Noord-Amerika geopenbaard, bij gelegenheid van liet verblijf van den prins van Wallis in hun midden. „Ik heb met den keizer der franschen eene supplemen taire conventiegesloten oph'ethandelstractaat van23januarij 1860, ter verwezenlijking van de bedoelingen van genoemd tractaat. Ook heb ik met den koning van Sardinië eene conventie gesloten ter wederzijdsclie bescherming der regten van den letterkundigen eigendom. Deze conventien zullen u worden voorgelegd. „Mijne heeren van het huis der gemeenten „Ik heb bevolen dat de begrooting van het volgende jaar u zal worden aangeboden. Zij is opgemaakt in een billijken geest van spaarzaamheid, gepaard aan de noodzakelijkheid om aan de verschillende takken der openbare dienst eene behoorlijke werking te verzekeren. Mylords en mijne heeren Er zullen u maatregelen worden voorgesteld ter bevesti ging van de gewigtigstc deelen der criminele wetgeving, ter verbetering van de wet op de bankroeten en der insolvabili teit, ter vergemakkelijking van de overdragt van grondeigen dom, ter invoering van een eenvormig belastingstelsel in Engeland en in het land van Wallis en ter bereiking van onderscheidene andere doeleinden van openbaar nut. „Ik draag met vertrouwen de groote belangen van mijn koningrijk aan uwe wijsheid en zorg op en ik bid den hemel vurig, opdat de zegen des almagtigen in uwe vergaderingen voorzitte en uwe beraadslagingen bevordere, in het belang der bereiking van het doel mijner bestendige zorghet wel varen en het geluk mijns volks." Dadelijk na het aanhooren der troonrede zijn de werk zaamheden in de beide huizen aangevangen. In het hooger- liuis hebben de lords Seffon en Lismore, en in het lagerhuis de heeren Colebrook en Paget de adressen van antwoord voor gesteld, die in beide vergaderingen tot geene langdurige be raadslaging leidden en werden aangenomen. Een in het lagerhuis voorgesteld amendement, waarbij leed wezen wordt betuigd, dat geenerlei melding wordt gemaakt van een reformbill, is met i 29 tegen -46 stemmen verworpen. De buitenlandsche aangelegenheden zijn in het hoogerhuis besproken door lord Derby, en in het lagerhuis door den heer Disraeli. Eerstgenoemde heeft in de troonrede van keizer Napoleon op eene aanvallende houding tegenover Engeland gewezen, en bij gevolggevraagdofde wederzijdsclie verstand houding voldoende was. De heer Disraeli bepaalde zich bij de uitdrukking van den wenscli, dat de vrede niet mogt wor den gestoord, vooral met het oog op den stand van zaken in Italië. De ministers Granville en Russell antwoordden dat de betrekkingen van Engeland met de andere mogendheden, en vooral met Frankrijk, zeer voldoende waren. Lord John llussell voegde er nog bij, dat de regering zich reeds bij voor baat had verklaard tegen iederen aanval van Italië tegen Oostenrijk, omdat daaruit raoeijelijkheden zouden kunnen ontstaan. B)iii(sch9and. Wecnen 5 februarij. Het officieel orgaan bevestigt de be noeming van den aartshertog Reinier tot minister-president en van den graaf Nadasdy tot president van den rijksraad. Graaf von Rechberg blijft minister van het keizerlijk huis en van buitenlandsche zaken. De heer Pratobevcra is benoemd tot minister van justitie; de baron von Wiekenburgh tot mi nister van koophandel. Voorts zijn aan de functien van den heer von Schnierling toegevoegd alle aangelegenheden betref fende de organisatie des lands en der vertegenwoordiging, ook die betreffende de openbare eerediensten het openbaar onder wijs, met uitzondering van die op Hongarije betrekking hebben. Berlijn 6 februarij. Na eene zeer levendige beraadslaging is in de kamer van afgevaardigden met 159 tegen 146 stem men aangenomen, een door den heer von Vincke voorgesteld amendement op het adres van antwoord op de troonrede, stekkende om daarin op te nemen „dat het tegenstreven der pogingen tot vereeniging van het geheel Italië, onbestaanbaar wordt geacht uiet de belangen van Pruissen en geheel Duitsch- land. Dit amendement bestrijdende, verklaarde de heer von Schleinitz, namens de regering, dat deze geenszins kwalijk gezind was ten aanzien van Italië, doch men beschouwt Ve- netie uit een militair en strategisch oogpunt, te belangrijk voor Oostenrijk en indirect ook voor geheel Duitschland, dan dat Pruissen zou mogen aanraden van dat gebied afstand te doen. Frankrijk. Parijs 6 februarij. Het officieele dagblad heeft de door den keizer toegezegde staatsstukken reeds medegedeeld. Het overzigt van den toestand des rijks beslaat in den Moniteur niet minder dan 25 kolommen. Ten opzigte der buitenlandsche zaken bevat het eenige belangrijke bijzonder heden, vooral omtrent de laatste onderhandelingen met liet hof van Rome welke weder afgestuit zijn op de theocratische eischen der kardinalen. Voorts wordt er de bijeenkomst te Warschau, de deensche kivestiejen de bezetting van Syrië in besproken. Laatstbedoelde bezetting te doen ophouden, schijnt de keizerlijke regering ondoenlijk te achten. Zoo als te verwachten was. maakt de troonrede van kei zer Napoleon uitsluitend het onderwerp der gesprekken uit. Van de bladen geven het Journal des debatsen Le siècle hunne goedkeuring daarover te kennen. Wat La presse zegt, betee- kent bitter weinig. Het blad laat alleen helder uitkomen, dat de zinsnede goedkeuring zal vinden, waariu de keizer zegt, dat eene natie van 40 millioen zielen, welke aan het hoofd staat der beschaving, niet behoeft te duchten dat men haar dreigt. Le constitutionnel spreekt met geen enkel woord over dat gedeelte der troonrede, hetwelk over de buitenlandsche politiek handelt. Het blad zegt voorts, dat de rede zeer vrij zinnig is, blijkens de uitnooding des keizers aan liet wetge. Yend ligchaam en den senaat, om met de meest volledige vrij. heid hunne gevoelens kenbaar te maken in het adres van antwoord. Le pays en Le patrie keuren de rede onvoorwaar delijk goed. Dit was trouwens te verwachten. Laatstgenoemd blad schroomt zelfs niet te zeggen, dat nimmer eene met meer klaarheid opgestelde troonrede door een souverein is uitge sproken. Graaf de Movny heeft bij de opening der zitting van het wetgevend ligchaam, even als de vorige jaren, eene redevoe ring uitgesproken, waarbij hij zich echter heeft bepaald tot eene beschouwing over het keizerlijk decreet van 24 novem ber jl. en de gevolgen die dit hebben zal, vooral ten opzigte der regten van het wetgevend ligchaam. Hij haalde daarbij aan de woorden, door den keizer gesproken in den minister raad bij de vaststelling dezer wijzigingen: Wat mijner rege ring nog ontbreekt, is openbaarheiden controle." Terwijl gemeld wordt dat de pruissische, oostenrijksche en engelsche regeringen reeds toegetreden zijn tot Frankrijks voorstel, om eene conferentie te houden over de kwestie der verlengde bezetting van Syrië, moet de Porte van den ande ren kant geweigerd hebben, aan de beraadslagingen dier con ferentie deel te nemen. Volgens sommigen heeft zij in eene circulaire reeds bij voorbaat tegen die verlengde bezetting ge protesteerd. Italië. Volgens een telegram uit Turyn van den 6 dezer hebben de sardiuische batterijen twee kruidmagazijnen doen springen en een gedeelte der plaats nabij de citadel verwoest. In den nacht van 7 op 8 dezer zou het vuur worden hervat met nog veel krachtiger middelen dan tot hiertoe zijn gebezigd. Omtrent Garibaldis vertrek van Caprera. waarvan op zoo geheimzinnige wij ze gesproken is, wordt thans iets naders gemeld. De ex-dictator zou zich namelijk voor eenige dagen naar Turin begeven en aldaar een langdurig onderhoud ge had hebben met den koning. Van daar moet hij vertrokken zijn naar Genua, om er zijne voornaamste officieren te spreken. Te Turyn spreekt men nog aanhoudend van wijzigin gen in het ministerie, en bepaaldelijk van hei. ontslag der hee ren Corsi en Vegezzi, terwijl men voor de portefeuille van financien, in plaats van den laatstgenoemden spreekt van graaf Pepoli. Men wil zelfs dat den heer Ratazzi de porte feuille van binnenlandsche zaken zou zijn aangeboden. Bcctijöimtcn. Sedert 6 dezer zijn ter reede van Vlissingen gepasseerd, bestemd voor Antwerpen Falklandgez. J. M. Farlane. Cal- lao loochristy, gez. Nefors, Liverpool: St. Vitus, gez. Mid del. Montevideo; John Wood, gez. John Wuffo, Akyab; Anne Feliciagez. Martin, Nantes; Artuco,gez. Kenvich, Odessa. Voor Gent bestemdBalsamine, gez. Lucas, Bordeaux. ijanftelsücvujtni. Graanmarlitcm. Amsterdam S februarij. Tarwe en gerst prijshoudend. Oostburg 6 februarij. De aanvoer was heden ruim en de kooplust beperkt, alleen tot lager prijzen waren tarwe, rogge, gerst en erwten te ver- koopenhaver en paardeboonen waren daarentegen iets duurder, doch meest alle artikelen werden boveu de waarde gehouden. Men betaalde voor jarige tarwe, puike soort, flC' a f 10.50, gewone f9,75 a f9,50. minderef9,25 a f9. Rogge f 6,50 a f6,75. Wintergerst f 5.75 a f 6, f6,10 a f6,25. Zomer dito f 5,50 a f 5,75. Haver f 2,25 a f 4. Paardeboonen f 6,50 a f7. Kanariezaad f8,50 a f9,50. Graauwe en groene erw ten f9 a f 11. Middelburg 7 februarij. Onze hoop op een goeden aan voer van granen heeft zich niet verwezenlijkt, want uit onze naburige eilanden was er zeer wei- nig graan ter markt en uit Walcheren werd er ook minder dan vorige week geveildhouders van tarwe waren daardoor niet alleen lioogcr gestemd, maar ook veel minder geneigd om af te geven, waardoor de in handen zijnde orders op vorige week- prijs niet zijn uitgevoerd. Zeeuwsehe tarwe, jarige noch nieuwe, was er ter veil. Jarige walchersehe tarwe werd niet aangeboden. Puikenieuwe walchersehe tarwe werd aan fll,25 f 11, en f 10,75 de mud gekocht, mindere soorten f 10. Puike nieuwe rogge f7,50, mindere f 7,25 per mud. Garst meer be geerd, puike wintergarst bragt f 6, gewone f 5,75 a f 5,50 naar deugd op. Puike zomergarstf 5,75 a f 5,30 naar kwaliteit. Walchersehe witteboonen met weinig handel, de beste f 13 a f 12,75, mindere f 11 a f 9 naar deugd. Walchersehe bruine- boonen komen bijna niet meer voor, voor extra puike is f 18, gewone puike f 16 betaald, afwijkende soorten zonder handel. Walchersehe paardeboonen bleven veel gevraagd, men kocht die van f7 tot f 7,25 de mud. Walchersehe groene erwten bijna niet ter veil, daarvoor werd f 11,75, f 11,50 enfll betaald. Groote f 13 ti f 12. Zeeuwsehe paardeboonen werden begin beurs aan f 7,10 de mud gekocht. Zeeuwsehe erwten niet aan. Koolzaad werd op f 13 gehouden, doch daarin ging bijna niet om. Raapolie f41. Patentolie f43,25. Lijnolie f 34,75 per vat op 6 weken, op contant fl lager. Raapkoeken f 88 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 13,50 per 104 stuks. Ce middelde marktprijzen. Tarwe oude Dito nieuwe Rogge oude Gerst wint - 5,50 a Dito zom. - 5,50 a Boekweit - a Haver - a Witteboon per ned. mud. f—af— - 9,a - 11.25 7,a - 7,50 6,— 5,75 a-13,— per ned. mud. Bruineboon. f14,af IS, Paardeboonen- 5,75a- 7,25 Gr. erwten .-10,a-13, Witte erwten - a Kool en raapz. - a Aardappelen.- 3,25a- 3,50 per ned. pond. Versche boter f ,90 a f 1.00 Middelprijzen van bakbare tarwe f 11,en rogge f 7,50. Prijzen van effecten. Amsterdam 8 februarij. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Oblig. 1798/1816 Certific. Hope co dito dito 1855, 6de serie. dito Aand. spoorweg Leening I860 Schatkistobligatien Obligatien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek dito amsterdamsche dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito dito dito dito dito Rusland. Polen. Spanje. 2* pet. 3 i Belgie. Portugal. 5 5 5 2* 3 2i 3 Grenada. Venezuela. Illinois. Mexico. nieuwe3 63* 75} 94| 1911- 89* 77} 40} 47-^ 42} 65 49} 23# 602 52f 45* 45} 14! 20* 90} 22} UMDadiijIjciö. LOTERIJ VAN VROUWELIJKE RANDWERKEN ENZ. ten behoeve der armen dezer Stad. Inteekenaren voor deze loterij worden beleefdelijk verzocht de nog ontbrekende voorwerpen zoo spoedig mogelijk in te zenden en verder bekend gemaakt: 1. dat de tentoonstelling der voorwerpen is bepaald op dingsdag en woensdag den 12 en 13 februarij 1861 in de Abdij, m het huis letter A. no. 52, alwaar dezelve van des vooriniddags 11 ure tot des namiddags 4 ure te bezigtigen zijn, op vertoon der kwitantie van het voorwerp dat men flsr verloting heeft bijgedragen, of tegen betaling van 25 cent voor de armen 2. dat de uitloting op donderdag den 14 februarij zal plaats hebben op het raadhuis dezer gemeente, des namiddags ten 2 ure 3. dat de lijst der uitgekomene nommers niet vóór vrijdag den 15 februarij zal verkrijgbaar zijn, tegen betaling van 2 cent, bij den boekdrukker Jongkindt, op de zuidzijde van den Dam 4. dat de getrokkene voorwerpen moeten worden afge haald tegen overgifte van'het lot, op zaturdag den 16 februarij van 11 tot 3 ure, aan het huis in dc Abdij, alwaar de tentoon stelling heeft plaatsgehad, en 5. dat de loten dezer loterij voor een gulden verkrijgbaar zijn bij de boekverkoopers J. C. W. Altorffer, en ook op de dagen der tentoonstelling aan liet lokaal in dc Abdij. Nader ontvangen voor de noodlijdenden door watervloed Bij den lieer R. W. van Lijndenuit de collecte te Honte- nisse f 375,07te Oostburg f 193,46 te Zuiddorpe f S0: te Biggekerke f 163,92*; te Aagtekerke f 119; te Armuiden f 53,89uit Kleverskerke f 0,64door den onderwijzer te Ar- nemuiden van de schoolkinderen, daartoe opgewekt door de voorstelling „die armen weldoet met ontferming leent den Heer" f 3.05; uit de gemeente Hoek nog f 6,S2; uit de gemeente Vrouwepolder f 69,39*; uit de gemeente Veeref 56,19*. waar onder f 16,50 van zeven man van de equigage der loodsboot no. 3 en f 1,50 uit den spaarpot van twee kinderen aldaar van een gezelschap uit Middelburg voor de noodlijdenden in Gelderland f 7.30; eene dienstbode f2; N. N. een coupon Oostenrijk f 30,90collecte gehouden bij eene introductie van dames, gegeven door het harmonie gezelschap Apollo 6 febr. f 14.69; door tusschenkomst van den burgemeester van Nieuw en Sint Joosland van tijdens de collecte te Nieuwland afwe zige personen f 0.S5; M. muntb. no. 575, f 50Sr. voor de noodlijdenden in Maas en Waal op hoop van navolging, twee muntb. no. 396 en 493, f 20; B. watersnood Maas en Waal a Arnhem f 5 en een pak met vier paar koussen en vier paar sok keu en van S. gelijk adres twee coupons 2* pet. werkelijke schuld no. 12SS en 2369 a f 1,23* ieder of zamen f 2,47A. L. voor Leeuwen en andere plaatsen in Maas en Waal een bank noot uo. 965, f 200. Bij den heer Bijleveld van Serooskerke: van E. en C. voor de noodlijdenden te Maas en Waal twee vrouwenhemden, twee dito halsdoekentwee paar dito koussen, een kinderborst rokje, een omslagdoek en f4; uit de collecte op de Rouaan- sche kade van een dienstmeisje op haar jaardag f 0,50. De ontvangst heeft alzoo bedragen f 1459,76 en met vorige op gave f 40582,35*. Middelburg, den 8 februarij 1861. R. W. VAN LIJNDEN. BIJLEVELD VAN SEROOSKERKE. De Zes-Leden commissie voor den Watersnood berigt met blijdschap ontvangen te hebben voor de noodlijdenden in het land tusschen Maas en Waal: Bij den heer Zijnen, van mevr. S. M. V. zes vrouwen hemden. Bij den heer Fokker,van N.N.Waal en Maasland f20. Bij de vreesselijke uitbreiding der rampen van den waters nood hoopt de commissie dat nog velen, die zulks kunnen, hunne giften zullen verdubbelen en zal zij die, welke bij haar inkomen met aanwijzing Maas en Waaldes maandags bij de heeren baron van Lijnden en Bijleveld overbrengen of dadelijk hij belangrijkheid. Middelburg S februarij 1861. Namens de commissie voornoemd, B. A. FOKKERsecretaris.

Middelburgsche Courant | 1861 | | pagina 3