fiSuitcnlanïisc!)e tijïiin<jen. Sctalintj nan coupons. 3ertijMngm. <j)antrel$bmgtcn. lengte van 300 el op den 21 february 1360 is te zijner tycl in -bijzonderheden door ons medegedeeld. Do kosten der voor- loopige voorziening bedroegen f21,407,62, terwijl de herstelling voor f 124,942 werd aanbesteed. Later ontstond daar nogmaals, doch toen vóór de eerste -inlaag van Flaauwers, een val van 100 el, waarvan de herstel lingskosten f 18,920 bedroegen. Tot behoud van het strand en tot beveiliging van den voet der steenglooijingen, zijn aan den polder Walcheren, op het noordeinde van den dijk voor Westkapclle, twee naar zee afdalende hoofden aangelegd, elk lang 42 ellen en gemiddeld breed 6 a 7 ellen, waarvan de kosten bedroegen f 9990. Verder werd aan de west-watering van dien polder, ter wegneming «ener bestaande geul en ter verbetering van het lage strandvak op 750 ellen ten zuiden van De vijg-eter, een rond met doornik- schen steen bezwaard rijshoofd gelegd, lang 122 ellen en breed 6 ellen, waartoe eeno som van f 1850 vercischt werd. Ten slotte dezer afdeeling vermelden gedeputeerde staten nog dat door den minister van binnenlandsche zaken, bij be schikking van den 9 junij 1860, no. 143,3e afdeeling, is goed gevonden, een raad van den waterstaat, zamengcsteld uit de hoeren: T. W. Conrad, inspecteur, als voorzitterW. Badon Ghyben, J. A. Beijerinck, L. llijsterborgb, B. P. G. van Dig gelen, jhr. J. R. T. Ortt, hoofd-ingenieurs; C. Caland, J. Dirks, J. F. W. Conrad, ingenieurs, als leden, een onderzoek op te dragen omtrent do doelmatigste wijze van verdediging der onderzeesche oevers in deze provincie, tot beveiliging cn behoud der aangevallene polders cn in het belang van 's lands kas. Tot drie vervecningen, allo in het polder-arrondissement Hulst in de gemeente Stoppeldijk, is in 1S60 vergunning ver leend, te weten: tot twee in den Sir Paulus-polder, groot 2 bund. 4 roed. 70 ell., en 1 bund. 44 roed., cn tot ecne in den polder Stoppeldijk, groot 85 roed. en 60 ell., te zamen 4 bund. 34 roed. 30 ell. Do volgende bedijkingen zijn in 1860 uitgevoerd die in het kanaal van Welzinge, onder den naam van Schorerpolder, reeds in ons vorig verslag vermeld, waarvan de kosten bedroe gen f 10837; die vóór den St. Annaland-, den Maria-, den Pluimpot- en den Priestermeet-polder, mede reeds vroeger ver meld, waarvoor, met intrekking der vorige, eene nieuwe ver gunning werd verleend, en van welke bedijking, waaraan den naam van Johanna-Maria-poIdor is gegeven, de kosten bedroe gen f 75126; die der voormalige haven van Sluis, ook in ons vorig verslag vermeld en sedert toegestaan, waarvan de kosten bedroegen f 898. (Wordt vervolgd.) Engeland. Londen 8 julij. liet berigfc dat de koningin aanstaanden maandag Ierland zal bezoeken heeft in dat land een zeer goe den indruk gemaakt. Men zegt dat II. M. bij die gelegenheid eene groote revue over de troepen in Curraghkamp zal hou den, tot welk einde aldaar 18000 man zullen vereenigd zijn. Volgens geloofwaardige berigten bespeurt men in de gemoedsgesteldheid der koningin, sedert zij zich te Osborne bevindt, eene aanmerkelijke beterschap. De tegenwoordig heid van de kroonprinses van Pruissen (oudste dochter van H. M.) met hare twee kinderen moet zeer weldadig op de koningin werken. Men gelooft dan ook, zegt het Court journal, dat de kroonprinses met hare beide telgen vijf of zes weken bij de koningin zal blij ven, zelfs als de kroonprins zich,wegens de aan zijne betrekking verbonden pligten, genoodzaakt mogt zien vóór dien tijd naar Pruissen terug te keeren. Men leest in de londenscbe particuliere correspondentie dd. 8 julij der Rotterdamsche courant: „Gisteren liep hier het gerucht dat de Great Eastern met al de troepen aan boord, bestemd voor Kanada, in de lucht zou zijn gesprongen. Ofschoon mij die tijding van verschillende kanten werd medegedeeld, hecht ik er weinig of geene waarde aan, te meer daar wij van Queenstown juist beden berigt ontvangen dat het stoomschip Arabia, zaturdag in gemelde plaats gearriveerd, het reuzenschip passeerde 1196 mijlen van kaap Clear. Niettemin haart dit gerucht zeer veel ontsteltenis in onze hoofdstad, vooral hij hen wier betrekkingen zich aan boord van den Great Eastern bevinden. Onder de passagiers bevindt zich ook, naar men zegt, Edwin James, die zich van Kanada naar New-York zal hegeven. Vóór zijn vertrek zou hij met eene zeer rijke weduwe in het huwelijk zijn getreden. In onze officiële kringen spreekt men algemeen van de nu hoogst waarschijnlijke aftreding van lord Herbert, als minis ter van oorlog. Ons kabinet zou in lord Herbert een zijner ijverigste en bekwaamste leden verliezen. Gij kunt ligt begrij pen dat er talrijke liefhebbers zijn voor die hooge betrekking die, behalve de daaraan verbonden eer en invloed. 5000 p. st. 'sjaars oplevert. Sir Charles Wood zou intusschen, naar men verzekert, die betrekking, hem bereids door lord Palmerston aangeboden, hebben geweigerd. Sir George Lewis, onze minis ter van binnenlandsche zaken, schijnt volgens loopende geruchten de meeste kans te hebben om lord Herbert op te volgen. De portefeuille van binnenlandsche zaken zou in dat geval natuurlijk beschikbaar zijn, en als aspiranten daarvoor noemt men lord Grey en den heer Card well (de gunsteling der oppositie). Mogten de derbyanen er in slagen hun pro tege tot minister van binnenlandsche zaken te doen benoe men, dan valt ook de betrekking van secretaris voor Ierland open, en ons gouvernement zal dan op nieuw de gelegenheid hebben een zijner gunstelingen te verheffen. Een en ander zou intusschen eenige verandering in ons kabinet te weeg brengen, en onzen ministers voor het oogenblik een weinig bezorgdheid baren." Duitschland. Weenen 10 julij. De keizer heeft bet adres van den hon- gaarschen landdag in ontvang genomen, en aan de presiden ten der beide kamers, die het overbragten, hoofdzakelijk geantwoordMet voldoening heb ik de pligtraatige bereid willigheid opgemerkt, waarmede de stenden en vertegen woordigers des lands aan den onlangs door mij te kennen gegeven wensch zijn te geraoet gekomen. Hopende dat de stenden en vertegenwoordigers het door mij uitsluitend in bet belang des lands en van het algemeen welzijn op dit adres te geven antwoord met de zelfde-gezindheid zullen ontvangen, zal ik hun dat antwoord ten spoedigste doen toekomen. Aan de Kölnische Zeitung wordt uit Weenen geschre ven, dat de oostenrijksche regering onderhand-dingen heeft aangeknoopt met vreemde bankiers, tot liet sluiten eener nieuwe leening ten bedrage van 200 a 300 millioen, en dat deze zich daartoe bereid hebben verklaard, mits de rijksraad de leening goedkeurt. Doch, zoo wordt verder gemeld, de voorwaarden door de bedoelde bankiers gesteldzijn zoo bezwarend en zoo vernederend voor de regering, dat de minis ter van financien zich genoopt heeft gevonden het plan uit te stellen. Berlijn 8 julij. De koning is heden avond ten acht ure naar Baden-Baden afgereisd, werwaarts de eerste minister, vorst von Hohenzollem, hem morgen avond volgt. Bclgle. De staking van het werk door de arbeiders in de kolenmij nen van het district Borinagé heeft een veel gunstiger aanzien gekregen. Een aantal hunner is te Bergen op audiëntie ge weest bij den minister Rogier, en velen hebben hunnen arbeid weder opgevat. De gouverneur van Henegouwen heeft een brief openbaar gemaakt, waarin het bestuurder maatschappij tot exploitatie der mijnen nabij Bergen bekend maakt dat het nieuwe reglement, welks invoering aanleiding schijnt gegeven te hebben tot de ongeregeldheden, is ingetrokken. Inmiddels zijn er nog altijd velen, die het werk niet willen hervatten zonder verhooging van loonen en het vrijlaten der gearresteerden. Frankrijk. Parijs 11 julij. De Moniteur bevat een decreet, waarbij aan den heer de Lavalette het grootkruis der orde van het legioen van eer wordt verleend. Het zelfde dagblad deelt voorts eene circulaire mede van den heer de Persigny, waarin wordt voorgeschreven dat de prefecten der aaneen grenzende gemeenten op verschillende tijdstippen van het jaar zullen bijeen komen, om gemeen schappelijk te beraadslagen over de maatregelen van algemeen nut, welker uitvoering voor hunne respectieve departementen belangrijk is. Zondag leverde Vichy een even schilderachtig als onge woon schouwspel op. De gewone bezoekers dier badplaats verloren zich te midden van de derwaarts gestroomde berg bewoners van Forez en Auvergne. Meer dan 10,000 boeren, met hunne vrouwen en kinderen, hadden het park in bezit genomen en zich daar in letterlijken zin gekampeerd, om geene gelegenheid tot het zien en begroeten van den keizer te verliezen. Toen de keizer zich ter kerk begaf, en later op het uur zijner gewone wandeling, schaarde die ontzaggelijk groote menigte zich langs zijnen weg en vergezelde hem met de levendigste toejuichingen. Door deze bewijzen van ver knochtheid getroffen, beval Z. M. dat men die lieden tot binnen de afperking zijner tijdelijke residentie zou toelaten, waarna allen binnenstroomden, voorbij hem defileerden en de lucht van de telkens herhaalde kreten: „Leve de keizer Leve de keizerin! Leve de keizerlijke prins!" deden weer galmen. De regering is voornemens om het Parthen on van Athene, hetwelk in het verloor van 22 eeuwen niet weinig heeft gele den, te herbouwen ot, den heuvel van Montmartre. Bij den tegenwoordigen stand der wetenschap kan die herbouwing geschieden, zonder dat de geringste bijzonderheid wordt veronachtzaamd. De commissie zal bestaan uit prins Napo leon, den hertog de Luynes, den graaf de Laborde, den schilder Ingres en andere invloedrijke mannen. De gelden zullen bij nationale inschrijving worden gevonden. Het nieuwe Par thenon zal, even als het oude, geheel van wit marmer worden gebouwd. Turkyc. Uit Konstantinopel zijn nieuwe stellige berigten, dat de sultan bevolen heeft, de diamanten van het serail te verkoo- pen, en verder alle kostbaarheden, goud en zilver en mobilair te gelde te maken om de schulden zijns broeders te void ;en; liet bedrag zou daartoe meer dan genoegzaam wezen. Het blijkt den nieuwen sultan in alle opzigten ernst te zijn om belangrijke verbeteringen in te voeren. Alleen de moe ders van door Abdul-Medjid verwekte kinderen behouden het regt om in het paleis te wonen, en de sultan behoudt slechts ééne vrouw voor zich. Do eerste kamerheer en Riza- pacha zijn in arrest genomeneerstgenoemde wordt verdacht van knevelarij, en de tweede moet rekening van het door hem gehouden beheer afleggen. De verteringen van het paleis zijn veel verminderd, terwijl het personeel aan het hof geheel ver nieuwd is. De fransche gezant, de heer de Lavalette, heeft in een gesprek met den sultan dezen gewezen op de grootsche taak om de verbeteringen voort te zetten, welke onder de vorige regering, in weerwil der vele daaraan verbondene moeijelijk- heden, zijn aangevangen. Aan geenerlei aanmoediging daar toe zal het hem ontbreken,en reeds bij voorraad kan hij zeker zijn van de zedelijke ondersteuning van keizer Napoleon voor elk werk dat den voorspoed van het turksche rijk ten doel heeft. Op die woorden heeft de sultan geantwoord met het ver zoek om den keizer dank te zeggen voor zijne bijzondere wel willendheid met de verzekering dat hij alle zorgen zou aanwenden om het goede werk, d jr zijnen broeder aange vangen, te voleindigen en de goede verstandhouding te beves tigen tusschen de porte en den magtigen keizer van Frankrijk. Over het algemeen wint het nieuwe gouvernement veel sym pathie. Italië. In de zitting der italiaansche kamer van afgevaardigden van den 6 dezer heeft de minister van marine, _de generaal Menabrea, naar aanleiding eener tothemgerigte interpellatie, de inzigten des kabinets aangaande zijn departement mede gedeeld. Hij verklaarde dat het zijn streven zou zijn, eene italiaansche zeemagt daar te stellen van zulk eene sterkte, als voegde aan eene natie welke eene zoo roem rijke-geschiedenis had en zich vroeger oolc ter zee had onderscheiden; hij voegde -er bij, dat de bereiking van dat doel groote uitgaven zou vor deren, en dat hij daarvoor dikwerf buitengewone credieten van het parlement zou hebben aan te vragen. Hij zeide ver der, dat Italië zich ook in het zeewezen op de hoogte van den tijd behoorde te stellen, en dat het gouvernement daarom bevel had gegeven om een geblindeerd linieschip en twee geblindeerde fregatten te doen bouwen; dat de aanbouw dier schepen in Amerika zou plaats hebben, maar dat hij hoopte weldra in de behoeften der nationale marine te zullen kunnen voorzien met de hulpmiddelen welke Italië zelf opleverde. Deze mededeeling is door de kamer met bijval aangehoord. Hoewel de benoeming van den heer Benedetti als fransch gezant te Turyn nog niet officieel geteekend is, kan men deze als zoo stellig beschouwen dat er niet meer aan valt te twijfe len. Als diens opvolger in de thans door hem bekleede betrek king van directeur bij het ministerie van buitenlandsche zaken, wordt de heer Bourree genoemd, tot hiertoe buitenge^ woon gezant en gevolmagtigd minister in Perzie. Uit St. Petersburg wordt in een uit Weenen aan L'indé- pendance beige gerigt schrijven gemeld, dat de hertog de Montebello, fransch gezant bij het russische hof, bij vorst Gortschakoff stappen heeft gedaan om de russische regering te bewegen het koningrijk Italië te erkennen; maar dat die pogingen vruchteloos zijn geweest, en zelfs dat de russische minister van buitenlandsche zaken zieh zeer krachtig tegen de erkenning heeft verklaard. Te Turyn is men daarentegen, naar het schijnt, het gevoelen toegedaan, dat Rusland met de erkenning niet lang meer zal dralen. Reeds is gemeld dat graaf von Stackelberg, die Rusland bij het kabinet vanTuryn vertegenwoordigd heeft, in die stad is teruggekomen, om, zoo als men zegt, eenige particuliere zaken te regelen, doch dat hij tevens met de ministers eenige bijeenkomsten heeft gehad. In nadere berigten uit Turyn wordt dit niet alleen bevestigd, maar men voegt er zelfs bij dat over de erkenning in het geheim met den graaf onderhandeld wordt, nadat door Frank- rijks bemiddeling eenige voorbereidende stappen waren gedaan. De coupons der 5 pet. Russische certificaten in zilver, ode leening administratie Hope co., Kctwich Yoombergh, en wed. W. Borski, verschenen 1/13 april 1861, worden be taald met f20,82. De coupons der certificaten van Fransche bankactiën, ver schenen 1 julij 1561, door het bestuur van vermelde bank uitgekeerd met fr. 72, zijn betaalbaar met f 32,87. Het barkschip Stad Middelburg, gez. D. D. Ouwehand, van Ylissingen naar Liverpool bestemd, is heden morgen naar zee gezeild. Het kofschip de Ztoaan, gez. W. Riedijk, is den 9 dezer te Cardiff aangekomenalles was wel aan boord. Graanmarkten. Amsterdam 12 julij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 39$. Lijnolie op zes weken f 33£ Oostburg 10 julij. De aanvoer was beden niet groot en er bestond nog al wat kooplust voor tarwe, zoo dat de droogste soorten iets boven vorigenprijs werden betaald de overige artikelen waren wei- ni» begadigd en zijn als voren verkocht. Men betaalde tarwe f 11, f 10,75, f 10,50, f 10,25 en f 10. Rogge f6,60, f 6,25, f6. Win tergerst f 6,60 a f 6.25. Zomer dito z 6,30 a f6. Haver fi a f 3. Paardeboonen f 7,60 a f 7. Middelburg 11 julij. De aanvoeren blijven bij voortduring klein en uit Walche ren wordt er ook minder geveild, en op de hooger afgekoraene berigten waren houders van tarwe ook lieden kooger gestemd en meer vasthoudend men kocht de beste zeeuwsclie tarwe f 10,75, mindere f 10,50 en f10 naar deugd. Puike nieuwe walchersche tarwe werd voor eonsumtie aan f 12, f 11,75 a f 11,50 naar kwaliteit gekocht, mindere soorten f 11 a f 10,50 naar deugd. Zeeuwsclie rogge bijnazonder handel, men hield meestal op f7,20, doch meer als f 6,50 a f6,75 werd niet ge boden. Wintergerst was gevraagd doch niet ter veil. Puike zeeuwsclie zomergerst is aan f 6,30 gekocht, mindere soorten f5,75 de mud. Walchersche witteboonen die weinig meer voorkomen hield men op f 8 a f 10 naar kwaliteit. Dito paar deboonen begin beurs f7,25 genomen, later meer gevraagd doch niet meer alzoo te koop. Erwten alleen voor mesting te plaatsen. Koolzaad niet geveild. Raapolie f 40, patentolie f42,25, lijnolie f35,25 per vat op zes weken, op contant f l lager. Raajikoëken f 80per 1040 stuks. Lijnkoeken f 13 per 104 stuks. Sedert een paar dagen heeft men aanvang gemaakt, van het te velde zijnde te snijden, hetgeen bij het fraaije weder meer zal toenemen en over 14 dagen hopen wij het eerste nieuwe koolzaad ter markt te hebben.

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 3