lei veldarbeid in deze streken ongeveer eene maand vroeger dan gewoonlijk doec plaats hebben, dient, dat men nu reeds een aanvang met den hooibouw heeft gemaakt. Over het al gemeen staan de hooivelden uitnemend en zal de opbrengst die van het vorige jaar overtreffen. De weilanden leveren mede overvloedig en krachtig gras. Met opzigt tot de bouwlanden wordt veel geklaagd over de slakken, die inzonderheid den nóg jongen hennep aantasten. Er is tegenwoordig eene merkwaardige verschijning aan den sterrenhemel te zien. Het zijn de twee grootste planeten die, alhoewel 150 millioen mijlen van elkaar verwijderd, zeer digtbij elkander schijnen te staan. Z'j vertoonen zich 's avonds langs den zuid-westkust des hemels in de konstellatie van den leeuw. De eene, Jupiter, is de schitterendste ster van het fir mament. De andere, Saturnus, is kleiner, fiaauwer van schijn en een weinig roodachtig. Jupiter, die hare omwenteling ion- j dom de zon in ongeveer 12 jaren doet, begint zich van Satur- 1 nus te verwijderen, die de hare in slechts ongeveer 27 jaren maakt. Zij zijn als de twee wijzers van een uurwerk, die elkaar naderen door zich te verwijderen. Bcnocmlngea en beslatten. koninklijk huis. Bij koninklijk besluit van 3 dezer heeft Z. M. goedgevonden te benoemen tot. hoogstdeszelfs adjudan den luitenantterzee leklasseW.il. baron van Heerdt. met ingang van den eers en dier maand. leger. Benoemd tot luitenant-generaal, kommandant van het leger in Neilerlandsch-Indie. de gepensioneerde generaal- majoor van genoemd leger C. P. Schimpf, laatstelijk goever- neur der kolonie Suriname. belastingen. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer F. Blok uit zijne betrekking van ontvanger der direkte belastingen en akcijnsen te Waddinxveen c. a., Moor drecht en Nieuwerkerk, behoudens aanspraak op pensioen. registratie en domeinen. Eervol onslag verleend, op verzoek, aan den heer P. L. A. Collard, uit zijne betrekking van diiekteur der registratie en domeinen voor de provincie Noord- Brabant, behoudens aanspraak op pensioen, met dank betuiging voor de vele diensten door hem aan den lande bewezen. konsulaten. Erkend als konsul van Brunswijk te Am sterdam, de heer J. Herman Schroder te Amsterdam en als vice-konsul van Hamburg, de heer A. Benier te Vlissingen. rijks instellingen. Benoemd tot kommandant van het koloniaal militair invalidenhuis op Bronbeek, de gepensio neerde luitenant-kolonel van het leger in Nederlandsch Indië J. C. J. Smits; tot huismeester bij bet koloniaal militair inva lidenhuis Bronbeek, d-e gepensioneerde opzigter der le klasse bij de burgerlijke openbare werken in Nederlandsch-Indië J. J. Carabain. Kerk- en sehooSnietsw». Tot predikant bij de nederduitsehe hervormde gemeente te Axel, is beroepen de lieer W. Kluever, te Wolfaartsdijk. Marine en leger. Door het departement van oorlog is ter kennis van de auto riteiten des legers gebragt. dat lol nader order ook geene miliciens tot het aangaan van eene vrijwillige verbindtenis bij de koloniale troepen zullen mogen worden toegelaten, onver schillig of zij zich met onbepaald verlof of in aktiviteit be vinden. Naar men verneemt zullen de miliciens der ligting van I860, welke gedurende de maand mei van het vorige jaar in aktiviteit zijn en voor de bij de korpsen infanterie onthre- kende vrijwilligers onder de wapenen zijn gehouden, inden loop der maand julij a. s. met onbepaald verlof huiswaarts vertrekken. Door Z. M. is bepaald, dat gedurende het verblijf in de legerplaatsen, ter vervanging van de kampanje vivres. de na volgende toelagen per dag zullen worden genoten door een luitenant-generaal f7.50; generaal-majoor f5,50; kolonel f3,75, luitenant-kolonel of majoor f 1,85; kapitein f 1,50 en Ie of 2e luitenant f 1,30, zullende de soldij van ieder onder officier of militair van minderen graad, gedurende den tijd dat zij zich in de legerpluatsen zullen bevinden, verhoogd worden met 10 cents per dag. (Scmcngilc berfgten. De spaansche regering heeft in het geheele koningrijk de vertaling van Les miserable», van Victor Hugo, verboden. In de vorige week heeft te Douai een hevig on weder gewoed, waarbij 21 arbeiders, die op het land werkten, door den bliksem werden getroffen engeruiraen tijd bewusteloos lagen. Een hun ner werd gedood, terwijl zijne kleederen verbrand werden en de bliksemeeu gat in zijn hoofd en in zijne voeten had gemaakt. Ook een jong meisje verloor daarbij het leven. De Cincin nati Gazette bevat een verhaal door den heer John Mc. Lean Collins, die in de maand april 1861. als verdacht van korres- pondent der Trihune te zijn, te Memphis gearresteerd en tot junij in hechtenis werd genomen, van de gruwelen door de zuidelijken aldaar gepleegd. Onder anderen was hij op het plein der gevangenis ooggetuige dat 85 mannen gegeeselil en 43 opgehangen werden, omdat zij geen trouw aan de zuide lijken wilden zweren. Voorts heeft hij aldaar den 15 mei aan eene dame 13 zweepslagen zien geven, terwijl haar voorts de regterhelft van het hoofd werd kaal geschoren, omdat zij naar Cairo zullende vertrekken, nare blijdschap te kennen gaf weldra in een vrij land te zullen zijn. Te Groningen heeft dezer dagen een 26jarig persoon aangifte gedaan van zijn voornemen tot het aangaan van een derde huwelijk. De heer Mazzara, vervaardiger van het standbeeld van AryScbef- fe v is ilooT 'L, M. den koning benoemd tot rid der der orde van de Eikenkroon. In de volgende maand zal aan het ministerie van binnenlandsche zaken te 'sGravenhage o. a. worden aan besteed het maken van den bovenbouw van ëén wegbrug over den spoorweg van Rozendaal naar Bergen op Zoom. Als middel tegen de tongblaar onder het rundvee wordt het vol gende recept aanbevolen2 ons zink, G ons aluin, f> ons ordi nair zout, 3 flesscben water. Van tijd tot tijd met een spons in den monll in te laten drukken. In de vorige week sloeg te Zutphen de bliksem in een boerenwoning waarin zich acht personen bevonden, 5 werden ter aarde geworpen, waarvan 4 later bijkwamen, terwijl een kind werd gedood. B j het in het wed brengen van paaiden dooreen knecht van ecu stal houder. wilde hij een der paarden een strik in den bek leggen, doch het dier daarmede niet. gediend zijnde beet hem de beide voorste vingers en duim van de regterhand geheel af. Te Celle (Duischland) is jl. zondag een hevige brand uitgebarsten waardoor 59 huizen in de asch zijn gelegd en 17Sfamieljes van hunne woning beroofd. Te Manchester wordt eene lo terij op het touw gezet om voor den werkenden stand het be zoeken der tentoonstelling te Londen te vergemakkelijken. Vooreen schelling het lot koopt men een twaalfde kans op een togtje naar Londen en terug, waaronder natuurlijk ook een toegangkaart tot het tentoonstellingsgebouw is begrepen. Volgens de nieuwe bijdragen tot bevordering van onderwijs en opvoeding van mei, bedragen de vakante hulponder wijzersplaatsen in Zeeland 9. Aangaande eene schilderij van den heer Ingres, welke door den keizer van Frankrijk zou zijn aangekocht doch welk berigt later is tegengesproken, wordt het volgende, verhaaldde heer Rothschild hadden schilder daarvoor 80,000 franks betaald, doch mevr. Ingres vond dit te weinigen begaf zich naar den bankier, van wien zij nog 20,000 franks eischte.guder bedreiging dat zij indien die niet werden uiiberaalil, den koop liever vernietigd zag. De heer Rothschild hield haar aan haar woord tot groot leed we zen van mevr. Ingres, die later de schilderij, doch te vergeefs, voor 50,000 franks heeft aangeboden. Een onlangs te Else- neur overleden onderofficier heeft op zijn sterfbed beleden, dat hij in het jaar 1850 het laboratorium te Rendsburg in de lucht heeft laten vliegen, bij welke gelegenheid 70 menschen het leven verloren. Zijn doel daarmede was. den generaal Willisen. die daar juist inspektiehield, te dooden. Niemand kende tot dusver de oorzaak van die ramp. Het aantal zwemmers en baders bedroeg gedurende de afgeloopene maand aan de utrechtsehe zwem- en badinrigting 5599. Dit aantal is bijzonder groot daar van 1854 tot 1861 in de maanden mei het hoogste aantal baden naauwelijks 2000 heeft bedragen. De londensche tentoonstelling werd zaturdag 11. door 17,282 personen 11,130 met Season Tickets en 6.152 tegen den toe gangsprijs van 5 sh.) bezocht. Jl. maandag, zijnde de eerste dag. dat de entreeprijs slechts 1 sh. is, was de toeloop buiten gewoon groot pn reedsgeruimen tijd vóór de deuren werden geopend, wemelde het van menschen in den omtrek van het gebouw. Iu den nacht van 26 op 27 april is op sommige plaatsen in Tyrol eene vrij sterke aardbeving waargenomen. De gemeente Bodegraven is dezer dagen door een groot gevaar bedreigd geworden. Naar men verhaalt is men van plan geweest, om het aldaar aanwezige kruidmagazijn met de daarbij gelegene schans, in de lucht te doen springen. De per soon die bezig was eene loopgraaf te maken, ten einde op die wijze zijn doel te bereiken, is gevat en bevindt zich in verze kerde bewaring. De volgende aardigheid is te Rome op de versieringen in karton der St. Pieterskerk gemaakt in den gewonen vorm van een gesprek tusschen de twee beelden Pasquino en Marforio. Wat doet de paus thans Pasquino? Hij maakt zich gereed te vertrekken. Onmogelijk ik kan het niet gelooven. 't Is toch waar. hij is reeds bezig om de St. Pieterskerk in te pakken. Door een ooggetuige wordt het volgende uit den slag hij Sheloli in Amerika gemeld. Twee regementen, zamengesteld uit bewoners van Kentucky, waren tegenover elkander gesteld en geraakten in een moorddadig gevecht. Een soldaat der unie had zijn gekwetsten broeder gevangen genomen en nadat dezen aan de bewaking van eenige soldaten was. ging hij voort met zijn buks af tc vuren in zekere rigting. „Schiet niet meer naar die zijde riep zijn broeder hem toe daar bevindt zich vader!" De spaansche bisschoppen werden bij hunne aankomst te Rome door den heer de Mërode bij den paus aldus aangediend „Ik heb de eer aan uwe heiligheid te berigten dat de spaansche vloot te Rome met den spoorweg is aangekomen." Daarmede doe lende oj) de buitengewoon groote hoeden, welke de spaansche geestelijken dekten en de vorm van een boot hadden. Dezer dagen schijnt een lid der belgische kamer, gedurende de zitting bezig zijnde met op zijn buitengoed te visschen, tegen een bezoeker te hebben gezegd „dat hij bet veel ge- noegelijker vond hier naar een baars dan ginds naar een straf- wettelijk idee te moeten visschen," Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 1 dezer: C. J. Bosman, jtn. 22 j. met J. E, de Oude. jd. 24 j. A. Hac- kenberg. jm. 43 j. met H. F. H. Raijdt, jd. 24j. II. de Jongh, jm. 27 j. met J. E. de Jonge.jcL 22 j. H. J. Bruise, jm. 33 j. met H. J. A. van Keil, jd. 20 j. (Van 24 tot 31 mei.) Vlissingen. Gehuwd: I. I. Dewaeij, jm. 26 j. met C. M. J. Akkers, jd. 30 j. A. J. Pichal,jm. 23 j. raetC. J. Palier jd. 23 jaar. BevallenA. M. Boerewinkel, geb. van den Broek, z. I. A. Prince, geb. Zeegers, d. M. van Drielen, geb. Nobels, d. Overleden: I. H. Laffre'e, z. 9 w. C. L- Proost, z. 17j-, G. Schot, z. 5 m. A.M. Pietersen. <1. 3 m. Goes. Gehuwd: P. Ross,jm. 22j. met J. E. Anemaet.jd. 23 j. M. Robijn, jm. 30 j. met S. Verdorst, jd. 23 j. Bevallen B. J. Thijsebaard, geb. Allart, d. G. van Deijck, geb. Lenderinek, d. G. v. d. Hofstede, geb. John, d. W. de Jonge, geb. Kloosterman, d. P. Witterstein, geb. Hess, z. A. Johannissen. geb. Sterk, z. Overleden: E.Jacobs, d. 17 j. K. Veekman, d. 6 j. A. C. Graafmans, vrouw van P. Kools, 29 j. D. Zweedijk, vrouw van H. Versee, 32 j. Zïkrikzee. Bevallen'. J. Bustraan, geb. Axer,z. T. van Dijk, geb. Leeuwe, d. J. Hillebrand, geb. Niesse, z. M. Janse, geb. Tabberné, d. M. A. Hertstein, geb. Vos, a. R. Voorloop, geb. Gudde, d. P. J. Verkaart. geb. Vingerhoed, d. E.Wil- lemse, geb. Berrevoets, z. W. D. Spetters, geb. Schoenmaker, z. W. Vingerhoed, geb. Rogmans, d. (levenl.) W. Gast,geb. van der Werve, z. (levenl.) Overleden: E. Lancoumois de Does, jd. 40 j. J. den Boer, wed. van N. Krabbe, 48 j. Verkooplngen en aanbestedingen. Gisteren heeft ten raadhuize alhier de verpachting plaats gehad van 1. het regt tot het ophalen van den beer en het reinigen der riool putten en goten en 2. het regt tot het ophalen van asch en vuilnis in deze ge meente, beide voor den tijd van zes jaren en tien maanden, ingegaan deu 1 dezer. Voor beide perceelen was de hoogste bieder de heer C. de Jonge, voor de som van f 1 520 per jaar. Aan het lokaal van de centrale direktie van Walcheren had gisteren de aanbesteding plaats van het bouwen van twee vaste bruggen over den middelburg-doinburgschen water gang bestaande uit gemetselde landhoofden, ijzeren leggers en houten dak. Daarvoor was de laagste inschrijver de heerA. Rinders te Breskens voor (le som van f 3860. Deze aanbeste ding is evenwel niet goedgekeurd daar het bedrag boven de raming is. BEHANDELING voor het provinciaal geregtshof in zeeland VAN DE ZAAK VAN JAN PIET ER SMITH, BESCHULDIGD VAN vijftien vHlschhcdcn In gotclirirten van koophandel en het des bewust gebruik maken dier vnlscbc stukken. Het provinciaal geregtshof in Zeeland ving woensdag voor middag omstreeks 10) ure de behandeling aan van het regts- geding tegen Jan Pieter Smith, oud 57 jaren, geboren en wonende le Vlissingen, scheepsmakelaar, thans in hechtenis in het huis van burgerlijke en militaire verzekering alhier, be schuldigd van vijftien valschheden in geschriften van koop handel, door het namaken van bandteekeningen of door ver siering van overeenkomsten, beschikkingen, verbindienissen of bevrijdingen, of door die naderhand iu deze akten in te lasschen, of door bijvoeging tot of verandering van verklarin gen of feiten, welke deze stukken moesten inhouden en doen blijken, en van het des bewust gebruik maken van die valsche stukken. In het bijvoegsel behoorende bij het nommer dezer courant van 21 mei hebben wij de akte van besehuldiging in haar geheel medegedeeld. Het hof was zamengesteld als volgt: mr. C. W. E. Vaillant, voorzitter; mr. J. P. van der Bilt. mr. M. F. Lantsheer en mr. J. W. de Bruijn van Melis-en Mariekerke, raadshceren, be nevens jhr. mr. A. W.Snouck Hurgronje, als bijzittend raads heer; jhr. mr.W. C. de Jonge, griffier.Het openbaarministerie werd waargenomen door air. M. Verbrugge, prokureur gene raal, terwijl als verdediger van den beschuldigde optrad mr. W. C. Borsius, advokaat alhier. Na opening der zitting worden de gewone wagen tot den beschuldigde gerigt en door dezen beantwoord. Hierna deelt de voorzitter mede dat jhr. mr. A. W. Snouck Hurgronje als bijzittend raadsheer zitting heeft en verzoekt den griffier daarvan aanteekening in het procesverbaal te doen. Vervolgens worden voorgelezen het arrest van verwijzing naar deze openbare teregtzitting en de akte van beschuldiging en daarna de aanslagen in het patent van den beschuldigde als koopman en scheeps-kommissionnair, over de jaren 1860/61 en IS61/62, voor den tijd van ee'n jaar ieder, bene vens zijne akte van aanstelling. Bij het afroepen van de lijst der getuigen, waarop voorko men 78 personen, blijken twee afwezig te zijnzijnde de heer Theodore Chailes Engels, assuradeur te Antwerpen, en Abra ham Oosterling, sjouwer te Breskens. De afwezigheid dezer getuigen wordt door den prokureur-generaal voldoende toe gelicht, en op de vraag des voorzitters of de beschuldigde ver langt (lat de behandeling der zaak worde uitgesteld of voort gezet, wordt doDi' diens verdediger de voortgang van 't geding verzocht. Nog wordt de griffier uitgenoodigd aanteekening te doen van de verklaring van den prokureur-generaal en den ver dediger, dat zij geene voorlezing verlangen van de door de getuigen afgelegde verklaringen, waarop aan 38 der op de lijst laatst voorkomende getuigen verlof wordt gegeven tot den volgenden morgen ten 10 ure te vertrekken, terwijl de ove rigen binnen het hofgebouw moeten blijven. Eene door den voorzitter voorgestelde wijziging in de volg orde der getuigen wordt goedgekeurd, waarop het getuigen verhoor een aanvang neemt en worden gehoord I. De heer Eduardus Remsbotrijn, assuradeur te Antwer pen. Deze verklaart bekend te zijn met de stranding van het brikschip Dollart, gevoerd door kapitein Jan Jans Koster, den 9 februarij 1861, op een der banken bij Breskens; zijnde dat schip op een hem thans onbekenden datum in februarij uit Antwerpen vertrokken, terwijl de in het schip aanwezige lading te Antwerpen was geassureerd en de heer A. Benier te Vlissingen, als agent van getuige, aldaar werkzaam was. Niet wetende dat de gezagvoerder van het vaartuig reeds met den beschuldigde in overleg was getreden, is de heer R. JGenicot namens de reederij te Antwerpen als gemagtigde naarVlissin- gen vertrokken. Na vele inoeijelijkheden is men aldaar over eengekomen dat men een gedeelte der lading naarAntwerpen zou overbrengen en dat een deel van het te Vlissingen aange komene daar zou verkocht worden. Op de daartoe strekkende vragen des voorzitters verklaart deze getuige verder bekend te zijn met den eisch tot bergloon van den beschuldigde, welke echter is afgewezen volgens eene tusschen de assuradeurs en den beschuldigde te Antwerpen

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 2