STOOMBOOTDIEIVST ilen burgemeester antwoordde II. M. in het engelsch, de hoop Je kennen gevende, dat de vriendschap en goede gevoelens, thans tusschen Groot-Brittanje en Frankrijk bestaande, altijd inogten duren. Vervolgens begaf zij zich naar het paleis van den hertog, waar zij door de hertogin werd ontvangen, ver toefde daar een korten tijd en vertrok alstoen naar Ballach, Loch Katrine en verder zuidwaarts. Napoleon wordt nog steeds hier verwacht. Uit goede bronnen verneemt men dat, indien de keizer aan zijn voorne men gevolg geeft, hij in de eerste dagen van de volgende maand zal aankomen en zich niet naar Windsor, maar naar Osborne begeven zal, waar de koningin ook keizerin Euge'nie zou afwachten. jUïjaitscIiIaml. Weenenl december. Het regeringsblad meldt dat tusschen OostenrijkFrankrijk en Sardinië eene overeenkomst tot stand is gekomen, betrekkelijk de verdeeling van het actief en passief van den Monte Lombardo. Het laatste bedraagt 99 niillioen, waarvan 2/5 voor rekening van Oostenrijk, en 3/5 Yoor rekening van Sardinië komen. De Donau-Zeitung wederspreekt het gerucht dat over deu afstand van Venetie onderhandeld zou worden, en zegt: die bewering is ten eenen male verzonnen. Diegenen kennen Oostenrijk slecht, welke gelooven dat het ooit zijn goed regt zou willen verkoopen. JFrankrijk. Parijs 30 novembev. Le pays zegt dat de berigten, volgens welke het wetgevend ligcliaam vroeger dan gewoonlijk bij eengeroepen zou worden, onjuist zijn. Het zal op den gewo nen tijd, in het begin van februarij, bijeen komen. Alleen zal de senaat een weinig vroeger vergaderen, tot regeling der bij het decreet van 24 november jl. vastgestelde punten. Het Journal des débats behelst een artikel, waarin de redenen worden uiteengezet, die het volgens dat blad onver mijdelijk maken,het wetgevend ligchaam te ontbinden,als on derpand van de opregtheid der toegezegde vrijheden bij het decreet van 24 november. Le siècle vereenigt zich met die zienswijze, maar wil dat aan eene nieuwe verkiezing de herziening der kiezerslijsten vooraf ga. Altijd loopen er nog velerlei geruchten over een eer lang door den Moniteur mede te deelen keizerlijk manifest waarbij de wijzigingen, in de constitutie te brengen, nog na der zulleu worden uiteengezet. De Moniteur deelt thans ook berigten raede uit China. Daaruit blijkt, dat de geallieerden de hoofdstad Peking reeds tot op drie mijlen genaderd waren. Een vijandelijk kamp, door eentalrijkechinesche artillerie verdedigd, was aldaar op- gerigt, terwijl de generaal San-Koli-Tsin er zelf het bevel voerde, 's Morgens van den 21 september werd dat kamp dooi de geallieerden aangetast, en ten 3 ure's namiddags was het in hunne magt, nadat de Chinezen een groot verlies hadden geleden. Overigens schijnen, volgens dat berigt, de chincsche gevolmagtigden geen deel gehad te hebben aan de hinderlaag, die voor de geallieerden gelegd was en die flet eerste gevecht, dat op 18 september, ten gevolge had hetwelk evenzeer met den gunstigsten uitslag voor de geallieerden is geëindigd. San- Kolin-Tsin schijnt alleen daar toe het plan te hebben opgevat. Voorts blijkt uit het berigt, dat een prius van den bloede inderdaad tot commissaris was benoemd voor de vredes-on- derhandeling. De engelsche en frausche gevolmagtigden had den echter geantwoord, dat zij niet gezind waren de vijande lijkheden te staken, zoo lang aan de gevangenen de vrijheid niet was teruggegeven. Het vermoeden omtrent het stellen dezer voorwaarde is dus zekerheid geworden (ook het rapport van lord Elgin aan de engelsche regering zegt dat die voor waarde gesteld is). De gevolmagtigden rekenden op een gun stig antwoord hierop. Italië. Eindelijk is door koning Victor Emanuel de reeds lang aangekondigde reis naar Sicilië ondernomen. Zaturdag och tend is Z. M. te Palermo aangekomen, waar hij met onbeschrij felijke geestdrift is ontvangen. In de hoofdkerk werd hij dooi de geestelijkheid met de gebruikelijke plegtigheden begroet. Het verblijf des konings in Sicilië zal van korten duur zijn. In de Abruzzen schijnen de oproerige bewegingen ten gun ste der bourbonsche dynastie toe te nemen. Volgens tijdingen uit Napels zou ook daar door priesters en lazzaroni eene reac- tionuaire beroering zijn beproefd, doch deze is dadelijk ge smoord, terwijl eenige geestelijken zijn in arrest genomen. De dagbladen maken melding van eene insurrectionele beweging in het noordelijk gedeelte van Viterbo, hetwelk tot den erfgrond van St. Petrus behoort. De zaak zal wel niet onder de minder beduidende feiten kunnen gerekend worden, want de pauselijke gouverneur is bij die gelegenheid gedood, terwijl een zeker aantal gendarmes gevangen genomen enau- deren naar Toskane gevlugtzijn. liet gouvernement aldaar heeft hen naar Perugia gedirigeerd, vanwaar zij naar de fran- sche autoriteiten in Viterbo zullen worden gezonden. Tot nu toe ontbreken evenwel omtrent ditfeit nadere bijzonderheden. De financien van den pauselijken staat zijn, in weerwil van den grooten opbrengst van den St. Pieterspenning, in treurigen toestand, en voor de vervallen coupons der roraein- sche leening zijn geene gelden gestort, zoo dat zij niet betaald kunnen worden. Volgens een schrijven van dereede van Gaëta van den 19 dezer begonnen ziekten, vooral de typhus, in de vesting groote verwoestingen aan te rigten onder het garnizoen, het welk veel te talrijk voor de beschikbare ruimte en voor de te verrigten dienst was; het bestond, naar verzekerd werd, uit omstreeks 18,000 man en 1000 paarden. Een schrijven uit het hoofdkwartier der Sardiniers voor Gaëta van den 20 november zegt dat er toen minstens nog twin tig dagen arbeidens noodig zouden zijn om de loopgraven te voltooijen en het geschut, waarmede de vesting beschoten zou worden, in batterij te stellen. il'Üöödcn nan urm oer. TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in December. van middelburg Dingsdag 4 's morg. Donderdag G Zaturdag S Zondag 9 Dingsdag 11 Donderdagl3 Zaturdag 15 Zondag 16 6 ure. 6 7 5 10 11 G 6 van rotterdam Dingsdag 4'smorg. 9,45 Woensdag Vrijdag 7 Maandag 10 Dingsdag 11 Woensdag 12 Vrijdag 14 Maandag 17 9,45 10,30 G ure. 7 7 7 9,45 2Ütnm-tentim. t^anöds t>mgtrn. Meckr iipjiï-y xe n Rotterdam 3 december. Meekrap werd heden weinig geveild; tot vorige prijzen bestond er ook niet veel kooplust, zoo dat enkele partijtjes iets lager zijn afgegeven. Goede onberoofde noteert men f30. •Kraanmarkteu. Amsterdam 3 december. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f43]-. Lijnolie op zes weken f 31]. Rotterdam 3 december. Tarwe was lieden fl, rogge, garst, haver en erwten 25, wit zaad 50, en paardeboonen 0 cent lager. Axel 1 december. Tarwe f 9,80 af 11,20; Rogge fG,55 a fG,80; Wintergerst f G,05 a f6,55; Zomer dito f 5,60 a f5,90; Haverf3,25 a f4,40; Paardeboonen f7,00 af 7,45; Bruineboonen f 7,45 a f 11,20; Groene erwten f 8,40 a f 10,25Boekweit f7,a f7,45, per mud. 1*rij/.en van effecten. Amsterdam 3 december. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Rusland. Oblig. J 798/1816 Certific. Hope co dito dito 1855, 6de serie. dito Aand. spoorweg Leening 1860. (contant) Scliatkistobligatien Obligatien dito bimieulandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek dito amsterdamsche dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito nieuwe dito dito dito dito 21 pet. i 62] 3 B 4 98 4] I 102] l0i 9a] Polen. Spanje. 6 H 4 H 3 Belgie. Portugal. Grenada. Venezuela. Illinois. Mexico. Ontijdig bevallen van Tweelingen", J. VAN DEN BROECKEgeliefde Echtgenoot van Dr. J. P. BERDENIS VAN BERLEKOM. Middelburg, 2 December I860. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, mijne geliefde Vrouw P1ETERNELLA KODDE, in den ouderdom van 67 jaren en eenige maandendiep betreurd door mijhare Kinderen en verdere Betrekking. Middelburgs Ambacht, A. BOSSELAAR. den 30 No\ember I860. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na bijna een jaar smartelijk lijden, in den gezegenden ouderdom van SI jaren, tot diepe droef heid van mij, mijne Kinderen en Beliuwdkinderen, mijn geliefde Echtgenoot ANTOINE JAQUES BORDDEAU, na eene Eclitvereeniging van vijf-en-vijftig jaren. Middelburg, 'Wed. A. J. BORDDEAU, den 3 December 1860. geb. Juurewits. Eenige en algemeene kennisgeving. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de Beneficiaire Nalatenschap van wijlen SAMUEL I LU1TWIELER, in leven Schilder en Kaïnerbehanger te Vlissingengeheven daarvan opgaaf of betaling te doen. vóór den 1 Januarij 1861, ten Kantore van den Notaris TH. VAN UI JE PIETERSEaldaar. 206] 89] 40] 471 48] 65] 50] 23] 610 45] 43] 15] 19] 89] 19] I De Schuldeischers in den Boedel van wijlen den Heer A. SCHIJF, worden verzocht hunne Schuldvordering in te leveren of daarvan opgave te doen ten huize van den j ondergeteekende, vóór den 15 dezer maand. A. M. VAN HEUVEN, Executeur. Londen, 1 december, ten 12 ure. Consols 93|. Weenen, 1 dec. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 65,10. Parijs, Idee. (slotpr.)4]pct.compt.3 pet. 70,35 iiT-tijïimgm. Volgens brief van den gezagvoerder W. Ried ijk, van het kofschip Dczwaan, uit Santa Marta, dato 15 october I860, dacht hij den 20 october zijne lading te zullen gelost hebben, en 22 of 23 october naar Savanilla te vertrekken, tot inneming der ladingaan boord was alles wel, docb laden en lossen ging zeer langzaam, ten gevolge der omwenteling. Den 1 decenber is te Newcastle aangekomen, het schoo ner kofschip Catharina. gez. J. Pander. Vrijdag zijn ter reede van Vlissingen gepasseerd, be stemd voor Antwerpen: Adele, gez. llustede, Kroonstad; Aetos, gez. Buny. Constanlia, gez. le Clerq, beiden van Callao; Cathinkagez. Niclians,Suzanna Elsina, gez. Krans, Mar- garetha, gez. Lindeboord, Johannes, gez. Larsen, allen van RigaQanimed, gez. Hertz, DenemarkenEugenie, gez. Schee- pes, Liverpool; Angelo, gez. G. Romano, Odessa; en voor Gent bestemdde deensche schooner Vetlus. j De afrekening wegens de door W. BltOMBACHElt alhier j op 25 September, 25 October en 15 November dezesjaars j verkochte Vaste Goedereninet verdere opgaaf van den staat zijner zaken, ligt voor de belanghebbenden tot het einde J dezer maandvan des morgens negen tot des namiddags ëën ure, behalve op de Zondagen, ter lezing ten Kantore van den Notaris Mr. A. F. SIFFLE. De DIRECTEUR der Registratie en Domeinen voor de Provincie Zeeland, maakt bekend dat de Rijks Tollen in Zeeland, door de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Middelburg, Sluis en Tholeu op de nage- melde dagen, des voormiddags ten tien ure, in het open baar zullen worden Verpacht voor drie jaren, in te gaan met 1 Mei 1861en te eindigen ultimo April 1S64, te weten te Middelburg in het Nederlandsch Logement, op den S December 1860 te Oostburg in de Herberg De Eenhoorn, op den 11 December 1S60; te TJiolcit in het Logement Zeelands Welvaren, den 10 December 1860. Zulks ten overstaan van de Notarissen VAN DER HORST SERLÉ te Middelburg, LE NOBEL te Oostburg. en VAN VOORST CATSIIOEK te Tholen. De algemeene en bijzondere Voorwaarden van Verpach ting liggen ter lezing ten Raadhuize der Gemeenten Mid delburg, Zierikzee, Tholen, Sas van Gent, Sluis, Oostburg. Aardenburg, Breskens, Eede, Nieuw- en St. Joosland, PoortvlietScherpenisse en Sclioondijkezoo mede ten Kantore van de Ontvangers en Notarissen voornoemd. De Directeur voornoemd, VAN DER VEN. op

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3