MIDDELBURGSCHE COUR N°-118. Donderdag 1862. 2 Oktober. Bi] deze courant behoort een bijvoegsel, bevattende 1. Overzigt van het verhandelde in de zitting van de tweede kamer der staten generaal van 29 september 2. Verslag van het verhandelde in den gemeenteraad van Middelburg, zitting van 24 september; 3. Idem in den gemeenteraad van Zierikzee, zittingen van 23 en 29 september. Editie van woensdag avond 8 ure. MINISTERIE VAN FINANCIEN. AAABESTEDIKG. De minister van financien voornemens zijnde, op maandag den 13 October aanstaande, bij inschrijving, te doen aanbe steden Het dagelijksch vervoer der brievenmalen van 's rijks posterijen, gedurende den tijd van twee jaren, te beginnen met den 1 januarij 1803 en eindigende den 31 december 1804, tusschen de navolgende plaatsen Van Groningen over Assen naar Meppel en v. v. Meppel over Steenwijk en Heerenveen naar Leeuwarden en v. v. Amersfoort over Nijkerk, Harderwijk en EIburg naar Zwolle en v. v. Utrechtover Zeist, Wageningeo, Arnhem en Zevenaar naar Emmerik en v. v. Amersfoort over Naarden naar Amsterdam en v. v. Utrecht over Vianen, Gorinchem en Oosterhout naar Breda en v. v. 'sGravenhage over Delft, Rotterdam en Dordrecht naar Breda en v. v. Utrecht over Culemborg en Bommel naar 'sHertogen bosch en v. v. Bergen op Zoom over Tholen en Goes naar Middelburg en v. v. Vlissingen naar Middelburg en v. v. 's Gravenhage over Leidon cn Haarlem naar Amsterdam en v. v. Dordrecht over Rotterdam en Delft naar's Gravenhage en v. v. Krommenie over Wormerveer en Zaaradam naar het Tol huis aan het IJ en v. v. Hoorn over Edam en Monnikendam naar het Tolhuis aan het IJ en v. v. id. over Purmerend naar het Tolhuis aan het IJ en v. v. Rustenburg over Purmerend naar het Tolhuis aan het IJ en v. v. Beverwijk naar Zaandam en v. v. de Oude Schild naar de Cocksdorp op Texel en v. v. Brengt bij deze ter kennisse van de gegadigden 1. Dat de biljetten van inschrijving, voor of uiterlijk op Oen 13 oktober aanstaande, des morgens vóór twaalf ure, behoor lijk verzegeld en voorzien van een opschrift, aanwijzende dat dezelve tot de voorschreven aanbesteding betrekking hebben aan het ministerie van financien te 'sGravenhage behooren te zijn ingeleverd 2. Dat dezelve biljetten, op zegel geschreven en door de ge gadigden onderteekend, eene naanwkeurige opgave moeten bevatten a. van den jaarlijkschen prijs, in cijfers en letters, voluit geschreven, waarvoor de gegadigden aanbieden zich met de dienst gedurende het opgemelde tijdvak te belasten b. Den naam, de voornamen, de woonplaats en het beroep van den inschrijver en van twee borgen, voluit geschre ven in zoo verre het stellen van zoodanigen borgtogt zal worden verlangd. 3. Dat voor zoo verre de inschrijvers niet reeds in dienst der post-administratie zijn. hunneihljetten moeten vergezeld gaan van certificaten, wegens de genoegzame gegoedheid, zoo wel van de gegadigden als van hunne borgen, om in de uitvoering van de bovengemelde dienst behoorlijk te kunnen voorzien; welke certificaten zullen moeten zijn afgegeven door bet gemeentebestuur of wel door den direkteur van het postkantoor hunner woonplaats. 4. Dat de biljetten, die aan de voorschreven vereischten niet voldoen, niet in aanmerking zullen worden genomen; terwijl de minister zich het regt voorbehoudt, om de aanbe steding niet te gunnen, ingeval de gevorderde prijs te hoog mogt worden geoordeeld, of ook wanneer er redenen mogten bestaan, ter beoordeeling der administratie, om de minste inschrijvers, tot de rigtige uitvoering van de meergemelde dienst, ongeschikt te achten. De voorwaarden, op welke de bovenstaande aanbesteding zal plaats hebben, zullen, boven en behalve aan het lokaal van het ministerie van financien te 'sGravenhage (afdeeling posterijen), ter lezing liggen op de bureaux van den hoofd- inspekteur der posterijen te 's Gravenhage, en van de arron- disseuients-inspekteurs der posterijen te Arnhem, Breda, Utrecht 'en Zwolle; alsmede bij de directeuren van al de.post kantoren welke gelegen' zijn aan de wegen waarover een. der hiervoren vermelde diensten moet worden verrigt; bij welken hoofd-inspektenr, inspekteuren direkteóren tevens alle ver dere inlichtingen door dé belanghebbenden kunnen verkre gen worden. 's Gravenhage, den 24 september 1862. De minister van financien, G. H. B ETZ. AFKONDIGING. POLITIE DER POLDERS. De gedeputeerde staten van Zeeland, doen te weten, dat door de staten dier provincie in hunne vergadering van den 8julij dezes jaars, is vastgesteld hetgeen volgt: „De staten van Zeeland," „Gezien art. 18 van het dekreet van 16 december 1811 „Overwegende dat het wenschehjk is de politie-bepa- lingen omtrent het beweiden der buitendijken te wijzigen, in afwachting eener nadere vaststelling van politie-voor- schriften voor de polders in Zeeland." „Gelet op de artt. 131 en 192 der grondwet en opde artt. 130,137,138 en 140 der provinciale wet." „Besluiten te bepalen hetgeen volgt:" „Het doen grazen op en het drijven Yan vee over de waterkeerende dijken is verboden:" „van 1 april tot 1 november, zonder schriftelijke vergun ning van het betrokken polderbestuur;" „van 1 novemher tot 1 april, zonder die van gedeputeerde staten." „Weigert het betrokken polderbestuur die vergunning, zoo kan zij worden gegeven door gedeputeerde staten." „De vergunning door deze te verleenen wordt niet afge geven dan nadat vooraf de hoofd-ingenieur van den water staat en het betrokken polderbestuur zijn gehoord." „De overtreding van dit voorschrift wordt gestraft met eene geldboete van f 5 tot f 15 en gevangenisstraf van 13 dagen te zamen of afzonderlijk." alsmede dat bet voormelde besluit is goedgekeurd bij zijner majesteits besluit van den 4 september jlno. 50. En zal dit besluit, door opneming in het Provinciaal blad, worden gebragt ter kennis van de gemeente- en polderbesturen in dit gewest, en van den bevelhebber van het luitenantschap der maréchaussee te Sas van Gent, ook voor de daaronder res sorterende brigade-bevelhebbers, tot informatie en narigten wijders, door de zorg der gemeentebesturen, dadelijk op ont vangst worden afgekondigd en aangeplakt in al de gemeenten van dit gewest, ten welken einde een genoegzaam getal in plano gedrukte exemplaren aan voornoemde besturen zal wor den toegezonden; terwijl voorts exemplaren van dit besluit zullen worden uitgereikt aan het provinciaal geregtshof, den procureur-generaal bij dat hof en, door zijne tusschenkoinst, aan al de ambtenaren van het openbaar ministerie; gelijk mede aan de arrondissements-regtbank en kantonregters in deze provincie, en aan den hoofd-ingenieur in het 11e district van den waterstaat, ook voor de onder hem werkzame ambte naren en voorde werkbazen bij decalaraiteuse polders. Gegeven te Middelburg, den 20 september 1862. De gedeputeerde staten voornoemd, R. W. v. LIJNDEN, voorzitter. S. VAN DER SWALME, griffier. AANBESTEDING. Op vrijdag, den 10 october 1862, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat, in het 11e dis trict, aan het lokaal van het provinciaal bestuur, te Middel burg, worden aanbesteed: Het maken van werken ter voorziening in de oeverafschuiving van 14 julij 1802, aan den polder Nieuw-Noord-Beveland. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal be stuur van Zeeland, te Middelburg, en op alle zoodanige plaat sen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den 7en en 4en dag vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere inlich tingen te bekomen zijn aan het bureau van deu hoofdingenieur van den waterstaat jhr. J. R. T. Orttte Middelburgen bij den ingenieur T. Bleckiuann te Goes. 's Gravenhage, 17 september 1862. Namens den minister van binnenlandsche zaken, De secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. AANBESTEDING. Op .vrijdag, den 10 october 1862, des voormiddags ten 10 ure, zal, opder nadere goedkeuring door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of bij zijne afwezigheid, door een der leden van tie gedeputeerde stalen, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat, in het 1 Ie district, aan bet lokaal van bet provinciaal bestuur, te Middelburg, worden aanbesteed Het verplaatsen en verbeteren van den rijks- veerdam te Walsoorden, Deze aanbestedïtfg zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal be stuur van Zeeland, te Middelhurg, en op alle zoodanige plaat sen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den 7en en 4en dag vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere inlichtin gen te bekomen zijn aan het bureau van den hoofdingenieur van den waterstaat jhr. J. R. T. Ortt te Middelburgen bij den ingenieur van den waterstaat H. S. J. Rose te Neuzen, 's Gravenhage, 18 september 1862. Namens den minister van binnenlandsche zaken, De secretaris-generaal. J. SCHRÖDER. Het gemeentebestuur van Koudekerke aan den hoofdon derwijzer der openbare school voor gewoon lager onderwijs, op zijn verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend heb bende, in te gaan met 1 januarij 1863, roept sollicitanten voor die betrekking op en noodigt hen uit zich vóór den 25 october e. k. met portvrije brieven en onder overlegging hunner stuk ken bij den burgemeester aan te melden. Aan de betrekking van onderwijzer is verbonden, behalve het genot van vri je woning en tuin, eene jaarwedde van f 625 benevens 1 van de schoolgelden, waarvoor den hoofdonder wijzer een minimum van f115 wordt gewaarborgd. De aftredende onderwijzer is ook ontvanger der kerk en armen, voorzanger, koster, klokkenist enz. Koudekerke, den 1 october 1862. De burgemeester H. BRASSER. De secretaris S. C. LOEFF. BINNENLAND. Middelburg 1 Oktober. De gemeenteraad alhier zal a. s. vrijdag, 's namiddags ten 2 ure. eene openbare zitting houden, tot installatie van het nieuw benoemde raadslid, jhr. Dir. A. W. Soouck Ilurgronje, en ter benoeming van een conrector aan het gymnasium, waartoe de voordragt ter visie is gelegd. Wij vernemen dat kuratoren van het stedelijk gymnasium alhier hebben opgemaakt het tweetal voorde betrekking van conrector aan die inrigting, opengevallen door het vertrek van dr. A Romeijn. thans rector aan het gymnasium te Enk buizen. Het tweetal bestaat uit de heerenC. M. Kan, benoemd conrector aan het gymnasium te Gouda, en B. W. Hoffmann, litt. hum. doctorandus te Utrecht. Men schrijft ons uit 's Gravenhage van 30 september; „De feestelijkheden, waartoe de algemeene vergadering en de tentoonstelling der Hollandsche maatschappij van land bouw de aanleiding waren, loopen heden ten einde. Gisteren is de tentoonstelling van vee en pluimgedierte gehouden en door den koning en den prins van Oranje en daarna door dui» zenden stadgenooten en vreemdelingen bezocht. Het vee was zeer goed vertegenwoordigd; er waren vele en ineerendeels zeer fraaije runderen, schapen, paarden enz. De verzameling van gevogelte had minder te beteekenen, ofschoon daaronder ook zeer fraaije exemplaren voorkwamen. Des avonds was er eene feestelijke vergadering in de sociëteit de Vereeniging waartoe ook de leden der land bouwmaatschappij toegang hadden. De dag van heden was weder grootendeelsgewijd aan volksfeesten in de Maliebaan, als masiklimmen om ham men, zijden spek, enz., tooneelvertooningen. goocheltoeren, atletische en akrobatische oefeningen enz. Nadat de morgen met regen gedreigd had, werd het op den middag zeer fraai weder, zoo dat duizenden zich naar de Maliebaan begaven, die met hare vlaggen op de talrijke tenten een zeer lev endig gezigt opleverde. Een groot vuurwerk ter zelfder plaatse strekt heden avond tot besluit der feesten. „In mijn vorigen vergat ik nog te vermelden, dat de maat schappij in het volgende jaar te Haarlem zal vergaderen. Ge lukkig dat mijne rektiffkatie nog tijdig genoeg komt, voor degenen die er zich op zouden willen voorbereiden." Thans heeft de heer Gaal, kunstschilder te Kampen, te 's Hage het konterfeitsel voltooid van het portret van prins Willem den V, hangende in de Trèves-zaal op het Binnenhof alhier. Dit konterfeitsel en dat van koning Willem II zijn

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 1