Ouderdom der overledenen: beneden het jaar 9 en van 1 tot 5, 4.15 tot 20, 1. 30 tot 35,1. 40 tot 45,1. 45 tot 50,1. 55 tot 60,1. 60 tot 65, 3. 65 tot 70.1. 70 tot 75,175 tot 80, 2. 80 tot 85,1. S5 tot 90,1. 90 tot 95,1. VerSioojpiiigesi en aasihestcdingesi. Dingsdag zijn te Meliskerke ten verkoop aangeboden de navolgende perceelen I. Een huis, schuur en erf, met tuin en boomgaard, aldaar, verkocht voor f 2550. II. 42 roeden 60 ellen bouwland, mede aldaar, verkocht voor f 610,75. The rmonj e 8 erst a n d 21 april 's av. 11 u. 50 gr. 22 's morg. 7 u. 52 's midd. 1 u. 70 's av. 11 u. 52 gr. 23 's morg. 7 u. 52 's midd. 1 u. 56 gr. 25li ITËXLiAlVD. Algemeen overzigt. De laatste dagen hebben zich door geene gebeurtenissen van staatkundig belang gekenmerkt. De groote vraagstukken die Europa bezig houden zijn, voor zoo ver zij althans onder het bereik onzer waarneming vallen, weinig van gedaante ver anderd. Laten wij den blik weiden over een ruimer tijd vak dat achter ons ligt. dan zien we dat toen de vorige lente een aanvang nam dezelfde vraagstukken de gemoederen vervul den. en dat men nu evenmin als toen met zekerheid kan aan nemen dat een van alle de oplossing nabij is.Wel doen zich van tijd tot tijd verschijnselen voor. waaruit men geneigd is op te maken, dat de tijd nadert waarop het bezit van Rome als hoofdstad de eenheid van Italië meer bevestigen zal, maar toch is de staatkunde welke thans door Napoleon ten opzigte van Italië gevolgd wordt te veel door nevelen omhuld om tot andere dan zeer gewaagde gevolgtrekkingen te kunnen leiden. Zeker is het echter dat het gedrag van Napoleon grootendeels behcc eht wordt door de inwendige gesteldheid van Frank rijk. De toestand waarin Frankrijk verkeert oefent op de gebeurtenissen iu Europa nog steeds een, overwegenden in vloed uit, en juist daarom is het te betreuren dat wij van den waren toestand, van den geest der bevolking slechts zeer onvolledige kennis dragen. De parijssche dagbladen hebben ten dien aanzien voor ons zeer geringe waarde. Hoe toch zal men eenig geloof kunnen schenken aan de dagbladen wier bestaan van een ministers woord afhangt, die bij de minste overtreding in 's ministers oog eene waarschuwing ontvangen en bij de derde gevaar loopen van opgeheven te worden. Alle woorden die haar worden voorgezegd dient de parijssche pers uit te spreken, maar ook te zwijgen hetgeen haar niet ver oorlooft is mede te deelen. De regering stelt als het ware redakteuren aan en ontslaat ze. Nog kortelings duldde zij niet dat de heer Einile de Girardin redakteur van de Presse werd. Iloe wil men dan den toestand van Frankrijk en de oppositie tegen de despotisch-keizerlijke sabelregering beoor- deelen. indien het zelfs de pers niet veroorloofd is hare be schouwingen over buitenlandsche instellingen mede te deelen La mi de la religion ontving nog kort geleden eene waarschu wing omdat hij het artikel van vorst Galitzin „Eerste schrede tot de ministeriële verantwoordelijkheid in Rusland" in zijne kolommen opnam. De minister van binnenlandsehe zaken oordeelde dat dergelijke mededeeling nadeelig kon zijn voor Frankrijks instellingen en koesterde vrees dat de franschen ook lust konden krijgen in verantwoordelijke ministers. De dagbladen in de departementen kunnen zich wel is waar eenigzins vrijer bewegen dan de parijssche. daar zij niet zoo streng aan de censuur zijn onderworpen. Maar toch kunnen zij als woordvoerders van dezeofgene politiekerigtingslechts algemeenegrondstellingen bespreken, zonder die op Frankrijk onmiddellijk toe te passen. La gironde de Bordeaux, Le progres de Lyon, Le semaphore de Marseille, Le phare de Nantes, La constitution d'Auxerre. Le memorial des deux- aèvres van Niort hebben eene veel liberalere rigting dan de parijssche dagbladen. In de redaktie van Le siècle en van La presse, organen der zoogenaamde keizerlijke demokratie vindt men om dat hare standaarddragers laaghartige vleijers des kei zers zijn den naam van niet eenen demokraat die de grondstellingen der zuivere demokratie belijdt. Jules Simon, Carnot, Goudchaux, Pelletan, Joh. Reijnond en verscheidene anderen zouden zich niet willen verlagen om mede deel te nemen aan de zoogenaamde demokratische ondernemingen welke geheel en al door den administratieven invloed be- heerscht worden zoo als de bladen aan welke mannen als Havin, Bedollière. Delord en anderen werkzaam zijn. Slechts twee bladen zijner, die nog eenig overblijfsel van vroe gere onder de tegenwoordige omstandigheden natuurlijk eene betrekkelijke onafhankelijkheid bezitten. Konden Le Courrier du dimanche en de in 1S61 opgerigte Temps, onder de meesterlijke leiding van Nefftzer, openlijk de open bare meening verkondigen, deze en ook het Journal des débats zouden ons welligt leeren dat er in Frankrijk en vooral in Parijs een vuur smeult 't welk bij de minste aanwakkering tot een brand kan overslaan. Zij zouden ons welligt zeggen met hoeveel afkeuring de meeste regeringsdaden begroet worden, hoezeer de belastingen drukkend zijn. hoe velen tegen de regering om hare dubbelzinnige houding in zaken van gods dienst zijn ingenomen, in hoe verre het Orleanisme ten koste van Napoleons troon meer en meer aanhang verkrijgt, niet al leen in Parijs en Lvon, maar in de meeste middelpunten eener departementale bevolking, hoe bij het leger meer en meer een geest van ontevredenheid zigtbaar wordt, welke door de voor een groot deel mislukte expeditien naar Svrië en Mexiko niet weinig toeneemt. Van dit alles kunnen wij ons nu slechts een zeer gebrekkige voorstelling vormen. Maar het weinige dat wij, door de vel schillende berigten te vergelijken, kunnen vernemen, is toch van dien aard dat het geen grond geeft om tot een duurzaam bestaan van het tegenwoordig keizerrijk te besluiten. Vercenlgdc Staten. Volgens berigten van Reuters agentschap uit New-York 9, dezer heeft er bij Corinth (in de Mississippi aau de grens j van Tennessee) een hevige veldslag plaatsgehad. De zuide- j lijken, onder bevel van de generaals Beauregard en Johnston, hebben de bondstroepen aangevallen en aanvankelijk een aanmerkelijk voordeel behaald. Nadat de bondstroepen ver sterking hadden gekregen, zijn de zuidelijken teruggetrokken. Het verlies van de noordelijken wordt op 20,000 en dat der zuidelijken op 35,000 man begroot. De generaal Johnston moet gesneuveld en de generaal Beauregard gekwetst zijn. Hoewel, zoo als reeds bekend is. de zuidelijken 70 a 80.000 uian bij Corinth hadden zamengetrokken, is het toch zeer waarschijnlijk dat het getal van de aan beide zijden geleden verliezen van manschappen zeer overdreven zal zijn. Ook het Mississippi-eiland no. 10, bij Memphis, waaraan veel gewigt wordt gehecht, is thans door de noordelijken be- magtigd. Mexiko. Uit Vtra-Cruz wordt gemeld dat op 23 maart de generaal Prim en de spaansche troepen te Oribaza waren en het fran- sche expeditie-leger te Tehuacan. Weldra zal het laatste 7500 manschappen bedragen, als de versterkingen zullen zijn aangekomen. La Seine was op 9 april met den generaal Douai en verdere hoofdofficieren te Tefterifte. Men spreekt van eene vervanging van den vice-admiraal Juriën de Lagravière door den schout bij nacht Chaigneaux, in het opperbevel over de fransche zeemagt. De president Juarez heeft eene gedwongene leening van 10 millioen uitgeschreven, waarin de gemagtigden der bondge- nooten eene schending van het verbond hebben gezien. Zij hadden dien ten gevolge een ultimatum gezonden, waarbij verklaard werd dat de inning dezer som het afbreken der onderhandelingen en bet hervatten der vijandelijkheden ten gevolge zou hebben. De generaal Almonte was oplast van Juarez gearresteerd. De stad Mexiko was ten gevolge van de ontdekking eener zamenzwering in staat van beleg verklaard. Engeland. In een brief aan den president van de kamer van koophan del te Manchester, heeft de beer Cobden zijne denkbeelden ontwikkeld met betrekking tot de volgens hem noodzakelijke verbeteringen in het volkenregt. Deze zijn de volgende1. onschendbaarheid van den privaten eigendom op zee; 2. be perking der blokkaden tot zeearsenalen en tot steden, die ook van de landzijde belegerd worden, behalve wat betreft den invoer van erkende krijgskontrabande; 3. bepaalde onschend baarheid der onzijdige koopvaardijschepen, zoo lang zij in volle zee zijn, met dien verstande dat het niet geoorloofd is aan een vreemd schip om. liet zij in oorlogstijd het zij gedu rende den vrede, het regt van onderzoek uit te oefenen. Vol gens hem zijn dit de noodzakelijke gevolgen van wijzigingen welke reeds in het volkenregt hebben plaats gehad, en welke door hem meermalen reeds zijn verdedigd. De brief, waarvan wij hierboven slechts de slotsom mede deelden, wordt door The times wederlegd. Dat blad komt in de eerste plaats op tegen de bewering van den heer Cobden dat de Vereenigde Staten, onder medewerking van Frankrijk, Rusland en andere staten, een voorstel gedaan hebben, om te verkrijgen dat schepen en ladingen in tijd van oorlog tegen de gewettigde in beslagneming gewaarborgd zijn. Volgens The times had de heer Cobden wel mogen zeggen hoe en wan neer dat voorstel gedaan is. want tot nog toe heeft men niets daarvan vernomen, en hij heeft dus misschien reeds als positief aangenomen, wat hij hoopt dat eenmaal gebeuren zal. Na vervolgens de verschillende hervormingen die de heer Cobden in het zeeregt voorstelt, te hebben nagegaan, zegt het blad „Wij hebben niet de minste verdenking omtrent de opregte bedoelingen van den heer Cobden maar wat moeten wij van zijn oordeel denken, als wij zien dat hij zich overtuigd houdt, dat de amevikaansehe unie, ter wille van utopiën omtrent het internationaal >egt en alleen om die utopiën te doen gelden, geneigd zou zijn van al hare regten als oorlogvoerende mo gendheid ter zee afstand te doen, het regt van visitatie te laten varen, de blokkades op te heffen, den uitvoer van katoen uit de zuidelijke staten vrij te laten en die suprematie ter zee op te offeren, die tot nog toe het eenige voordeel uitmaakt, het welk zij uit den tegenwoordigen oorlog heeft getrokken. Dat denkbeeld is te ongerijmd om ergens anders ingang te vinden dan in een opgewonden brein, dat er niet genoeg over nage dacht heeft. Neen, het beste antwoord op den brief van den heer Cobden ligt in den amerikaanscben oorlog. Men heeft daartoe slechts te wijzen op de omstandigheid dat het bonds- goevernement door het regt van visitatie, het regt van in be slagneming en het regt van blokkade zijne suprematie ter zee tegen de zuidelijken heeft kunnen handhaven. Aan de uit oefening van die regten heeft de bevolking der Noordelijke staten het te danken dat zij op haar terrein rustig bleef en, in weerwil van den oorlog, het genot des vredes smaakte, terwijl zij hare industriële bezigheden kon voortzetten, na den handel der zuidelijken vernietigd en hunne hulpbronnen verzwakt te hebben." Aan den gezant van Engeland in Italië.sir James Hud son, is een adres ingediend door de heeren Mauro Macchi en Martiani dat door 35,000 personen was onderteekend. strek kende om door den invloed van Engeland de terugroeping te verkrijgen der fransche bezettingstroepen te Rome. Wanneer dit adres is opgesteld met het doel om niet op de fransche regering, maar op den tegenstand dien zij ondervindt, gunstig te werken, dan kan dit incident voordeelig worden voorde italiaansche zaak. Mogt er echter zoo als men wilin den laatsten tijd eene verkoeling zijn ontstaan tusschen de kabinetten van Parijs en Londen, dan zou daarentegen deze stap slechts kunnen bijdragen om de fransche regering min der gunstig voor Italië te stemmen. De venetiaanscbe provinciën zullen niet worden verte genwoordigd op de londensche tentoonstelling, daar zij wei geren hare produkten te zien ten toon gesteld, vereenigd met die, welke doorOostenrijk daarheen zullen worden gezonden. Men heeft te Shoeburyness weder nieuwe proeven ge nomen met het stuk van Armstrong. Dit maal heeft men gevuurd op drie 5 duims ijzeren platen, die tegen elkander waren geklonken, en dus eene ijzeren massa vormden 4 maal zoo dik als het pantser van den "Warrior. Drie schoten met 50 pond kruid werden afgevuurdde eerste plaat werd telkens geheel verbrijzeld en de tweede en derde op zoodanige wijze gescheurd, dat overtuigend bleek wplk een zwak beschutsel zelfs 15 duim ijzer op korte afstanden voor dit geschut op levert. De goede vrijdag is door een aantal bewoners van Lon den op eigenaardige wijze gevierd. Ongeveer 50,000 bezoe kers waren reeds vroegtijdig in Sydenham-paleis vereenigd, waar eene keur van gewijde muziekstukken werd uitge voerd. Ten 12 ure speelde de heer James Coward op het orgel, onder anderen Mendelssohn's marsch uit Athalia, fragmenten uithetoratorium Cal varia, van Spohr.en uit Mozart's Requiem- Daarop voerde het muziekkorps der Coldspream Guards in de koncertzaal van het gebouw de ouverture uit van Handels Esther, en fragmenten uit Mendelssohn's Elias, en Rossini's Mozes in Egypte. Toen begon het gewone koncert van den heer Sims Ree.es, waar dergelijke muziek werd uitgevoerd. Vooral de '100ste psalm die unisoni gezongen werd, ook door het publiek, maakte veel indruk. Deze zou nog schooner zijn geweest, wanneer de toehoorders beter aan de uitnoodiging om mede te zingen hadden voldaan. Ware er eeiidnitsch publiek in de zaal geweest en niet een cngelsch, dan zou zulk eeu koor van 50,000 raenschen een verpletterenden indruk hebben gemaakt. Rusland. Bij keizerlijk dekreet is bepaald dat de verjaardagenen nationale feestdagen der groot-hertogen, vallende in de week, op den ecvstvolgenden zondag zullen gevierd worden. De gedenkdagen der overwinningen worden daarbij tevens afge schaft, behalve die van den slag van Pultawa. De vele feesten in Rusland waren slechts oorzaken voor werkeloosheid der bevolking en gaven aanleiding tot allerlei nadeelen voor haar zedelijk en ligchamelijk welzijn, zoo dat het besluit krachtig kan worden toegejuicht. Pruis sen. De gebeurtenissen, die in den laatsten tijd in Pruissen heb ben plaats gegrepen, zijn bij groote belangrijkheid, echter niet van raadselachtigheid vrij te pleiten. De houding der regering schijnt oppervlakkig al bijzonder inkonsekwent. De kamer wordt ontbonden omdat zij in vele punten tegenover het ministerie staat. Daarop verklaart dc koning dat het ministerie zijn geheel vertrouwen bezitmaar eenige dagen later wordt het ministerie ontbonden. De liberale ministers worden ontslagen en vervangen door anderen, die den schijn hebben den achteruitgang voor te staan. De manifesten der nieuwe ministers, met betrekking tot de verkiezingen, laten geen enkelen twijfel over omtrent de plannen der regering. Terwijl de natie in demokraten en koningsgezinden zich heeft verdeeld.en de vorige verkiezingen onder den invloed der eerstgenoemde partij hebben plaats gehad, wil men thans de bedrogene kiezers tot hun pligt doen terugkeerenhetlioofd- vereischte is de prerogatieven der kroon te bewaren. De vraag wordt naautvkeurig gesteld tusschen koning en parle ment. Nu komt er op eens verandering; de nieuwe ministers beloven veranderingen, die de vroegeie niet zouden hebben kunnen geven. Zij beloven opheffing der belastingen, door het volk gehaat, en willen zelfs toegeven omtrent de inrigting des legers, welk punt werd beschouwd als het meest in ver band staande met het prerogatief der kroon. Hoe dit alles te begrijpen In het eerst meende men dat het slechts een fijn spel was om invloed uit te oefenen op de verkiezingen. Thans is deze verklaring onaannemelijk geworden, daar het goever- nement zich formeel verbonden heeft en de kroon zelfs tus- schenbeide is gekomen. De eemge verklaring van al deze tegenstrijdige gebeurte nissen schijnt, dat de koning thans ongedwongen wil geven, wat hij vroeger zich niet wilde laten afdwingen. Het is echter niet te ontkennen dat de staatkundige krisis in Pruissen voor den invloed der kroon niet voordeelig is geweest. Onrust en onzekerheid heeft zij doen geboren worden, en de morele schok door haar in de gemoederen te weeg gebragt, zal naar alle waarschijnlijkheid niet spoedig verdwijnen. Niettegenstaande de tegenwoordige houding der regering, zullen de verkiezingen toch wel aanleiding geven tot de leven digste opwekking der staatkundige hartstogten, en met be langstelling kunnen zij clan ook worden te gemoet gezien. Frankrijk. De groote gebeurtenis van den dag, die overal de levendig ste sensatie beeft te weeg gebragt is de vrijspraak van Mivcs. Men verneemt zelfs dat eene groote volksmenigte den vrijge- sprokene bij zijne terugkomst te Parijs aan het station zal afwachten. De vicomte Heiion de Barremine heeft dezer dagen eene staatkundige brochure in het latijn uitgegeven, en is daartoe overgegaan nadat hem van verscheidene kanten het drukken en uitgeven was belet. De brochure vroeger getiteld De la libertélettre d'un jeune homme auxjeunes gens," draagt thans tot opschrift „De libertate-Adolescens ad adolescen- tes."Opdeze wijze nu zullen slechts weinigen zijn werk lezen maar in het eerste geval zou hoogst waarschijnlijk niemand daarvan kennis hebben kunnen nemen. Italic. Het officieel dagblad te Turijn bevat eene cirkulaire van den minister van justitie aan de hoofden en leden der magis tratuur, om hen te verzoeken hun bijstand te verleenen in de tot stand brenging der regterlijke eenheid iu het koningrijk, en streng toe te zien op de geestelijkheid, om haar te verhin deren. bij de handhaving der geestelijke magt, aan de nationale instellingen nadeel toe te brengen. De regering zal depriesters beschermen die toegeven dat de zegepraal der nationale zaak aan de belangen van de godsdienst niet schadelijk is. Overigens heerscht er te Turijn eene groote kalmte, zoo

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 2