MIDDELRURGSCHE COURANT. r 'io7. Donderdag '1861 5 September. t3innmlcinö5cl)c tijöingen. Tyv.-JSKMl.-'i - <*OTÜS Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeenteen Vlissingen geschiedt de uitgave den avond te voren te» 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post ƒ3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: GE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regeivan huwelijks, geboorte doodbekendmakingen enz. van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zcgelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Editie van woensdag avond 8 ure. ^Htmkonöiijittgen VAN HET HUK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. PUBLICATIE. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Gezien de aanschrijving van den heer majoor eerstaanwe- zendcn ingenieur te Vlissingen, van den 12 augustus jl., no. 49, Maken bekend dat uit hoofde van eenige noodzakelijke herstellingen aan de bruggen buiten de Raminekens- en Duinpoorten dezer ge meente, de gemeenschap over die bruggen achtervolgens twee en vier dagen zal worden gestremd, te weten buiten de Ram- mekenspoort gedurende den 11 en 12 september aanstaande en buiten de Duinpoort gedurende den 16,17, IS en 19 dier zelfde maand. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks gebruike lijk is. Vlissingen den 13 augustus 1861. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. ÏSERE.VIDIAfclAG. Burgemeester en wethouders vanVeere, ontvangen heb bende een verzoek van II. C. van Abshoven, wonende te Vlissingen. om op het terrein, gelegen aan de noordzijde dei- haven, kadastraal bekend in sectie A no. 580 een rookerij van haring te mogen oprigten, brengen zulks naar aanleiding van het koninklijk besluit van 31 januarij 1824 (staatsblad no.19) ter kennis van de ingezetenen, om in geval iemand zoude vermeenen zich daartegen te moeten verzetten, alsdan zijne redenen van bezwaar binnen acht dagen nadagteeke- ning dezes bij het gemeentebestuur schriftelijk in te dienen. Veere, den 3 september 1861. Burgemeester en wethouders voornoemd, SNIJDER, burgemeester. J. P. VAN DEN HEUVEL, secretaris. Middelburg 4 september. Blijkens achterstaand verslag van de gisteren gehoudene zitting van den gemeenteraad, is tot gemeente-geneesheer benoemd de heer S. Meunreling, med. doctor te Maartensdijk (prov. Utrecht). Hierdoor is vervuld de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer S. Sr. Coronel en voortdu rende door het bedanken van den benoemden heer H. L. Braam. med. doctor te Rossum. Vevdev is. onder nadere goedkeuring van gedeputeerde staten dezer provincie, besloten de lokalen, gebezigd voor de zittingen enz. van dearrondissementsregtbanken liet kanton- geregt, te verhuren aan het rijk voor eene som van f 800 voor het loopende jaar en f 1000 'sjaars voor volgende jaren. Wij vernemen dat op den 17 dezer, voor den hoogen raad der Nederlanden, zal behandeld worden het beroep in cassatie, ingesteld door Adriaan Polderman tegen het arrest van het provinciaal geregtshof in Zeeland, van den 30 julij jl., waarbij hij is ter dood veroordeeld wegens moedwilligen doodslag met voorbedachten rade op zijne huisvrouw. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier is ont vangen en ligt voor belanghebbenden ter inzage een verslag van den staat en de uitkomsten der britsche visscherijen ge durende 1860. Herhaaldelijk maakten wij vroeger melding van eene be langrijke vordering van de koloniale bank van Engeland tegen jhr. W. 11. Boddaert, handelende onder de firma Bod- daert comp., in betrekking als zich gekwalificeerd hebbende te zijn directeur eener negotiatie ten behoeve van diverse planters in Rio Essequebo en Demerarv, opgerigt te Middel burg in 1766 en 1772. In het ïiommer dezer courant van 22 maart 1860 deelden wij het vonnis mede van dearrondissementsregtbank alhier, waar bij deeischeres niet ontvankelijk in hare vordering is verklaard, nadat te voren in verschillende instantien was verworpen eene door den gedaagde opgeworpene exceptie van non-kwa lificatie. Van gemeld vonnis heeft de eischeres zich voorzien in hooger beroep bij liet provinciaal geregtshof in Zeeland, en hangende dat beroep heeft de appellante den incidenteelen eisch ingesteld dat de geïnt menie zal worden verhoord op vraagpunten. Namens den geintiraeerde heeft men zich daartegen niet verzet, doch met het oog op art. 23S wetboek van burgerlijke regtsvordering aangedrongen op een naauwkeurig onderzoek door den regter of de vraagpunten tot het geschil betrekke lijk zijn. De heer rar. P. J. G. van Diggelen, advocaat alhier, heeft alsnu, als advocaat van de appellante, ter teregizitting van het provinciaal geregtshof in Zeeland op gisteren, de gestelde vraagpunten toegelicht. Zij zijn de volgende Of de geïntimeerde niet moet bekennen: 1. dat hij zelf reeds ten jare 184*8 heeft verklaard dat de betrekkingen van zoogenaamde commissarissen der negotiatie waarvan hij zich directeur heeft gekwalificeerd, waren vervallen 2. Dat hij na de beweerde nederlegging van en zijn ontslag uit de betrekking van directeur, aan den agendaris W. Onder de Wijngaart Canzius te Georgestown orders gafmet andere woorden, dat hij zich ook daarna als directeur bleefgedragen 3. Niettegenstaande die nederlegging der betrekking van directeur, aan den agendaris te hebben geschreven dat hij de belangen der bekende negotiatie bleef waarnemen 4. Na dien tijd van den agendaris waarden te hebben genoten en geind 5. Of de geintimeerde weet op te geven wat zijn a. geïn teresseerden, b. aandeelhouders c. ohligatiehouders, achter welke hij zich tracht te verschuilen 6. Of de geintimeerde niet moet erkennen dat in de verga deringen van zoogenaamde geïnteresseerden,waarin besluiten werden genomen waarop geïntimeerde zich wil beroepen, steeds eenige personen tegenwoordig waren, door hem aange zocht of gelast, die volstrekt niet het minste belang bij de zaak hadden 7. Of de geïntimeerde eindelijk niet even eens moet erken nen dat nimmer door hem eenige daad is gepleegd of kennis geving is gedaan, waaruit derden zouden hebben moeten opmaken dat zij, met hem handelende, in resultaat bedrogen zouden uitkomen en op niemand verhaal hebben Al deze vraagpunien werden door den pleiter in liet breede toegelicht, als ter zake dienende, waarna door den heer P. Rekker, als procureur van den geïntimeerde, regt op de stuk keu werd gevraagd. Het hof bepaalde daarop de uitspraak op heden over vijf weken, zijnde den 8 October. Wij vernemen dat het gemeentebestuur van Nieuw- en St. Joosland. sedert geruitnen tijd dringende behoefte gevoeld hebbende aan een terrein voor eene nieuwe begraafplaats, dezer dagen verheugd werd door het aanbod van een gemet gronds, door een grondeigenaar voor dat doel ten geschenke af te staan op de eenige voovwaavde dat te zijnen behoeve een klein gedeelte als familiegraf worde afgezonderd. In de gisteren gehoudene zitting van den gemeenteraad te Vlissingen is herbenoemd tot wethouder de heer tl. P. Win kelman. Uit Vlissingen schrijft men ons gisteren Heden voormiddag is bij het opzetien van een schrank voor het magazijn der artillerie, de beugel van het derde been ge broken, en deze dien ten gevolge achterover gevallen, met het ongelukkig gevolg dat twee van de daaraan werkzame artil leristen zwaar zijn gewond, terwijl een derde door zich in het water te laten vallen, waarschijnlijk aan grooter gevaar ont snapt is. Uit Westkapelle meldt men ons van gisteren. Op den 2 dezer is alhier in zee drijvende gevonden het lijk van een onbekend manspersoon, lang ongeveer 1.8 el, en reeds in gevovilerden staat van ontbinding verkeevende. Aan dat lijk bevonden zich een blaauw flanellen hemd, een stuk van een blaauw gestreept boezeroen, een gelapten, naar het scheen katoenen broek, een riem om het lijf, blaauwe sokken en lage schoenen. liet is op de burgerlijke begraafplaats ter aarde besteld. Te Zierikzee zijn tot wethouders herkozen de heeren rar. C. J. Fokker en jhr. J. L. de Jonge. Aan het Nieuws- en advertentieblad van Zeeuwsch-Vlaan- deren wordt uit Neuzen geschreven Ten gevolge eener door de belgische regering verleende voorloopige concessie, tot aanleg eener spoorweglijn van Meclieleu tot St. Nicolaas, is door eene commissie van leden uit den gemeenteraad, de provinciale staten uit dit district, alsmede van heeren burgemeesters der daarbij belangheb bende gemeenten, op den 26 augustus 11. te Hulst eene verga- dering gehouden, ten einde de belangen van dit gewest, ten opzigte van den voorgenomen aanleg van eenen spoorweg, te behartigen. In die bijeenkomst is besloten ondersteuning te verleenen, ten einde de daarstelling te erlangen eener spoor- wig-vevbinding, uitgaande van Neuzen, langs Axel en Hulst, naar Belgie. Mogt de zaak, waarvoor de gezegde commissie zoo bijzon der van hare belangstelling blijken deed. verwezenlijkt worden, zal er voorzeker weder veel zijn toegebragt tot ver meerdering van welvaart in dit gedeelte van Zeeuwsch- Vlaanderen. Z. M. de koning is zondag namiddag van he' Loo in de residentie terug gekeerd. Z. K. II. de prins van Oranje heeft aan den staftrompetter bij het 5de regement dragonders een fraai gouden horlogie met ketting vereerd, uit erkentelijkheid voor een den prins opgedragen muziekstuk; voorts een gouden horlogie aan den wachtmeester Rijke, die als vasten ordonnans bij Z. K. H. dienst deed, en een zilveren aan den trompetter Boers, voor zijne bij de manoeuvres in het kamp bewezene diensten. Men leest in liet Dagblad van Zuid-lIol1and en's Gra ven h age Z. eniin. de kardinaal Wiseman is alhier aangekomen en heeft zijn intrek genomen bij den internuntius mgr. Vec- chiotti, die, na eene korte afwezigheid, in de residentie is terug gekeerd De russisehe prins Galitzin heeft 11. zondag al het merk waardige in de residentie bezigtigd en ook een bezoek te Scheveningen gebragt. Maandag morgen heeft de prins de residentie verlaten en zich naar Londen begeven. Blijkens berigt van den nederlandschen consul-generaal te Alexandrie is het bureau der paspoorten aldaar opgeheven, zoo dat bij aankomst in Egypte voortaan den reizigers door de plaatselijke autoriteit geen paspoort zal gevraagd worden. Men verneemt dat de heer Portaels door Z. M. den koning der Nederlanden benoemd is tot officier der orde van de Ei kenkroon, ten blijke van diens tevredenheid over het door genoemden schilder vervaardigde portret van II. M. de koningin. Naar wij met leedwezen vernemen, is alhier het berigt ont vangen. dat O]) eene der badplaatsen in Duitschland is over leden de heer J. L. Schneitter, ingenieur van den waterstaat, die toegevoegd was aan de commissie voor de werkzaamheden tot voorbereiding en uitvoering van den aanleg van spoor wegen, en die onder de leiding dier commissie werkzaam was. A lgemeen h an cl elsbla d Volgens het Algemeen handelsblad hebben voor het verge lijkend examen als surnumerairen bij de directien der belas tingen, welk examen deze week aan bet ministerie voor financiën te 'sGvavenhage wordt gehouden, zich slechts een S31-tal kandidaten aangemeld, terwijl er nagenoeg 2/3 van dat aantal als surnumerairs zullen kunnen geplaatst worden, waarom het vooruitzigt deze keer als bijzonder gunstig moet worden beschouwd. Adelaide Ristori bevindt zich thans te Dieppe in Frankrijk, alwaar zij dezer dagen bij hare voorstellingen mede zeer grooten lof inoogstte. Eerlang denkt zij zich naar Parijs te begeven, om hei toezigt te houden over eene woning welke zij zal doen bouwen op den nieuw ingewijden boulevard Ma- lesherbes. Den daarvoor benoodigden grond schijnt zij reeds van den heer Pereire gekocht te hebben tegen den prijs van 400 francs per vierkante uederlandsche el. Als eene niet onaardige proeve van de weinig sentimentele wijze, waarop in Frankrijks hoofdstad, vooral onder de hoo- gere standen, echtverbindtenissen tot stand worden gebragt, deelen wij uit den „Charivari" van 31 augustus jl. de volgende aankondiging mede. Mogt iemand aarzelen haar als ernstig gemeend te beschouwen, zoo herinneren wij hein dat in Parijs de meest geachte personen, geneesheeren, priesters, predi kanten, benevens hunne meer gewigtige bezigheden, dc taak vervullen, welke wij, in onze gelukkige eenvoudigheid nog steeds als die van koppelaar beschouwen, en zich met het zoeken van een echtgenoot belasten voor ieder van hunne

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 1