wethouders zijn uitgegaan; alleen heeft uien hij sommige onderwerpen enkele beschouwingen mede te deelen. Zoo vond de verhooging der bezoldiging van den commies bij de plaat selijke directe belastingen met f 50, waardoor deze op f 450 wordt gebragt, aanvankelijk eenig bezwaar, doch daar den titularis bij zijne benoeming daarop het vooruitzigt schijnt geopend te zijn,legt men er zich bij neder. Minder doeltreffend acht men de voorgestelde tractementsverhooging der com miezen bij de plaatselijke belastingen van f 25 voor elkbeter zou men achten die verhooging als volgt te bepalen: voor commiezen le klasse op f 25, 2e klasse op f 30. en 3e klasse op f35. Voorts wenscht men de verhooging der bezoldiging van de nachtwachts te bepalen op f 10 per hoofd. Een eilander zal eene jaarlijksche vermeerdering van f 1445 opleveren, ingaande metl julij e. k., waarmede de commissie verklaart zich te kunnen vereenigen, even als met de voorgestelde grati ficatie van f 50 aan elk der grafdelvers over 1800. De algemeene beraadslagingen worden over dit onderwerp geopend, waarbij de voorzitter verklaart dat burgemeester en wethouders zich geheel hebben vereenigd met het advies der commissie voor de financiën. Op eene vraag van den heer Datnme, wordt door den voor zitter medegedeeld datde jaarwedde der dienaren vanpolicie alsnu bestaat uit f 400 benevens f25. toelage voor kleeding. Overigens wordt door geen der leden liet woord gevoerd. Met algemeene stemmen besluit de vergadering daarna com form het rapport, 1. tot de daarbij voorgedragene tracte- mentsverhoogingen, 2. om deze te doen ingaan met 1 julij e. k„ en 3. om aan elk der grafdelvers f 50 gratificatie over 18(10 uit te keeren, waarop zonder nadere resumtie de goedkeuring van gedeputeerde staten zal worden aangevraagd. Overeenkomstig een van den gemeente-ontvanger ingeko men staat, wordt besloten de goedkeuring van gedeputeerde staten aan te vragen, om op de gemeente-begrooting voorliet loopende dienstjaar af te schrijven verschillende overschotten op artikelen tot een gezamenlijk bedrag van f 1239,04, en daarmede te verlioogen het hoofdstuk voor onvoorziene uit gaven, waarna uit dat hoofdstuk weder zou kunnen bestreden worden f 1304,32, wegens te kort. op het artikel: teruggave van plaatselijke belasting bij weder uitvoer buiten de gemeente en f 100 gratificatie aan twee grafdelvers. Eindelijk wordt overgegaan tot de benoeming van een stembureau voor de op 16 julij e. k. plaats hebbende verkie zing van leden van den gemeenteraadtot welks leden, met inachtneming der voorgeschrevene vormen, worden benoemd de lieeren van Visvliet en Rekker, en tot plaatsvervangers de lieeren van Diggelen, Caland en Sifflé. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de openbare zitting gesloten. öuitcnlanLisdjc lijdingen. Engeland, Londen 18 junij. De dagbladen toonen zich hier over het algemeen zeer ingenomen met het berigt dat keizer Napo leon 111 besloten heeft, zij het dan ook met eenig voorbehoud, het koningrijk Italië te erkennen. The morningpost vooral verheugt zich er over en zegt dat dit de eerste stap is naar de ontruiming van Rome door de franschen. The times noemt de versterking der britsche bezettingen in Canada een onbezonnen en kwalijk overlegden maatregel. De geschillen in de Vereenigde Staten, zegt het blad, gaan ons niet aanwij zijn de vriend van beide partijen en kunnen noch voor noch tegen een van beiden handelend optreden. Zenden wij nu weder 3000 man naar Canada, dan zal men in Amerika daarin eerder eene uittarting, dan een voorzorgs maatregel zien. Wij zouden waarlijk verstandiger doen als wij die troepen te huis lieten, welke ons. onder de tegenwoordige kritieke omstandigheden in Amerika, slechts kunnen compro mitteren. Zaturdag heeft de beroemde koorddanser Blondinin het glazen paleis te Sydenham zijne vierde voorstelling ge geven. Ditmaal bewoog hij een kruiwagen, waarin zijne dochter gezeten was, op de koord voort, terwijl deze aau een publiek van 12,500 personen bouquetten, met wit lint zamengebonden, toewierp, waarop men las: Souvenir Adèle Blondin. Dingsdag zou de heerBlondin eene voorstelling op het terras geven, alwaar de koord van 2000 voet lengte op eene duizeling wekkende hoogte is gespannen. Vrijdag en zaturdag 11. werd Liverpool door eene ont zettende massa vreemdelingen bezocht, die derwaarts waven gestvoomd, om den Great Eastern te bezoeken. Inzonderheid was dit het geval op zaturdag, toen de prijs -t was verminderd. De toevloed was zoo buitengewoon groot, dat verscheiden honderden niet aan boord konden komen. IBuHschland. Weenen 20 junij. Volgens de heden verschijnende morgen bladen is in den laatsten ministerraad besloten, dat het adres van den hongaarschen landdag door den keizer niet in ont vangst zal worden genomen, en tevens dat de gemeenteraad van Pesth ontbonden zal worden. De statuten van den poolschen staatsraad zijn den 18 junij te Warschau openbaar gemaakt. Die raad zal bestaan uit leden van den raad van administratie en verder uit personen tot de hooge geestelijkheid behooreude, endoor den keizer als zoodanig benoemd. ITare attributen bestaan in een onderzoek van de nieuwe wetten, van het jaarlijksche budget, van de gezamenlijke rapporten omtrent het bestuur en de klagten of bezwaren tegen ambtenaren. De zittingen vau den staatsraad zijn geheim. Besluiten omtrent de openbaarmaking van drukwerken hebben de goedkeuring des keizers noodig. Als een bewijs dat men ile rust te Warschau geheel terug gekeerd acht, diene dat de troepen die tot hiertoe nog altijd tot handhaving der orde op de straat bivouakkeerden, thans naar de kazernen zijn teruggekeerd. Een der dagbladen, hetwelk voor het orgaan van graaf von Rechberg wordt gehouden, drukt de meening uit dat Oostenrijk weldra krachtdadige maatregelen tegen Hongarye zal moeten nemen; dat land zou weder in staat van beleg moeten verklaard worden en alleen door middel van wapenen een antwoord worden gegeven op het adres der hongaren. Ofschoon deze taal wat heftig is, schijnt het toch dat die meening als het ware reeds tot uitvoering is gekomen. Bij voortduring is er sprake van de aftreding van baron von Schleinitz, minister van buitenlandsche zaken in Pruissen. De oorzaak hiervan ligt, naar men zegt, in het verschil van gevoelen tusschen den koning en het kabinet over de hol- steinsche kwestie. Genoemde staatsman verlangt dat deze aangelegenheid op den diplomatieken weg worde opgelost, doch de koning is van oordeel dat er krachtig moet worden gehandeld, ten einde uitkomsten te verkrijgen, welke alleen de oorlog in staat is te geven. De wurterabergsche Staatsanzeiger bevat de mededee- ling, dat het met Rome gesloten concordaat door een konink lijk besluit is opgeheven, en dus niet ten uitvoer zal worden gebragt. Tevens heeft het ministerie den last ontvangen, om de noodige ontwerpen in gereedheid te brengen tot wettelijke regeling van de betrekking des staats tot de katholieke kerk. Hanover 20 junij. De conferentie voor den afkoop van de Stade-tol heeft reeds twee zittingen gehoudende eerste om zich te constitueren en de tweede tot onderzoek van het ont worpen algemeene tractaat, hetwelk opgemaakt is door Hano ver met Engeland en de vrije stad Hamburg. Dat ontwerp is pavagraafsgewijze met algemeene steramen aangenomen, behoudens eenige wijziging in de redactie. Nu blij ft er echter nog een protocol vast te stellen en te beslissen omtrent een voorstel van den engelschen gemagtigde, waardoor op bet laatste oogenblik nog kan omver geworpen worden wat men nti reeds in schijn gewonnen heeft. Belgic. Men weet dat de universiteit te Leuven aan een aantal studenten het consilium abeundi gegeven (hun het bezoek der hoogeschool ontzegd) heeft, omdat zij hadden deel genomen aan het studenten-verbroederingsfeest te Luik. Een dier ver oordeelden, de lieer Albert Peemans, student in de regten, heeft tegen den rector en den senaat eene aanklagt ingediend op grond dat de bedoelde uitspraak niet in wettelijken vorm is geschiedhij eischt intrekking van het besluit eu schadever goeding. Frankrijk. Parijs 19 junij. Het wetsontwerp omtrent de drukpers is gisteren door de kamer van afgevaardigden met algemeene stemmen aangenomen. Er waven levendige discussien vooraf gegaan, waaraan Jules Favre een belangrijk deel had. In eene kernachtige rede veroordeelde hij het tegenwoordig ten op- zigte der drukpers gevolgde stelsel en drong aan op de weder invoering der wetten vanlSI9, opdat de drukkers niet pas sieve werktuigen in handen van het gouvernement blijven. Sedert tien jaar zeide hij drukt op Frankrijk het decreet van 1852, dat zijn oorsprong vond in de revolutie. Bij het terugkeeven der kalmte heeft de dictatoriale magt altijd de vlag gestreken voor den nationalen wil, maar ten aanzien der drukpers zag men niets dergelijks gebeuren; dat is een nieuw feit in de historiede tegenwoordige regering volhardt bij een decreet, welks dagteekening te gelijker tijd een ana chronisme en eene heleediging aau den tijd waarin wij leven, is. Na herhaaldelijk door den president tot de orde geroepen te zijn, ging de spreker voort met de wet in hare toepassing en gevolgen na te gaan, waarvan hij verschillende voorbeelden opnoemde. Hij haalde verder eenige woorden van Montes quieu aan. dien hij gelukkig noemde dathij onder LodewijkXV had geleefd, omdat zijne werken hem nu voor de correctionele regtbank zouden brengen en de regters, hoezeer ze hem ook bewonderden, hem zouden moeten ver oor deel en. De minister Billaultheeftmetonmiskenbaartaleutdierede voering wederlegd, waarbij hij eene wegslepende welspre kendheid aan den (lag legde en zóó ver ging van zelfs de weigering tot de oprigting van een blad te verdedigen. Hij zwaaide voorts in niet geringe mate lof toe aan de keizerlijke regering. Het wetgevend ligchaam heeft in zijne zitting van maandag, zonder discussie, met 231 tegen ééne stem zijne goedkeuring gehecht aau de door het gouvernement met eene fransche stoombootmaatschappij aangegane overeenkomst, waarbij deze op zich neemt, onder genot van een rijkssubsidie van zes millioen francs jaarlijks, voor een tijdvak van vier en twintig jaren, uiterlijk iu 1864 aanvangende, eene maande- lijksche postdienst op te rigten en gaande te houden tusschen Suez en China, met vertakkingen naar het eiland Re'union, alsmede naar de fransche, (le nederlandsche en de spaansche bezittingen in Indie. In de zitting van dingsdag is een besluit des keizers inge komen, waarbij de zitting van dit jaar, welke woensdag zou hebben moeten worden gesloten, tot op (len 27 dezer verlengd wordt. Er ligt bij den keizer een decreet gereed om uitgevaar digd te worden, zoodra (le zitting van het wetgevend ligchaam zal zijn afgeloopen. Bij dit decreet wordt aan den minister van marine een supplementair crediet van negen millioen verleend. Men verzekert dat de hertog de Grammont niet naar Rome zal terug keeren. Behalve redenen van gezondheid, is ook de aanleiding tot het besluit van den diplomaat dat hij ontmoedigd is door de onaangename stelling, waarin hij zich te Rome bevindt, door de eischen van het pauselijk absolu tisme en den tegenstand der bevolking, die slechts met weer zin de autocratie verdraagt, welke door onzen invloed en onze bajonetten wordt in stand gehouden. De Moniteur bevat de volgende beschrijving van het gezantschap dat de beide koningen van Siain reeds sedert lang naar den keizer wilden zenden en dat nu te Parijs is aaiigekomen. Het bestaat uit drie hoofdpersonenPhra-ya- Eribibaddhu-Batue, hoofdintendant der staatsinkomsten en naaste bloedverwant der koningen Phra-Nai-Wiri, chef van den raad der grooten van het koningrijk, en Phra-Mawang- W ij ets, een der hoofden van de garde des tweeden konings. Deze drie gezanten zijn vergezeld van twee officieren, belast met het bewaken der geschenken, en een gevolg van twintig andere personen. Hun last houdt in, het aan den keizer ter hand stellen van een brief van den eersten koning, die gewoon lijk de groote koning genoemd wordt, geschreven op een gouden blad, gelijk de beleefdheid zulks vordert wanneereene dergelijke mededeeling aan een vorst die hooger in magt is, plaats heeft. Daarenboven hebben zij geschenken van waarde bij zich voor hunne majesteiten, waaronder uitmunten de insignes en koninklijke kleederen van Siatn voor de vorste lijke personen wanneer deze gezeteld zijn op den troon, op den draagstoel of te paard; alsmede de koninklijke kroon, versierd met edelgesteenten, een halssnoer in robijnende koninklijke ceintuve in goud eu verrijkt met diamanten enz. Sedert de siamesche ambassade te Versailles door koning Lodewijk XIV is ontvangen, zijn hier geene met een officieel karakter bekleede siamezen geweest. Het schouwspel was alzoo voor ieder nieuw. De meeste der gezanten zijn rood bruin hoewel onbeschaafd, hebben zij scherp geteekende trekken, waaruit schijnt te blijken, datzij eenemeerof minder listige inborst hebben. Zij zijn geheel onverschillig gebleven voor de schoonheden dezer hoofstad. Italic. Nog altijd wacht men (le officiële mededeeling van Frank- rijks erkenning van Victor Emmanuel als koning van Italië, met de daaraan door keizer Napoleon verbondene voorwaar den. Graaf Vinercati, die de depêche naar Turyn heeft over- gebragt wordt heden te Parijs terug verwacht. Hoogst waarschijnlijk is hij ook de overbrenger van het antwoord, en. zal dit gunstig zijn, doch de klerikale partij blijft zich nog altijd vleijen dat het voorbehoud, door Napoleon gemaakt in het belang der wereldlijke magt van den paus benevens het voortdurend bezetten van Rome, voor Italië hinderpalen zul len opleveren om (le erkenning te aanvaarden. Waarschijnlijker is het echter dat de ontruiming van Rome het onmiddellijk gevolg van de erkenning zal zijn. in verband met andere pogingen om den paus te doen instemmen met een eenig Italië. Omstreeks het midden der loopende week zal de kamer van afgevaardigden de beraadslaging aanvangen over Gari baldi's voordragt tot wapening der natie, zoo als zij door de commissie der kamer, in overleg met de regering, is gewijzigd. Bij deze beraadslaging zou de heer Ricasoli, het hoofd van het nieuwe kabinet, voor het gouvernement optreden, daar het hem nog niet gelukt was den post van minister van oorlog definitief te bezetten; geen van de hoofdofficieren der regu liere laudinagt wilde die portefeuille op zich nemen zoo lang de gemelde voordragt vau Garibaldi aanhangig was. De dis cussie zou de eerste en de groote proef zijn, welke het nieuwe bewind in de kamer had door te staan. Garibaldi heeft uit Caprera geschreven dat hij onverwijld te Turyn zou komen, indien zijne vrienden nuttig achtten dat hij de beraadslaging der kamer over het ontwerp der volks wapening bijwoonde. Doch door eenen staatsman, op wien hij vertrouwen heeft, is hem geraden op Caprera te blijven, de wijl zijne tegenwoordigheid aan de te houden discussie ligtelijk eene verbitterende en gevaarlijke rigting zou kunnen geven. De voordragt heeft door de wijzigingen, welke de commissie daarin heeft gebragt, veel van hare beduidenis verloren. Zij gelast de vorming eener mobile nationale garde van twee honderd bataillons, doch bepaalt tevens, dat hiertoe niet terstond, maar later, in zekere gevallen, zal worden overge gaan. Gavibaldi's vrienden hebben zich met deze wijziging vereenigd. Eenige toskaansche beambten die deel namen aan eene demonstratie bij de dingsdag te Florence gehoudene processie, zijn afgezet. Eene aldaar beproefde staking vau het werk door bakkevsknechts, om hooger loon te bekomen, is mislukt. Uitltome wordtgemeld, dat de paus, na de aankomst van. den biechtvader van den overleden sardinischen minister di Cavour, het lezen van missen voor de rust zijner ziel heeft gelast. Men houdt zich overtuigd, dat de overleden staatsman vroegere beginselen heeft verloochend, en uit dien hoofde is zijn crediet bij de partij van den vooruitgang in Rome niet weinig gedaald. Men voegt er bij, dat hij op zijn doodbed den keizer der franschen als den verderfelijken genius voor de italiaansche belangen heeft aangewezeu. Dit berigt wordt echter door La patrie ten stelligste tegen gesproken. .Scrtijïnngcn. Den 18 dezer is van Liverpool vertrokken, het schooner- schip Maria Louisa, gezagv. T. D. de Ruiter, bestemd naar Rio Grande do Sul. fjanörlsbcngten. Mcckrapprijzeit. Avignon 15 junij. Men betaalde 50 a 51 fr. voor gemalen rosé ordinair, 52 a 5'3 fr. voor supérieur, en 5S a 60 fr. voor palud. Graanmarkten. Amsterdam 21 junij. Tarwe en gerst lager. Raapolie op zes weken f391, Lijnolie op zes weken f 32^ Oostburg 19 junij. De aanvoer van granen was heden iets grooter dan in de laatste weken, doch er bestond weder zeer weinig kooplust, waardoor de gemiddelde prijs voor bijna alle artikelen weder

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 3