MIDDELBURGSCHE N0, 51. Zaturdag 1861. ANT. 27 April. Deze couraut verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeenteen Ylissingen geschiedt de uitgave den avond to voren ten 8 v De abonnementsprijs per drie maanden is ƒ3, franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte doodbekendmakingen enz. van écn tot zes regels 1,5>0, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Bij deze courant behoort een bij voegsel. Editie van vrijdag avond 8 ure. IHanhonöiijingcn VAN HET HUK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. «ESTEÖIN Op vrijdag den 3 mei 1861, des voormiddags ten 10 ure zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het 11 de dis trict. aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middel burg, worden besteed Het aanleggen en tot 31 december 1861 onder houden eener telegraaflijn van Zierikzee naar Brouwershaven. De besteding geschiedt bij enkele inschrijving, volgens art. 7 van het bestek. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binnenlaudsche zaken, aan dat van het provinciaal be stuur van Zeeland, te Middelburg, en op alle zoodanige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaats werken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Den ld en en 3den dag vóór de besteding zaldenoodige aanwijzing in loco worden gedaan, en zullen voorts nadere informatien te bekomen zijn aan het bureau van den hoofd ingenieur van den waterstaat jhr. J. 11.T. Ortt, te Middelburg, en bij den ingenieur jhr. A. O. van den Santheuvel, te Zie rikzee. 's Gravenhage, den 16 april 1861 De minister van binnenlaudsche zaken, S. VAN HEEMSTRA. VERORDENING tot het aangaan eener geldleening, groot hoogstens negentig (luizend gulden, tot daarstelling eener gasinrigting binnen de gemeente Ylissingen. De raad der gemeente Vlissingen, Overwegende dat door denzei ven tot de inrigting eener gas fabriek is besloten tot hetaanbrengen eener betere verlichting in de gemeente en tevens te voldoen aan den wensen der in gezetenen om verlichting met gas algemeen verkrijgbaar te stellen Gezien art. 136 en 191a der gemeentewet; heeft besloten Art. 1. Ten laste der stad Vlissingen wordt eene aflosbare schuld daargesteld tot een bedrag van hoogstens f 90,000, nominaal kapitaal rentende 5 pet. a pari in het jaar. waarvoor zullen worden uitgegeven obligatien aan toonder in stukken van f 500 tegen den koers van 96 pet. van de nominale waarde. De opbrengst dezer geldleening is bestemd voor de daar stelling eener gasinrigting in deze gemeente. Art. 2. Tot waarborg van het te leenen kapitaal en de daarop verschuldigde renten en aflossingen zijn verbonden u. de geheelc gasfabriek metal wat daartoe behoort, buizen leidingen enz. daaronder begrepen; b. de door de gemeente geheven wordende opcenten op de rijks personele belastingcn 6*. alle de inkomsten der gemeente, zonder onderscheid. Art. 3. De inschrijving zal geschieden bij ronde sommen van f 500 of veelvouden van dezen. ledev heeft de bevoegdheid om in te schrijven. Art. 4. De obligatien worden genummerd van no. 1 tot 180, cn voorzien van het zegel der gemeente, namens het dage- lijksch bestuur door den burgemeester en den secretaris geteekend, en zullen dezelve tevens voorzien zijn van cou- ponbewijxen, op gelijke wijze genummerd en geteekend. Art. 5. De stortingen der inschrijvingen geschiedenop den 1 der maanden junij.julij, augustus,september en October van dit jaar, telkens een vijfde der ingeschreven som naar den aangegeven koers; des verkiezende wordt ook vrijheid ver leend o}) den 1 juuij aanstaande, de ingeschreven som naar dien koers in eens te voldoen. Art. 6. De renten zullen beginnen te loopen naar gelang van de gedane stortingen, en worden uitbetaald op den eer sten mei 1862; zij die echter het ingeschreven kapitaal in eens hebben afgestort, zullen zich moeten tevreden houden voor het eerste jaar met den verminderden intrest berekend ad 4 pet. 'sjaars. Art. 7. De te doene stortingen en de ontvang van renten en aflossing geschiedt ten kantore van den gemeente-ontvan ger, die voor de gedane stortingen voorloopige bewijzen zal afgeven, om later tegen obligatien te worden ingewisseld. Art. 8. Te beginnen met het jaar 1863 zullen jaarlijks op den eersten mei worden afgelost zoo vele aandeelen, als het goed slot van de opbreng'st uu falniek zal veroorlooven, en door burgemeester en wethouders zal worden bepaald. Art. 9. De aflossing geschiedt a paride nummers der af te lossen obligatien zullen jaarlijks bij loting worden bepaald en de uitslag daarvan door burgemeester en wethouders worden bekend gemaakt. Art. 10. Aan commissionairs en makelaars in effecten wordt toegekend 1 percent over het nominaal bedrag der door hunne tusschenkomst geplaatste obligatien. Art. 11. De aflosbaar gestelde kapitalen en de vervallen intressen verjaren ten voordeele der gemeente, overeenkom stig de bepalingen van art. 22S der wet van 29junij 1851. Art. 12. Bi j liet vermissen van obligatien of coupons zullen van toepassing zijn de bepalingen die voor de rijks schuld zullen zijn vastgesteld. Art. 13. Voor elke obligatie met 10 jarig stel coupons en talon wordt aan de inschrijvers in rekening gebragt f 1. en voor elk later stel coupons, hetwelk tegen inwisseling van het talon wordt afgegeven, 50 cents. Art. 14-. De inschrijving wordt opengesteld van heden af tot den 20 mei aanstaande, ten kantore van den gemeente ontvanger, dagelijks, zon- en feestdagen uitgezonderd, van des voormiddags 10 tot des middags, en des namiddags van 2 tot 4 uren. Dadelijk bij het voltallig zijn van liet kapitaal der leening, wordt deze gesloten en geene inschrijvingen meer aangeno men terwijl zij die vóór de sluiting zich aanmelden tot aan vulling van een liooger bedrag dan opgegeven, ponds- en pondsgelijke, de te doene inschrijving zullen moeten vermin deren tot de som welke hij de opening op dien dag nog aan het kapitaal ontbrak. Ingeval niet voor het volle bedrag van f90,000 is ingeschre ven, beslist de gemeenteraad binnen S (lagen na den laatsten dag der inschrijving, of de gedane inschrijvingen al dan niet worden aangenomen. Van een en ander wordt zoo spoedig mogelijk berigt aan de inschrijvers gegeven. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 22 april 1861. De burgemeester, J. NV. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. AAAffiESTEUBG. Het gemeentebestuur van Krabbendijke, Zeeland, is voor nemens om op maandag den 6 mei aanstaande, des namiddags ten 3 ure, in het gemeentehuis aldaar, aan te besteden: Het bouwen van een geheel nieuw school lokaal, met de bij levering van alle de be- noodigde materialen. De aanwijzing in loco zal plaats hebben een uur vóór de aanbesteding, terwijl het bestek en teekeningen ter lezing en inzage in het gemeentehuis liggen en bij den ingenieur en architect L. P. de Lanne'e de Betrancourt te Goes, op franco aanvrage, nadere inlichtingen te bekomen zijn. Burgemeester en wethouders van Krabbendijke, DOMINICUS. De secretaris, C. C. VAN DEN BRINK. öinncttlan&scljc tijDingcn. Middelburg 26 april. Wij vernemen dat het provinciaal geregtsliof in Zeeland in raadkamer vergaderd, bij arrest van den 23 dezer naar de openbare teregtzitting van dat hof heeft verwezen Adriaan Polderman, vroeger landman onder de gèmeente Sint Laurens, thans gedetineerd in het huis van burgerlijke en militaire ver zekering alhier, ter zake van doodslag met voorbedachten rade, gepleegd op zijne wettige huisvrouw. Van de bijzonderheden betrekkelijk deze afschuwelijke zaak hebben wij in der tijd reeds een en andermaal melding gemaakt. Men kan alsnu de openbare behandeling in het laatst van mei of het begin van junij te gemoet zien. In de zitting van de tweede kamer der staten generaal is heden het wetsontwerp tot regeling van het koloniaal batig slot over 1S5S aangenomen. Door den minister van koloniën is verklaard dat hij niet zal terugkomen op de vrachtvermin. dering voor den overvoer der producten door de Nederland- sche handelmaatschappij. De nieuwe wet tot wijziging van die op de. brievenposterij zal maandag in behandeling geno men worden. Gisteren heeft alhier door de daartoe benoemde commissie, bestaande uit de heeren mr. W. C. M. de Jonge van Elle- meet, te Oostkapelle, president, dr. G. van Hennekeler. te Mid delburg, L. de Smet, te Gend, Joh. Luteyn, te Middelburg, en W. C. van der Laan, te 's Gravenhage, de beoordeeling plaats gehad der voortbrengselen van tuinbouw, ter mededin ging ingezonden voor de elfde tentoonstelling van de Veree- niging tot bevordering van den tuinbouw in de provincie Zeeland. Eene zilveren vergulde medaille is toegekend aan C. van de Putte,Cz., bloemist alhier, voor de schoonste en uitgebreidste verzameling oranjerieplantenaan den zelfden, voor de 10 schoonst in bloei staande camelias jap.aan idem, voor de 4 schoonst bloeijende rhododendrums arboreum; aan A. Blaas Ez., alhier, voor de schoonst gekweekte in bloei zijnde acacia zilveren: aan C. van de Putte Cz., bloemist alhier, voor de 4 schoonst bloeijende rhododendrums arboreumaan den zelf den, voor de best gekweekte en schoonst in bloei staande rho- dodendrum arboreum; aan idem, voor de 4 schoonst bloei jende azaleas ind.; aan idem, voor de best gekweekte en schoonst bloeijende azalea ind.; aan jhr. W. R. Boddaert, alhier, voor de 12 nieuwste en best bloeijende pelargoniums; aan A. Blaas Ez., alhier, voor de schoonst gekweekte in bloei zijnde acacia-, aan C. van de Putte Cz., bloemist alhier, voor eene verzameling van S in bloei zijnde heesters voor den kou den grond aan den zelfden, voor de 10 schoonste coniferen voor den vollen grond aan jhr. W. 11. Boddaert, alhier, voor de schoonste verzameling van 10 bloeijende cinerarias; aan mevr. Luteynde Kanter, alhier, voor de smaakvolst door dames geschikte bloemenmand, en eene door het bestuur, op aanvrage der commissie daarvoor toegestaan, aan dejqngvr. A. en E. Sprenger; bronzen: aan C. Langejan. bloemist alhier, voor de 4 schoonst bloeijende rhododendrums arbo reum aan C. van de Putte Cz., bloemist alhier, voor de best gekweekte en schoonst in bloei staande rhododendrum arbo reum aan den zelfden, voor de schoonste verzameling van 10 bloeijende cinerarias; aan dejongvr. Boogaert.op den huize Yij vervreugd, te Koudekerke, voor de smaakvolst door dames geschikte bloemenmand. Nog zijn toegewezen de volgende door het bestuur beschik baar gestelde medailles, waarvan drie geschonken door de heeren mr. P. Boogaert, mr. J. W. de Bruyn van Melis- en Mariekerke en mr. N. C. Lambrechtsen van Ritthem, te weten: eene zilveren vergulde medaille aan de verzameling caladium, pteris en dieflenbachia. ingezonden door J. Regeur. bloemist alhier; aan de verzameling bloeijende gewassen, ingezonden doorL. de Smet, te Gend aan de verzamel ingorchidëen. inge zonden door rnr.W. C. M. de Jonge van Elleraeet. te Oostka pelle; zilveren: aan de verzameling oranjerie varens, inge zonden door den zelfdenaan de verzameling sierplanten, ingezonden door J. P. Langejan. tuinbaas bij mej, C. G. S. Ackermans, alhieraan de verzameling kas-en oranjerieplan ten, ingezonden door F. D. G. Klinkenberg, tuinbaas bij den heer mr. J. W. de Bruyn van Melis-en Mariekerke, te Koude kerke; aan de verzameling rhododendrum arboreum, inge zonden door L. de Smet, te Gend, bij loting; bronzen: aan de verzameling sierplanten, ingezonden door J. P. Langejan, tuinbaas bij mej. C. G. S. Ackermans, alhieraan de verza meling begonias, ingezonden door J. Regeur, bloemist alhier aan de verzameling cinerarias, ingezonden door J. Langejan, tuinbaas bij den heer mr. N. C. Lambrechtsen van Ritthem, alhier; aan de verzameling oranjerieplanten. ingezonden door mr. P. Boogaert, te Oostkapelleaan de verzameling coniferen, ingezonden door W. van de Putte, boomkweeker alhier; aan de verzameling kas- en oranjerieplanten. ingezonden door J. Langejan, tuinbaas bij den heer mr. N. C. Lambrechtsen van Ritthem, alhier. Gisteren voormiddag zijn van Vlissingen onder sterk mili tair geleide naar het huis van burgerlijke en militaire verzeke ring alhier overgebragt 24 militairen, die in Nederlandsch Oost-lndie tot militaire detentie zijn veroordeeld, van daar overgebragt met Zr. Ms. stoomkorvet Medusa, en eerstdaags verder zullen worden vervoerd per stoomboot over Rot terdam, om hunne straf te ondergaan inde rijks gevangenis te Leyden. Eergisteren avond bragt het harmonie-gezelschap Apollo alhier eene serenade aan den heer A. J. van-Einden, bij gele genheid dat die muziekmeester zijnen 70en verjaardag vierde.

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 1