5 het beginsel te logenstraffen, dan acht hij het beter terug te komen dan te volharden. Het voorstel in omvraag gebragt, wordt met 8 tegen 2 stemmen verworpen. Voor het voorstel waren de heeren van de Putte en Saaymans Vader. Heeren gedeputeerde staten zwarigheid gemaakt hebbende, de begrooting der gemeente goed te keuren, omdat de jaar wedde van den franschen kostschoolhouder met f 1200 is uit getrokken, en dit f100 meer behoort te zijn, wordt daaraan door wijziging te gemoet gekomen, doch besloten op het ge motiveerd advies van burgemeester en wethouders, de aan spraak op f 100 bijdrage voor dat onderwerp van het rijk, uit het voormalig fonds der geestelijke goederen, ernstig te laten gelden. Wordt gelezen het verzoek van de kamer van koophandel en fabrieken, om bezoldiging van eenen secretaris; welk ver zoek in behandeling komt. De heer van de Putte verklaart er zich tegen, omdat by hare vestiging de kamer heeft aangeboden haar buiten kosten der gemeente te houden. De heer van Voorst Vader vereenigt zich daarmede, en zegt alleen op dien grond voor de oprigting te zijn geweest. De voorzitter verzoekt wel te willen in 't oog houden dat de betrekking van secretaris geheel afgescheiden is van de leden, en deze geen lid der kamer wezen kan. ïn omvraag gebragt, is het verzoek van de kamer afge wezen met 7 tegen 3 stemmen, die van de heeren Kakebeeke, Soutendam en den voorzitter. Een verzoek tot het roeijen van eenige boomen bij de meestoof De liefde, wordt aangehouden tot nader onderzoek. Een ingekomen boekwerk van dr. K. Broes van Dort, over de sterfte in Goes, zal in het archief geplaatst en den schrijver dank gezegd worden. De rekening der gildenfondsen over 1860 wordt zonder discussie vastgesteld in ontvang f 837,01, iu uitgaaf f749,481; goed slot f 87,521, en de rendant gemagtigd f 100 21 pet. aan te koopen. Een ingekomen verzoek van J. Scheele om eene verande ring te brengen aan zijn woonhuis, wordt aangehouden. Het verzoek van D. Bakker om eene erfpacht ten behoeve het gasthuis af te koopen. wordt onder hoogere goedkeuring verleend. De gewone remissien voor tijd verblijf of vertrek uit de gemeente van de aanslagen in den hoofdelijken omslag over 1860, worden toegestaan. De tijd te ver gevorderd zijnde, is de vergadering gesloten. ISuitenlituDsfijc tijimiijcn. Engeland. Londen 17 februarij. Het agentschap Reuter heeft berig- ten uit Washington van 5 februarij ontvangen. De conferen tie der afgevaardigden van verschillende staten heeft de ver zoening aanbevolen. De senatoren uit Louisiana hebben het congres verlaten. Noord-Carolina heeft het besluit genomen om de unie te verlaten, bijaldien de poging tot verzoening mis lukt. De federale kotter General Cass heeft zich aan de auto riteiten van den staat Alabama overgegeven. De heer Bucha nan heeft het ultimatum van Zuid-Carolina verworpen. Men zag een aanval der vrijwilligers van Charleston op het fort Sumter tegemoet. Het plan van aanval op liet fort Pickens is opgegeven. In het huis der gemeenten heeft lord John Russell, op verschillende vragen antwoordende, gezegd, dat de steden Mentone eu Roquebrune, reeds eenige jaren geleden, het ver langen hadden te kennen gegeven, om bij Sardinië ingelijfd te worden. Engeland weigerde de wettigheid dezer transactie te erkennen, doch toen Nizza in het bezit van Frankrijk over ging, veranderde dc kwestie, omdat de steden tot de Alhi- sclie bergpassen behooren. De prins van Monaco nam 4 mil- lioen francs voor die steden aan en verlangde zelfs Monaco onder fransche bescherming te plaatsen, hetgeen Frankrijk weigerde. Die kwestie kan echter geeue staatkundige gevol gen hebben, omdat Ventimiglia nog altijd de grensstad tus- schen Frankrijk en Sardinië blijft. Wat de italiaansche kwestie betreft, zoo is elk gerucht, dat Engeland daarin zoude interveniëren, van allen grond ont bloot. Engelands politiek bestaat daarin, de italianen en den paus hunne eigene aangelegenheden zelve te laten regelen. Op eene andere vraag verklaarde lord John Russell, dat onderhandelingen zijn geopend over den Stade-tol, doch ten gevolge van eenige bezwaren door Ilanover geopperd, is de kwestie nog niet geheel en al geregeld. Nogtans heeft Hano ver zich geneigd betoond de zaak te schikken. De brochure van den heer La Guéronnière, wordt door The times vergeleken bij de aanroepingen, waarmede de wil den op de Zuid zee-eilanden de zelfde afgoden, voor welke zij nederknielen, beknorren en met verwijtingen overladen. Dat blad zegt, niet te kunnen begrijpen dat de schrijvereenig ander doel zou gehad hebben dan de voorbereiding van nieuwe concessien voor de vereeniging van Italië. Rusland De petersburger correspondent van L'indépendance beige verzekert, dat op den 3 maart, zijnde de ver jaardag van de troonsbeklimming des keizers, de lang verwachte proclamatie zal verschijnen, waarbij de emanci patie der lijfeigenen wordt afgekondigd. Er was sprake van een uitstel, deels gemotiveerd door de vrees dat deze groote maatregel van een nadeeligen invloed op de werkzaamheden van den zaaitijd zou zijn, deels doordien de reglementen tot uitvoering van die hervorming nog niet gereed waren. De keizer zou verklaard hebben, dat het tijd was een einde aan de zaak te maken, omdat, bijaldien het reglement nog niet geheel vatbaar was om openbaar gemaakt te worden, dit dan wel later geschieden kon. Dien ten gevolge had dan ook de raad des keizerrijks onmiddellijk het ontwerp van het centraal comité in behandeling genomen en bijna zonder verande ringen de artikelen van dit ontwerp goedgekeurd, welke de verklaring der beginselen behelzen. Ruitschland. Weenen 15 februarijH. M. de keizerin, welker gezond heid, volgens de jongste berigten. blijkbaar is verbeterd, zal nog gedurende eenigen tijd op het eiland Madera verblijven, en wordt in de maand mei van daar terug verwacht. II. M. zal voor de terugreis zich weder bedienen van liet jagt van konin gin Victoria, en zal ditmaal in Triest ontschepen, alwaar zij door den keizer zal worden opgewacht. De duitsche dagbladen bespreken ook de nieuwe bro chure van den heer La Guéronnière en het Journal de Franc fort zegt dat zij de zwanenzang van het pausdom is. De Ostdeutsche Post is echter gunstiger gestemd en zegt niet te gelooven dat de fransche regering er ernstig aan denkt, om Rome tot hoofdstad aan Victor Emmanuel te geven. De fransche staatkunde, zegt zij, heeft er altijd te veel belang in gesteld, om in het hart van Italië eene sterke positie voor zich te behouden, dan dat men nu uit eigen beweging Rome zou verlaten. Frankrijk. Parijs 16 februarij. De brieven van oproeping voor de con ferentie over de zaken van Syrië zijn reeds afgezonden. De conferentie zal maandag of dingsdag worden geopend. Men verzekert dat de familie Paterson appèl heeft aan- geteekend van het vonnis derregtbank, en dat zij voornemens is om later, indien het arrest van het hof ongunstig is, zich in cassatie te voorzien. De jonge Paterson woont in Frankrijk; zijne moeder heeft hem, op voorwaarde dat hij in Frankrijk zal blijven, een jaargeld toegelegd van 26,0U0 francs. Het be- rigt, dat de keizer hem ten gehoore heeft ontvangen, wordt bepaaldelijk tegengesproken. Italië. In de troonrede, waarmede Victor Emmanuel maandag het italiaansche parlement geupend heeft, zeide de koning onder anderen: Italië, bijna geheel vrij en een, vertrouwt zijn lot aan uwe wijsheid. Het verwacht zijne organisatie van u. Gij zult de grootste administratieve vrijheden vestigen, doch daar bij tevens waken dat de eenheid des lands gewaarborgd blijve. De openbare meening is voor ons. Hoewel de keizer der franschen ons de weldaden der non-interventie verzekerd heeft, heeft hij het echter voegzaam geacht zijn gezant bij ons hof terug te roepenDeze gebeurtenis hebben wij zeer betreurd, doch ze lieeft geen afbreuk gedaan aan onze erkentelijkheid. Frankrijk en Italië zijn te Magenta en Solferino door banden zamengesnoerd geworden, die onbreekbaar zullen zijn. Enge land, liet vaderland der vrijheid, heeft erkend dat wij liet re»t hebben zeiven over ons lot te beschikken. Wij zullen ons altijd de ondersteuning herinneren, welke het ons door zijne goede diensten bewezen heelt. Daar een doorluchtig vorst den troon van Pruissen beklommen heeft, heb ik hem door een gezant de betuiging laten doen va» onze sympathie voor zijn persoon en voor de duitsche natie. Gij zult mijne regering helpen, de weerbaarheid des lands te voltooijen. Het koningrijk Italië zal dan, in het bewustzijn van zijne kracht, aan den raad der voorzigtigheid gehoor kunnen geven. Ik heb vroeger eene stoute taal gevoerd, maai de wijsheid gebiedt zoo wel op zijn tijd te wachten als op zijn tijd te durven. Aan Italië verkleefd, heb ik daarvoor mijn leven en mijne kroon gewaagd, maar niemand heeft het regt oui het bestaan en de toekomst van eene natie in de waag schaal te stellen. De verovering van eene sterke vesting heeft op eene waardige wijs de kroon gezet op de daden des legers en van de marine. Beiden hebben, zoowel als de vrijwilligers, een roem verworven, die aan liet land een nel geplaatst ver trouwen op zich zelfheeft geschonken. Het is met genoegen, dat ik aan het eerste italiaansche parlement de vreugde betuig, welke ik deswege gevoel èn als koning èn als soldaat. Men vindt in 's kouings woorden geen juister afgeba kende ophelderingen dan in de jongste redevoeringen van keizer Napoleon, koningin Victoria en den koning van Pruis sen. over de staatkundige toekomst. Intusschen behelzen zij in het algemeen de zelfde vredelievende verzekeringen. De naam van Garibaldi is niet uitgesproken, even min als de woorden Rome en Venetie. De generaal Menabrea heeft de kapitulatie van Gaëta naar Turyn gebragt. Tot nu toe kent men den inhoud niet; alleen wordt liet bevestigd, dat het garnizoen krijgsgevangen blijft tot dat de citadel van Messina en nog een ander fort in de Abruzzen aan de Piemontezen overgegaan zal zijn. Het heeft geweigerd deel van de italiaansche armee uit te maken. Eene dépêche uit Rome houdt in, dat Gaëta het noo-best twintig dagen had kunnen uithouden, hoewel het sardinische geschut, dat veel beter was dan dat der vesting, groote bres sen in de muren geschoten had. Doch de koning heeft uit gevoel van menschelijkheid de verdediging niet langer willen voortzetten. Van een ambtenaar bij het departement van financien, den heer Vialardi, is eene beknopte opgave in 't licht versche nen van de staatsschulden van het nieuwe Italië. Volgens haar beloopt het kapitaal van de openbare schuld van Pie- raont bijna 1160 millioenen liresdie van Lombardije bijna 150 millioenen; die van Emilia 42 millioenen; die van Toscane 209 millioenen, en die van Napels en Sicilië 550 millioenen lireste zamen 2106 millioenen. De nieuwe provinciën zijn derhalve in hare geldelijke aangelegenheden nietbevoordeeld door dc inlijving in Piemont, en de picmontesche financien zouden de bijdragen dezer provinciën thans kwalijk kunnen ontberen. Sommige dagbladen hebben melding gemaakt van on derhandelingen, welke tusschen Victor Emmanuel en het hof van Rome zouden worden aangeknoopt, en van de aan komst te Turyn van pater Passaglia, belast met eene zending door dén paus. Het dagblad Arinouia noemt dat laatste berigt echter zot en bespottelijk. Zoo wel te Napels als in Lombardije neemt men weder sporen waar, van eene vrij ernstige reactie. De Perseveranza van Milaan verzet zich ten krachtigste tegen het concentreren van het geheele si aatkuniligen administratieve leven te Turyn. Wij zijn zegt dat blad noch lombarden, noch munici- palisten, maar italianen, en wij willen geen piemontezen zijn. Die zelfde meening schijnt te Ancuna en te Bologna veld te winnen, doch te Rome is het Corso prachtig geïllumineerd, op het berigt der overgave van Gaëta. Bcelijöinijcn. De carga van het barkschip Zeelandia, gez. W. Blaakhert, jl. maandag gearriveerd ter reede van Vlissingen, bestaat uit 4689 balen koffij, 1974 kanassers suiker, 786 blokken tin, en 3744 bossen bindrotting. Sedert den 18 dezer zijn t^r reede van Vlissingen ge passeerd, bestemd voor Antwerpen: Henrij, gez. Wilson, Londen; Patrie, gez. Burot. Aiazgie, gez. Larri, beide van KonstantinopelCity of Bath, gez. Carney, New Orleans; Vrije Handelgez. Lupkes, lbrailS. Martin, gez. Martin, LondenEugenie, gez. Gosehe DuinkerkenJne. Amanta,gez. Pedron, Camillas; Kei'ty Simpson, gez.New-York. Ijanöclsbci'igtm. Graanmarkten. Amsterdam 20 februarij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes wekqa f 39 JLijnolie op zes weken f 31 Middelburg 19 februarij. Patentolie f 42*. Raapolie f 40*. Lijnolie f 34* per vat op zes weken. Prijzen van effecten. Amsterdam 20 februarij. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito A and. Handelmaatschappij Rusland. Obli^. 1798/1816 Certific. Hope co dito dito 1855, 6de serie dito A and. spoorweg Polen. Schatkistobligatien Spanje. Obligatien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek dito amsterdamsche dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën Belgie. Certificaten bij Rothschild Portugal. Obligatien dito nieuwe Grenada, dito Venezuela.dito Illinois. dito Mexico. dito Londen, 19 februarij ten 12 ure. Consols 92. Weenen, 19 febr. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 65,20. Parijs, 19 febr.(slotpr.) 41 pet. compt. 3 pet. 68,05 2* pet. 63jj 3 4 98* 41 130 O 102* 4 H* 5 938 6 5/ 190 U 89} V6jj. 41 3 47| 5 5 65 5 2* w 3 590 n t, 3 46-* 3 4b* H 20* 7 91 3 VV} Door plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt de dankbetuigin gen voor ontvangene giften tot een volgend nommer te laten liggen. -rlïuuTtcntim. 50jarige Echtvrreeniging van PIETER TERWOERT EN MARIA SUZAN NA CAROL. Vlissingen, 20 Februarij 1861. Getrouwd C. BOOGAARD, Middelburg. Weduwn. van S. M. Bokx, den 20 Februarij 1861. en M. C. VAN RIEL. Algemeene kennisgeving. Heden beviel van eene welgeschapene Dociiter W. J. M. VAN KELCKHOVEN, geliefde Echtgenoot van Vlissingen. J. W. L. BECKER, den 18 Februarij 1861. Veereden 17 Februarij 1861. Heden avond overleed mijn waarde Man JAN ABRA HAM VAN KAKUM, in den gezegend en ouderdom van 80 jaren; in leven Binnenvader in liet Godshuis alhier. Algemeene kennisgeving. A. KAN AAR.

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 3