tUuitenlantr. elkander geteld en door drie gedeeld. De uitkomst der dee- ling wijst het woordental der cijfers aan, waarop het tarief moet toegepast worden. Overschotten van minder dan drie cijfers worden daarbij voor een geheel woord gerekend. De schei- en andere teekens, die in het geheim schrift voorkomen, worden als cijfers medegeteld. h. Adres en onderteekening, de aanwijzingen nopens be zorging buiten de lijn en vooruitbetaling van het antwoord alsmede de bekrachtiging der onderteekening, worden den afzender in rekening gebragt. i. De woorden, getallen en teekens, welke het telegraaf kantoor ambtshalve bij het berigt voegt, worden niet medege teld. 10. Wanneer de kosten voor verzending van berigten naar plaatsen buiten de telegraaflijnen gelegen door den afzender worden betaald, bedragen zija. voor verzending door den post of voor overgave aan den post met de aanwijzing „poste restante," 20 cent; bvoor verzending door boden over een afstand van hoogstens 15 ned. mijl, f 1, zijnde 25 cent meer dan bij het vorige reglement; c. voor verzending door boden over een afstand van meer dan 15 ned.mijl, of door estafetten, den werkelijk aan deze betaalden prijs. 11. Bij teruggave van berigten op verzoek der afzenders, worden de betaalde kosten teruggegeven onder inhouding van een aanteekengeld van 20 cent voor ieder berigt, zijnde 5 cent minder dan bij het vorige reglement. 12. Wanneer bij het aanbieden van een berigt de afzender te gelijk de kosten van het te verwachten antwoord, voor welks woordental hij een maximum stelt, wenscht te voldoen, moet hij achter den inhoud (niet meer achter het adres) de aanwijzing doen volgen: „Antwoord betaald," wanneer het antwoord hoogstens 20 woorden mag bevatten en „ant woord betaald" (met invulling van het cijfer der hoeveel heid woorden) wanneer voor meer dan 20 woorden wordt betaald. Biedt de belanghebbende het antwoord later aan dan acht dagen na de aanneming van het oorsponkelijk berigt, of beval hei meer woorden dan waarvoor is betaald, zoo wordt het als -een nieuw berigt beschouwd en dus den afzender in rekening gebragt. Zoo binnen tien dagen na de aanbieding van een berigt geen antwoord komt, of de afzender van het antwoord dit zelf betaald heefr, wordt de borgtogt, door den afzender van het berigt gesteld, onder inhouding van een aanteekengeld van 20 cent (5 cent minder dari vroeger) aan hem teruggegeven. De bepaling dat de geheele borgtogt aan het rijk vervalt, wanneer de terugbetaling binnen vijftien dagen na de aanbieding van een berigt niet is gevorderd, is onveranderd gebleven. 13. Onder de verpligting tot bijbetaling van te laag bere kende kosten is nog de bepaling opgenomen dat de afzender de niet vooruit betaalde kosten van bezorging buiten de lijn door den post of door boden, tot de voor de vooruitbetaling vastgestelde bedragen behoort te voldoen, wanneer het berigt onbestelbaar of door den geadresseerde afgewezen is. Daaren boven wordt de weigering van betaling der kosten door den geadresseerde met de afwijzing van het telegram gelijk be schouwd. Kctioeniingcn cn bcsluifcn. ridderorden. Benoemd tot groot-officier der orde van de Eikenkroon de baron van Brienen van deGroote Lindt; en tot ridder dier orde de ridder Brabandère, te Brussel, voor zijn werk Coup d'oeil sur les finances de la Neerlande et de ses colonies de 18-10 a I860. belastingen. Benoemd tot ontvangers der direkte belas tingen en akc.jnsen: te Haren, de heer II. A. Steyn Parvé, thans in de zelfde betrekking te Dronrijp; en te Dronrijp, de lieer J. Loef W.Gz,, thans surnumerair der direkte belastin gen. in- en uitgaande regten cn akcijnsen in Noord-Brabant. Marine en leger. Het ministerie van marine heeft bekend gemaakt, dat in de laatste helft der maand mei bij de direktie der marine te Amsterdam een vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelingen, die als stuurmans leerling in's rijks zeedienst wenschen te worden aangenomen. Het getal der te plaatsen jongelingen zal niet meer dan tien bedragen. Verzoeken om tot dit examen te worden toegelaten moeten vóór 30 april aan den minister van marine ingediend zijn. De vereischten wor den iu de Staatscourant van zondag en maandag opgegeven. Gemengde berigten. De gemeente Apeldoorn heeft een batig slot van f 5000 in 3 pets. schuldbrieven belegd. De bekende pianofabriekant Thomas Broadwood, onlangs in den ouderdom van 75 jaren te Londen overleden, heeft, behalve vaste goederen, een ver mogen van f 1,200.000 nagelaten.Op 31 december jl. be vonden zich in het bagno te Toulon 3025 veroordeelden.- Ten gevolge van de ontploffing in het casino in de rue Cadet, zal het gebruik van draagbaar gas te Parijs worden verboden. In de maand september werd een paket egyptisch katoen zaad naar Jamaica gezonden, en daar in oktober en in het be gin van novembergeplant. De plantsfaatnu overal in vollen bloei, en zal tegen het eind dezer maand rijp zijn, zoo dat men spoedig eene vrij belangrijke hoeveelheid van deze ka toensoort in Engeland verwachten kan. Er bestaat plan om over Waterloo-bridge van Lancaster-place tot aan Wa- terloo-road een gebouw van ijzer cn glas te vervaardigen. Museums, een wintertuin en winkels, benevens een rijweg en voetpaden, -/uilen er in worden aangelegd. Dit werk zal waarschijnlijk binnen driejaren voltooid zijn. De kosten zijn geraamd op 250,000 p.st.De banketbakker Sirandin te Parijs die tot vennoot heeft den voorzitter van een der hooge staats- kollegiën), heeft in de laatste week van december voor ruim 300,000 franks aan verschillende lekkernijen verkocht. Ten behoeve van den paus zijn te Munchen in hetafgeloopen jaar 37,293 fl. bijeengebragt. Prins Karei van Beijeren heeft hiertoe meer dan 1000 fl. hijgedragen. Vierduizend uit- noodigingskaarfen zijn verzonden voor het eerste groot bal, heden avond op de Tuileriën te geven. Te Munchen bestaat sedert eenige jaren een club, welke zich met hetbeste gevolg met de kunstmatige vischteelt onledig houdt. In het afgeloo- pen jaar zijn in hare vijvers niet minder dan 40,000 forellen en andere fijne vischsoorten geteeld. Sedert eenigen tijd reeds levert de loodmijn te Lintorf bij Ratingen in Westfalen, welke aan nederlandsche kapitalisten behoort, dagelijks 100 a 200 centenaars lood- en zinkerts, benevens zwavelkies op. Daarenboven zijn de noodige maatregelen getroffen, om de produktie weldra te doen stijgen tot 500 centenaars per dag, waarop de dikte der ontgonnen ertslagen het gegronde uitzigt opent. Niettegenstaande de vele teleurstellingen in de mijn- ontginning gedurende de jongst verloopen jaren in Westfalen ondervonden, zijn de werken in deze mijn gedurende twee jaren onafgebroken met ijver voortgezet onder de leiding van de heeren Charbon, direkteur, en de Bordes, adviseur, en mag men zich thans over deze zoo gunstige resultaten verheugen. Het germaansehe museum heeft onlangs de volgende be langrijke geschenken ontvangen, namelijkde bekende pro cessievaan van Albrecht Durereene groote oorlogsvaan uit de 16de eeuw; eene reeks oude schilden uit de 15de eeuw; de merkwaardige zilveren kast waarin sedert 1424 de rijks-klei- nodien in Neurenberg werden bewaard eene menigte fraaije en zeldzame houtsneden uitvle I3de, 14de en 15de eeuw-, 40 kostbare beeldhouwwerken, en eene voortreffelijke kollekcie oude harnassen. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging-den 5 dezer: K.vanSluijs, jm. 23 j. met P. Iliemens, jd. 23 j. A. P. Overtveld, jm. 24 j. met S. Riemens. jd. 21 j. Vlissingen, van 28 december tot 4 januarij. Bevallen: S. Fleurbaaij, geb. van der Eyk, d. C. J. Ilame- link, geb. Roberts, d. C. 1). Wanröoy, geb. Mets, d. J. Schot, geb. de Kan, (tweelingen) d. en z. Overleden I. Boganei, man van S. J. van den Bovenkam, 63 j. M. P. Benée, d. 13 m. Th. Knauf,jm. 52 j. Zierikzeevan 28 december tot 4 januarij. BevallenG. de Jonge, geb. van Oeveren, z. M. Juijn.geb. de Keyzer, d. J. van Duin, geb. van Burgh, d. J. C. J. Quanjer. geb. Yinju, d. J. II. Mes, geb. Tachi, d. A. Vorstheuvel Labrand, geb. Moermans, z. A. E. A. Steenmeijer, geb. van Ingen, d. T. Quist, geb. Edelenbosch, z. OverledenP. Keeleman.d. S m. M. P. Berkhoudt, wed. 57j. Verkoo|9ingcn en aanbestedingen. Den 7 dezer is ten verkoop aangeboden een hofstedeke, met 79 roed. 22 ellen gronds, gelegen onder Oost-en West- Souburg, aan den Zandweg. Opgehouden voor f 1811. Thermomcf erstnnd. 6 jan. "s av. 11 u. 36 gr. 7 's morg. 7 u. 36 'smidd. 1 u. 40 's av. 11 u. 40 gr. 8 's morg. 7 u. 36 's midd. 1 u. 40 gr. Algemeen overzlgt. Nog is het antwoord van den president Lincoln op het ulti matum van Engeland niet te Londen ontvangen. Eergisteren is wel het stoomschip Europa te Queenstown aangekomen, maar tegen verwachting heeft het geen tijdingen van beslis sen den aard overgebragt. Het schip is den 25 december van Neiv-York vertrokken en heeft brieven en dagbladen van den vorigen dag medege- bragt, als ook eenige depeches die den 26en van Washington naar Halefax waren geseind en daar Zijn aan boord genomen. Onmiddellijk zijn de berigten per telegraafverhreid. Die van New-York komen hoofdzakelijk op het volgende neder „De heer Seward had in een brief, geschreven bij gelegen heid van een banket, verklaard dat alles wat Amerika voor- deelig is ook voor de welvaart van Engeland bevorderlijk is, terwijl wederkeerig elke vamp welke Amerika treft vroeg of laat ook Engeland zal doen lijden. Volgens gerucht zou de regering besloten hebben een depot en werf aan het meer Michigan te vestigen. „De senaat heeft anderhalf millioen dollars toegestaan om kanonneerbooten te bouwen, bestemd om in de wateren van het westen dienst te doen. „De belasting op suiker en koffij was verhoogd." De telegrammen van Washington houden in „De heer Hall heeft in den senaat, inededeeling gevraagd van de briefwisseling betrekkelijk het gebeurde met den Trent. Hij heeft een rede gehouden in zeer oorlogzuchtigen geest cn er zich tegen verzet dat men aan de aanmatigende eischen van Engeland zou toegeven. Zijn voorstel zal eerst later in behandeling worden genomen. „De heer Sumner heeft als zijne meening te kennen gege ven dat het geschil op minnelijke wijze zou kunnen vereffend worden." De amerikaansche dagbladen waren nog altijd van oordeel dal tot de uitlevering van de heeren Mason en Slidell zou besloten worden. Uit Parijs, waar men omtrent den stand van het engclsch- amerikaanseh konflikt beter, of althans spoediger, schijnt in gelicht te zijn dan in Engeland, wordt geschreven dat de heer Seward op de vorderingen van lord Lyons een van die diplo matische antwoorden zou hebben gegeven, waardoor niets beslist maar tijd gewonnen wordt. Hij zou hern gezegd heb ben dat liet kabinet van Washington genegen was de heeren Mason en Slidell uit te leveren indien Engeland hen als re bellen opvorderde, maar indien de in vrijheid «telling alleen geëischt werd in hoedanigheid van kommissarissen van oor logvoerende mogendheden, dan zou de heer Seward naar de bondsregering verwijzen. Dit beteekent dus zoo veel als eene uitnoodiging van den minister van buitenlandsche zaken te Washington aan den engelschen gezant om de handelingen, waardoor het engelsche goevernement aan de zuidelijke staten het regt van oorlogvoerende mogendheid heeft toegekend, zijdelings af te keuren. Te Londen was de hoop op het behoud van den vrede in de laatste dagen steeds toegenomen de fondsen waren rijzende en de consols bereikten op de beurs van maandag zelfs den koers van 92§: een koers gelijk aan die vóór dat de aanhou ding van den Trent bekend was. De meer gunstige vooruitzigten doen Engelands krijgstoe rustingen echter niet verflaauwen. De vloot telt op dit oo^en- blik, behalve een lSUtal linie-en andere zeilschepen, welke voor havendiensten enz. gebruikt worden, 856 oorlogschepen van allerlei soort, bemand met omstreeks 100,000 koppen. Engeland zou du> in geval van oorlog een vernielende magt kunnen overstellen tegen de amerikaansche vloot die nog geen 100 schepen bedraagt, welke meerendeels tot het blok keren der zuidelijke havens benoodigd zijn. Ondertusschen wordt de strijd tusschen de noordelijken en zuidelijken voortgezet. Aan den Boven-Potomac werd in den nacht van 17 december door den generaal Jackson eene poging gewaagd om met 9000 man in 50 booten de rivier over te steken, vermoedelijk met het doel om zich meester te maken van het depot der noordelijken te Williainsport. De poging werd echter met geen goed gevolg bekroond. In het graaf schap Pocahontas, in westelijk Virgiuië, werd een gevecht ge leverd, waarbij de zuidelijken eene nederlaag hebben geleden. Hun kamp werd in brand gestoken en zij waren genoodzaakt over de grenzen van West-Virginië terug te trekken. Uit Port-Royal wordt berigt dat Beaufort nu geheel door de bondstroepen bezet is en dat groote hoeveelheden katoen naar de kust zijn gevoerd. Bij St. Louis moeten den ^decem ber de gekonfedereerden mede een aanzienlijk verlies heb ben geleden. Indien deze berigten juist zijn dan is het krijgsgeluk de noordelijken in den laatsten tijd zeer gunstig geweest. Voegt men hier nu nog bij dat een hunner legerkorpsen het Ship- Island, aan den mond der Missisippi, bezet heeft en tegelijk Mobil een New-Orleans bedreigt; dat een ander, 't welk van Beaufort meester is, deCarolina-distriktenen Georgië in span ning houdtdat overal waar de bondstroepen landen, zij de negerbevolking op hunne hand hebben; dat, zoo althans beweerd wordt, de brand, waardoor Charleston gedeeltelijk verwoest werd, door de slaven is aangestoken, dan zou men ligt tot de gevolgtrekking komen dat de zaak voor de zuide lijken zoo goed als verloren is. Volgens berigten uit Canton van den 30 december was te Pekin een coup d'état volbragt. De ministers waren in hech tenis genomen en er was een nieuw ministerie zamengesteld onder voorzitterschap van prins Kong. De nieuwe kamer van afgevaardigden in Keur-IIessen heeft onmiddellijk na de opening, even als ten vorigen jare geschied was, weder eene reserve geformuleerd ten gunste der wille keurig opgeheven konstitutie van 1831. De regerings-kora- missaris heeft deze handelwijs onwettig genoemd en, door twee afgevaardigden gevolgd, de vergadering verlaten, 't Is nu de vraag of de regering andermaal tot ontbinding der kamer zal overgaan. Gedurende de verdaging van den oostenrijkschen rijksraad zet de tot onderzoek van het budget benoemde kommissie ijverig hare taak voort. Bij dat onderzoek hebben vooral de volgende posten de aandacht getrokken Officiële dagbla den, hoewel zij buitengewoon begunstigd worden en vrij van zegel zijn, genieten desniettemin nog eene ondersteuning van 17,536 fl. De gezamenlijke uitgaven van het ministerie van policie zijn op 2,640.401) fl. geraamd, waarvan 2,078,500 fl. voor de openbare veiligheid. Op den post voor buitenland- sche zaken, geraamd op 2,490.600 fl., staan de geheime uit gaven voor 80,000 fl. uitgetrokken. De kosten voor de gezant schappen van, n. b. Modena, Parma, Sardinië, Sicilië en Toskane, staan berekend op 69,300 fl. Het meest kosten de gezanten bij het hof van Rome en bij dat van St. Jarnes. Deze trekken ieder 84,000 fl., 56,000 fl. toelage en vrije woning. The Sumter, het bekende kaperschip der zuidelijke staten van Amerika, is te Cadix binnengeloopen met 42 krijgsge vangenen van de noordelijken aan boord. Toen het onder de vlag der zuidelijke staten voor de stad verscheen, vroeg de kapitein verlof om in de haven toegelaten te worden. De konsul der noordelijke staten, die te Cadix resideert, protes teerde daartegen, maar de spaansche autoriteiten vroegen per telegraaf instruktien aan de regering, die tot de toelating bevel gaf. De 42 krijgsgevangenen zijn afkomstig van drie schepen der noordelijke staten, die The Sumter op zijn togt ontmoet en in den grond geboord heeft. De regering van Spanje heeft dus op de zelfde wijze gehandeld als Engeland ten opzigte van The Nashville. Uit Turijn wordt gemeld dat de leden van de meerderheid der kamer zich den 2 januarij op verzoek van het ministerie hebben vereenigd onder voorzitterschap van den markies di Cavour. De president van den ministerraad Ricasoli is op die vergadering verschenen, zonder door een zijner kollegas ver gezeld te zijn. Hij heeft de laatste pogingen besproken door hem aangewend om liet ministerie voltallig te maken, en gezegd dat het kabinet zelfs onvoltallig zijne werkzaamhe den kon vervullen als het de ondubbelzinnige ondersteuning van het parlement had. Na bij de kamer aangedrongen te hebben op eene uitspraak daaromtrent, daar de diplomatie geen vertrouwen meer kon stellen in een ministerie welks val telkens werd aangekondigd, heeft Ricasoli zich verwijderd. Men heeft daarop weder veel gesproken maar niets gedaan. De heer Ricasoli heeft reeds vroeger gezegd dat hij niet zoude aftreden voor dat de kamer een formeel votum had uitgebragt. welk votum dekamercvenwel nietgeneigd schijnt te geven. Het karakter van Ricasoli, in dit opzigt niet onge-

Middelburgsche Courant | 1862 | | pagina 2