fiSuttenUtnïrsrijc tijöingen. Het fregat zal te Mahon worden leeggehaald en berookt, men verwacht dat daardoor de smetstof zal worden verdreven. {Nederl. staats-cour.) Zr. Ms. stoomschip Cycloop, onder bevel van den kapi tein-luitenant ter zee F. R. Toe Water, is den 26 dezer te Konstantinopel aangekomen. Alles was wel aan boord. BisrgcrSijke stand. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 28 dezer: A. Mulder, weduwn. 55 j. met T. Kerkhove. jd. 48 j. P. Despinois, jm. 25 j. met H. H. Klasen, jd, 28 j. H. de Wagter, jm. 27 j. met S. ilollestelle, jd. 22 j. J. Vreke, jm. 81 j. met C. P. van den Hoven, jd. 27 j. T. H. A. de Bruijne. jm. 30 j. met A. Six, jd. 41 j. P. Ilarting, weduwn. 30 j. met C. A. Everaers, jd. 37 j. Vlissingen, van 20 tot 27 October. BevallenA. Jilleba geb. v. Luyk, d. M. J. de Loenen geb. Matse. d. M. D. J.Baljé geb. Verheul, d. J. W. van der Plank geb. Haccou, d. A. van de Voorde geb. Ewijk. z. M. A. Feijen geb. Janssen, d. E. H. Mets geb. Daane. d. Overleden: P. Maquelin, wed. L.Minderaa, 33 jaar. K.F. Heine, z. 1 ra. A. W. Snijders, wed. A. C. de Koning, 44 jaar. J. Bos, z. S jaar. Goes, van 20 tot 27 October. Gehuwd: J. J. Ramondt, jm. 24 j-, met F. H. Stokmans, jd. 24 j. P. M. Engelse, jm. 39 jmet J. H. D. Anemaet. jd. 29 j. J. B. de Koning, jm. 30 j.. met M. P. Willekens, jd. 24 j. J. Jellema. weduwn. 37 j., met M. M. Dalebout, weduwe 33 j. J. J. van deVelde, jm. 30 j.. met L. Schippers, jd. 25 j. H. van Sprang, jm. 23 j., met J. Verhuist, jd. 30 j. H. Delnaay.jm. 24 j.. met F. A. van Duyn, jd. 20 j. M. Kasseband, jm. 23 j., met J. Smithjd. 24 j. J. C. Pilaarjm. 25 j.. met K. M. Pi laar jd. 27 jaar. Bevallen E. van Pottelberghe geb. Janse. z. F. van Hese p"b. Kloosterman, z. A.Loobeek geb. Piasmans. z. C. den Herder geb. Bras, zoon. Overleden: C. V. Lauer, man van J. Stoffels, 61 j. P. Pennijzoon, 14 maanden. Zierilczee, van 20 tot 27 October. GehuwdA. Klink. jm. 23 j- met A. T. van Schelven, jd. 21 j. W. Bos, jm. 22 j., metC. J. van den Boogerd.jd. 24 j. BevallenII. Douw geb. van der Jagt. d. M. v. d. Bergen geb. van der Pijl. d. J. Kuipers geb. Deurloo, d. W. den Boer geb. Boot. z. J. Bolijn geb. Flikweert, zoon. Overleden K. Kuyper. jd. 70 j. J. Olrce. d. 4. maanden. ïerkoopingen cn aanhcsicdingcn. Een huis en erve, staande en gelegen binnen Vlissingen in de Walstraat wijk E. no. 11Verkocht voor f 1000. Meteorologische waarnemingen, gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. October I860. Wind. 1 .2 53 I Lil agste •4 j j 0 SP 1 O a temperat Aanmer c .c oO f a to cn vcrschi met de kingen. 1 sS hoogste. 21 Z. Zw. 2,5 770.4 12.0 0.731 7.321 0.0 9.6 4.6 :ieijig. 22 Zo. t.Z. 1.5 766.9 10.4 0.87 S.42 0.0 8.0 5.5 bijna helder. 23 Z. t. O. 2,5 767.3 32 7 0.89 9.92 0.84 10.14 0.0 8.0 7-4 bctrokk. heijig 24 Z. Zo. 3 767-8 14.0 0.0 11.4 4.2 Kelder. 2,") Z. t.W. 2 767-1 14.0 0 90'10.73 0.0 11.3 5.7 Kcijig betrokk. 2 6 Zo t.Z. 5 7G5.G 15.0 0.S8 I J .23 0.0 12.0 4-0 6.8 bewolkt heijig. 27 Z. t. O. 8 764.4 14.7 0.87110.83! 0.0! 10.6 bewolkt heijig. TSiersnomctersland. 26 oct. 's av. 11 u.54 gr. 27 's morg. 7 u. 50 'smidd. 1 u. 62 gr. 'sav. 11 u. 54 gr. 2S 's morg. 7 u. 50 'smidd. 1 u. 62 'sav. 11 u. 54 29 'smorg. 7 u. 50'smidd. 1 u. 64 gr. Cemcentcraacl van Oocs. Zitting van 25 october. Afwezig delieeren Iïochart,ongesteld; Soutendam, verhin derd. benevens de heeren Kakebeeke en de Knokke van der Meulen. De notulen van de beide voorgaande vergaderingen worden gelezen en gearresteerd. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingeko men stnkken1. van liecren gedeputeerde staten de goed gekeurde rekening der schutterij over 1859 en de begrooting voor 18612. van de zelfde, het goedgekeurd suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag; 3. van dezelfde.de goedge keurde besluiten tot uitgifte van grond in erfpacht cn tot beschikking over onvoorziene uitgaven4. van den heer com missaris des konings ordonnantie van betaling ten behoeve der gemeente ad f 86,08$, voor te gemoetkoming in de kosten der volkstelling; 5. eenige verzoeken van kwijtschelding van hoofdelijken omslag, die worden aangehouden6. een schrij ven van de wed. C. V. Lauer, kennis gevende van liet overlij den van haren man, in leven commies-griffier ter secretarie, en 7. eenige staatsbladen. Wordt overgegaan tot de benoeming van een lid der school commissie, waartoe zijn aanbevolen de heeren mr. J. Cohen en C. Pilaar. De heer mr. J. Cohen wordt metalgemeene stemmen benoemd, behalve een biljet in blanco. Bij deze en volgende benoemingen hebben de heeren Smallegange en van de Putte als stcmopnemevs gefungeerd. Daarna worden herbenoemd tot leden der vaste commissie voor het financiewezen de heeren van Kerkwijk, Smallegange en van Voorst Vader, waaruit de eerste weder tot voorzitter wordt gekozen. Tot leden der commissie van de strafverordeningen, waar van de burgemeester volgens de wet voorzitter is, worden be noemd de heeren Kakebeeke en de Knokke van der Meulen. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming der commissie van voorlichting ten aanzien der toelating en klassificatie van kinderen op de armen-bewaarschool en de openbare school der 2e klasse. Achtereenvolgens worden benoemd: tot voorzitter de heer wethouder van Kerkwijk, tot leden de heer Saaymans Vader, als lid uit den raad, de heer J. Kooman, als lid der commissie tot spijsuitdeeling. de beerT. Pietevse. als lid van het burger lijk armbestuur, de heer D. Hildernisse, diaken bij de her vormde gemeente, en F. A. Suzijn Sr., lid van hetroomseh- katholiek parochiaal armbestuur. De voorzitter zegt dat het schrijven der kamer van koop handel. de finnaVerhagen en com]), en Gebr. Ilarinck, betrek kelijk de verlangde wijziging in het tarief van sas- en haven geld ter vorige vergadering^porgelezen, is gesteld in handen der commissie voor het financiewezen, die na de overwegingen ter vorige vergadering, het overbodig acht in nadere de'tails te treden en alleen met wijziging van haar vroeger voorstel tot afwijzing der gedane verzoeken alsnu voorstelt de stukken ter secretarie neder te leggen ter inzage voor de ledeu. De heer Saaymans Vader is ten opzigte van het verzoek van Gebr. Harinck van een ander gevoelen zijns inziens dekt het schip de lading; wordt dus van het geheele schip de belas ting betaald, dan is hetgeen overgeladen wordt daardoor vrij. De voorzitter geeft dit toe, doch zegt dat dit geldt de toe passing der verordening en dat burgemeester en wethouders daarin zullen voorzien. Waarna het voorstel zoo als het ligt met algemeene stemmen is aangenomen. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1859, wordt zonder noemenswaardige discussie gearresteerd in ont vang op f 30,207,83, in uitgaaf op f 21,872,55$, goed slot f 8335,27$ en de begrooting voor 1861, in ontvang op f 28,112,58$. in uitgaaf op f21,163,22$, goed slot f6949,36. Gel ijkerwijs wordt vastgesteld de rekening van het gast huis over 1859, in ontvang op f 11.678.47, in uitgaaf op f 8377,06, goed slot f 3301,41en de begrooting voor 1861, in ontvang op f10,414,56, in uitgaaf op f 10,217,69, goed slot f196,87. Door de daartoe benoemde commissie wordt gerapporteerd dat de rekening van het middel van straat en zandwegen in Zuidbeveland, is opgenomen, goedgekeurd en gesloten, in ontvang op f IS,066,25$, in uitgaaf op f 12,063,68$, goed slot f 6002,57, De verzoeken om grond op erfpacht van J. M. van dei- Made en L. Meijler, de eerste tot het bouwen van woningen, de tweede tot het nedcrleggen van boomstammen, worden af gewezen daar het terrein daartoe ongeschikt wordtgeoordeeld. Wordt gelezen het adres van de heeren Verhagen en comp., waarbij zij opgeven dat in hun vorig adres eene schrijffout is ingeslopen en dat het hunne bedoeling was dat een der leden van den raad, burgemeester en wethoudert omtrent zeker punt om inlichtingen vrage. Op voorstel van den voorzitter wordt overgegaan tot de orde van den dag. Het verzoek van de agenten van policie der le klasse, om verhooging hunner jaarwedde van f350 tot ftOO wordt met algemeene stemmen afgewezen. Wordt medegedeeld dat ingekomen is een adres van den heer C. V. Lauer, verzoekende om verbooging van pensioen, daar zijn zwak gestel hem noodzaakt zijn ontslag als commies griffier aan te vragendie heer tusschentijds overleden zijnde, brengt de voorzitter hulde aan zijne meer dan gewone werk zaamheid en stelt voor aan de wed. eene gratificatie van f 100 voor eens te geven, waartoe besloten wordt. Wordt in behandelinggebragt de gemeentebegrootingvoor 1861, te beginnen met de uitgaven. De commissie voor het financiewezen heeft daaromtrent twee opmerkingen; de eerste betreft den onderwijzer der weezen-en armenschool-, deze bedrijft volgens de commissie het droogleggen van gronden zij vraagt of dit overeenkom stig de wet en niet in nadeel van het onderwijs geschiedt De tweede opmerking geldt de slechte en onvoldoende sur veillance op de wijnbelasting, en de commissie meent dat er door sommigen grovelijk wordt gefraudeerd. Omtrent het eerste punt zullen burgemeester en wethou ders inlichtingen vragen van de schoolcommissie, terwijl zij omtrent het tweede een voorstel bij dc behandeling van het artikel van begrooting zullen doen. Bij art. 1, afdeeling 2 van hoofdstuk I der uitgaven, jaar wedden van ambtenaren en bedienden ter secretarie, stellen burgemeester en wethouders voor de betrekking van commies ter griffie, vacerende door het overlijden van den heer Lauer, niet te vervullen en diens werkzaamheden tegen verhooging voor ieder van f 100 jaarwedde, van den griffier en een dei- boden, de werkzaamheden aan die beide op te dragen, waar toe zij dagelijks buiten de gewone griffieuren, gedurende 3 uren zullen moeten werkzaam zijn; hetgeen wordt goed gekeurd. Het artikel schoolbehoeften wordt, conform de opgaven na het opmaken der gemeentebegrooting ontvangen, met f313 verminderd. Het artikel pensioenen wordt, ten gevolge van het overlij den van den heer Lauer, verminderd met f 200. Daarna wordt overgegaan tot de inkomsten. Bij het artikel belasting op den wijn, stellen burgemeester en wethouders voor de belasting op den wijn van f 16,87$ per vat te verminderen tot f 8. De heer Fransen van de Putte is over het algemeen tegen accijnseu. maar oppert de bedenking of men wel zal doen de belasting van den wijn, dat een artikel van weelde is, af te schaften. De voorzitter merlct op dat men niet uit het oog moet ver liezen. dat de wijn ook een handelsartikel is, dat die belastino- voornamelijk gedragen wordt door den meergegoeden stand en men bij vermindering van den omslag, toch ook alleen de lasten van dien stand zou verminderen. De heer Saaymans Vader is tegen de vermindering indien die moet strekken tot outlasting van de hoogst aangeslagenen in den hoofdelijken omslag. B;j hoofdelijke stemming wordt het voorstel goedgekeurd en alzoo de belasting verminderd. Tegen stemden de heeren Saaymans Vader en Fransen van de Putte. De begrooting wordt alzoo vastgesteld op f 55,260,32$, waaronder f 1671,79$ voor onvoorziene uitgaven. Daarna is de vergadering gesloten. Engeland. Londen 26 october. The times en andere engelsche dag bladen dringen sedert eenigen tijd aan op doortastende hervorming van het bestuur der britsche zeeraagt zij wen- schen dat de commissie, welke onder den naam van admirali teit sedert het jaar 1632 aan haar hoofd staat, door eenen minister van'marine worde vervangen. Verder raden zij aan. bij het aanbouwen van nieuwe oorlogschepen steeds op den vooruitgang der krijgswetenschap en op de nieuwe ontdek kingen te letten, en thans vooral gepantserde of met ijzeren platen bekleede schepen te bouwen, ten einde door Frankrijk in dat opzigt niet te worden vooruit gestreefd. Die denkbeel den worden door The morning post mede omhelsd. Volgens berigten uit New York van den 13en is de prins van Wales bij eenen optogt daar ter stede door een persoon, dien men voor eenen engelschman en voor krank zinnig houdt, beleedigd en met feitelijke aanranding bedreigd. De prins is echter ongedeerd gebleven. Naar men zegt is Kossuth voornemens een manifest tot de Hongaren te rigten, naar aanleiding van de door den keizer van Oostenrijk verleende concessie; in dit stuk zal hij betoogen, dat Hongarije onmogelijk genoegen met die conces sion kan nemen. De directeuren der maatschappij van de Great eastern hebben een rapport openbaar gemaakt tot regtvaardiging van het besluit om de transatlantische togten van dat reuzenschip te staken. Gedurende het verblijf in verschillende Noord- amerikaansche havens werd het door 190,000 menschen tegen betaling bezigtigd. en was de opbrengst daarvan 15,625 p.st., door welke som de kosten der eerste reis gedekt zijn. Maar nu vorderen de vereischte werkzaamheden om het schip voor de geregelde vaart geschikt te maken, minstens 16,670 p. st., waarvan nog een zeer aanzienlijk gedeelte te betalen is, en het verslag zwijgt over de middelen die tot het vinden dier som zouden moeten worden aangewend, terwijl men vreest dat de aandeelhouders verdere medewerking zullen weigeren. Dultechland. Weenen 24 october. De meeste dagbladen houden zich bezig met het bespreken van het vrij algemeen verbreid gerucht dat bij de regering het voornemen zou bestaan, om, na den afloop der conferentie te Warschau, een nieuw ultimatum aan Sardinië te stellen. Allen drukken den levendigsten wensch uit dat de regering de verantwoordelijkheid van een nieuwen oorlog niet op zich moge laden. De gevaren daaraan verbon den, zijn te groot dan dat de regering daarvoor niet behoort terug te deinzen. Dat zij zich in staat stelt om een aanval af te weren, wordt zeer gebillijkt, maar ook daartoe alleen belmo ren toebereidselen te worden gemaakt. Men verneemt, dat op een telegrafischberigtuit Peters burg, vermeldende, dat H. M.de keizerin-moeder van Rus-

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2