Sjcmïrelsbmtjtm. mengelingen. 2U>uertentien. BESSËXSAP. LIM0XADE-SYR00P. Verlichting a Giorno. binnenlandsclie zaken heeft erkend dat de zekerheid in de napelsche provinciën ernstig bedreigd wordt, maar tevens zijn vertrouwen uitgedrukt in de vaderlandslievende gevoelens van het volk. „Met kracht, goeden wil en ondersteuning van uwen kant," voegde hij er bij, „zullen wij de moeijelijkheden overwinnen." Aan deze woorden viel groote toejuiching ten deel. Na nog eenige discussie, werd de volgende motie van orde aangeno men „De kamer, gehoord de verklaringen van het ministerie, houdt zich overtuigd dat de regering zich met alle wettelijke middelen zal beijveren om de rust te herstellen in de zuidelijke provinciën des lands." Mcekrapprijzen. Rotterdam 15 julij. Heden werd weinig geveild. Er bestond genoegzaam geen kooplust. Goede onberoofde gold f 27 a f 28. CtBaanmarkten. Amsterdam 15 julij. Tarwe en gerst vast. Raapolie op zes weken f 39$. Lijnolie op zes weken f334 Rotterdam 15 julij. Tarwe was heden 20 cent lager. Overigens geene veran dering. Axel 13 julij. Tarwe f9,10 af 10,25; Rogge f 6,30 a f6,55Win tergerst f6,55 a f6,75; Zomer dito f5,60 a f5,85; Haver f 1,a f 4,65; Paardeboonenf 7,25 a f7,70; Boekweit f7.20 a f 7,451 Prijzen van effecten. Amsterdam 15 julij. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 24 pet. 634 dito Nationale dito 3 75$ dito dito dito 4 98 fj Aand. Handelmaatschappij 44 135 Rusland. Oblig. 1798/1S16 5 „103 Certific. Hope co4 76 4 dito dito 1855, 6de serie. 5 95$ dito6 571 Aand. spoorweg(ex divid.) 185 Leening 1S604$ 89$ Polen. Scliatkistobligatien 4 Spanje. Obligatien 1| 41-J dito binnenlandsch3 47 Certific. coupons bewijzen Crediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 461 dito amsterdamsche 5 69 dito nationale 5 54$ dito 1847/1852 21 244 Bank actiën 3 635 Belgie. Certificaten bij Rothschild 24 Portugal. Obligatien3 461 dito nieuwe3 46 Grenada. dito144 Venezuela, dito24 J8 Illinois. dito7 87$ Mexico. dito3 22$ Londen, 13 julij, ten 12 ure. Consols 904. "Weenen, 13 julij. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. GS.70. Parijs, 13 julij. (slotpr.) 44 pct.compt. 3 pet. 67.85 Prijzen van coupons en losbare obligatien. Amsterdam 11 julij. Metalliek f 21.074; Napelsche f 23,Diverse engelsche in f11,874; Engelsche Russen f II,S74; Fransche f56, JBelgische f56,124; Pruissische f35,Spaansche piasters f 2,40 Spaansche coupons per fr. f Hamb. Russen f32,874 Russische in zilveren roebels f32,874Poolsche in fl. f27,50; Nationale metalliek f 29,10; Dollars f ITALIË. Allen, die den toestand van Italië het best kunnen beoor- deeleu, erkennen dat Victor Emmanuel door de keuze van Ricasoli aan di Cavour den meest waardigen opvolger heeft gegeven. De nieuwe minister had een groot aandeel in de grondvesting van het koningrijk, door de bekwaamheid die hij in het bestuur van Toskane, na den vrede van Villafranca, op een oogenblik van groot gewigt, betoonde. liet was van het grootste belang die provincie beide voor revolutie en reac tie te vrijwaren, tot dat het uur van vereenigingraetPiemont sloeg. De keizer van Frankrijk was blijkbaar gunstig voor den terugkeer van den groothertog gestemd en zeer teleur gesteld door de mislukking van prins Napoleons kandidatuur op een troon. De wenschen en bedoeliugen van Sardinië waren bekend, maar de aanhechting zou onmogelijk geweest zijn, indien de toskaners of te haastig of te traag waren ge weest om hunne italiaansche sympathien onbewimpeld te verklaren. Ricasoli en Farini deelen met di Cavour de eer, de grenzen van het jonge koningrijk tot aan het eigendom van Petrus te hebben uitgestrekt; en liet zou hoogst te betreu ren zijn indien politieke of persoonlijke beweegredenen de twee eerste en twee der grootste staatsmannen van Italië voort durend scheidden. Doch de koning moest kiezen, en Ricasoli is zonder twijfel beter voor zijne taak berekend dan zijn mede dinger. Farini zal gelegenheid genoeg vinden om zijne be kwaamheid en vaderlandsliefde te openbaren, en zelfs indien hij het hoofd wordt van eene parlementaire oppositie, zal zijne gematigdheid en goede trouw zijne oppositie binnen de juiste grenzen beperken. De nieuwe minister van oorlog, generaal Menabrea, geniet een groot aanzien, en vele der onderge schikte leden van het kabinet worden om hunne administra tieve bekwaamheden zeer geroemd. Een bekwaam minister kan een grooten steun vinden in de autoriteit van di Cavour. zoo als die door zijn dood is beves tigd. Zoo lang de loopbaan van groote mannen nog niet gesloten is, is de algemeene meening nog aan verandering onderhevig; maar zij wordt gewoonlijk bepaald, als de gele genheid van nader onderzoek door den dood is afgesneden. Alle partijen erkennen thans als de groote verdienste van Cavour, die in zijn leven van vreesachtigheid, veranderlijk heid en flaauwheid werd beschuldigd, dat hij den nieuwen staat in 't leven heeft geroepen en gegrondvest. Ten behoeve der republikeinsche partij protesteert Mazzini tegen de on volledig heid en de wijze, waarop zij verkregen zijn, maar niet tegen de gewonnen resultaten zeiven. Over het geheel kan men zeggen, dat de italianen het uitstel van den oorlog met Oostenrijk en de voorzigtige inschikkelijkheid jegens Frankrijk, die echter geene verzaking van Italies aanspraken op hare hoofdstad inhield, goedkeuren. Zijne politiek, die buigzaamheid met kracht vereenigde, wordt erkend. Het voorbeeld van Cavour kan den onervaren staatslieden van Italië bewijzen, dat be kwaamheid en waakzaamheid rijkere vruchten afwerpen dan onvruchtbare woorden en formulen over eenheid, God en volk. Het nieuwe ministerie heeft zich reeds verbonden de wape ning voort te zetten, die Italië van alle vreemde voogdijschap en toezigt moet ontslaan. Het vroegere bestuur had een deel van Garibaldis voorstel overgenomen, en binnen een jaar zullen 300,000 man gereed zijn tot een aanvallenden of verde digenden krijg. De italianen zijn niet langer kinderenzij meenen niet meer dat vreemde bajonetten moeten bukken voor den steek van een dolk. De kern van het leger is uitste kend, en de lombarden en toskaners mogen in de rijen der piemontezen plaatsnemen. Wanneer Napels en Sicilië bun deel aan het leger hebben geleverd, en de voortdurende aan wezigheid van sterke garnizoenen onnoodig is geworden, zal de bevrijding van Rome en Yenetie niet langer mogen uitge steld worden. De vorming van het leger kan gepaard gaan met de voortzetting der onderhandelingen, die gemakkelijker zullen gevoerd worden, als het buitenland weet dat een goed legerPiemontseischen ondersteunt. Een nieuwe minister vindt misschien gehoor,wanneer hij aan den pauselijken stoel de meest mogelijk vrijgevige voorslagen doet. Moeijelijker zullen de schikkingen met den franschen keizer zijn. doch Ricasoli zal zonder twijfel de zekerheid van eene eindelijke zegepraal in het oog houden en zich daardoor voor ontijdige maatregelen behoeden. Het is beter op eenige nieuwe verandering in de fransche politiek te wachten, dan zich tot eenige overeen komst te leenen, die het wereldlijk gebied van Rome aan den paus zou laten. De publieke opinie, die dit laatste een der voorwaarden van Frankrijk voor de erkenning van het italiaansche koningrijk acht, gelooft ook aan Frankrijks lust om Sardinië te verkrij gen. Yelen beschouwen de vrees als overdreven en bero'epen zich op de beginselen van regt in Europa. Doch tegenover deze staat de zekerheid, datSardinie voorFrankrijk als 't ware de brug tot Algiers is. Voor die fransche publicisten, die met allerlei drogredenen in de laatste maanden betoogden, dat Genua volgens de natuurlijke regten aan den tegenwoordi- gen bezitter van Toulon en Nizza behoort, is het gemakkelijk te bewijzen dat Sardinië een noodzakelijk appendix tot Cor sica uitmaaktof ook wel den afstand van dit eiland als een geschikt middel voor te stellen om Frankrijk van alle aan spraken op de ligurische kust te doen afzien. Ilct behoeft niet aangetoond te worden, dat het een groote misslag, ja een misdaad zou zijn, indien Ricasoli een bunder van den itali- aanschen grond vooreenig vermeend of werkelijk politiek voordeel afstond. Cavour was in de onmogelijkheid eenig grondgebied, hoe klein ook, meer af te staanzijne eigene plegtige verklaringen bonden hem om de meest betwistbare daad van zijn geheele leven te herhalen. Zijn opvolger zou algemeene afkeuring ondervinden, indien hij Garibaldi, die reeds zijn geboorteplaats in vreemde handen zag overgaan, van zijn nederige verblijfplaats in de sardinische zee moest verjagen. Frankrijk kan niet te vroeg overtuigd zijn, dat van een verdere diplomatieke berooving van Italië geen sprake mag zijn. In Rome vertegenwoordigt het fransche leger een vorst, die geen italiaan is, en de houding van den paus is zoo onnatuurlijk en zoo onaangenaam voor hem zelf en zijne aan hangers, dat vroeg of laat eene verandering moest plaats grij pen. Eene provincie, die eenmaal met Frankrijk is verbonden, is voor altijd verloren. Corsica en Nizza zijn gescheiden van Italië, gelijk de Elsas en Lotharingen van Duitsehland. De voortduring van Romes bezetting zal het italiaansche volk meer en meer van den pauselij ken "stoel vervreemden en den paus het aanschijn geven van een pretendent, doorbuiten- landsche magt aan een volk opgedrongen. De roraeinsche kwestie heeft uitstekende dienst gedaan als een voorwendsel, om Italië van eiken ontijdigen aanval opVe- netie terug te houden. Welligtis het volgende jaar getuige van een oorlog met Oostenrijk, indien Frankrijk ten aanzien van Rome niet toegeeft. Een gelukkige uitslag met betrek king tot Venetie kan de aanhechting van Rome, voor een tijd uitgesteld, bespoedigen. Voor het tegenwoordige moet Italië de rol van den geduldigen eigenaar spelen, die, hoewel uitstel en teleurstelling hem treft, verzekerd is dat zijn eigendom hem nimmer ontgaan kan en daardoor getroost, geduldig wacht tot hij in het bezit mag treden. Bevallen van een' Zoon A. J. VAN DEN ABEELE, geliefde Echtgenoot van Middelburg, G. DE JAGER, den 13 Julij 1861. Na een langdurig lijden overleed heden, in den ouder dom van ruim 78 jaren, onze geliefde Vader WILLEM VLEUGEL, in leven rustend Landman te Kloetin»e. Kloetinge, Uit aller naam den 12 Julij 1861. G. VLEUGEL. Eenige kennisgeving aan Vrienden en Bekenden. Al de genen die iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan den Heer J. DE VISSEIt, te Grijps- kerke, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen voor 25 Julij aanstaande. Die iets te vorderen heeft van wijlen TEUN1S LANG, in leven gepensioneerd Loods te Vlissingenvervoege zich vóór den 1 Augustus 1861 ten Kantore van den Notaris TII. VAN UI JE PIETERSE aldaar. Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen den Heer A. D. VAN BOVEN, in leven Mr. Schilderen Kamerbehanger te Vlissingengelieven daarvan vóór den 1 Augustus 1861 opgaaf of betaling te doen ten Kantore van den Not. TH. VAN UI JE PIETERSE aldaar. Regthebbenden op een Watervat, een Spier, twee Rie men, een Naambord gemerkt So. Shield, een Trapje, een Boei, gemerkt P. D. G., no. 21, en eenig Scheeps- hout, aangespoeld op het Strand te Kosidelicrke, ver voegen zich ter reclame bij den Burgemeester der Gemeente. Regthebbenden op zes Riemen, vier Spieren, drie Palen, een onderstel van eene Badkoets met Wielen, een stuk van een Mast, een Watervat, gemerkt Telegraaf no. 1, eenige Luiken en ander Scheepshout, aangespoeld op het Strand van Zoutelaiidcvervoegen zich ter reclame bij den Burgemeester der Gemeente. KROONDOMEIN. VEH1*ACHTIj*« van TIENDEN, gelegen in het District Middelburg, voor het jaar 1861: Te Vcere, op den Vrijdag den 19 Julij 1861, des voor middags ten 10 ure, op den Kampveersciien Toren-, En te Vlissingenop Dingsdag den 23 Julij 1861, des voormiddags ten 10 ure, op het Stadhuis. OPENBARE YEEKOOPINGEN IN DE GEMEENTE COLIJNSPLAAT. De Eerzame Weduwe en Erfgenamen van P. C. POLS zullen, door het ministerie van den te Colijnsplaat reside- renden Notaris L. VAN DER MOElt, aldaar, publiek veilen en verkoopen Op Woensdag den 1? «Pulij 1861, des namid dags ten 3 ure. in de Herberg Het Wapen van Zeeland, DB VRUCHTEN TE VELDE, liggende in de Landerijen welke op den 19 Junij 11. door genoemde Weduwe en Erven publiek verkocht zijn (voor zoo ver die Vruchten aan hen zijn verbleven); En op Woensdag den 21 oliilij 1861, des voor middags ten 9 ureop de Hofstede Dijkztgt 7 Werk- en 1 jonge Paarden 7 Melkkoei- jen, 3 Vaarzen, 4 Kalvers, 2 groote en diverse kleine Varkens, 2 Karnhondeneene partij Hoen ders en Eendeneen filnifwagcndrie Menwagens, een Klaverwagentje, eene Kar, eene Narreslede. 2 Waal- sclie en 3 gewone Ploegen, diverse Eggen, een Holblok, een Molbord en verder Bouw-, zoo mede eene partij Melk- gereedschap; voorts eene groote partij Brandhout en eenig Huisraad. Alles breeder bij Aanplakbiljetten vermeld. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van genoemden Notaris. Bestellingen hierop worden aangenomen tot 31 Julij, bij den Apotheker VAN DE KAMER. EEiXE KOSTBARE GE1IEEE MIEEWE VERZAMELING STEREOSCOPE PLATEN is van af heden te bezigtigen. Kenners en Liefhebbers worden uitgenoodigd deze schoone collectie te komen zien. DE JONG ZIJLSTRA. De daarvoor gebezigd wordende BALONS, lange a 10 centronde a. 174 cent, zijn in verschillende fraaije kleuren voorhanden in het Magazijn van J. J. CEULÈN. Eene Dienstmeid benoodigd als NOODHULP, bij Mejufvrouw EBLEI, Palans. STOOMBOOT SHEWST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in Julij. van middelburg Dingsdag 16 'smorg. Gure, Donderda Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag 23 'smidd. 12 Donderdag25 'smorg. 6 Vrijdag 26 6 18 8 19 9 20 10 21 11 22 11,30 van rotterdam Dingsdag 16 'smorg. 10,30 Woensdag 17 'smidd. 12 ure. Vrijdag 19'smorg. 6 20 Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag Vrijdag 6 7 8,30 8,30 8,30 10,30 SNEI.PERSDIÏUKKERÏJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS»

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 4