4 4 4 muzijkkorps eene serenade aan de koningin. H. M. zal mor gen ochtend de reis naar Coburg voortzetten. Uit laatstgernelde stad is berigt ontvangen van het overlij den van de hertogin-weduwe van Coburg-Gotha. Frankrijk. Parijs 25 september. Z. M. de keizer heeft, ten gevolge van het overlijden van de hertogin van Alva, den rouw voor dertig dagen aangenomen. Men leest in den Moniteur H. M. de keizerin heeft zich, onmiddellijk na hare aan komst, bij hare moeder begeven, otn met deze haar onherstel baar verlies te beweenen, en haar naar St. Cloud terug te voeren. II. M. heeft verlangd, dat het stoffelijk overschot van de hertogin van Alva voorloopig in de kerk van Rueil zou worden bijgezet, ten einde zoo digt mogelijk bij het lijk barer zuster te blijven, tot op het oogenblik dat het naar Spanje zal worden vervoerd. De graaf de Galve en de markies de la Grange hebben dan ook heden volgens de bevelen des kei zers, de lijkkist van den pastoor der Madeleine terug ver langd, die zich beijverd heeft, daaraan te voldoen. De lijkkist is vervolgens in een keizerlijken wagen naar Rueil overge- bragt, alwaar zij in eene der kapellen van de kerk is geplaatst, nabij de graven van keizerin Josephine en koninginHortense." Vele italiaansche dagbladen deelen den tekst mede van een tusschen het kabinet van Parijs en dat van Turyn geslo ten tractaat, waarbij Piemont zich verbindt aan Frankrijk vele bezittingen en voornamelijk Sardinië te zullen afstaan. La patrie beweert, dat de echtheid van dit stuk zeer in twijfel moet worden getrokken. Le constitutionnel behelst een artikel, hetwelk de on- derteekening draagt van den secretaris der redactie, en waar in de redenen worden uiteengezet, die er bestaan tegen eene interventie van Frankrijk ten gunste van den paus, wien daar bij wordt aangeraden op zijne hoede te zijn tegen de veelzij dige raadgevingen, die hem allen willen doen besluiten om zijne hoofdstad te verlaten. Men vraagt zich hier af, of de fransche bezetting Rome zou verlaten en herwaarts terug lceeren, als de paus werkelijk van daar vertrok. Het bovengenoemde dagblad beantwoordde die vraag vóór weinige dagen toestemmend, en daarmede stemt vrij wel overeen de door alle half officieele bladen opge- noinene logenstraffing van het gerucht dat de keizerlijke re gering het er op toelegt bij vernieuwing den afstand van eenig grondgebied te bekomen, in ruil voor hare adhesie tot de vor ming van een vereenigd koningrijk Italië. Sommigen houden zich echter overtuigd dat in ieder geval onze bezetting te Rome zal blijven om het patrimonium van den heiligen Petrus te beschermen. liet dagblad Le monde de feitelijke opvolger ran L'univers verklaart dat dit tot Frankrijks pligten behoort. L'opinion nationale meldt, dat de heer Victor Hugo te Napels is aangekomen. De Moniteur vinicole berigt, dat door de koude en de stortregens de wijnoogst in geheel Frankrijk veel heeft gele den men zal derhalve niet verwonderd zijn, dat de wijnprij- zen aanmerkelijk zullen stijgen. Rij den boekhandelaar Dentu, is eene brochure uitge komen, getiteld: „Halt Garibaldi!" De schrijver laat zich hoogst vijandig uit over den sieiliaanschen dictator, en slaat iu vollen ernst voor, om den generaal de Lamoricière tot ko ning van Napels te benoemen. Te Marseille zijn berigten uit Athene ontvangen, vol gens welke daar door de studenten ongeregeldheden waren uitgelokt, waarbij de kreten: Weg met Oosteurijk Leve Napoleon IIIwerden gehoord. Verder is er nog niets van bekend, doch reeds deden de vroegere berigten uit die hoofdstad vermoeden dat er eenige gisting bestond. Een mede over Marseille ontvangen berigt uit Konstan- tinopel van 19 dezer spreekt weder van een op de Christenen gepleegden moord te St. Jean d'Acre. Dit berigt vereischt echter allezins nadere bevestiging. Italië. Volgens berigten uit Turyn van woensdag maakte koning Victor Emmanuel inderdaad aanstalten om naar Bologna te vertrekken. De belegering van Ancona vordert met rassche schreden. Reeds zijn twee forten en een der voorsteden in de magt der Sardiniers, volgens een over Turyn ontvangen berigt. De daaraan grenzende stadspoort werd echter noch krachtdadig verdedigd met vier stukken geschut. Met zekerheid weet men thans dat generaal Lamoricière toegang tot de stad heeft weten te bekomen. De pauselijke vrijwilligers bezetten Civita-Castellana, Ron- ciglione en Covneto, allen gelegen op de uiterste grenzen der delegatie Viterbo. Wat Garibaldi eindelijk betreft, hij zet zijne operatien bij de rivier Volturno voort tegen de troepen van Frans II. en dreigt Capua met een bombardement. Omtrent den neteligen toestand van den paus verzekert men dat deze Frankrijk heeft verzocht om in een zeer kort tijdsbestek vóór 30 september beslissende maatregelen te nemen opdat hij weder in bezit worde gesteld van de ge westen die hem ontnomen zijn, en die hij verder op het punt staat te verliezen. Met andere woorden, Pius IX moet bepaal delijk van Frankrijk eischen, dathet Sardinië den oorlog ver- klare, of de paus verlaat Rome. Die eisch of liever, dat soort van ultimatum moet bij een eigenhandig schrijven van den paus dezer dagen den kei zer geworden zijn door middel van den heer de Cadore, eer ste secretaris van de franscbe legatie te Rome. Daarbij zou de paus gevoegd hebben, dat als Frankrijk zijne bescherming alleen bepaalt bij de verdediging van zijn persoon, hij liever gevangene wil zijn op het fort St. Ange, dan vrij op het Vaticaan in de staten waarvan hij gezworen heeft de integriteit te handhaven De genoemde legatiesecretaris, die zich gevleid had Z. M. den keizer te Marseille aan te treffen, (loch in die hoop werd te leur gesteld, is daarop in allerijl naar Parijs doorgereisd, en reeds twee malen moet dit belangrijk onderwerp in een minis terraad zijn behandeld. Hoewel men den uitslag daarvan nog niet weet, maakt men uit een door Le constitutionnel medegedeeld artikel op, [zie onder Frankrijk] dat het kabi net derTuilerien met eene bepaalde weigering zal antwoorden. Hoe dwaas het ook klinken moge dat Garibaldi werke lijk voornemens zou zijn om de franschen te Rome aan te vallen, wordt dit toch nadrukkelijk verzekerd door het dag blad Espero van Turyn, onder bijvoeging dat de dictator alleen op het aan houden van hoog geplaatste personen er in heeft toegestemd dat hij dien aanval zou laten voorafgaan door eene uitnoodiging aan Frankrijk om Rome met zijne troepen te verlaten. De tegenwoordige politiek van den dictator heeft ook een bestrijder in den voonnaligen gouverneur van Hongarye, Kossuth, gevonden. De Espero van Turyn deelt thans mede, dat deze aan Garibaldi geschreven heeft, om hem aan te raden, zich ten naauwste met koning Victor Emmanuel en diens gou vernement te verbinden, van welke, naar hij zegt. de bevrij ding en de grootheid van Italië af hangen. Hij noodigthem uit, van eiken aanval tegen Rome af te zien, ten einde zich de vijandschap van Frankrijk, eenige verdediger van Italië en de hoop der onderdrukte nationaliteiten, niet op den hals te halen. Ook dringt hij bij Garibaldi aan, zich van elke revo lutionaire beweging in Hongarye te onthouden, daar de tijd voor een opstand niet geschikt en het land daartoe nog niet gereed is. -drctijïringm. Ook de tweede vischschuit van Arnemuiden, in ons vorig no. gemeld als tegen liet strand geworpen, is gelukkig vlot geko men. Het andere vaartuig van M. Grootjans is mede behou den, daar het de equipage gelukt is Brouwershaven te berei ken, vau waar men, wel is waar met verlies van alle zeilen eu lek, te Arnemuiden is aangekomen. De derde arnemuidsche vischsloep, welke tusschen West- kapelle en Zoutclande op het strand zit, is reeds eenigzins geligt, en men vleit zich dat zij bij gunstig weder ook zal afkomen. Heden is te Middelburg uit de Noordzee gearriveerd, de arnemuidsche sloep, gevoerd door schipper L. van Belsen, medebrengende 78 ton zoutevisch. Den 27 dezer zijn ter reecle van Vlissingen gepasseerd, bestemd voor AntwerpenAnn, gez. Frank. Goole; Voisona gez. Bengoechea, Spanje; Rudolph, gez. Mencke, Riga; Research, gez. Morgan, Berdianski; Guglietta, gez, Terrara, Odessa. fijcmhclsbcrigtm. Rotterdam 25 september. In de door de Nederlandsche handelmaatschappij heden gehoudene veiling van 30,427 kranjangs suiker is alles ver kocht. De prijzen zijn voor bruin ff boven en voor wit meest gelijk de julij-veiling afgeloopen. Graanmarkten. Amsterdam 26 september. Tarwe en gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken f 42}. Lijnolie op zes weken f31}. Oostburg 26 september. De aanvoer ter markt van heden was gering eu de vraag tamelijk levendig voor de meeste artikelen. De jarige tarwe ging dan ook merkelijk liooger af en de overige soorten bleven goed prijshoudend. Er werd besteed voor jarige tarwe f 13 a f 13,75, enkel f 14. Nieuwe dito f 10, f 11 en f 12 naar kwali teit. Rogge weinig anders dan voor dadelijk gebruik gekocht. Jarige f7,50; nieuwe f6,50, f7 en f7,25 naar deugd. Jarige gerst f 6,50 a f 7 nieuwe f 5,50 a fé, sommige f6,20. Van koolzaad komen nog enkele monsters voor, waarvoor f 13, gevraagd en f 11,75 a f 12,25 geboden werd. Boonen, erwten en haver niet aan. Middelburg 27 september. De aanvoer van heden was weder zeer klein, en door meer dere vraag en merkelijk hoogere eischen der houders, die men moest inwilligen om wat los te maken, zoo werd de tarwe meestal fl, hooger dan vorige week betaald, en men kocht: Gewone nieuwe zeeuwsche tarwe f 11,50, mindere f 11. Puike jarige walchers. tarwe, die zeer weinig aan was, werd f 14,75, f 14,50 betaald. Puike nieuwe walchersche tarwe voor de zaai f 13 a f 12,75, gewone puike f 12,50 a f 12 naar kwaliteit, min dere soorten bleven meestal onverkocht. Puike zeeuwsche rogge voorde zaaijf 8, gewone soorten f 7,50 a f7, naar deugd. Garst zeer weinig ter veil; men kocht de beste winter f5,90; mindere f 5,50, Zomergarst f 5,70 a f 5 25 naar kwaliteit. Walchersche groene erwten minder ter veil, metgereede koo- pers, de beste f 11, f 10.75, mindere f 10,50. geringe f 10. Wal chersche witte- noch bruine- noch paardeboonen waren er ter veil. Koolzaad minder getoond; men kocht het beste f 11,50 f 11, mindere soorten f 3 0,50 a f 10, naar deugd. In de prij zen vau den olie is ons geene verandering bekend. GciiffddcMe marSilpsijjcn. per ned. mud. Tarwe oude f 13,50 a f 1.5, Dito nieuwe -10,75 a -13, 7,a- S,25 - 5,50 a- 5,90 - 5,a - 5,70 Rogge oude Gerst wint Dito zom. Boekweit Haver Witteboon per ned.muil. Bruineboon .fkf- Paardeboonena Gr. erwten -10,a -12,50 Witte envten a Kool en raapz. -10,a -11,50 Aard. nieuwe. - 2,40 a - 2,50 perned. pond. Yersche boter f ,85 af,95 Middelprijzen van bakbare tarwe f 14,25 en rogge f 7,90. Prijzen van cÈSeciten. NB. Het beursberigt van heden, was heden avond ten 7} ure nog niet ontvangen. Amsterdam 27 september. Nederland. Cej'tific. Werkelijkeschu'.d dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Rusland. Obüg. 1798/1816 Certiffc. Hope co dito dito 1S55, 6de serie. dito Aand. spoorweg Leening 1S60. (contant) Polen. Schatkistobligatien Spanje. Obligation dito binnenl andsch Certific. coupons bewijzen Cvediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek dito amstcrdamsche dito nationale dito 1S47/1S52 Bank actiën Ccrtiffcaten bij Rothschild Obligatien dito dito Belgie. Portugal. nieuwe Grenada. Venezuela, dito Illinois. dito Mexico. dito Londen, 27 september, ten 12 ure. Consols 93}. Weenen. 27 sept. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 63. Parijs, 27 sept. (slotpr.)4}pet.compt.3 pet. 68.60 2} pet. ':2A 7o} 4 9/} H 5 101 76} 5 95 r G 206 89} 78} 38A 3 4<H G 5 n 4 3 fV 5 66} 5 51 2} 23H 6-3/ 2} 52j 3 42} ■Hfk 15 2* 211 7 S6 3 1! 20 H iïli&Mm otm oeruocr. STOOM00 0TDIËXST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in SeptemberOctober. VAN MIDDELBURG Zaturdag 29 's morg. 10,30 Zaturdag 29 's tnorg 7 ure» Zondag 30 11 ure. Zondag 30 7 Maandag 1 11.30 Maandag 8,30 Dingsdag 2 5,30 Dingsdag 2 8,45 Donderdag 4 6 Woensdag 3 9,45 Vrijdag 5 G Vrijdag 5 10,30 Zaturdag 6 6 Zaturdag G 10,30 Zondag 7 G Zondag 7 10,30 Maandag 8 6 Maandag s 10,30 Dingsdag 9 6 Dingsdag 9 11,30 Donderdag 11 8 Woensdag 10 11,30 Vrijdag 12 9 Vrijdag 12 6 Slïruertentim. VAN ROTTERDAM Heden overleed, na een langdurig lijden, onze waarde Vader JOZIAS JOHANNES VAN HEULEN, in den ouderdom van ruim 67 jaren, diep betreurd door zijne Kinderen en Behuwdkinderen. Wissenkerke, Uit aller naam, den 26 September 1S60. J. I. VAN HEULEN. Eenige kennisgevimg. Ten jare achttienhonderd-zestig, den een-en-twintigsten September, ten verzoeke van APOLONIA TIERENS, Weduwe van FllANCIES DE LEE, zonder beroep, wo nende te Kieldrecht; JUDOCA CAPPENDIJK, gehuwd met cn geadsisteerd en geautoriseerd door CORNELIS MAASSchipper, wo nende te Graauw;

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3