vrienden of vriendinnen die zich met dut doei bij hen aanmeldt. „De heer Protin, advokaat in huwelijkszaken, 38 bis rue Vivienne. Echtverbindtenissen. Acht jaren van buitenge wonen voorspoed in huwelijksonderhandelingen hebben bewerkt, dat de heer Protin met verscheidene families van den allereersten rang in betrekking staat. Wanneer eene moeder zich tot hem wendt, kan zij verzekerd zijn binnenkor ten tijd voor hare dochter eenen echtgenoot te vinden, die alle maatschappelijke en geldelijke voordeelen in zich vereenigt, waarop gene billijkerwijze aanspraak kan maken. Men rekene gerustelijk op de grootst mogelijke bescheidenheid en op eene naauwgezette eerbiediging van de wetten der zedelijkheid. Personen van een middelmatig fortuin worden afgewezen. Slechts zij, die zich op een onberispelijk gedrag kunnen be roemen. worden als helpers aangenomen." Waar de huwelijksband op zulk een voet geknoopt wordt, daar kan natuurlijk geene ware liefde, geen huisselijk leven bestaan. Men vervvondere zich dus niet. dat men in Parijs bijna geen sporen vindt van dien grooten schat, welken Enge land en Nederland bezitten: familieleven, huisselijk geluk Mogen wij hem nimmer verspelen, maar steeds bedenken dat, waar het familieleven verdwijnt/noodzakelijk de maatschappij op den rand van den afgrond staat. ISeHioensïïsïgeii cn l>es3iiitesi. belastingen. Benoemd tot ontvangersder directe be lastingen en accijnsen te Borne, de heer B. A. Brinkhuis, surnumerair der in- en uitgaande regten aan de Wezelsche barrière (Limburg)de heer A. von Gcusau. thans ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Koewacht; der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Koewacht (Zeeland), de heer J. L. Huygens, surnumerair. ridderorden. Vergund aan Zr. Ms. adjudant in buiten gewone dienst, den schout bij nacht H. Wipff, directeur en kommandant der marine te Ylissingen, en aan den luitenant ter zee van de 1ste klasse N. M. J. Kroef, adjudant van ge- melder. directeur en kommandant, tot het aannemen en dra gen der versierselen, de eerste van ridder der Je klasse en de tweede van ridder der ode klasse van de orde van Nischan Iftihar, hun geschonken door zijne hoogheid den bey van Tunis. Vcrkoojöiaigeaa eui aasalbestedmgen. Den 2 dezer zijn te Vlissingen ten verkoop aangeboden de navolgende huizen en erven 1. Een huis en erve in de Nieuw- straat. wijk II no. 12S, verkocht voor f 1625. II. Een dito, wijk II no. 145. verkocht voor f 115S. TjacrasïonsïClfca'SiaaBd. 2 sept. 's av. 11 u. 62 gr. 3 's movg. 7 u. 62 "sinidd. u. 70 's av. 11 u. 62 gr. 4 's morg. 7 u. 63 's mïdd. 1 u. 68 gr. gtateei generaal. vereenigde zitting der beide kamers. Dingsdag 3 september. De gewone vergadering der staten generaal is lieden op de gebruikelijke plegtige wijze door den minister van binnen- landsche zaken, als daartoe door Z. M. den koniuggemagtigd, gesloten met de navolgende toespraak Mijne heeren Het beeft den koning behaagd, mij te magtigen de tegen woordige zitting der staten generaal te sluiten. Niettegenstaande eene langdurige tusschenpozing, door bijzondere omstandigheden veroorzaakt, mogen wij ons ver heugen dat deze zitting niet onvruchtbaar is geweest en dat door het gemeen overleg tusschen regering en vertegenwoor diging belangrijke wetten hebben kunnen worden in het leven geroepen. Nevens de wetten, waarbij 's rijks uitgaven en inkomsten na een naauwgezet onderzoek zijn vastgesteld, waarbij op den weg van schulddelging eene nieuwe, niet onbelangrijke schrede is gedaanwaarbij de middelen zijn beraamd om ook aan ons land de \oordeelcn te verzekeren, die het verkeer \an landverhuizers kunnen verschaffen, bekleedt de regeling van twee hoogst gewigtige onderwerpen eene voorname plaats in den wetgevenden arbeid van het afgeloopen zittingjaar. Door de vaststelling eener nieuwe regterlijke inrigtiug is. na vroeger mislukte pogingen, aan het gebod der grondwet voldaan, en tevens de weg gebaand tot meerdere verbete ring van het reglswezcn. De wet op de nationale militie, waaraan gij na eene grondige overweging uwe goedkeuring hebt geschonken, terwijl zij mede aan grondwettelijke eischen voldoet, zal tevens aan vele sinds lang gevoelde bezwaren te gemoet komen. Mogen al andere belangrijke wetsvoorstellen, en daaronder voornamelijk de voordragt, reeds voor dc openbare beraad slaging rijp. tot regeling der samenstelling en bevoegdheid van den raad van state onafgedaan zijn gebleven, de tijd en zorg daaraan besteed, zullen voor de behandeling in de vol gende zitting niet verloren zijn, en, naar de regering ver trouwt, eene spoedige afdoening bevorderen. In naam des konings verklaar ik de tegenwoordige zitting der staten generaal te zijn gesloten. €xesiiieeiiteraa«l van Middelburg. Zitting van 3 september. Voorzitter de heer de Jonge. Afwezig de heeren Bijleveld van Serooskerke, buiten de ge meente, en van Uije, ongesteldterwijl de heer Damme later binnen komt. Na de opening der zitting worden de nieuw benoemde raadsleden (de heeren Lambrechtsen van Ritthem, Rekker, Caland, Fokker en Sifflé) door den waarnemenden secretaris binnen geleid, waarna zij in handen des voorzitters de bij art. 83 der grondwet en art. 39 dergemeentewetgevorderdeeeden of verklaringen afleggen. Dc voorzitter wenscht de benoemden daarop, namens den raad, geluk met het blijk van vertrouwen hun door hunne benoeming geschonken, terwijl hij verder zijne hoop uitdrukt dat zij nog vele jaren in het belang der gemeente mogen werk zaam blijven. Voor kennisgeving worden aangenomen de inededeelingen des voorzitters: a. dat is ingekomen schriftelijkberigt der boven genoemde afwezige leden, en b. dat volgens art. 9 van het reglement van orde, bij afwezigheid van den secretaris, diens werkzaamheden tijdelijk worden waargenomen dooi den hoofdcommies ter gemeente secretarie. Hierop worden de notulen der vorige zitting na voorlezing gearresteerd, terwijl inmiddels de heer Damme ter vergade ring komt. De voorzitter berigt voorts dat van gedeputeerde staten dezer provincie is ingekomen de goedkeurende beschikking op het door den raad in de zitting van 7 augustus jl. genomen besluit tot regeling der jaarwedde van den hoofdonderwijzer aan de openbare school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens (zie het nonnner dezer courant van 10 augustus). Deze mededceling wordt voor kennisgeving aangenomen. Namens burgemeester en wethouders wordt een rapport uitgebragt omtrent de regeling van den verhuur aan het rijk der lokalen, bestemd voor de fittingen enz. van de avrondisse- mentsregtbank en het kantongeregt.ophetraadhuis.Uithetin dat rapport gegeven overzigt blijkt dat burgemeester en wet houders aan den minister van justitie het voorstel hebben ge daan om de huur der genoemde lokalen te bepalen op f 1000 's jaars, waarop door dien minister in antwoord is berigt dat die som te hoog genomen was, maar dat hij eene huurwaarde van f800 billijk oordeelde. Daarna hebben burgemeester en wethouders zich weder tot den minister gewend, met volhar ding bij het eerste voorstel, doch onder aanbod om een lokaal meer af te staan. Inmiddels is de wet op de regterlijke organisatie tot stand gekomen, en daarop hebben burgemees ter en wethouders zich bij een schrijven dd. 12 augustus jl. nogmaals tot den minister gevigt met het voorstel om voor het loopende jaar f800 en voor volgende jaren f 1000 's jaars te betalen. Het op dit schrijven ingekomen antwoord des ministers houdt in dat. hoewel f 1000 hem vrij hoog voorkomt, hij berust in de gemaakte schikkingen. Hij stelt voor. deze aan de goedkeuring van den raad te onderwer pen, de huur te voldoen op namens de gemeente getee- kende declaratien in duplo en alle besluiten dien aangaande op te zenden. Bij de conclusie van hun rapport stellen burgemeester en wethouders voor a. de lokalen bestemd voor de zittingen van de arrondisse- ments regtbank en het lcantongeregt op het raadhuis, als mede dat in den beneden gang, thans bij den concierge iu gebruik, aan het rijk te verhuren voor eene som van f S00 voor het eerste jaar en f 1000 's jaars voor volgende jaren, en b. afschrift van het alzoo te nemen besluit aan gedeputeerde staten der provincie op te zenden, ten einde na goedkeuring tot vaststelling van een contract met den minister van justitie over te gaan. De in dezen geest opgemaakte concept-resolutie wordt voorgelezen en goedgekeurd. Vervolgens doet de voorzitter voorlezen een brief van de hee ren llobbé co., concessionarissen der gasverlichting in ant woord op het namens den raad ontvangen schrijven, waarbij zij worden uitgenoodigd om medetewerken lot de benoeming van de bij art. 16 van het contract bedoelde experts. Bij dien brief betreuren concessionarissen het dat er weder eene schrede verder is gegaan op den weg van onaangenaamheden, en zij rekenen zich verpligt om eerst nog eene poging bij den raad te moeten aanwenden om door eene billijke schikking voor goed een einde te maken aan de bestaande moeijelijkheden. lleeds vroeger hebben zij zulks bij een schrijven aan burge meester en wethouders van tien 10 april jl. getracht, doch toen is hun schrijven onbeantwoord gebleven. Z:j wenden zich daarom nu regtstreeks tot den raad met de ernstige vraag: op welke wijze kan het best voldaan worden aan het verlangen van eene betere straatverlichting dan de tegenwoordige? Zij betwijfelen of zulks wel langs den weg van regten zou zijn. en zij gclooven dat het contract hun een tal van verdedigingsmiddelen aan de hand geeft, in verband tot latere feiten, waarop zij bij hun adres van 7 januarij jl. hebben gewezen. Aannemende dat er deskundigen benoemd worden en dat in 12 maanden tijds het gas meer dan vier malen wordt afge keurd. waarvan eene ontbinding van het contract het gevolg zou wezen, hoe zal dan de positie der gemeente zijn? Zij zal óf gebruik maken van hare bij art. 5 toegekende bevoegdheid om al de losse en vaste goederen tot de gas exploitatie behoo- rende over te nemen tegen taxatie, óf zelve eene nieuwe gas fabriek daarstellen, óf wel met anderen eene nieuwe overeen komst aangaan. Wat de twee laatste punten aangaat, zou de gemeente, of anders een nieuwe aannemer, met adressanten iu concurrentie moeten treden opzigtens de bediening van particulieren, want bij het nu loopende contract is aan adres santen de verpligting niet opgelegd om bij expiratie of ont binding van het contract tusschentijds de gaspijpen op te breken. Daar hiervan eene verhooging van de kosten der straat verlichting het gevolg zou wezen, zou de overname der fabriek waarschijnlijk alsdan het beste worden gekeurd. Zij nemen op grond van een en ander dc vrijheid aan den raad in overweging te geven 1. op nader vast te stellen voorwaarden de fabriek voor de gemeente over te nemen; terwijl zij zich bereid verklaren a. met cijfers te staven dat de exploitatie eener gasfabriek voor rekening der gemeente goede financiële resultaten zal ople veren, en b. een belangrijk gedeelte der koopsom tegen eene billijke rente op de zaak gevestigd te houden. 2. Zoo dit voorstel niet mogt worden goedgekeurd, wen- schen zij door eene niet onbelangrijke uitbreiding der fabriek, verbetering in de straatverlichting aan te brengen, hetgeen eene vergrooting van hun dood kapitaal zon ten gevolge hebben. De bezwaren daaraan verbonden willen zij zich getroosten, wanneer zij zekerheid erlangen van eene verlen ging van het contract, daar reeds -f gedeelten van den daarin bepaalden tijd zijn verloopen. Zij zouden echter de voorkeur geven aan eene minnelijke ontbinding van het tegenwoordige en het sluiten van een nieuw contract voor minstens 25 jaren op nader te regelen voorwaarden. Ten slotte drukken adressanten hunne hoop uit dat de raad tot eene minnelijke regeling der zaak moge gezind zijn. De voorzitter zegt dat burgemeester en wethouders vreezen voov tijdverlies. Hij stelt daarom voor den brief te stellen in handen der commissie ad hoe, en verder den vorigen brief, waarbij zij tot de benoeming van experts worden uitgenoodigd te herhalen. Volgens den heer van Diggelen is der firma Robbé en co. genoeg tijd gelaten, en hij zou aan desommatietotbenoeming van deskundigen gevolg willen zien geven. Door den heer van Deinse wordt voorgesteld om aan de concessionarissen tot den 9 dezer tijd te geven tot de benoe ming van meergenoemde experts, onder bedreiging dat anders zal worden voortgegaan op den wog van regten. De heer Sifflé merkt op dat het alleen de geringe kosten van sommatie kan uitmaken en hij daarom er ook mede zou doorgaan. Het komt den heer van Diggelen voor dat er iets kinder achtigs gelegen is in eene herhaalde bedreigingen dat zulks eene verkeerde houding aan den raad geeft; hij vermeent dat zoo het den concessionarissen ernst is met hunne bedoelingen, zij zulks moeten doen blijken. Alsnu wordt met 9 tegen 6 stemmen besloten gevolg te geven aan het vroeger door den rnad genomen besluit om, na vergeefsche minnelijke uitnoodiging. de firma llobbé &co. bij deurwaarders exploit te sommeren tot het benoemen van experts. Tegen hebben gestemd de heeren Snouck Hdrgronje, Verbrugge, van Deinse, Fokker, Damme en van Visvliet. De voorzitter legt ter vernietiging aan den raad over 21 stuks obligatien van gevestigde schuld lastens deze gemeente tot een nominaal bedrag van f 11,700, welke zijn aangekocht voor het op de gemeentebegrooting uitgetrokken bedrag van f1200. Aan de orde is de benoeming a. van een ambtenaar voor den burgerlijke stand, in plaats van den heer Bijleveld van Serooskerke, b. van de vaste commissien uit den raad, en c. van een gemeentegeneesheer, in plaats van den heerS. Sr. Coronel, naar elders vertrokken. Alvorens daartoe over te gaan wordt de openbare zitting op verzoek vau deu heer Damme, voor eenige oogenblikken geschorst. Bij de heropening hebben de verschillende benoemingen plaats, terwijl de heeren Lambrechtsen van Ritthem en van Visvliet met den voorzitter en secretaris het stembureau uitmaken. Bij eene eerste stemming worden achtereenvolgens herkozen Tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer Bijleveld van Serooskerke. Tot leden van de commissie tot. het ontwerpen van veror deningen. tegen wier overtreding straf is beureigd. waarbij de burgemeester als voorzitter fungeert, de heeren Verbrugge, Rekker, van Diggelen en Damme. De heer van de Graft verlaat inmiddels de vergadering. Als leden van de commissie van financiën de heeren Bijle veld van Serooskerke, als voorzitter, Sifflé, Lantsheer, van Deinse en van Visvliet. Als leden der commissie van fabricage de heeren Bijleveld van Serooskerke, als voorzitter, van Uije, Snijder, Caland en Lambrechtsen van Ritthem. De herkozenen laten zich hunne benoeming welgevallen. Alsnu overgaande tot de benoeming van een gemeente geneesheer. wordt als zoodanig benoemd de heer S. Memeling, med. doctor te Maartensdijk (provincie Utrecht), met 10 stemmen, terwijl eene stem is uitgebragt op den heer A. A. Fokker, med. doctor alhier, en 3 stemmen in blanco zijn ingekomen. Op dc voordragt kwam, behalve de benoemde, nog voor de lieer H. de Brieder. med. doctor te Utrecht. De voorzitter ontbindt hierop het stembureau, onder dank zegging voor de verleende diensten. Nadat nog is goedgevonden twee adressen om restitutie van hoofilelijken omslag, respectievelijk van de heeren Ma- thijssen, over de jaren 1856 en 1S57. en Bland, over het jaar 1856,bij de anderente leggen en het rapport van burgemeester en wethouders daarop in te wachten, is de openbare vergade ring gesloten. tieniccnteraad van Vlissingen. Zitting van 3 september. Voorzitter de heer Callenfels. Tegenwoordig al de leden. De voorgelezen notulen van de vorige zitting worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Aan de orde is: 1de installatie der nieuw benoemde leden. Deze worden door den secretaris binnen geleid, waarop zij in handen van den voorzitter de gevorderde eeden afleggen, en na eene korte toespraak van dezen, zitting nemen. 2. de verkiezing van een wethouder. De voorzitter verzoekt de heeren van Uije Pieterse en Hec tor om de stemmen op te nemen, waaruit bleek dat de heer II. P. Winkelman 12 stemmen op zich vereenigde en aldus tot wethouder herbenoemd is. 3. goedkeuring der aan de leden rondgezondene rekenin gen e« verantwoordingen. Op de vraag des voorzitters of een der leden ook eenige aanmerking heeft op de rekening van het arm-, gast- en wees huis alhier, vraagt de heer Iieetor het woord en zegt dat hij,

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 2