öuttenlanïisclje lijöingm. Amerika. Het congres der unie is den 4 dezer te Washington zamen- vekoraen. Het huis van afgevaardigden heeft den heer Grow Tot zijnen voorzitter gekozen. De president Lincoln heeft eene zeer oorlogzuchtige boodschap aan het congres gezonden. Hij doet daarin aanvraag om 400,000 soldaten en 400 millioen dollars. Ook is aan het congres een rapport van den minister van tinancien ingediend. Daarin wordt aangeraden de koffij, sui ker en melasse meteen zwaar regt te belasten, ligte directe belastingen in te voeren en eene gfddleening van 240 millioen dollars aan te gaan. Er trekken steeds troepen van het noorden over den Poto- mak. Er is een veldslag op bandentenzij de separatisten terugtrekken. Engeland. Londen 15julij. Volgens eene officiële opgaaf, zijn thans hier te lande op onderscheidene werven 56 oorlogschepen van verschillend charter voor's rijks marine in aanbouw. Daar onder zijn 3 linieschepen, 12 fregatten van 36 a 50 st. enz. - Baron de Vidil is eergisteren alhier aangekomen, onder celeide van twee franscbe policie-agenten, die hem naar het hoofdbureau van policie hebben overgebragt. De baron is ongeveer zestig jaar oud, en dreef een dertigtal jaren geleden een uitgebreider! uitvoerhandel in handschoenen. Na een groot vermogen te hebben verworven gelukte het hem zich tot attaché bij een gezantschap te doen benoemen, in welke betrekking hij echter slechts zeer kort werkzaam was. Uit het kort verslag van het eerste verhoor dat de beschul digde eergisteren namiddag heeft ondergaan, blijkt dat hij niet wilde afwachten tot dat het conflict zou opgelost zijn, waartoe de kwestie zijner uitlevering had aanleiding gegeven, maar op zijn eigen verzoek naar Engeland isgebragt om zich te verantwoorden. De instructie is opgedragen aan den regter Charles Pollock, bijgestaan door den heer Ellis. De heeren Sleigh en Orridge traden op als zijne verdedigers. De zaak is verdaagd tot heden. Gedurende de teregtzitting scheen de Vidil zeer aangedaanhij bedekte zijn gelaat met beide han den. Toen hij het geregtsgebouw verliet, werd hij door de menigte uitgejouwd. Volgens-de verspreide geruchten zou zijn stelsel van verdediging bestaan in het beweren dat zijn zoon aan krankzinnigheid lijdt. l&usland. Den 9 dezer is te Warschau de lijst bekend gemaakt van de personen, welke door het russisehe gouvernement zijn benoemd om den nieuw ingestelden staatsraad van het koning rijk Polen uit te maken. Volgens berigten uit die stad van den 11 dezer voldeed de keuze aan het bezadigde gedeelte dei- bevolking bij uitstek. Behalve een zeer geacht persoon van russisehe afkomst, zijn al de 28 leden van den staatsraad polen, behoorende tot den hoogen adel of de geestelijkheid, en reeds door vroeger bewezen diensten de achting en toege negenheid der polen bezittende, of nu voor liet eerst in eene politieke betrekking optredende. Volgens die berigten zon te Warschau de verkiezing tot zamenstelling van den nieuwen gemeenteraad tegen het einde der loopende maand plaats hebben. Verder blijkt, dat er nog van tijd tot tijd in Polen hier en daar demonstration van eenen aan het russisehe gouverne ment onwelgevalligen aard plaats hadden, veelal met mede werking of aanmoediging van de zijde der roomsch katholieke geestelijkheid. Duitschland. Weenen 17 julij. De Ostdeutsche Post berigt dat de hon- gaarsche hofkanselier, baron Vaj', thans stellig zijn ontslag gevraagd heeft en dat het door den keizer reeds bewilligd is. Een later berigt meldt echter dat de uittreding van baron Vay nog ten eenenmale onzeker is. Met betrekking tot den moordaanslag, te Baden-Baden op den koning van Pruissen gepleegd, zijn de volgende bijzon derheden bekend geworden De koning wandelde tusschen S en 9 ure 's morgens op den weg naar Lichten thai. Omstreeks half negen ure ontmoette de pruissische gezant, graaf Flem- ming, den koning in de nabijheid van de kettingbrug tegen over het Gunzinbacher dal. De koning verzocht den gezant hem te vergezellen. Spoedig daarna viel achter de beide wan delaars een schot; de koning bragt de hand naar het hoofd. Toen hij en dé gezant zich omkeerden, zagen zij eenige schre den achter zich een jong mensch staan, die niets in de handen had. Oj) de vraag van den gezant, wie hier geschoten had? antwoordde hij„Ik!" „Op wat? op wien„Op den koning!" Hij had de pistool met dubbelen loop in het gras geworpen. Daarop nam graaf Flemming den misdadiger in hechtenis cn riep om bijstand. Een jong badensch ambtenaar, die in een rijtuig voorbijreed, kwam hem te hulp. Overigens verweerde de misdadiger zich niet. De vorst gaf zijne ver wondering te kennen, dat dc jongman, die nog kort te voren in de laan nabij Baden-Baden beleefd gegroet had, dezen aan slag had gedaan. De pistool was metheideloopen afgeschoten, hetgeen op hetzelfde oogenblik moet gebeurd zijn, daar men slechts één knal hoorde. De koning zette bedaard den weg naar Liclitenthal voort, werwaarts de koningin hem reeds was voorafgegaan. Graaf Flemming reed met de inmiddels toege- snelde personen, die den misdadiger in hun midden genomen hadden, naar het geregtsgebouw. De dader stelde den graaf zijne portefeuille ter hand met de verklaring, dat hij daarin I de noodigc ophelderingen betreffende zijnen persoon zou vinden. Toen de lijfarts, dr. Lauer, den koning onderzocht, 1 bleek, dat de kogel een stuk van den kraag weggenomen en aan de linkerzijde van den hals eene kneuzing van ongeveer een duim middellijn veroorzaakt had. InBeckersbrieventasch vond men een papier waarop geschreven staat als volgt: „Baden, 13 julij. De beweegreden waarom ik Z. M. den koning van Pruissen zal doodschieten, is dat hij de eenheid van Duitschland niet bewerken en de omstandigheden niet te boven komen kan welke aan deze eenheid in den weg staan derhalve moet hij sterven, opdat die taak door een ander ver- rigt worde. Men zal mij over deze daad bespotten, of voor overspannen houden, doch ik moet het feit volbrengen, om het (luitsche vaderland gelukkig te maken. (Get.) Oskar Becker, jur. stud, van Leipzig." In geheel Duitschland doet zich als het ware slechts ééne uitbarsting van sympathie hooren welke blijken draagt van de meeste opregtheid. Het regtsgeding wordt met kracht voortgezet, doch er schijnen uit de instructie geene belang rijke bijzonderheden voort te vloeijen, terwijl het zich beves tigt dat de jeugdige dader door de politiek tot verstandsver bijstering is gebragt. Belg ie. De gemeenteraad van Brussel heeft onlangs eene leening ten behoeve der hoofdstad gesloten, waaraan echter door de regering hare goedkeuring is onthouden. Dadelijk na het bekend worden van die beslissing, hebben alle leden van het dagelijksch bestuur gezamenlijk hun ont slag als burgemeester en schepenen aan Z. M. den koning ingezonden. Frankrijk. Parijs 16 julij. De keizer heeft aan den koning van Pruis sen een brief geschrevenom hem geluk te wenschen dat hij aan het gevaar ontkomen is waarmede hij bedreigd werd. De graaf Simeon is mede in hooger beroep gekomen van het tegen hem uitgesproken vonnis in de zaak van Mirès. De Moniteur bevat liet besluit tot wijziging der vegten van invoer. Vreemde ongeraffineerde suiker is gelijk gesteld met geraffineerde liet regt bij invoer met franscbe schepen, is 30 fr. per 100 kilo voor suiker aangevoerd uit landen buiten Europa, van elders ingevoerd 32 fr., met vreemde schepen komende uit Indie 33 fr., van elders komende 32 fr. Koffi j uit de fransehe koloniën eu de franscbe nederzettingen op de Westkust van Afrika, met fransehe schepen aangevoerd 36 fr. per 100 kilo; uit andere landen buiten Europa 50 fr. 40 et.; met vreemde schepen 55 fr. 40 ct. Ruw zweedsch ijzer in sta ven of blokken, met fransehe schepen aangevoerd. 7 fr. per 100 kilo; met vreeemde schepen 7 fr. 70 ct. Vreemde onge raffineerde suiker uit landen buiten Europa, met vreemde schepen aangevoerd, zullen het voorregt vau restitutie beta len. De premien voor den uitvoer van zeep worden afgeschaft. - Men verzekert dat het plan bestaat om, indien dit slechts eenigzins met de omstandigheden is overeen te brengen, geen nieuwen franschen ambassadeur naar Rome te zenden, en evenzoo te handelen als de paus een jaar geleden deed, toen zijn gezant, mgr. Sacconi, om redenen van gezondeid van hier vertrok en tot heden niet is teruggekeerd. De heer de Gra- mont is er namelijk in geslaagd de fransehe regering te over tuigen dat, hoe zeer het gouvernement het status quo als eene wenschelijke zaak voor Rome beschouwt, dit echter het stand punt van iederen franschen gezant onhoudbaar zal maken. Prins Czartoriski is te Montfermeil in 92jarigen ouder dom overleden. Hij mag worden aangemerkt als de patriarch der poolsche emigranten, en besteedde zijn geheele leven aan het belang van zijn ongelukkig vaderland. Alle poolsclie uit gewekenen zijn levendig bedroefd over het belangrijk verlies dat hunne partij in dien vorst leed. De lieer Drouyn de Lhuys is benoemd tot voorzitter der fransehe commissie voor de wereldtentoonstelling te Londen in 1S62. Uit Salonica wordt gemeldt, dat de heer Heusey. door keizer Napoleon III met eene wetenschappelijke zending in j Macedonië belast, het slagveld van Pydna ontdekt heeft en j daar belangrijke opdelvingen doet. Ricasoli omtrent dat ontslag van den heer San Martino en diens vervanging door generaal Cialdini ophelderingen gege- ven. Hij deed daarbij vooral uitkomen dat ook bij de inci denten welke gepaard gingen met deze verandering in het bestuur over de zuidelijke provinciën, het kabinet geheel een stemmig heeft gehandeld. Daaruit zou men dus moeten be sluiten dat het kabinet het gedrag afkeurt van de San Martino en dat Minghetti in geeuen deele, zoo als de publieke opinie vermeende, alleen verantwoordelijk is voor liet aftreden van dien staatsman, hetwelk in ieder geval moet geacht worden een groot verlies voor Napels te zijn. De gebeurtenissen, waardoor de napelsclie provinciën worden in spanning gebragt en welke dikwijls tot bloedige tooneelen aanleiding geven, zijn meerendeeis veroorzaakt door de kortzigtigheid der italiaansche ambtenaren, die de groote fout hebben begaan van het geheele leger van Frans II vrij te laten, zonder eenigen waarborg, en om die troepen naar hunne haardsteden te zenden, na de capitulatie van Capua, Gaëta, Messina en Civitella-deLTronto. ■decttjöimjm. I Volgens telegram is het barkschip Stad Middelburg, gezagv D. D. Ouwehand, van hier, gisteren morgen te Liverpool j aangekomen. Alles wel aau boord. j Den 15 dezer is van Cardiff niet kolen naar Rio Grande I gezeild, het kofschip de Zwaan, gez. W. Riedijk. Den 19 dezer is te Veere binnengekomen, hetschoonerschip j Cathavina Elizabeth, gez. J. Pander, ran Newcastle met steen kolen voor Middelburg. I Het nederlaiidscli barkschip Edouard Marie, gez. M. F. Remmers, is heden uit de haven van Vlissingen naar llotter- j dam gesleept door de stoomboot Union 11. ijrtnöelslwrüjtcn. Turkyc. Volgens berigten uit Konstantinopel, hebben een groot j aantal veroordeelden vermindering van straf gekregen. Op de begrooting van oorlog zijn een aantal nuttelooze uitgaven geschrapt. Aali-pacha is tot minister van buitenlandsche zaken benoemd, en Fuad-pacha tot president van den raad j van justitie en van den Tanzimat-raad. Saffeti-pacha is ter j beschikking gesteld. De generaal Duvando is vrijdag jl. naar Genua vertrokken De heer de Lavalette is door den sultan ontvangen en heeft zich daarna ingescheept om de reis naar Frankrijk te aan vaarden. De graaf Palffy is hier aangekomen om den sultan met zijne troonsbeklimming namens den keizer van Oostenrijk geluk te wenschen. Italic. De senaat heeft den 13 dezer beraadslaagd over het reeds door de kamer aangenomen ontwerp van wet, waarbij het gouvernement gemagtigd wordt om eene som van 500 millioen francs voor de schatkist op te nemen. Het is door den senaat met 65 tegen 3 stemmen aangenomen. Men had verwacht, dat de president van den ministerraad, de heer Ricasoli, bij deze gelegenheid weder het woord over de politieke aangele genheden van Italië in het algemeen zou voeren, en wel op minder stouten toon cn in minder oorlogzuehtigen geest, dan hij in de kamer bij de behandeling der leeningvvet had gedaan. Maar de heer Ricasoli heeft niet dienstig geachtbij de beraad- slaging van den senaat het woord te nemen. Eene te Tiiryn door den minister van financien afgekon digde bekendmaking deelt de voorwaarden mede van die nieuwe leening. De helft is gereserveerd voor bankiers, terwijl voor de wederhelft bij openbare inschrijving kan worden deelgenomen. De bladen melden dat de lieer de San Martino tot twee malen toe zijn ontslag heeft gevraagd als stadhouder des konings te Napels, en dat Victor Emmanuel zijne demissie eindelijk heeft aangenomen. -— In de zitting van den senaat van dingsdag heeft de heer Jïcckrapprijzen Avignon 13 julij. Er werd betaald voor gemalen rosé ordinaire 5 (Va 5 L fr., superior 52 a 53 fr., palud 58 a 60 fr. Giaanmarkten. Amsterdam 19 julij. Tarwe en gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken f 40 j-. Lijnolie op zes weken f 33 V Oostburg 17 julij. Bij kleinen aanvoer bestond heden eenige vraag voor tarwe gerst en paardeboouen, en werd er in die artikelen tot omtrent vorige prijzen nog al wat gedaan. Van nieuw koolzaad waren omtrent 10 monsters aan. het meerendeel was redelijk droog en mooi van korreleen partijtje werd verkocht f 12, overi gens werd alles te hoog gehouden. De prijzen waren voor tarwe f 10,75 a f 11.15, voorts f 10 a f 10.50. Rogge f6 a f6,50. Gerst f 6 a f 6,70. Haver bijna zonder voorraad eu f3 af 4 geboden, en paardeboouen f 6,50 a f 7.50 naar kwaliteit. Middelburg 18 julij. De aanvoer van granen was heden weer klein en echter nog ruim toereikend voor de consumtie, want zij kocht niet dan voor directe behoefte. Verandering in de prijzen is daardoor niet op te geven. In de prijzen der oliën noch van de koeken is ons eenige verandering bekend. (icmiddcldc iiiarkfpaij7.cn. per ned. mud.per ned. mud. Tarwe f S, 50 af 12,:Bruineboon. faf Dito a'Paardeboouen- 7.n- 7,25 Rogge oude - 6,50 a- 7,20'Gr. erwten Gerst wint Dito zom. Boekweit Haver Witteboon j Witte erwten a aKool en raapz.a aAardapp. n. - 2,40 a - 2,50 aper ned. pond. aj Verscli boter f ,S0 a f ,84 Middel prijzen van bakbare tarwe f 11,75 en rogge f 7,15. Prijucn van eiïecten. Amsterdam 19 julij. Nederland. Certifie. Werkelijke schuld 21 pet j 633 dito Nationale dito 3 dito dito dito 4 us 3 1331 Aand. Handelmaatschappij ■H Rusland. Oblig. 179S/1816 5 103 Certifie. Hope co 4 w; t dito dito 1855, 6de serie. 5 93 6 Aand. spoorweg 1SG 4* 89 3 Polen. Scliatkistobligatien 4 ÏÜJ Spanje. 1? dito binnenlandsch Certifie. coupons bewijzen 3 i'l i Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 46* dito amstevdamsche 5 69 J dito nationale 5 dito 1847/1852 2i 010 Belgie. Certificaten bij Rothschild 24 Portugal. Obligatien 3 47 3 46 J Grenada. dito i'H 24 Illinois. 7 S7J Mexico. Londen, 18 julij ten 12 ure. Consols-90. Weenen, IS julij. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 6$, Parijs, 18 julij. (slotpr.) 4-i pet. compt. 3pet. 67,75

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 3