gevoerd, dan is de voorgestelde traktementsverhoogingniet noodig. De heer Fokker herinnert dat er wel eene oproeping heeft plaats gehad toen er eene vakature bestond voor de betrek king van klokkenist, welke betrekking toch niet van gelijk belang kan gerekend worden als die van gemeentebouw meester. De lieer Lantsheer beweert dat eene oproeping niets betee- kent zoo de raad voornemens is, iemand te benoemen die met de zaken dezer stad bekend is, en indien men zoodanig iemand op het oog heeft. De heer Snouck Hurgronje zegt dat de persoon dien men op het oog had bij het ontstaan der vakature, toen nog niet zelfstandig had gewerkt. Nu echter heeft men gezien dat hij voor de vereischte werkzaamheden berekend is en men hem voor de betrekking des noods gerust zou durven voordragen. Mogt deze overtuiging gedeeld worden, dan zou eene oproe ping zeker niets beteekenen. Hierop verlangt de heer van Diggelen dat, daar er per- soons aanduidingen schijnen plaats te hebben, de zitting in eenegeslotene overga. Dit verlangen wordt ondersteund, zoo dat de openbare zitting, nadat de voorzitter zich nog tegen het doen eener oproeping heeft verklaard, voor eenigen tij<1 wordt gesloten. Na de heropening wordt met 10 tegen 3 stemmen besloten geene oproeping te doen plaats hebben. Yóór stemden de heeren Fokker, van Visvlieten Damrae. Het voorstel omtrent de traktementsverhooging wordt aan genomen met 11 tegen 2 stemmen van de heeren Fokkeren van Visvliet. De benoeming zal in eene volgende zitting plaats hebben. Wordt overgegaan tot de benoeming van hulponderwijzers en leden van het stembureau voor de verkiezing van leden der provinciale staten op 13 dezer. De heeren Lambrechtsen van Ritthem en van Visvliet belasten zich bij deze benoe mingen met den voorzitter en sekretaris met de opname der stemmen. Achtervolgens zijn benoemd: tothulponderwijzer op de burgerschool C de heer J. C. de Back tot hulponderwijzer op de school voor minvermogenden de heer J. J. Nierse tot leden van het stembureau voor de verkiezing op 13 mei, de heeren Caland en Siffié. en tot plaatsvervangers de heeren Rekker, Damme en Fokker. Het stembureau wordt vervolgens door den voorzitter onder dankzegging ontbunden. De heer Fokker geeft in bedenking om den gewonen weke- lijkschen marktdagbij gelegenheid van de komst van Z. M. den koning een dag vroeger en alzoo op woensdag 21 dezer te houden. Ook de heer van de Graft acht zulks wenschelijk. De voorzitter antwoordt hierop, namens burgemeester en wethouders, dat hiertegen geen bezwaar bestaat, zoo dat aan dit verlangen zal worden voldaan. Hierop is de openbare zitting gesloten. MEXfiE LWfiEX afstammeling deden vervangen uit het grijze koningshuis der Bourbons. Murat was een officier der fortuin en niet geschikt j deu scepter te voeren, hem door Napoleon gegeven. Zijne weifelende houding na de abdicatie van Frankrijks keizer en zijne doldriftige uitvallen na de terugkomst van Elba, droegen de bewijzen dat hij slechts de moedige fantastische ruiter generaal was gebleven, die zich weder door het prestige van zijn keizer voelde aangetrokken, hoewel het behoud zijner staten hem door Oostenrijk was gewaarborgd. Napoleon en Murat hadden te zamen het schitterendst ge luk gekend, het grievenst ongeluk spaarde hen evenmin. Waterloo en St. Helena, Tolentino en Pizzo. zijn de namen die hunne dagen van tegenspoed in onze herinnering terug roepen. Napoleon wilde zijn heerschappij herwinnen, Murat wilde zijn weldoener bijstaan. Beider gelukszon was echter voor altijd ondergegaan. Napoleon en Murat werden overwonnen en de laatste zag zijne plaats op den troon weder ingenomen doorkoning Fer dinand. Joachims gemalin begaf zich na de bezetting van Napels met hare vier kinderen aan boord van een engelsch eskader dat haar naar Triest bragt, onder bescherming van den keizer van Oostenrijk. De ongelukkige koningin van Napels nam na den dood van haren echtgenoot den titel aan van gravin von Lipona (anagram van Napoli) en bewoonde voortaan de villa Campo Marzo in de nabijheid van Triest. In 1839 stierf zij te Florence. Hare vier kinderen waren Laetitia Josephe, gehuwd met den graaf Pepoli, minister van koophandel in Italië.en Louize Julie Caroline, gehuwd met den graaf Rasponi»te Ravenna; Napoleon Achille,welke later naar Amerika vertrok, aldaar huwde en kinderloos op zijn landgoed in Florida in 1817 is gestorven; Napoleon Lucien Charles, thans lid van den franschen senaat en vroeger insgelijks in Amerika gehuwd met miss Caroline Georgine Fraser. De levensgeschiedenis van dezen afstammeling van Joachim, in Amerika is niet zonder belangrijkheid. Armoede en onge luk spelen daarbij voornamelijk de hoofdrol, zoo zelfs dat de oprigting van een meisjesschool de beide echtgenooten voor gebrek heeft behoed. Op het berigt der omwenteling in Frankrijk vertrokken beide naar het vaderland en vergaten door hun ontvangst aldaar weldra hun lijden, doorgestaan verre van den franschen bodem verwijderd. Napoleon Lucien Charles begon aldaar zijn staatkundigen loopbaan die hem weldra op de hoogte bragt van senator, waartoe hij op 25 januarij 1S52 werd benoemd. Uit het huwelijk van Napoleon Lucien Charles Murat met miss Caroline Georgine Fraser. die de protestantsche gods dienst beleed, en van waar men meent dat de dochters uit dezen echt geboren het geloof hunner moeder hebben ge volgd zijn'vijf kinderen geboren Carolina, gehuwd met den baron de Chassiron. Jozef Joaehira Napoleon, officier bij het fransche leger, Achdle, Louis Napoleon en Anne, welke laatste in 1841 geboren werd. Op deu 10 oktober 1815 werd te Pizzo in Calabrië een krijgsman gefusilleerd, die tnet onbegrijpelijke verblinding het denkbeeld had opgevat den toenmaligen koning van Na pels te onttroonen. Tot in zijne laatste oogenblikken toonde deze dappere krijgsmakker van Frankrijks eersten keizer den moed, welke hem steeds had onderscheiden op het slagveld en hem spoedig tot hoogen rang in het napoleontische leger had doen opklimmen. Moedig ontving hij uit de geweren der sol daten den dood. die hem nog slechts weinige maanden te voren in den slag van Tolentino gespaard had het veld van eer mogt zijn sterfbed niet wezen en de dappere ruiter-gene- raal Joachim Murat stierf gefusilleerd. De gelukszon van den grooten Napoleon, wier stralen ook voor zijnen voorspoed noodig waren geweest, was ondergegaan, en de zoon vanden herbergier te Bastide. bij Cahors. had een einde gevonden, dat weinig beantwoordde aan de droomen die vroegere dagen hem hadden voorgespiegeld. Wanneer men in de talrijke veldtogten van Napoleon den schitterenden Murat aan het hoofd zijner ruiters zag chargeren, dan kon men het hem gemakkelijk vergeven, de voor hem minder aantrekkelijke studiën der theologie te hebben vaar wel weze"d studiën waartoe hij opgeleid was, en waaraan hij zelfs na het college te Cahors, waarop hij door protcktie was geplaatst, te hebben verlaten te Toulouse zijne krach ten had gewijd. Dat de sabel dan ook beter in zijne vuist paste dan het ge- tijdeboek. bewees hij spoedig door zijn ijver voor de dienst en zijne dapperheid in het gevechtde eerste oorlogen onder de republiek gaven hem ruimschoots gelegenheid om zich tc onderscheiden, en weldra werd op hem het oog gevestigd van zijne opperbevelhebbers, tot dat hij eindelijk met Napoleon in aanraking kwam. De voortdurende krijg, waarbij zoo vele dapperen vielen, deed hem inkorten tijd tot generaal op klimmen. In januarij 1800 huwde Murat met de jongste zuster van Napoleon. Maria Annunciata Carolina Buonaparte, welke om haar edel karakter en geest zich zeer onderscheidde. Van dezen tijd afvielen aan den gunsteling van Napoleon allerlei schitterende eerbewijzen te beurt, en vergezelde hij den keizer op zijne veldtogten. waarin hij zich die onderscheiding waar dig betoonde. In maart 1S05 schonk Napoleon zijn schoon broeder het door Beijeren aan Frankrijk overgelatene groot hertogdom Berg, waarop hij later in 1808 tot koning van Napels werd benoemd en daarvoor zijn groothertogdom weder aan den keizer afstond. Murat bezat echter niet de hoedanigheden, die den vorst van Napels in die moeijelijke tijdsomstandigheden hadden hehooren te kenschetsen. Een schitterend uiterlijk, dat hem dikwijls bij een tooneelprinshad doen vergelijken,brandende eerzucht en moed die aan vermetelheid grensde waren dan ook geene eigenschappen, die hem op waardige wijze den HAABELSBEItlGTEN. Meekrap prijzen. Rotterdam 5 mei. In meekrap was heden eene flaauwe markt; alleen tot lagere prijzen was er eenige vraag. Graanmarkten enz. Amsterdam 5 mei. Tarwe onveranderd. Raapolie op zes weken f 4SJ. Lijnolie op zes weken f 37^. Rotterdam 5 mei. De prijzen der granen hebben geene verandering ondergaan. Middelburg 5 mei. Raapolie f 51. Patentolie f53. Lijn olie f 39} per vat op 0 weken, op kontant f i lager. Axel 3 mei. Tarwe f 10,05 a f 11,40; Rogge f7.05 a f 8.20; Wintergerst f5.85 a f 6,30; Zomer dito f 5.15 a f 5,40Haver f 3.25 a f 3.75Paardenboonen f 7.35 a f 7.55 Duivenboonen f7.95 afS.20; Bruineboonen f 0,35 a f 11.20; Groene erwten f9.80 a f 10.25; Gele dito f9,35 a f 9,80 Graauwe dito f9.80 af 10,45; Boekweit f7,a f7,30. Nederland Rusland. Polen. Spanje. Oostenrijk, Belgie. Portugal. Grenada. Venezuela, Illinois. Mexiko. 2} pet. 3 Frijzea var» circktcn Amsterdam 5 mei. Certifik. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 4} Oblig. 1798/1810 5 Certitik. Hope co4 dito dito 1855, 6de serie. 5 dito6 Aand. spoorweg Leening 18604} Schatkistobligatien4 Obligatien 2 dito binnenlandsch3 Certifik. coupons bewijzen Krediet instelling Obligatien Weener metalliek 5 dito amsterdamsehe5 dito nationale 5 dito 1847/1852 2} Bank aktien 3 Certiiikateu bij Rothschild 2J Obligatien3 dito nieuwe dito dito dito dito 3 2* 7 3 75 I 98 a |J40| '101 75 1 91 i 53j 196} 89} 431 48} 10} 521 773 441 44} 22} S2} 301 Coupons en losbare obligatien. Amsterdam 1 mei. Metalliek f22,30 a 32}; Napelsche f—Diverse engelsche in L f 11,67}: Engelsche Russen f 11,67} Fransche f 55,50 Belgische f55,62}: Pruissische f34,561 Spaansche piasters f2.38 Spaansche coupons per fr. fHanib. Russen f 31,87} Russische in zilveren roebels f33,25; Poolsche in fl. f26,87}; Nationale metal liek f28,95 Dollars f ZEETIJDIXdEN. Den 3 dezer is te Veere aangekomen het schoonerschip Calharina 'Elisabeth, gez. J. Pander, van Engeland met steen kolen, soda. enz. Door schipper P.van der Staal, voerende den nederland- schen loodskotter no. 2 van Vlissingen. is op zondag den 27 april des namiddags ten 2 ure op de hoogte van Owersligt- schip N. ten O. gepraaid het nederlandsclie schoonerschip Argus. gez. N. Tuk, van Rotterdam naar Valparaiso; alles was wel aan boord. Sedert 3 dezer zijn de reede van Vlissingen gepasseerd, bestemd voor Antwerpen: Eenigheden. gez. Clausen. Kiel Neptun, gez. Sclil ij ter, Christiania: Anlonie. gez. Mohr. Stral- sund; Maria gez Londpn. Wilhelm, gez. August, der Preischut. gez. Volkmann. Marschall gez. Iordan. Comet, gez. Ruchel, allpn van Stettin Preciosagez. Hallengren, Gothen burg; Wilhelm Teil. gez. Busch. Tontberg. Voor Brussel bestemd La Marie, gez. Bouehère. Bourdeaux. Van Antwerpen gezeild Matlheio Sf Mary. gez. Johannes- sen. Ostende; Carolina Lyders. gez. Troest. Aarhuns; Sea BirdgezNuttall. Rotterdam. Van Gent gezeild Mystery gez. Hudson, Dublin. Van Vlissingen: Hugo Grolius gez. Vogelensang, Batavia; en van Leuven gezeild Prins Wallis, gez. Simpson. Londen. RU1TEXL/1XO. Londen 3 mei. ten 12 ure. Consols 93 Weenen3mei. (slotprijzen) Metallieks pet. 72,20. Parijs 3 mei. (slotpr.jjH pet. compt. 97,75 3 pet. 71,10. Algemeen overzigt. Volgens een berigt van La patrie waarop wij lieden in de eerste plaats de aandacht willen vestigen zijn door den fransehen gezant bij den president der Zuidelijke staten voor stellen gedaan om met het Noorden tot eene schikking te komen. De president Lincoln zou met den aard der voorstel len volkomen bekend zijn. De laatste berigten betrekkelijk den oorlog in de Ver- eenigde Staten komen niet in allen deele overeen. Zoo wordt b. vin bet eene berigt gezegd dat de gekonfedereerden 100,000 man in den omtrek van Corinh hebben zamen getrokken, ter wijl uit eene onderschepte depeche blijken zou dat de gene raal Beauregard slechts over 35,000 man beschikken kan. De zuidelijken, van het hagehelijke van bun toestand overtuigd, geven voor, dat hun verlies niet onoverkomelijk zou zijn, zoo zij al Savannah en Charleston moesten overgeven, maar zij erkennen dat hunne zaak als verloren is te beschouwen indien zij bij Connth verslagen worden. De tijding dat de oosten rij ksche regering een ontwerp van wet oj) de ministeriële verantwoordelijkheid aan de kamers zal voorstellen heeft eene tijdelijke rijzing der fondsen te weeg gebragt. Z schijnt echter onvoldoende om de openbare mee ning tot kalmte te brengen. Ten gevolge van voortdurende verhooging van belastingen doet in tegendeel de ontevreden heid krachtiger hare stern hooien. In Hongarije vertoonen zich n.euwe bewegingen, en de weigeringen tot het betalen der belasting nemen zoo zeer toe dat de overheid te Pesih de belastingschuldigen weer met militaire inlegering bedreigt. In Boheme neemt de nationale partij tegenover de duilsche meer en meer eene vijandelijke houding aan. Te Warschau zijn gisteren bij het eindigen der godsdienst oefening weder een twintigtal personen gearresteerd, waar onder enkele vrouwen. In Griekenland worden voortdurend verschijnselen waarge nomen die ons dit land voorstellen als ten prooi aan oneen ig- heden en onlusten. Te Missolonghi hebben oproerige bewe gingen plaats gehad en de lessen der universiteit te Athene blijven steeds geschorst ten gevolge van den oppositiegeest der studenten. De opstandelingen te Nauplia die zich op fransche en en gelsche vaartuigen hadden ingescheept en, gelijk wij in ons vorig notnmer vermeldden, naar Smyrna hadden koers gezet, zijn ook daar niet bijzonder gastvrij ontvangen. De pacha- goevérneur heeft geen verlof willen geven tot hunne ontsche ping. Hij heeft hen voorloopig in liet lazaret hun intrek doen nemen, in afwachting van nadere orders. Het ministerie van Portugal, dat, zoo als wij dezer dagen mededeelden, in eene krisis verkeerde, schijnt thans volgens verschillende berigten te zullen aanblijven. De koning heeft officieel zijn huwelijk bekend gemaakt. Het berigt dat prins Napoleon eene reis naar Napels zal doen, waaraan een officieel karakter wordt toegeschreven, heeft veler opmerkzaamheid gewekt, te meer daar men ieder gerucht aangrijpt om wenschen en verwachtingen op te bou wen voor de eenheid van Italië. Gedurende het verblijf te Napels van prins Napoleon zal prins Oscar van Zweden zich insgelijks derwaarts begeven. De wereldtentoonstelling is donderdag geopend, doch liet is er verre van af dat alles reeds in orde zou zijn. Een onzer medewerkers zal ons van het merkwaardigste wat de tentoonstelling kenmerkt verslag doen. en wij hopen binnen weinige dagen zijn eersten brief op te nemen. Vele couranten bevatten reeds beschrijvingen van het gebouw en de plegtig- heid der opening, welke van groote opgewondenheid getui gen. Als een tegenhanger daarvan deelen wij heden mede wat de verslaggever van het Journal des dëbats van een en ander gezegd heeft. Voor de verdere builenlandsohe berigten en de adverlenliën zie men het bijvoegsel snell'ersdrukkbrij van de gebroeders abrahams.

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 4