middelburgsche c o urTn t. r 57. Dingsdag 13 Mei. 1862. ZIJNE MAJESTEIT DEN KONING Editie van maandag avond 8 ure. PROGRAMMA VOOR HET 11EZOEK VAN IN ZEELAND, IN DE MAAND MEI 1892. Woensdag, den 31 mei. Art. 1De commissaris des konings en het collegie van ge deputeerde staten, benevens de bevelhebber in de 5e militaire afdeeling. begeven zich tijdig naar het Zij|>e otnZ. M.bij Hoogst deszei Is aankomst in Zeeland te verwelkomen, en van de voormelde plaats naar Middelburg te begeleiden. Z. M. zal aan het Zij pe vermoedelijk tussehen 3 en 4 ure des namiddags, en te Middelburg tussehen 6 en 7 ure in den vooravond aankomen. Art. 2. Het koninklijk stoomjagt zal te Middelburg aan leggen aan den trap voor het Oost-indisch huis op de Rotter- damsche kade. Z. M. wordt aldaar door den burgemeester, aan het hoofd van het gemeentebestuur, verwelkomd. De dienstdoende schutterij van Middelburg plaatst zich tijdig op de kade, in orde van parade; de middelburgscke eerewacht te paard, mitsgaders de leden der afdeeling Mid delburg van het metalen kruis, stellen zich aan den regter- vleugel der schutterij De rijtuigen plaatsen zich voor het front der schutterij, aan den waterkant buiten de hoornen, in de volgorde welke hierna voor den trein zal worden aangewezen. Art. 3. De trein stelt zich op de volgende wijze in bewe ging a. een peleton van het 2e regement infanterie b. hei korps hoornblazers au dat regement c. de eerste kompagnie der dienstdoende schutterij d. de afdeeling Middelburg der leden van het metalen kruis, met hare banier; e. het collegie van gedeputeerde staten, gezeten in twee rijtuigen f de eerste helft der middelburgsche eerewacht, aangevoerd door eenen onder-kommandant; g. Z. M. tie koning, 's konings commissaris en de burge meester van Middelburg; de kommandanten der voormelde eerewacht en der schutterij houden zich te paard, ter regter- en linkerzijde van het rijtuig h. de tweede helft der middelburgsche eerewacht te paard i. de generaal-inajoor hevelhebber der 5e militaire afdee ling en liet gevolg van Z. M. in rijtuigen k. de leden van hetgemeentebestuur. gezeten in 4 rijtuigen; - L liet muzijkkorps der dienstdoende schutterij m. liet overige gedeelte der schutterij Art. 4. De trein gaat stapvoets langs de Rotterdamscbe kade, de Noordzijde van den dam, den Dam, den Korten- en Langendelft, alwaar door de kinderen van de school voor minvermogenden aan Z. M. een welkomsgroet wordt toege zongen voorts over de Groote markt, door de Lange noord straat,-over het Hofplein, door de Wagenaarstraat, over de Balans naar de Abdij, en langs het goevernements-gebouw aan de zuidzijde der Abdij naar het paleis,alwaar Z. M. wordt ontvangen door den commissaris des konings. het collegie van gedeputeerde staten, den generaal-majoor, bevelhebber in de 5e militaire afdeeling, en den burgemeester van Middelburg. Art. 5. De garnizoens-kommandant zorgt voor de noodige bezetting van het plein der Abdij, ten einde de trein ongehin derd het paleis kunne bereiken. Art. 6. Bij aankomst in de Abdij schaart de le kompagnie der schutterij zich aan de noordzijde, tussehen het paleis en de poort; de middelburgsche eerewacht te paard plaatst zich aan de zuidzijde, voor de vergaderzaal der provinciale staten, de afdeeling Middelburg van bet metalen kruis schaart zich op den regtervleugel dier eerewacht. De muziekkorpsen stellen zich op het plein, tegenover het paleis. Nadat Z. M. aan liet paleis is afgestapt, vervolgen de rijtui gen, voorafgegaan door het hiervoren vermelde peloton infan terie, hunnen weg langs de noordzijde en verlaten de Abdij door de poort naar de Balans; het bij art. 3 m vermelde ge deelte der schutterij defileert voorbij Z. M., zonder den trein te verlaten. Hierna defileren de middelburgsche eerewacht en de afdee ling „Middelburg" van het metalen kruisinsgelijksvoorZ. M. Art. 7. De eerste kompagnie schutterij betrekt de wacht aan het paleis; zij zet voor hetzelve de noodige schildwach ten uit. Art. 8. Een officier en een onder-officier der schutterij, be nevens een officier en onder-officier der infanterie en een lid der middelburgsche eerewacht, zullen worden aangewezen om hij Z. M.. indien zulks door Hoogstdenzelve wordt ver- j langd, als ordonnancen dienst te doen. Zij zullen zich daar toe bij des konings adjudant van dienst aanmelden. Art. 9. Ten 8 uur zal door den commissaris des konings een diner aan Z. M. worden aangeboden. Donderdag, den 22 mei. Art. 10. Van des voormiddags ten half tien tot des namid dags ten één uur, zal door Z,' M'audiëntie worden verleend aan de autoriteiten, ambtenaren, officieren en militairen, mits gaders aan particulieren, uit dit gewest. Art. 11. Na afloop der audiëntie, zal Z. M., na gebruik te hebben gemaakt van een aan Hoogstdenzelve door den bur gemeester aan te bieden dejeuner, het merkwaardige van de stad bezigtigen. Art. 12. Ten 7 uur des avonds zal Z. M. gebruik maken van een diner, 't welk Hoogstdenzelve door het gemeente bestuur zal worden aangeboden. Ingeval Z. M.t na afloop van het diner, de verlichting der stad wenschtin oogenschouw te nemen, zal Hoogstdezelve. na het verlaten van het raadhuis, de Groote Markt rondrijden, en achtereenvolgens passeren de Gortstraat, de Nieuwe Haven, de Turf-, Hout-, Londensche-, Bier- en Rouaansche kaden, de Dwarskade, de Zuid- en Noordzijde van den Dam. de Brak straat, de Korte- en Lange Cingelstraten. de Molstraat, den Dam, den Kortendelft. den Langendelft, de Groote markt, de Lange Noordstraat, het Hofplein, en de Wagenaarstraat, om over de Balans en door de Abdij naar het paleis terug te keeren. Vrijdag (len 3.3 mei. Art. 13. Des ochtens ten 8 uur zal Z. M. Middelburg ver laten, om. den weg nemende overGrijpskerke en Aagtekerke. Westkapelle te bezoeken. Hoogstdezelve zal aldaar tegen 10 uur des voormiddags aankomen, en hij den lichttoren door het bestuur der gemeente worden ontvangen. Vervolgens zal Z. M. den Westkapelschen dijk bezoeken, ten einde de werken in oogenschouw te nemen. Hoogstde zelve zal aldaar door de centrale directie van Walcheren worden ontvangen. Hierna zal door eenige la'hdliéSett naar den ring worden gereden. Na van eendoor die directie aangeboden déjeuner te heb ben gebruik gemaakt. zalZ.M. zich aan het Hoofd inschepen, ten einde zich naar Vlissingen te begeven. Art. l i. De koning wordt, bij Hoogstdeszelfs aankomst te Vlissingen, ontvangen door het gemeentebestuur, mitsgaders de burgerlijke en militaite autoriteiten. Z. M. zal, na het merkwaardige daar ter plaatse hezigtigd te hebben, gebruik maken van een aan Hoogstdenzelve door den gemeenteraad aan te bieden diner, en na de verlichting der stad te hebben in oogenschouw genomen, naar Middelburg vertrekken. Z. M„ aldaar aangekomen, zal eene soirée. ten huize van den commissaris des konings, met hoogstdeszelfs tegenwoor digheid vereeren. Zaturclag, (len 24 mei. Art. 15. Z. M. zal des ochtends ten S uur van Middelburg vertrekken, en zich over Koudekerke naar Vlissingen bege ven, ten einde zich aldaar aan boord van het koninklijk sloomjagt in te schepen, om daarmede, ongeveer ten 10 uur te Hoofdplaat aan te komen. Art. 16. Van laatstgemelde plaats zal Z. M. naar Biervliet en IJzendijke vertrekken. Hoogstdezelve zal zich in beide gemeenten eenige oogenblikken ophouden. Art. 17. Ten 11 -uur zal Z. M. over Waterlandkerkje naar Aardenburg vertrekken en. na een kort oponthoud, zich naar Sluis begeven, ten einde aldaar tegen half vier uur aan te komen. Art. 18. Z. M. zal te Sluis door het gemeentehestunr wor den ontvangen en, na bezigtiging van het merkwaardige dier plaats, gebruik maken van een door gemeld bestuur aan hoogstdezelve aan te bieden déjeuner dinatoir. Art. 19. Z. M. zal vervolgens ten half acht uur Oostburg bezoeken, en na eenige oogenblikken aldaar te hebben ver toefd, de reis over Schoondijke naar Breskens voortzetten. Ten 9 ure zal Z. M. aan boord van het koninklijk stoom- jagt den terugtogt naar Vlissingen aannemen en zich van daar weder naar Middelburg begeven. Zondag den 35 mei. Art. 20. Na bijwoning der voormiddag-godsdienstoefening in de Nieuwekerk, zal Z. M. naar Veere vertrekken en het merkwaardige aldaar bezigtigen. Art. 21. Vervolgens zal de koning zich, over Vrouwepolder en de Oranjezon, naar het buitenverblijf Overduin begeven, en aldaar gebruik maken van een door den heer mr.de jonge van Ellemeet aan hoogstdenzelve aan te bieden dejeuner. Art. 22. Z. M. begeeft zich hierna tiaar Domburg, en keert, na het badhuis, het plateau enz. aldaar te hebben bezigtigd, over Oostkapelle, Serooskerke en St. Laurens, naar Middel burg terug, alwaar hoogstdezelve ten 7 ure deel neemt aan een diner ten huize van den commissaris des konings. Maandag den 36 mei. Art. 23. Ten 8 ure des ochtends zal Z. M. Middelburg ver laten, en, na buiten de Vlissingsche poort (alwaar de dienst doende schutterij zich tijdig in orde van parade zal hebben gesteld) van het gemeentebestuur afscheid te hebben geno men, zich over Oost-Souburg naar Vlissingen begeven. Hoogstdezelve zal. na van het gemeentebestuur, de burger lijke en militaire autoriteiten afscheid te hebben genomen, van daar met het koninklijk stoorajagt de reis naar Neuzen aanvaarden. Art. 25. Bij des konings aankomst aldaar (welke ongeveer ten 10 ure des voormiddags zal plaats hebben) zal Z. M. door hetgemeentebestuur en de burgerlijke en militaire autoritei ten worden ontvangen. Na bezigtiging der waterstaatswerken zal Z. M. naar Sas van Gent en Axel vertrekken, den weg nemende langs het kanaal en het zijkanaal, teneinde in beide plaatsen eenige oogenblikken te vertoeven. Van Axel zal hoogstdezelve naar Hulst vertrekken en aldaar vermoedelijk ten half vijf ure des namiddags aankomen. Art. 24. Z. M. zal te Hulst door het gemeentebestuur wor den ontvangen, en na gebruik te hebben gemaakt van een door dat bestuur aan hoogstdenzelve aan te bieden dejeuner, van daar ten half zeven ure door de gemeente Hontenisse naar Walzoorden vertrekken en zich aldaar weder aan boord van het koninklijk stoomjagt begeven. Z. M. zal den nacht aan boord van het jagt op stroom voor Walzoorden doorbrengen. Dingsdag, den 2? mei. Art. 26. In den vroegen morgen zal het jagt de Schelde opstoorrien. tot aan Fort Bath, en vervolgens terugkeeren tot Ilansweert. Z. M. zal aldaar aan wal gaan ter bezigtiging der kanaalwerken te dier plaatse. Hoogstdezelve zal zich daarna over Schore, Biezelinge. Ka- pelle en Kloetinge naar Goes begeven, en ter laatstgemelde plaats tegen één uur van den namiddag aankomen. Art. 27. Na aldaar door het gemeentebestuur te zijn ont vangen, zal Z. M. het merkwaardige van de stad in oogen schouw nemen en voorts gebruik maken van een aan hoogst- de Mlvcdcior dat be-tutir.aan te bieden jléjeuner.. Art. 28. Z. M. zal de reis vervolgens voortzetten over 'sGravenpolder. Nisse. Héinkenszand en 'slleer-Arendskerke, in de beide laatstgenoemde gemeenten vermoedelijk eenige oogenblikken vertoeven, en zich verder begeven naarWol- phaartsdijk, ten einde zich aldaar weder aan boord van het inmiddels daar aangekomen koninklijk stoomjagt in te sche pen en den nacht door te brengen. Woensilag, den 38 mei. Art. 29. Ten half acht uur zal Z. M. te Kortgene aan wal stappen, zich van daar over Wissekerke naar Colijnsplaat begeven, en. na eenige oogenblikken toevens te dier plaatse, zich weder op het stoomjagt inschepen, ten einde het eiland Tholen te bezoeken. Art. 30. Z. M. zal bij z'jne aankomst te Tholen, welke ongeveer ten één uur des namiddags zal plaats hebben, door het gemeentebestuur en verdere auto iteiten worden ontvan gen, en vervolgensgebruik maken van een aan hoogstdenzelve door dat bestuur aan te bieden déjeuner. Daarna zal hoogst dezelve de gemeenten Poortvliet, Sclierpeiusse, St. Maartens dijk, Stavenisse, St. Annaland en Oudvossemeer bezoeken, en vervolgens weder naar Tholen terugkeeren. om aan boord van het op de rivier deEendragt liggende stoomjagt den nacht door te brengen. Donderdag, den 39 mei. Art. 31. Indien het getijde het toelaat, zal Z. M. de rivier de Eendragtdes ochtends verlaten, om ten half negen of negen uur aan den Anna-Jacoba-polder, onder de gemeente Si. Phi- lipsland, aan wal te gaan. Hoogstdezelve zal aldaar door den eigenaar van dien polder, den heer del Campo genaamdCamp, worden ontvangen, eu den polder in oogenschouw nemen. Art. 32. Z. M. zal van daar met het stoomjagt de reis naar Zierikzee aanvaarden, en te dier plaatse ten half twee uur des namiddags aan ue Nieuwe Haven aan wal stappen. Hoogstdezelve zal, na aldaar door het gemeentebestuur en verdere autoriteiten te zijn ontvangen, een gedeelte der stad, alsmede de gemeenten Dreischor, Zonnematre, Bommenede en Noordgouvve bezoeken. Te Zierikzee teruggekeerd, zal Z. M. gebruik makenvan een aan hoogstdenzelve door het bestuur aan te bieden diner, en daarna de verlichting der stad in oogenschouw nemen. Z. M. zal zich vervolgens weder aan boord van bet stoom jagt begeven, 't welk, bij gunstig getijde, nog des avonds de haven zal verlaten, en gedurende den nacht aan het haven hoofd zal blijven liggen. Vrijdag den 30 mei. Art. 33. Des ochtends ten half acht uur zal het stoomjagt, aan boord waarvan zich inmiddels de president der centrale directie van Schouwen. Burgh en Westland. benevens de te Zierikzee gevestigde ingenieur van den waterstaat zullen heb ben begeven, langs Flaauwers naar Burgsluis vertrekken. Z. M. zal aldaar aan wal stappen en door het gemeentebe stuur van Burghbenevens door de centrale directie van Schouwen, Burgh en Westland worden ontvangen. Art. 34. Z. M. zal zich van daarover Burgh en Haamstede

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 1