N°' 132. Zaturdag 1860. 3 November. MIDDELBURGSCBE tmzm» Hl r> f r. 1ÈÉP fSIl C O Üka N T. Deze courant verschijnt des diugsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze. gemeenteen Vlissingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post ƒ3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, doodbekendmakingen enz. van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontaut. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Bij dit nommer behoort een bijvoegselin houdende voorloopige verslagen wegens de staatsbegrooting. Editie van vrijdag avond 8 ure. 2irtnhonï)tgmgfn VAN HET RIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. Die genegen inogten zijn om met tien eersten Januarij aanstaande, aan de Openbare School te Schoondijke, Voormalig 4de District van Zeeland, als 6S5.FBj3*4IKB&KBê.- WIJZER werkzaam te zijngelieven zich vóór of met 20 November aanstaande, aan te melden bij den Heer Burgemeester, met opgave van de Voorwaarden waarop zij die betrekking zouden willen waarnemen, en of zij bevoegd zijn om onderwijs in de Fransche Taal te geven. Schoondijke deu 31 October I860. Burgemeester en Wethouders van Schoondijke ANTH. DE HULSTER.Voorzitter A. DE SMIDT. Secretaris. fiHnnmlanösirije tijbmgen. Middelburg 2 november. Heden voormiddag hadden erop het exercitieplein op het Molenwater wederom militaire evolutien plaats, tot welk einde het garnizoen van Vlissingen zoowel als dat van Veere zich herwaarts begeven had. Ter veemarkt op 29 October te Oostburg gehouden, waren te koop gesteld7 paarden. 152 stuks rundvee, 23 groote var kens, omtrent 300biggen en 1 geit. De paarden bleven bijna allen ouverkocht. Voor runderen waren een vrij groot getal koopers opgekomen, waarvan velen echter niet hoog gestemd waren, terwijl verkoopers veelal niet waren te bewegen om tot de veel verminderde prijzen hun vee af te zetten; er bleef daar door omtrent twee derde onverkocht. Van groote varkens werd de helft van het aangebragte getal verkocht, terwnl de biggen nagenoeg allen tegen goede prijzen opruimden. In publieke veiling werden verkocht 2 Schorthorn Durham springstieren, het eigendom van eene vereeniging van omtrent 60 landbouwers; voor een dezer, oud 3 jaren, werd f 137. en voov den anderen, oud 19 maanden, f127 besteed. Overigens werd het hoornvee verhandeld tegen eenc vermindering van 15 pet. op de prijzen die daarvoor dezen zomer in de weide werden geboden. De biggen daarentegen werden duurder verkocht dan men aan huis bedingen kon. Het aantal vee, dat dingsdag op de jaarmarkt te Axel werd aangebragt, bedroeg 48 stuks hoornvee, waaronder zeer schoone en slagtbare, 11 paarden, waarbij een uitmuntend span, 15 varkens en 4 schapen. Handel bestond er weinig slechts voor cousumtie werden eenige vette beesten aange kocht. De uitreiking der premien had plaats volgens ge woonte. Op dejaarlijksche veemarkt, woensdag te Hontenisse gehou den, waren aangebragt 9 runderen, 2 schapen en 105 varkens. In laatstgenoemde was veel handel. Uit Hulst schrijft men ons dat men in de laatst verloopen 14 dagen aldaar veel hoort van onder de grensgemeente St. JanSteen, herhaalde malen des avonds op den weg plaats gehad hebbende aanrandingen van personen of aanspraken om geld. De policie is hiertegen ijverig waakzaam, ofschoon het nog niet gelukt is debedrijvers dier euveldaden op te sporen, even min als de daders der onlangs in die gemeente gepleegde dief stallen van geld bij den heer Badts en Coleta Baan. Men ziet alzoo den naderenden winter met ongerustheid te gemoet. Uit Zierikzee meldt men ons datgisteren morgen de pol derdirectie van Schouwen berigt ontving dat aan liet district Flaauwers weder een belangrijke dijkval over 100 el lengte is ontstaan. De directie heeft zich oumiddelijk met den heer ingenieur van den waterstaat derwaarts begeven, om de noodige maat regelen te beramenaan de steenglooijing peilde men zes el men vreesde nog voor na-val. Volgens het Sluisch weekblad is het den brigadier der ma réchaussee te Aardenburg in den nacht van jl. zondag op maandag gelukt aan te houden zekeren Jan Verleeuwen, van Gent, verdacht van diefstal van goud en zilverwerk, ten na- deele van A. B. Faelens te Aardenburg. Men voegt er bij dat de misdaad reeds beleden, en het ontvreemde in Belgie opge spoord is. De leden der tweede kamer van de staten generaal zijn bij eengeroepen tegen woensdag den 7 dezer, om hunne werk zaamheden te hervatten. In de eerste plaats zal de kamer beraadslagen over het ontwerp van wet op de nieuwe regter- lijke inrigting. Uit'sGravenhage meldt men ons dat in de aanstaande bijeenkomst van de leden der tweede kamer, van regerings wege de wet op de nationale militie zal worden aangeboden. De Nieuwe rotterdamsche courant deelt de volgende de- peche mede „Batavia 14 september. Negen der voornaamste belhamels van de in opstand gekomen Zwitsers te Samarang zijn opge hangen. In Banjermassing zijn door de Zwitsers weer middelen in het werk gesteld om een opstand uit te lokkeu. De onzen hebben dit echter met goed gevolg verijdeld, terwijl de op- ruijers ten onder zijn gebragt. Bij die gelegenheid hebben wij een gering verlies geleden. Voor het overige heerscht er rust op Java." Het telegram van de Bataviasche handelsvereeniging luidt als volgt „Batavia 14 september. Negen hoofdleiders van de mili taire insurrectie te Samarang zijn opgehangen. De Zwitsers in Banjermassing hebben nieuwe pogingen tot opstand aan gewend, doch zij zijn alle ten onder gebragt met een gering verlies aan onze zijde. Overigens is het op Java rustig." Onder de schepen, welke Anjer gepasseerd zijn, merken wij op Westkapelle, gezagvoerder A. B. Crucq, en Stad Middel burg, gezagvoerder D. D. Ouwehand, beide laatst van Cardiff naar Singapore. De hoogcraad heeft in de zaak van twee amsterdainsche apothekers, die vervolgd zijn wegens den verkoop van bui- tenlandsche geneesmiddelen, uitspraak gedaan, en hen van alle regtsvervolging ontslagen. Z. K. II. prins Frederik is maandag van zijn landgoed Mus- kau te Berlijn aangekomen, alwaar hij een bezoek bij den prins-regent aflegde. Z. K. II. zou woensdag van daar naar 'sGravenhage terugkeeren. Volgens de Nieuwe rotterdamsche courant is in eene bui tengewone ressortale vergadering, bestaande uit al de israeli- tische kerkbesturen in de provincie Groningen, besloten, dat de opperrabijn dr. J. Rosenberg, als niet behoorlijk voldoen de aan zijne geestelijke roeping, met ultimo december 1861 vervallen zal zijn verklaard van zijne functien als opperrabijn in dat ressort. Voorts is in die zelfde vergadering besloten gevolg te geven aan de circulaire van den minister van hervormde en andere eerediensten, dd. 26 maart jl., en eene provinciale en gemeen telijke reorganisatie van het Israëlitisch kerkgenootschap te trachten tot stand te brengen. Er is uit den boezem dier vergadering eene commissie benoemd, om dit doel te bereiken. Men meldt aan de Utrechtsche couvant uit Soestdijk, dat het berigt uit 'sGravenhage als of H. M. de koningin-moeder plan zou hebben, zich voor vast te "s ITage te vestigen, en dus haar zomerverblijf niet meer te Soestdijk te houden, ge heel onjuist is. Men heeft het verblijdend vertrouwen, dat H. M. door hare aanwezigheid te Soestdijk nog vele jaren wel vaart en geluk in die streek rondom zich zal blijven versprei den. De Amsterdamsche courant meldt dat de commissie van beoordeeling der op de dezer dagen te Brussel .gehouden ten toonstelling ingezonden voortbrengselen der beeldende kun sten, het voorstel heeft gedaan om den schilder David Bles te 'sGravenhage, het ridderkruis der Leopoldsorde toe tekennen. De Arnhemsche courant meldt uit Woudrichem dat aldaar in den laatsten tijd nog vele zwaluwen zijn gezien, waaruit wordt afgeleid dat er nog eenige mooije warme dagen te wachten zijn, aangezien die vogels anders gewoonlijk om dezen tijd reeds eene andere luchtstreek hebben opgezocht. Den 29 der afgeloopen maand is in het badhuis te Homburg de prachtige eetzaal en de daaraan belendende schouwburg in brand geraakt, en in zeer korten tijd in de ascli gelegd. Zoo het schijnt, is de brand ontstaan bij het beproeven van de gasverlichting in den schouwburg. Sficnoemingen eis bcslcuten. marine. Bij ministeriele beschikking is aan den marinier der Ie klasse W. A. Tromp, alsmede aau den schipper A. G. W. Wepster en den 2en schiemansmaat J. C. Kuvper, de gouden medaille toegekend, ter zake van hunnen vijftigjari gen diensttijd bij de nederlandsche zeemagt. ridderorden. Vergund aan Zr. Ms. adjudant, den kapi tein-luitenant ter zee jhr. F. de Casembroot, het dragen der versierselen van ridder 3e klasse van den Rooden Adelaar van Pruissen. lieik- en schoolniemvs. Door den algemeenen kerkcraad der nederduitsche her vormde gemeente te Utrecht is, uit het zestal, het navolgende drietal voor eenen predikant opgemaakt, de heeren Jorissen, te Hattem, de Graaf, te Apeldoorn, en Hoog, teBolsward, allen met 25 stemmen. Den 13 dezer zal het beroep plaats hebben. Marine en leger. De Utrechtsche courant behelst berigten uit Curacao van den S october. De staat van gezondheid was er gunstig. De rust was op de overkust, te Venezuela en te Nieuw Granada nog niet hersteld. Zr. Ms. stoomschip Vesuvius, koimnandant.de luit. ter zee der le klasse J. O.H. Arntzeuius, wasvanCura<;ao naarlaGuayra en Porto Cabello vertrokken. Woensdag namiddag is te Hellevoetsluis gearriveerd Zr. Ms. brik de Zeehond, onder bevel van den kapitein-luite nant ter zee F. A. A. Gregory, komende uit de West-Indiën. In den namiddag van den 31 october jl. is op's rijks werf te Amsterdam met het beste gevolg te water gelaten het aldaar in aanbouw zijnde schroefstoomschip der 2e klasse Djarabi. Verkoopingen en aanbestedingen. Een huis en erve, staande en gelegen binnen Vlissingen, in de lange Zarke wijk F no. 15S. Verkocht voor f 5SÖ. Thermometers tand. 31 oct. 's ay. 11 u. 42 gr. 1 nov. 's morg. 7 u. 40'smidd. 1 u. 47 gr. 'sav. 11 u.3S gr. 2 's morg. 7 u. 36 'smidd. 1 u. 47 gr.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1