Haersolte van den Doom en jhr.T. L.Brantsen; l)ij liet korps mariniers: tot kapitein der le klasse de kapitein der 2e klasse J. J.Soer; tot kapitein der 2e klasse de le luitenant J. P. H. Sesseler; tot le luitenant de 2e luitenant M. C. Koning; tot inspekteur van administratie, bij keuze, de officier van admi nistratie der 1 klasse J. A. L. den Ouder.; tot officier van administratie der le klasse de officier tan administratie der 2e klasse C. H. P. de Jonge; en tot officieren van administratie der 2e klasse de officieren van administratie der 3e klasse H. J. van Haaften Cluwen en J. C. Coops. belastingen. Benoemd tot ontvanger der djrekte belas tingen, in- en uitgaande regten en alccijnsen te Makkum c. a. de heer D. L. Hemsius, thans ontvanger der direkte belastin gen en akcijnsen te Hyum. Marine en leger. Zr. Ms. schroefstoomschip de Ainstel, onder bevel van den luitenant ter zee van dc 1 e klasse G. I-I. Bakker, is in den mor gen van den 19 dezer van de reede van Hellevoetsluis naar zee vertrokken, ter opvolging zijner bestemming naar de West-Indien. Kerk- en schoolnieuws. Bij de christelijk afgescheidene gemeente te Sluis is voor de tweede maal tot predikant beroepen de heer G. Schevel, thans te Ambt Vollenhoven. Jl. vrijdag heeft de kerkerand der nederduitsehe her vormde gemeente te Leiden tot predikant beroepen den heer R. Koopmans van Boekeren, predikant te Harlingen. De twee en dertigste algemeene vergadering van het Genootschap van leeraren aan de nederlandsche gymnasiën, zal gehouden worden in hetlogementOud-Leusden bij Amers foort op woensdag 16 julij s-, des morgens ten 10 ure, onder voorzitting van dr. D. Burger. LI. woensdag avond ten 7 ure zijn de aartsbisschop van Utrechten de bisschop van Haarlem van hunne reis naar Rome in het vaderland teruggekeerd, en bij den lieer Schaep- man te Utrecht afgestapt. Gemengde bcrigtcn. Op een bal bij een der gezanten van het pruissische hof maakte de herstelling der konstitutie van 1831 het onderwerp des gespreks uit van eenige hooggeplaatste personen. Eene daarbij tegenwoordige hofdame, die reeds vrij bejaard was, verklaarde Keur-llessen voor zeer gelukkig en zeide, „ik zou voor mij zeiven ook mijne konstitutie van 1S31 wel terug wenscher.."De heer M. Kuytenbrouwer, in de kunstwereld gunstig bekend, heeft den titel van jagtschilder van Z .M. den koning der Nederlanden ontvangen. Door den bekenden belgischen geschiedschrijver Jer. Kervyn de Lettenhove is on langs eene belangrijke ontdekking gedaan op letterkundig en historiesch gebied. In de parijssche bibliotheek ontdekte hij, onder de duizenden daar aanwezige manuskripten, de sedert drie eeuwen spoorloos verdwenen gedenkschriften van Karei denVde., uitliet fransch in het portugeesch vertaald. Een dezer dagen te Bordeaux plaats gehad hebbende brand heeft belangrijke schade in het stadhuis aangerigt; bijna alle archieven zijn vernield, en dit moet als een onherstelbaar verlies worden beschouwd, dnar het eene der rijkste en beste verzamelingen van geheel Frankrijk was. De schade wordt op ongeveer 500,000 franks geschat. De registers van den burgerlijken stand schijnen evenwel nog tijdig gered te zijn. Bij den franschen senaat is ingediend eene petitie in verzen, waarin wordt aangedrongen op weder invoering der „tours", waardoor het te vondeling leggen van kinderen werd verge makkelijkt. Er worden in Frankrijk jaarlijks 25,000 kinderen te vondeling gelegd en een tiende daarvan worden misdadi gers; ook vermeerderen de kindermoorden. De senaat heeft deze petitie aan de ministers van binnenlandsche zaken en justitie toegezonden. De zaal Ventadour te Parijs, waar thans het Theatre italien gevestigd is. werd donderdag in openbare veiling, voor den prijs van 2,117,000 franks verkocht. In de week eindigende 7 dezer is in het gebouw der tentoon stelling te Londen aan entrees een bedrag van 11,174 p.st. 13 sh. ontvangen. In de zelfde week van 1851 beliep dit 13,091- p. st. 2 sh. Het nieuwe paleis van justitie dat te Brussel wordt opgerigt zal volgens berekening eene opper vlakte van 2* bunder beslaan en 12* millioen franken kosten, Ten behoeve der noodlijdenden door den brand le St. Pe tersburg heeft de keizer van Rusland 25,000 en de keizerin voor zich zelve en hare kinderen te zamen 29,000 roebels ge schenken. Algemeen overzlgt. De mexikaansche expeditie houdt thans de bevolking van Frankrijk bezig en maakt het onderwerp uit van gesprekken en betoogen. De fran-che soldaten hebben een verlies geleden en de eer der fransche vlag moet thans (en koste van alles gered worden; met vijftien duizend manschappen en vijftien millioen franken zal men beginnen daartoe de noodigc maat regelen te nemen, en te Toulon heerscht sedert eenige dagen reeds groote bedrijvigheid voor de inscheping der verster kingstroepen naav Mexiko. Intusschen worden allerlei ge ruchten omtrent den treurigen toestand van den generaal Lorencez en zijne troepen in omloop gebragt, welke voor als nog met even veel zekerheid kunnen aangenomen als ontkend worden. Brieven van het tooneel van den oorlog schijnen al zeer schaars te zijn, en terwijl men bij engelsche expedi- tiën van dergelijken aard telkens bijzondere tijdingen of be schouwingen in de dagbladen ziet medegedeeld, is dit bij deze fransche onderneming in Mexiko niet. het geval. Welligtzal het keizerlijk goevernement in zijne wijsheid die brieven eerst later aan hunne adressen doen toekomen en aldus iets wat aan de keizerlijke regering ook in andere omstandigheden niet vreemd is op groote schaal de rol vervullen van den oostenrijksclien brievenbesteller, wiens handelwijze in het nog minder ontwikkelde Oostenrijk zulke hevige verontwaardi ging heeft te weeg gebragt. Onder de boven bedoelde geruchten die in omloop zijn be hoort ook dat het fransche leger zoude verslagen zijn en ge noodzaakt orn in overhaasten aftogt op Vera-Cruz terug te trekken. Het etat-major van den generaal Forey, benoemd totkom- mandant van het expeditie-korps in Mexiko, bestaat uit den kolonel Dauvergne, de kapiteins d'Ornant, Fabre, Loysel en Warnet en den onder-intendant Schmitz. Terwijl dus in Frankrijk de publieke opinie van de binnen landsche aangelegenheden wordt afgeleid en hare aandacht slechts aan Mexiko wijdt, is men in andere staten juist geheel vervuld met de binnenlandsche belangen. Dezer dagen was het gerucht verspreid dat het italiaansch goevernement deel zou nemen aan de mexikaansche expeditie. Dit gerucht was zelfs zoo algemeen in omloop gebragt dat het eene interpellatie ten gevolge bad van den beer Massari in het parlement te Turijn. De heerRatazzi heeft daarop geant woord dat de regering nooit een dergelijk plan had opgevat; werd een zoodanig verzoek gedaan dan zou zij handelen in het belang des lands. Mogt men eenigen zamenhang ook door deze laatste clausule willen vinden tusschen de wer vingen en dit gerucht, en meenen dat het doel der italiaansche regering was om een gedeelte der woelige jongelingschap naar de mexikaansche gewesten te zenden, dan gelooven wij toch dat de tegenstand, die dit in Italië zou ontmoeten zulks on uitvoerbaar zoude maken. De pruissische regering is nog steeds vervuld met de veel besproken organisatie van het leger en hare houding tegen over de kamer. De oplossing der eerste kwestie zal naar men meent nog verschoven worden tot in de volgende zitting van dit staatsligchaam. De krijgstoebereidselen schijnen volgens veler oordeel meer de binnenlandsche woelingen dan de kwes tie van Keurhessen te gelden. Rusland tracht insgelijks de woelingen op het grondgebied uitgebroken krachtdadig legen te werken, en heeft in den laatsten tijd alle middelen aangewend om de sympathie van Polen deelachtig te worden, terwijl juist deze ridderlijke natie hare laatste krachten inspant om zich te onttrekken aan den loodeu schepter van dezen noordsehen kolossus. De nieuwe goeverneur van Polen schijnt dit rampzalig gewest genegen te zijn en eenigzins te willen opheffen uit zijne langdurige vernedering welligt echter dat de geschiedenis van Ruslands despotisme, wier met bloed geschrevene bladzijden iederen vaderlandslievenden pool steeds voor oogen staat, dit onmo- lijk zal maken. Griekenland heeft voor het oogenblik het oproer gedempt maar de regering is daarom noch niet krachtiger geworden. Geen enkel staatsman van naam schijnt de behartiging van 's lands belangen op zich te willen nemen, te midden van de verwarring, waarin zich de administratie bevindt, onderwor pen als deze is aan den invloed der koningin, die naar men zegt zelfs bij de zittingen van den ministerraad tegenwoor dig wil wezen. De zaraenstelling van het nieuw ministerie in Keur- Hessen wordt dooreen extra notnmer van hetofficiëeldagblad in Kassei bevestigd. Het ministerie bestaat uit den heer Dehtirotfelser, minister van buitenlandsche zaken en finan ciën, den lieer Pfeifer, minister van justitie, den heer Stiern- berger, minister van binnenlandsche zaken en den luitenant- kolonel Osterhauzen, minister van oorlog. In het officiëel blad wordt tevens gemeld dat de keurvorst de herstelling der konstitutie van 1S31 en der kieswet van 1849 heeft goed gekeurd. Frankrijk. De diskussien over het budget in het wetgevend ligchaam zijn van weinig belang geweest, daar de nederlaag van bet fransche leger in Mexiko een ongeloofelijken indruk bij el- ken franschinan heeft te weeg gebragt ea aller uandachtbezig houdt. Verscheidene punten en artikelen, die anders, naar men verwachten kon, hevige debatten zouden hebben uitge lokt zijn thans met stilzwijgen voorbij gegaan. Even als te Toulouse en te Nirnes, hebben ook te Ren- nes ongeregeldheden plaats gehad bij de terugkomst des aartsbisschop?. De kreten van „leve monseigneur leve de paus leve Frans 11 werden van de eene zijde aangehe ven, terwijl men van de andere zijde het „leve de keizer leve Garibaldi! weg niet den paus!'' hoorde uiten. Het was dan ook een oorverdoovend gedruisch, even onbesuisd als de geheele pausselijke allocutie en het adres der bisschoppen; het was als de laatste sissende vuurpijl van het groote vuur werk der kanonisatie der japansche martelaren. De heer Eugène Pelletan is op 19 junij in vrijheid ge steld. Gedurende zijn verblijf in de gevangenis heeft h.j een werk geschreven, dat tot titel draagt„Nieuw Babijlon." De fransche regering heeft in de laatste dagen bijna alle spaanscbe dagbladen in beslag genomen, waarschijnlijk we gens hunne min gunstige beschouwingen over de mexikaan sche expeditie. La correspondencia zegt dan ook b. v. omtrent de nederlaag der franschen„Wij verheugen ons voorzeker, terwijl wij de mexikanen met goed gevolg zien strijden voor hunne onafhankelijkheid, maar wij betreuren ter zelfder tijd het gedrag van het edele Frankrijk, die even verlichte als be schaafde natie, welke in Mexiko goed en bloed gaat opofferen in een oorlog, die nimmer bevredigend kan zijn." Dergelijke medelijden ademende woorden schijnt de keizerlijke regering gaarne aan de bevolking te willen onthouden, om liever met eenige zinsueden van Frankrijks eersten keizer, die nog door opwekkenden kruiddamp omgeven zijn, den oorlogzuchtigen moed op te wekken. In hoeverre of echter door deze en der gelijke maatregelen de franschen langzamerhand in een iet wat chineschen staat van isolement worden gebragt, wij thans niet beslissen. s Italië. Volgens berigten uit Turijn van 20 junij heeft Garibaldi met de genuesche vrijheidsvereeniginggebroken.De .ex-dic tator heeft op den eiscli van zich te verklaren omtrent de partij die hij voortaan volgen zou, zijn ontslag genomen als voorzitter-generaal dier vereeniging. De Gazette de Trieste verzekert dat er verschillende werfbureau.? zijn ingesteld te Milaan, te Brescia, te Bergamo, te Cremona en in andere plaatsen. De vrijwilligers verkrij gen na hunne aanneming wapenen en iedere week worden zij in kotnpanjiën verdeeld en doen den eed van getrouwheid aan de over hen aangestelde officieren. Coccolaglio, Treviglio, Castiglione en Magenta zullen tot vereenigingsplaatsen worden aangewezen. Wat het doel is van dit geheim expidi- tieplan weet men niet; alleen is het vrij duidelijk dat het goe vernement met deze wervingen bekend is, daar de geheele zaak openlijk behandeld wordt. Te Rome is men tot de vroegere kalmte teruggekeerd, en de bisschoppen zijn van daar vertrokken. De aanstaande erkenning van Italië door Rusland, dat door Pruissen daarin waarschijnlijk zal gevolgd worden, heeft de bevolking weder tnet eenige hoop vervuld op eene spoedige bevrijding. Wan neer nu ook liet koningrijk Italië door alle de groote mo gendheden zal erkend wezen, kan keizer Napoleon verder onder geen voorwendsel Rome door zijne soldaten blij ven bezetten, gelijk men meent. De geruchten omtrent eene verandering van ministerie worden tegengesproken. Het dagblad L'opinione verzekert echter dat de minister van binnenlandsche zaken zijn ontslag zal indienen. Victor Emmanuel heeft door eene eene deputatie uit het parlement het adres ontvangen, ten antwoord strekkende op dat der bisschoppen aan den paus. De koning vermaande bij deze gelegenheid toteendragt, en verklaarde overigens de zelfde gevoelens aan te kleven als in het adres waren uitge drukt. BETALING VM COUPONS. De coupons der certificaten 5 pet. Russische inschrijving in zilver, uitgegeven door het algemeen kantoor van administra tie, onder direktie van Stadnitski van Ileukeloin, en verval len I maart 1S62, worden betaald met f 20,47. 1IANDELSBERIGTEN. Rusland. Polen. Spanje. 2 J pet. 4 4i 63* Mee krapp rij ze n Rotterdam 23 junij. Bij eene flaauwe stemming bleven de prijzen onveranderd. Graanmarkten enz. Amsterdam 23 junij. Tarwe en gerst f 5 hooger. Raap olie op zes weken f 48]. Lijnolie op zes weken f42*. Rotterdam 23 junij. Tarwe en wit zaad 30, rogge en. haver 20 en boekweit 10 cent hooger. Axel21 junij. Tarwe f 10,25 a i 11,20; Rogge f7,75 a f 8,20; Win tergerst f 5,60 a f 5,85; Zomer dito f 4.55 a f 4,85Haver f 3.45 a f 3,S5 Paavdenboonen f 7,25 a f 7,45 Boekweit f 7,a f 7,30. Prijzen van effekten. Amsterdam 23 junij. Nederland.Certifik. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Oblig. 1798/1816 5" Certifik. Hope eo4 dito dito 1855, 6de serie. 5 dito6 Aand. spoorweg Leening 18604* Scliatkistobligatien4 Obligatien 2 dito binnenlandscb3 Certifik. coupons bewijzen Krediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 dito amsterdamsche5 dito nationale 5 dito 1847/1852 2* Bank aktien 3 Certirikaten bij Rothschild 2* Obligatien3 dito nieuwe 3 Grenada, dito Venezuela, dito2* Illinois. dito7 Mexiko. dito3 Londen 21 junij. ten 12 ure. Consols 91 Weenen 20 junij. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 71, Parijs 21 junij. (slotpr.)4jpct. compt. 96,60 3pet. 68,30. 1137 i 1014 74* l m I 88* 77| 43* 48* 9 51* 72 J 60* 26* T51 Belgie. Portugal. 44* 43jf I 22 834 26* AOVERTENTIEN. Getrouwd t F. W. MERENS, Predikant te Vlissingen en S. A. S. F. Baronnesse TA ETS VAN AMERONGEN. Utrecht, den 20 Junij 1862. Bevallen van drie welgeschapene Meisjes W. J. M. VAN KELCKHOVEN, geliefde Echtgenoot van Vlissingen J. W. L. BECKER, den 22 Junij 1S62. _ior de vele bewijzen van deelneming, ondervonden fejj'Jh&t overlijden van onzen jongsten Zoou, betuigen wij ohzgn[] dank. C. II. BA ALE. J. BAALE VAN Ouwehkehk,

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 3