MIDDELBURGSCHE C O ÜTTA N T. 1861 1 October l\°- 118. Dingsdag '•'OKiau^Ei Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeenteen Vlissingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 De abonnementsprijs per drie maanden is Sfranco per post 3,4-0. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte daadbekendmakingen enz. van één tot zes regels ƒ1,50, voor eiken regel daarboven 22 oentmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Editie van maandag avond 8 ure. Acmhonïngxmjra VAN MT KIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. AVIJZIGING in liet besluit tot heffing en verordening regelende deinvor- dering eener plaatselijke belasting op liet gemaal te Vlissingen. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te weten; dat door den gemeenteraad,in zijne zitting van den ]G maart 1861, is vastgesteld het bij koninklijk besluit van den 22 julij 1861 no. 51 goedgekeurde besluit, luidende als volgt De gemeenteraad van Vlissingen, Gezien het besluit van den 10 december 1855, tot heffing eener plaatselijke belasting op het gemaal, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 20 daaraanvolgende no. 79. Gelet op bet besluit van heden, waarbij is vastgesteld eene gewijzigde verordening op de invordering van gezegde be lasting. Besluit: In den 20en regel van bladzijde 5 van het gedrukte besluit te doen wegvallen het woord „munitie" en daarvoor te lezen „grof tarwe brood;" achter het woord, „soorten," voorko mende in den 7en regel op bladzijde 6 van bet gedrukte besluit, te laten volgen: „behoudens dat roggemeel als ook het daarvan gebakken brood, met hooger belaste graansoorten vermengd, bij invoer als tarwemeel of brood zal moeten wor den aangegeven, en daarnaar de belasting verschuldigd zijn zal;" en in lettere van genoemd besluit in de plaats van arti kel 19 le lezen „artikel 50" en voor artikel 21 te lezen „artikel 5." Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 16 maart 1861. De burgemeester. J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. Behoort bij het koninklijk besluit, van den 22 julij 1861, no. 51. Mij bekend. De minister van binnenlandsche zaken, (get.) S. VAN HEEMSTRA. Accordeert met het origineel, De secretaris generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken, (get.) J. SCIIRöDER. Zullende de bij de hiervoven genoemde koninklijke beslui ten van den 20 december !S55no. 79 en 22 julij 1861 no. 51, bedoelde belasting geheven worden overeenkomstig de voor schriften der navolgende VERORDENING regelende de iuvordering eener plaatselijke belasting op het gemaal te Vlissingen. EERSTE HOOFDSTUK. Aangifte van het graan, uitgifte der biljetten, aanvoer, op- en afvoer van den molen. Aangifte van het graau. Art. 1. Iedere in- en opgezetene die tarwe, spelt, turksche tarwe (maïs) of rogge wil doen malen, ook wanneer zulks met quarens of handmolens mogt geschieden, zal, behoudens in geval alsbij art. 51 omschreven, ten kantore van den gemeente ontvanger schriftelijk aangifte moeten doen van de soort en de hoeveelheid in gevvigt van het graan, het getal en de mer ken der zakken waarin het graan vervoerd en den molen waarop het gemalen zal worden. Onder het aan te geven graan is ook begrepen hêt bij besluit tot heffing der belasting op het gemaal vrijgestelde. De merken moeten in olievenv en enkel op de buitenzijde der zakken gesteld zijn. Bevinding van verschil in soort, gewigt en merken. Art. 2. Het volgens deze verordening aangegeven graan, en evenzeer het daarvan afkomstige meel. waaromtrent bij het onderzoek verschil in soort, gewigt of in de merken der zakken is bevonden, wordt, nevens de zakken, overeenkomstig art. 277 der wet van den 29 junij JSol (Staatsblad no. 85) aangehaald en opgeslagen. Afgifte en inhoud der kwitantien voorde betaalde belasting. Art. 3. Na gedane aangifte van aan de belasting onder worpen graan, niet omschreven in het 7e hoofdstuk dezer verordening en de voldoening van het deswege verschuldigde, zal door den ontvanger worden afgegeven eene kwitantie van betaalde belastingen dubbel Van die, beiden inhoudende den dag, de dagteekening en het uur der afgifte, bet bedrag van het betaalde, den naam van den persoon voor wien het graan zal worden gemalen en voorts al de bijzonderheden in art. 1 omschreven. Al verder moet daarin door den ontvanger worden gesteld den tijd gedurende welken die kwitantie, na de afteekening van den molenaar, volgens art. 18 verrigt, van kracht zijn zal voor den terugvoer van het gemalen graan, welke tijd zal worden geregeld naar gelang der wijze waarop die terugvoer zal geschieden. Uitzondering ten aanzien van het graan aangegeven om op eenen molen buiten de gemeente te worden gemalen of gebroken. Art. Voorzoo verre het graan, in art. 1 hiervoren ver meld, wordt aangegeven om op eenen molen buiten deze gemeente te worden gemalen of gebroken, zal daarvoor door den gemeente-ontvanger eene kwitantie van betaalde belas ting worden afgegeven, volgens de schriftelijke aangifte van den belanghebbende, inhoudende alles wat in de eerste zinsnede van het voorgaande artikel is voorgeschreven, met vermelding tevens van den naam der gemeente waarin de molen, die inde kwitantie wordt genoemd, gelegen is, zoo mede bet kantoor van aangifte en toezigt, waar langs het graan zal worden uit-en later weder ingevoerd; voor wel ken uit- en invoer slechts een en het zelfde kantoor kan wor den opgegeven. Voorts zal de ontvanger op die kwitantie stellen den tijd, gedurende welken zij. na afteekening door ambtenaren aan het kantoor van aangifte en toezigt, bij invoer van het daar van gemalen of gebroken graan, tot denverderen terugvoer van kracht zal zijn, welke tijd zal moeten worden geregeld, naar gelang der wijze waarop die terugvoer geschieden zal. In geval dergelijk gemalen of gebroken graan bereids is aangegeven als bestemd tot niesting of voeding van vee, zal de bij art. 50 voorgeschreven zand mg door of onder toezigt van ambtenaren aau opgemeld kantoor kosteloos moeten plaats hebben. De voormelde kwitantie zal voor den in-of terugvoer van bet daarbij behooremle meel slechts geldig zijn, gedurende den tijd van zes dagen, welke tijd echter in buitengewone gevallen, ter beoordeeling van den controleur, zal kunnen worden verlengd. Afgifte van consent-biljetten voor vrijgesteld graan. Art. 5. Voor het malen van de sub. litr. a en b van liet besluit tot heffing eener plaatselijke belasting op het gemaal, vrijgestelde tarwe, spelt en rogge, zoo mede voor bet ter molen zenden van roggezemelen voor koekbakkers, of van veraccijnsd meel door fabriekanten van vermicelli en semouille, om aldaar te worden hermalen. i3 geene kwitantie van be taalde belasting benoodigdmaar zal, na daartoe gedane schriftelijke aangifte, door den ontvanger worden uitgereikt een consent-biljet, zonder dubbel; welk biljet zal moeten inhouden al wat bij art. 3 is opgenoemd, het bedrag van den accijns uitgezonderd. Verbod tot afgifte van een tAveede biljet in zekere gevallen. Art. 6. Aan niemaud zal een tweede biljet ter maling van de zelfde soort van granen, op den zelfden mo len, mogen worden afgegeven, zoo lang de aangever niet door vertoon van het door den molenaar behoorlijk afgetee- kend dubbel der kwitantie of van het consent-biljet, aan den ontvanger zal hebben doen blijken, dat de volgens het eerst verkregen biljet aangegeven partij reeds van den molen is afgeleverd ten ware het verschil in hoeveelheid tusschen de eerste en volgende partij meer dan een vijfde gedeelte mogt bedragen en geene gelijke partijen daardoor zouden kunnen ontstaan. Tijd tot vervoer van het graan naar den molen. Art. 7. Het graan zal uiterlijk in den loop van den twee den dag na dien der afgifte van de kwitantie der betaalde belasting of van het consent-biljet, ter molen moeten zijn gebragt; na verloop van dien tijd zal het biljet ophouden van waarde te zijn zonder dat er teruggave van het daar voor betaalde of geconsigneerde zal geschieden. Indien er geene gelegenheid zijn mogt, om het graan binnen dien tijd ter molen te brengen, zal de aangever voor den afloop daarvan, het consent-biljet of de kwitantie van betaalde belasting aan den ontvanger kunnen over handigen, in welk geval de ontvanger den tijd mete'én of twee dagen zal verlengen, of wel het biljet te zijnen kan tore zal laten blijven berusten, om later te kunnen worden afgehaald, nadat bij op hetzelve den dag en de dagteekening der nadere uitgifte zal hebben gesteld. Terugvoer van het graan van den molen. Art. S. De granen, welke tot eene en de zelfde kwitantie van betaalde belasting, of tot het zelfde consent-biljet behoo- ren, zullen bij elkander moeten blijven en bij het brengen naar den molen van de daarbij vereischte kwitantien of consent-biljetten, volgens de ten kantore van den ontvan ger of ander ambtenaar gedane opgavenmoeten zijn vergezeld. Het dubbel van de kwitantie of consent-biljet zal op den rug zijn voorzien van de afteekening des molenaars, en het gemalen belaste graan of het daarvan gekomen meel, gedurende den terugvoer van den molen moeten dekken. Hiertoe zal geen biljet langer van kracht zijn. dan gedu rende het tijdsverloop dat door den ontvanger of unde.- daar toe bij art. 54 geraagtigd ambtenaar, volgens de artt, 3 en 5 tot den terugvoer is bepaaldof tot dat einde nader uit kracht van het slot van art. 20 verlengd. Uitzondering op het voorgaande artikel. Art. 9. In geval van noodzakelijkheid bij windstilte of anders, zal, bij afwijking van het bepaalde in het voor gaande artikel, ter beoordeeling van den controleur, door dezen schriftelijk kunnen worden toegestaan dat partijen van gedeeltelijk gemalen graan, op de molens voorhanden, gesplitst en de gemalen hoeveelheid naar de woning van den belanghebbende vervoerd worde, onder zoodanige voor zorgen als door hem zullen worden noodig geacht. (Wordt vervolgd.) «3itttmtlandsci)f tijdingen. middelburg; 30 september. Dezer dagen zijn, ter vervulling van de vacatures, ter ge meente secretarie ontstaan door bet overlijden van de heer en W. F. Theijsse en A. J. Rest, door burgemeester en wethou ders benoemd tot commies voor den burgerlijken stand de heer N. Bal Snijders, tot commies de heer J. H. Schutters en tot klerk de heer A. E. Verwijs, alles met ingang van 1 october. Door de provinciale commissie van geneeskundig onder zoek en toevoorzigt in Zeeland zijn in hare jongste vergade ring geëxamineerd en bevorderd tot apothekers, de heeren H. Rijiping, G. C. van Nederveen, A. Gernler en P. A. leClercq. Heden middag had in het schuttershof De edele handboog de onthulling plaats van het nieuwe vaandel van liet harmonie- gezelschap Apollo, in tegenwoordigheid van buitengewone leden en eenige genoodigden. Na de voordragt van eenige muziekstukken, heeft het gezelschap, met het nieuwe vaandel aan het hoofd, zich in optogt begeven door de voornaamste wijken der stad. Het Algemeen handelsblad zegt op goede gronden te kun nen berigten dat geene vvijziging in de rigting der spoorwegen zal worden voorgedragen. Men schrijft ons uit Vlissingen, 29 september „Gisteren passeerden hier twee portugesclie schroef-stoom- schepen, gaande naar Antwerpeneen hunner had de konink lijke vlag van Portugal aan den grooten top en werd door de marinebatterij met 21 schoten gesalueerd, hetgeen met gelijk getal werd beantwoord. „liet stoomschip Sindoro, kommandant de luitenant ter zee le kl. J. M. de Jongh, stoomde heden morgen naar de reede en deed een proeftogt op de Schelde. De zeildag van dit schip naarlndie is op 1 october bepaald. „Ik verneem dat het te water laten van het schroefstoom- schip Leeuwarden voorloopig bepaald is op den IS october aanstaande." „Gisteren heeft een soldaat zich meteen pistoolschot van het leven trachten te berooven, hetgeen bera echter niet gelukt is, daar het schot hem niet gedood maar bet aangezigt en den mond ernstig verwond heeft. Hij wordt thans in het hospitaal verpleegd." De afdeelingen van de tweede kamer der staten generaal, hebben zaturdag het op nieuw aangeboden wets-ontvverp nopens den raad van state onderzocht. DeStaats-courant deelt thans mede, dat wederkeerig het gebruik der paspoorten tusschen Nederland en Eugelaud- Z weden-Noorwegen is opgeheven.

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 1