MIDDELBÜRGSCHE C 0 ÏTR A N T. N°' 88. Dingsdaa; V. 23 Julij. GOES '•^EKII^NOVAV 1861. Deze courant verachijut des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Ylissingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel j van huwelijks, geboorte doodbekendmakingen enz. van één tot zes regels ƒ1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Editie van maandag avond 8 ure. Jlcmlicmtiigintjen VAN HET KIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. Publieke besteding. Burgemeester en wethouders van Goes, zullen op zaturdag den 27 dezer, des namiddags ten een ure, ten raadhuize, publiek aan den minstmijnendc trachten aan te besteden Eenige metsel-, timmer-, rijspakwerk en steen- glooijing aan liet sas en de kavendammen dezer gemeente, waarvan locale aanwijzing zal geschieden op donderdag den 25 te voren, te beginnen ten 10 ure aan het Sas. Zullende het bestek en de voorwaarden van besteding inmiddels ter secretarie der gemeente ter lezing liggen. Gedaan te Goes den 20 julij 1861. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De secretaris, H. C. PILAAR. öinnmlanösclje tijbinjjcn. Middelburg 22 julij. De gemeenteraad alhier zal woensdag aanstaande, 'snamid dags ten één ure, weder eene openbare zitting houden, waarin de navolgende zaken zullen worden behandeld missive van gedeputeerde staten, goedkeuring raadsbesluiten idem van het comité voor het zeeuwsch muzijkfeest; idem van dirigerende leden der teeken-akaderaie, voorstel tot eervol ontslag van den heer J. Pelgrom. op verzoek; adres Van de Kamer comp., tot wijziging terrein stoom-houtzagerij in de Spekrookerijlaagtevaststelling suppletoir kohier hoofdelij ke» omslag, no. 1adres J. P. W. Boddaert, om restitutie van hoofdelijken omslag, en aangehouden adressen met rapport der commissie. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier is ont vangen en ligt voor belanghebbenden ter inzage: eene ge drukte opgave betreffende den handel en de scheepvaart van Groot-Brittanje en Ierland, gedurende de maand en de vijf maanden, geëindigd den 31 mei 1861. Uit 's Gravenhage wordt aan de Arnhemsche couraut ge schreven dat er bij den raad van state een koninklijk besluit in behandeling is, waarbij het radicaal voor de oost-indische ambtenaren wordt afgeschaft en de regering zich weder de vrijheid toekent om het personeel barer ambtenaren overal te kiezen, waar zij daarvoor geschikte personen kan vinden. 't Is bekend dat sedert onderscheidene jaren gecne ambte naren bij het indisch gouvernement werden toegelaten, dan die de lessen aan de akademie te Delft hadden bijgewoond. Daarop werden echter nu en dan eenige uitzonderingen toe gelaten, en de berigtgever vleit zich dat de minister van kolo niën door liet afschaffen van die bepalingen, althans in be ginsel, eene groote grieve bij de oostersclie familien zou weg netnen. Het Handels- en effectenbl. deelt mede, dat bij het departe ment van hervormde eeredieust gewerkt wordt aan een voor stel van wet tot afschaffing van hetcollatieregt, voor zoo verre dit van staatswege wordt uitgeoefend, en dat in de volgende zitting de daartoe strekkende voord ragt aan de staten gene raal zal worden ingediend, ten gevolge van de motie, in der tijd door de tweede kamer over dat onderwerp met algemeene stemmen aangenomen. Men verneemt dat IT1T. KK. HIT. prins en prinses Hendrik der Nederlanden den 24- dezer de residentie zullen verlaten. De prins begeeft ziclf*naar Luxemburg en de prinses naar Licbenstein, alwaar haar vader, de hertog Bernhard van Saxen Weimar, zich bevindt. Na een kort. verblijf te Luxemburg, keeren HIT. KK. IIIT. terug, om alsdan later eengeruimen tijd Luxemburg te gaan bezoeken. Z. K. IT. prins Frederik der Nederlanden vertrok gisteren ochtend vroegtijdig weder naar de badplaats Soden. Begunstigd door heerlijk weder nam het feest der Konink lijke nederlandsehe yachtclub zaturdag morgen ten 11 ure te Rotterdam een aanvang. Op het terrein van het gebouw liet de muzijk der schutterij zich in eene daartoe gebouwde kapel hooren, terwijl regts en links hiei. au de gewone volksspelen werden gehouden, hetgeen inderdaad eene aangename afwis seling gaf en dan ook een tal van toeschouwers tot zich trok. Het feest werd opgeluisterd door de tegenwoordigheid van HTI. KK. ITH. prins en prinses Hendrik en gevolg, en dien avond besloten door een vauxhall en vuurwerk in den Doelen. De engelsche roeijers hebben den eersten prijs verkregen af 400, uitgeloofd door Z. K. H. prins Hendrik. Verder werd onder anderen een tweede prijs voor platbo dem- pleiziervaartuigen behaald door den boeijer Zeeland van de directie van den waterstaat, gevoerd door A. T. Steketee te Middelburg. Donderdag is de tentoonstelling van nijverheid te Haarlem bezocht geworden door HIT. KK. HH. prins en prinses Hen drik der Nederlanden. Des namiddags ten 2 ure zijn zij met den spoortrein van 'sGravenhage aangekomen en aan het gebouw der tentoonstelling ontvangen door den voorzitter dr. G. Simons en eenige leden der commissie, bij welke zich ook de burgemeester had aangesloten. De prins en prinses zijn tot half vijf ure in de zalen der tentoonstelling gebleven, en hebben zich door de leden der commissie naauwkeurig aanwijzing laten doen van de vele merkwaardige ten toon gestelde voorwerpen. Zeer voldaan over hetgeen zij gezien hadden, namen zij een hartelijk afscheid van allen die hen hadden begeleid. Van de tentoonstelling zijn zij gereden naar het buitenverblijf De hertenkamp, van den baron Verschuer, ten einde aldaar het middagmaal te gebruiken. Als een deel der feesten die aan de nationale tentoonstelling van nijverheid te Haarlem verbonden zijn, had jl. vrijdag in het Hertenkamp aldaar een grdot kinderfeest plaats. Meer dan 2300 kinderen uit de openbare scholen en gestichten, daartoe uitgenoodigd door de vereeniging Door vermaak tot nut, in overleg met het feest-comité, namen daaraan deel. Na des middags ten drie ure op de Groote markt te zijn bijeengekomen, onder geleide van hunne onderwijzers, wer den zij in drie afdeelingen gesplitst. Iedere dezeraf'deelingen begaf zich in optogt, voorafgegaan door een muziekkorps, langs verschillende wegen naar het Hertenkamp. Bij den optogt werd door eene afdeeling halt gehouden voor de woning van den burgemeester, den heer Fock, aan wiens echtgenoote door een jongen en een meisje, na het uitspreken van eenige dichtregelen, een mandje met bloemen werd aangeboden. Alles wat den kinderen genoegen kon geven, was op de feestplaats aanwezig: caroussels, koorddansers, kunstenma kers, marionetten, Bamberg, muziek van de dragonders, enz. De kleinen, allen netjes uitgedoscht, voorzien van oranje linten en andere nationale kleuren, werden van tijd tot tijd op ververschingen onthaald. Ten 9 ure werd eenig vuurwerk ontstoken, dat door eene verlichting met bengaalsch vuur besloten werd. Het munt- en penning-kabinet te Leiden is weder door onderscheidene geschenken vermeerderd. Van een oost in disch ambtenaar is eene gausche verzameling ontvangen, bestaande in eene menigte fransche en belgiscbe medailles, en onderscheidene zilveren en koperen munten van verschillende curopesche en amerikaansche staten. Van onzen consul- generaal te Alexandrie ontving het kabinet een volledig stel der egyptisclie munt, bestaande in 7 goud-, 7 zilver- cn 2 ko perstukken. Jhr. van Wede schonk de groote noodmunt van Zierikzee in 1575 geslagen, alsmede eenige italiaansche en fransche munten, en de gepensioneerde kolonel Noot den zeldzainen denarius of penning van den gelderschen graaf Gerhard III (1207—1226). Als eene bijzonderheid wordt gemeld, dat te Ilattem den 16 dezer al de kiezers waren opgekomen. Hun getal beliep juist 100. Benoemingen cn besluiten. conus oiplomATKiUE. Benoemd tot zaakgelastigde bij het hof van Portugal, de heer rar. L. II. A. baron van Itter- sutn, thans raad van legatie bij het gezantschap te Frankfort en tot zaakgelastigde bij het hof van Denemarken, de heer rar. W. F. Rochussen, thans secretaris van legatie bij het ge zantschap te Kopenhagen. Overgeplaatst de secretarissen van legatie: de heer rar. B. O. T. IT/Westenberg, van het gezant schap te Berlijn hij dat te Frankfurtde heer rar. D. Ever wijn, van het gezantschap te Madrid, bij dat te Berlijn de heer rar. F. J. W. F. baron van Pallandt, van het gezantschap te Frankfurt, bij dat te Madrid en toegevoegd aan hetgezant- schap te Frankfurt, de attaché jhr. rar. R. A. A. von Pestel, thans als zoodanig werkzaam bij liet departement vanbuiten- landsche zaken. leger. Benoemd bij het 3e regement dragonders tot 1 en luitenant, de 2e luitenant van het 5e regement jhr. E. W. N. de Pesters. veeartsen. Bevorderd tot veeartsen de kweekelingen van 'srijks veeartsenijschool J. J. ITinze, J. N. Dijkman, A. Over- bosch, en IT. J. H. Stempel. gemeentebesturen. Bekrachtigd het door den gemeen teraad van Biervliet verleend eervol ontslag als secretaris aan D. Bekaar, burgemeester dier gemeente. pensioenen. Pensioen verleend ad f1333 aan rar. G. van Leeuwen, als officier van justitie bij de regtbank te Alkmaar. Kerk- en schooluieuiTS. Ten einde te voorzien in de vacature, ontstaan door het emeritaat van den heer P. J. Zijnen, en voortdurende door het bedanken van den heer J. W. Felix, is jl. vrijdag door den algemeenen kerkeraad bij de nederduitsche hervormde ge meente te Vlissingen het vroeger vermelde twaalftal aange vuld met den lieer G. D. de Kruyff te Zaamslag, en het viertal met den heer D. Chantepie de la Saussaye, predikant bij de waalsche gemeente te Leiden, die daarop terstond met alge meene goedkeuring is beroepen. Naar wij vernemen worden de predikbeurten in het kamp bij Milligen voor de protestanten vervuld door de navol gende heeren predikanten: den 21 dezer J. C. van Marken, en den 28 J.F. Blaauw, van Amsterdam; den 4 augustus G. P. Kist van Heyningen, van Deventer; den 11 J. J. L. ten Kate, van Amsterdam; den 18 H. F. Waller, van Loenen op de Vel uweden 25 P. Jasvan 's Gravenhageden 1 septem ber P. IT. Hugenholtz jr., van Hoenderlooden S J. P. de Keyzer, van Arnhem; den 15 A. Rutgers vau der Loeft', van Leiden. Marine en leger. Zr. Ms. stoomschip Cycloop vertrekt, volgens de Arnhem sche courant, in de volgende week van Nieuvvediep naar Hellevoetsluis en van daar naar Vlissingen, om het nieuw gebouwde oorlogsfregat Adolf van Nassau naar het Nieuwc- diep te slepen. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 21 dezer: J. Lange- beeke, jm. 27 j. met J. Geschiere, wed. K. Kodde, 30 j. Vlissingen, van 13 tot 20 julij. Gehuwd: L. J.Darlijn, jm. 23 j. met S. J. van Hoek,jd. 23 jaren. Bevallen: 11. Leemans geb. Overkarap, d. A. J. Iloger- vorstgeb. Bukkens, d. D. Schouten geb. van Campenhout, z. en d. (tweel.). J. C. Kestgeb. van Weele, z. G.H. Engels geb. Lucke, d. Overleden: M. K. Fiktor, vrouw van C. Wijkhuizen, 55 j. L. L. Bekker, jm. 22 j. J. 1. Ileljers, wed. van J. Lauaspach, 62 j. M. Blommers, z. 16 j. Goes, van 4 tot 13 julij. Bevallen: J. Maas, geb. van ITooru, d. M. Schrijver, geb. Guduij, z. A. J. Meijers geb. Teraperman, z. J. J. Wessel geb, IToogesteger, d. Overleden: J. Wabeke. z. 6 m. N. L. Fritsch, vrouw van A. Huyser. 73 j- E. Melieste. jd. 14 j. J. C. ITogerwerve, d. 9 in. M. J, Rembges, jd. 19 j. Zierikzee, van 13 tot 20 julij. Gehuwd: P. Slager, gescheiden man, 28 j. met M. Elscot, jd. 27 j. II. Moeliker, weduvvn. 51 j. met J. Schulk, wed. 53 j. L. Verburg, weduwn. 60 j. met P. K. Tuiter, jd. 40 j. Bevallen: C. J. IeClercqgeb. Brandt, d. E. Verkaart geb. Croly, z. N. Appel geb. Sies, d. W. van Sas geb. Cornelisse, d. L. van Velthoven geb. Romer, d. Overleden G. de Vos, jm. 31 j. D. H. Leeuwe, d. 10 d. E. Schooft', vrouw van J. Bakker, 41 j. G. Peute, vrouw van JL. de Bruijne, 29 j. (Gouda). A. C. Neerhout, z. 3 m. C. J. van der Ilave, d. 8 m. Hulst, van 1 tot ]5 julij. BevallenC. de Witte geb. van Moorter. z. P. P. Esseling geb. van Ombergen, z. C. van Gijsel geb. Platjouw, d. C. de Lozanna geb. Bogaert, z. Overleden: P. F. Moens, z. 11 m. M. C. Blemel, wed. van M. Wentzler, en F. J. A. Schilger, 67 j. L. Lafeber, z. 7 w. Thermometers! and. 19 julij 's av. II u. 62 gr. 20 's niorg. 7 u. 63 'smidd. 1 u. 74gr. 's av. 11 u. 65 gr. 21 's morg. 7 u. 68 's midd. 1 u. 68 's av. 11 u. 62 22 's morg. 7 u. 65 'smidd. 1 u. 72 gr.

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 1