboonen f 6,15 a f 6,55; Bruineboohen f 7.45 .a f 8.65Groene erwten f 6,55 a f7, Gele dito f 6,30:'a f.6;55Graauwe dito f 6,55 a f 7,Boek weit f5,25 a f5,40. .Middelburg 1 december. Raapolie f50J. Lijnolie f52 Patentolie f 52] per. vat op 6 weken, op kontantf.l lager Raapkoeken f per 1040 stuks. Lijnkoeken harde f 12,— dito zachte f 15,'per '104 stuks. Prijzen van effekten. Amsterdam 1 dceember. Nederland. Oertitik. Wérkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito 4 Aa^ tl. Handelmaatschappij 4! Oblig. 1798/1816 5 Certifik. Hope co. 4 dito dito 1855, 6de serie5 dito6 Aand. spoorweg Leening 1860 44- Schatkistobligatien4 Obligatien2 dito binnenlandsch3 Ccrtif.k. coupons bewijzen Krediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 dito amsterdamsche5 dito nationale5 dito 1847/1852 2 Bank aktien3 Belgie. Certifikaten bij Rothschild 2! Portugal. Obligatien3 dito nieuwe3 Grenada, dito (schoon) Venezuela, dito Sj- Rusland. Polen. Spanje. 63| 75! 99! 101$ 75$ 90$ 198 89! I 45-! 49$ 54$ 75$ 62$ Illinois. dito Mexiko. dito 753 56 45! 44^ 21! 23,V 80 30| Londen 29 november, ten 12 ure. Consols 92$. Weenen 29nov. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 71,30. Parijs 29 nov. ^slotpr.) 44 pet. compt. 97,90 0 pet. 70,35. Coupons en losbare obligatien. Amsterdam 27november. Metalliek f23,65; Napelsche fDiverse engelsche in Ef 11,60; Engelsche Russen f 11,60; Fransche f 55,25; Belgische f55,37!; Pruissische f 34,43$Spaansche piasters fSpaansche coupons per fr. fHamb. Russen f 33,37!Russische in zilveren roebels f34,Poolsche in fl. f26,87!; Nationale metal liek f2S,SQ; Dollars f ABVEftTJENTriEN. Getrouwd Dr. C. M. KAN Beerta, en den 24 November 1862. TH. H. C. PLAAT. Eeuige kennisgeving. In 78jarigen ouderdom overleed te Middelburg, den 26 November ib62, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vaderen Behuwdvader Jonkheer Mr. DlEUElilCtL GRE- GOR1US VAN TEYLINGEN, Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw, Lid der Ridderschap, Oud-Direc teur der Registratie en Domeinen en Oud-Lid uer Staten van de Provincie Zeeland. Uit aller uaam, L. J. VAN TEYLINGEN. Heden ontsliep op het alleronverwachtst onzeVader en Behuwdvader, de Heer CORNELIS DOMMISSE, inden ouderdom van bijna 70 jaren. Namens zijne Kinderen en Behuwd- Vlissingen, kindereu, den 28 November 1862. T. C. DOMMISSE. Vlissingen30 November 1862. Laatstleden Zaturdag (29 Novemb.) werd door de Stooin- Schroefkotter van het Belgische Loodswezen te Vlissingen te Ostende aangebragt, het stoffelijk overschot van Mejuf- vrouw CAMILLA DE BONLNGE, eenige en hartelijk geliefde Dochter van den Heer CHARLES DE BONINGE eu Mevrouw DOUSA1NT, overleden te Vlissingen den 26 November jl„ in den ouderdom van 19 jaren. Het Lijk werd plegtig en indrukwekkeud door den Heer Pastoor, initsgadei-s door een aanzienlijk getal Bloedver wanten, Vrienden en Betrekkingen ontvangen en naar het Familiegraf te Brussel overgebragt. Ten 10 ure werd er in de St. Pieterskerk te Ostende eene Lijkdienst gevierd, waarbij de meeste ingezetenen der Stad tegenwoordig waren. Moge het den Heer CHARLES DE BONINGE en des- zelfs Echtgenoot tot troost verstrekken bij het smartelijk verlies van hun geliefd en eenig Kind, de blijken van deelneming te mogen ontvangen vau allen, die hem om zijne braafheid, regtvaardigheid en inenschlievendheid, als Inspecteur van het Belgische Loodswezen te Vlissin gen, kennen en waarderen! E. S. Heden ontvingen wij de hartverscheurende tijding van het afsterven van mijn eenigen geliefden Zoon ANTHONIE WILLEM STEYNop den 26 September, te Samarang, in den jeugdigen leeftijd vau 28 jaren, in leven derde Sjtiinrmfln op het Schip de Comiuereie-Compagnie. Ieder^tje den ovevledene gekend heeft zal eeuigzins kun- 'besqffitenwat ik en mijne eenige dochter aan hem NeRte^fenO $Iid(jj}lburgWed. ANT. STEYN geb. Lonke, den .2$ ^0j/e in b er 1862. en Dichter. 'A'PV^ Eenige kennisgeving. t->

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 3